New Posts New Posts RSS Feed - Treniranje u trudnoci?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Treniranje u trudnoci?

 Post Reply Post Reply
Author
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Treniranje u trudnoci?
    Posted: 31 Ožujak 2010 at 21:59
Evo linka za jedan zanimljiv tekst na ovu temu...

Koje je vaše mišljenje o treningu za vrijeme trudnoce?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Ožujak 2010 at 22:01
Svakako pogledajte i video pri kraju teksta...žena u devetom mjesecu trudnoce u treningu. 
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Travanj 2010 at 18:58
  sve je to lijepo..i svaka njoj cast...no žene u tom periodu...pogotovo prva tri mjeseca moraju biti jako oprezne....prva tri mjeseca je period gdje je odjednom razina hormona trudnoce u organizmu, promjeni se dosta toga....elasticniji zu ligamenti, mišici...a tijelo mora odluciti jel ce prihvatiti trudnocu ili ne....

 Daleko do toga sa sam ja za to da žena u trudnoci mora ostati aktivna..pogotovo one koje se bave sportom.... ali oprezna isto tako.... ;) Naglasila bi...da ako netko prije trudnoce nije baš nešto trenirao...trudnoca sigurno nije period di treba postati iznimno aktivniji.... ;)

 Inace..u mom poslu....recimo da su mi trudnice uvijek malo enigma...da...to nije bolest...ali to je drugo stanje..i ni jedna druga osoba...koja nije trudna nije u tom stanju.... tu moram malo istraživati ...i što se moje struke tice...

 Inace...zanimljiv clanak i zanimljiv trening....
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 13:04
Jasno, nisu sve trudnoce iste. Puno mojih prijateljica su morale cuvati trudnocu, tako da mi je jasno da nije tjelovježba baš za sve trudnice. Ipak, ne treba zbog toga generalizirati kako je svaka trudnoca rizicna i kako je najbolje držati se kuce da se nešto ne dogodi. Ponekad je i šetnja uz rivu rizicna jer se neki klinac s biciklom može zabiti u trudnicu.

Slažem se da aktivnost ne treba biti na vrhuncu.

što se tice opreza, on svakako treba biti prisutan u treningu bez obzira na trudnocu, a i pravilan izbor vježbi za trudnicu ima svoju važnost.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 20:07
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Jasno, nisu sve trudnoce iste. Puno mojih prijateljica su morale cuvati trudnocu, tako da mi je jasno da nije tjelovježba baš za sve trudnice. Ipak, ne treba zbog toga generalizirati kako je svaka trudnoca rizicna i kako je najbolje držati se kuce da se nešto ne dogodi. Ponekad je i šetnja uz rivu rizicna jer se neki klinac s biciklom može zabiti u trudnicu.

Slažem se da aktivnost ne treba biti na vrhuncu.

što se tice opreza, on svakako treba biti prisutan u treningu bez obzira na trudnocu, a i pravilan izbor vježbi za trudnicu ima svoju važnost.


Ti inace radiš sa trudnicama treninge?
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 22:59
  Do sad nisam. Samo volim teoretizirati puno 

Htio bih se o tome malo raspitati. Ne bih se želio naci u situaciji u kojoj govorim: "Sve je u redu gospođo. Sad cu ja na interentu vidjeti što cemo raditi..."


Edited by Sasa Rajnovic
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 23:06

 Kod nas dolazi cura koja je u 5. mjesecu trudnoce i još trenira lagano u teretani, i trci par puta tjedno :)

Istina, bavi se trcanjem odkad zna za sebe, tijelo joj jednostavno traži kretanje...al opet, nisu sve u stanju tako, ni najmanje....sve to o puno toga ovisi, treba prvenstveno slušat svoje tijelo....ne se ubijat u treninzima normalno ali i nikako ne sjedit ko trutina sa kutijom keksa u krilu i izvlacit se na drugo stanje  zlatna sredina ko i svugdje :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Travanj 2010 at 23:08
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Do sad nisam. Samo volim teoretizirati puno 

Htio bih se o tome malo raspitati. Ne bih se želio naci u situaciji u kojoj govorim: "Sve je u redu gospođo. Sad cu ja na interentu vidjeti što cemo raditi..."


 Da...ja sam sa jednom radila....do 6mj trudnoce....onda je nevezano uz vježbanje dobila od dr preporuku da se umiri jer se pocela otvarat prerano....ali bilo me je malo strah raditi i bila sam jako oprezna..a radila sam sa njom iprije trudnoce...
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2010 at 22:54
  Iskreno, ne bi ni meni bilo svejedno. Mislim, treniranje drugih ljudi shvacam ozbiljno i odgovorno...nikad mi nije svejedno ako je covjek ozlijeđen ili slicno. Velika je odgovornost na nama ako se covjeku nešto dogodi, bez obzira što bi i oni morali upotrebljavati svoj razum. Isto vrijedi za trudnice...može se dogoditi nešto cak i nepovezano s treningom, ali ne bi mi bilo svejedno. Izgleda da sam ipak pod utjecajem onog što slušam cijeli život pa se ne mogu toga riješiti samo tako, bez obzira što u teoriji zastupam stav da trudnice ne trebaju biti nepokretni inkubatori za djecu.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2010 at 00:07
Gospođa s videa u prvom postu je rodila prije dva dana...zdravo i normalno dijete...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2010 at 00:40
Pionirka treninga s kettlebellom u trudnoci je kraljica na linku ispod:

Lauren Brooks Babby bells

Žena je rodila dvije zdrave i lijepe djevojcice trenirajuci prakticki do samog poroda. Nekome ce to možda biti ekstrem, ali to je vrlo individualna stvar. Ja smatram da bi se svaka trudnica (osim u rizicnoj trudnoci) trebala baviti barem laganom fizickom aktivnošcu (koja potice lucenje hormona i ubrzava kemijske procese u tijelu pa ce i beba biti sretna i živa ). Na drugu stranu, profi sportašice ili amaterke koje se cijeli život bave sportom nikako ne bi smjele stati sa fiz. aktivnošcu za vrijeme trudnoce ( ili bi ju trebale postupno smanjivati) jer je to svojevrstan šok za organizam koji nije naviknut na pasivnost. Pa cak se i pušacicama preporucuje postupno odvikavanje od pušenja u trudnoci, istinabog, zbog posljedica delirium tremensa na dijete ali i sport je navika, potreba i ljubav.
To je moje skromno, laicko mišljenje.

Edited by chaxy
Strong is the new skinny.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2010 at 07:51
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

  Iskreno, ne bi ni meni bilo svejedno. Mislim, treniranje drugih ljudi shvacam ozbiljno i odgovorno...nikad mi nije svejedno ako je covjek ozlijeđen ili slicno. Velika je odgovornost na nama ako se covjeku nešto dogodi, bez obzira što bi i oni morali upotrebljavati svoj razum. Isto vrijedi za trudnice...može se dogoditi nešto cak i nepovezano s treningom, ali ne bi mi bilo svejedno. Izgleda da sam ipak pod utjecajem onog što slušam cijeli život pa se ne mogu toga riješiti samo tako, bez obzira što u teoriji zastupam stav da trudnice ne trebaju biti nepokretni inkubatori za djecu.


Definitivno ne.....slažem se...samo mi malo fali znanja i iskustva u radu sa trudnicama... ako je sve ok nema razloga zašto trudnica nebi nastavila se baviti sa nekom aktinvošcu....

;)
Back to Top
Ingrid-poledance View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ingrid-poledance Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2010 at 16:18
Kod nas u Studiu imamo vježbe za trudnice, a vodi ih cura koja je po struci primalja i ima licencu za vježbe za trudnice. Mi trudnice upucujemo da traže mišljenje i savjet svg ginekologa pa da tek onda krenu s vježbanjem. Moje je mišljenje da netko tko je bio aktivan prije trudnoce može slobodno (ako je sve u redu sa zdravstvene strane) nastaviti s vježbanjem u slabijem intenzitetu. Samo tijelo ženi signalizira što i kada treba ili ne treba ciniti. U prva 3 mjeseca prisutan je cesto umor i tada treba više odmarati. Naravno da žena koja nije ništa trenirala prije trudnoce nece krenuti s vježbanjem u prva 3 mjeseca, a kasnije se vježbanje po programu za trudnice preporuca svim zdravim trudnicama. To su uglavnom vježbe koje jacaju mišice zdjelice i donjeg dijela leđa, vježbe na velikoj lopti za pilates te posebne tehnike disanja.

Edited by Ingrid-poledance
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.