New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4142434445 47>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 11:57
Originally posted by bejb bejb wrote:

Ma jel mi vjerujes da mi je i ovo vec veliki pomak u odnosu na prijasnje obroke sastavljene ugl od previse carbsa i masti..
Pa koliko bi to jaja morala npr jesti da dosegnem recimo 1,5 po kggramu? Lol.
Pojela bi citav paket od deset kom i jos ne bi namirila svoje kile.pa di tog ima :))
Nekako mislim da je zasad to stvarno suvisno... zato sam nakupovala povrca.. paprike za ajvar su ful jeftine sad..divne crvene.. idu uz sve. Pa krastavci . Tikvice.. sampinjoni.. radije si time napunim tanjur.

 

Heheh pa ne biš samo jaja jela taj dan Big smile Samo sa 10 dkg mesa osiguraš nešto više od 20g. Skupi se to....

Nije potrebno ulaziti u prevelike detalje ali nekima i napamet poništava rezultate. Tako da treba nać neku sredinu. Unos proteina je bitan, kao i svega ostalog, u optimalnim količinama. Čega će biti više ili manje ovisi o pojedincu ali većinom je najbolje krenuti od neke ravnoteže pa istraživati dalje.

No punjenje polovice tanjura povrćem uvijek podržavam Wink kao i općeniti fokus na unos tih hranjivih namirnica, prije svakog brojanja i pimplanja. Pripazit malo sa žitaricama i mastima jer nose dosta energije u maloj količini i to je to. Samim time već neke promjene kreću....mada i to neki ljudi zaglave pa počnu jesti premalo....ili previše.

Teško je generalizirati išta jer će se netko snaći bolje, netko malo teže. Netko će pogoditi prave omjere od oka, netko će ih mjesecima gađati pa i odustati putem jer je gladan ili stoji na mjestu :) 

Ali poanta je da ne treba ničega u većim količinama, treba ići otvoreno u sve i isprobavati razne varijante.....kako rekoh - ja sam se spasila (pogotovo financijski) kad sam se malo smirila sa tim proteinima.







Edited by Gym_girl - 30 Kolovoz 2014 at 11:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 12:04
Nemojte jaja više mi je zlo od njih LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 12:17
Hahaha oprosti metta :)

Ja sam jajofil.. obozavam jaja i svaki dan ubijem bar 2-4 komada.. uvijek sam ih jela.. i u zdravim i nezdravim periodima jaja su konstanta.

Gym girl.. a da.. tako si nekako i mislim.. povrce mi je bas spas.. uh mogu rezati ... masti malo teze.. jbg volim ih tako da tu moram vagati.. no skuzila sam da mi pomaze ako izbacim dodavanje soli.. kao da se nekako lakse zasitim ako ne solim.

Glede financija.. pa evo meni ovo stvarno nije skupo.. povrce i omiljena jaja.. meso od pol kg koje mi traje danima.. ful mi je ok... jedino sam ljuta na sebe sto mrzim cistiti ribu a obozavam je..danas sam se motala ko macka oko ribarnice pa sve hocu-necu :)))) .

Edited by bejb - 30 Kolovoz 2014 at 12:21
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 12:31
Prošle godine.... sam minimalno pojeo 4 500 jaja hahaha.... i do sada oko 280 - 300 kila zobi XD
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 13:54
1kg papaline 12,99 u Lidlu. Riba nije skupa. Možda i jedan od najjeftinijih izvora proteina i omege 3.

Upravo sad pečem 250g papaline, 250g šampinjona, jednu veću papriku ajvaricu i jednu rajčicu. Čak sam i očistio te ribetine od iznutrica.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 14:25
Nije problem u cijeni vec ciscenju (meni) .. zato sam se dvoumila.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 17:20
kako pravite te papaline???
Do sada sam jeo srdele pa sam ih morao čistit, zatim peći.
Na tome sam gubio dosta vremena pa sam odustao.
Ima neki brzi način pripreme ili???

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 17:50
nisam dugo pravila srdele, ali da ih pravim vjerojatno bi ih kuhala, davno sam ih tako jela i bile su predobre.
evo nesto: http://www.crochef.com/index.php?page=recepti&id=183
iako mislim da ih mozes na par minuta utopiti u kipucu vodu, kasnije ih zalijes maslinovim, cesnjakom... prefino. moram i ja probati cim skupim volje za ciscenje.
moj 'problem' je sto stvarno ne volim ni frigano ni pohano, nikad mi to nije bilo nesto, i definitivno ih ne bi frigala u ulju.
inace kada je riba veca, npr moja najdraza skusa, onda ju zamotam u foliju i stavim u pecnicu, definitivno najbolji nacin i najfiniji.
stvarno si je moram kupiti, ali kad se sjetim koliko sam se napatila s ciscenjem i gomilom iznutrica taj put nekako mi sve tesko pada..
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 18:16
Ja sam ispekao u pećnici, pošto ne pržim ništa na ulju.

Papaline nije problem očistiti, prelomiš ih ispod glave i izvučeš drob van, ja sam totalni početnik, no bez problema sam očistio 250g papalina u 5 minuta.

Uzeo sam jednu tepsiju za burek, stavio masni papir i unutra ubacio 250-300g šampinjona, jednu papriku narezanu na ploške, jednu rajčicu prerezanu napola i na to sve gore papaline poslagao. Na sve to sam razbacao oko 30g maslaca i posolio i ubacio u pećnicu na 200C da se peče nekih 35-40 minuta. Ispalo sasvim ok.
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 03:20
mislim da cu probat kuhane,  to do sada još nisam.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Kolovoz 2014 at 07:21
Mi dalmatinci to przimo na ulju ili na brudet, sta mi je definitivno draze.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Rujan 2014 at 10:37

Ja sve na papir za pečenje i u pećnicu (osim oslića kojeg kuham ako je onaj bez glave, fileti isto idu u pećnicu)...sve prženo mi gubi onaj pravi okus i miris ribice..a i nije baš najzdravije, to znamo...da ne spominjem nabijene kcal :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
JonyBravo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Rujan 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote JonyBravo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2014 at 20:37
Da malo obnovim temu o ribi.

lešo je najbolja, iako nije je loše peći a možete i na tavi od teflona samo je nemojte previše vrtiti jer će se raspasti.
pratite oko kad pobjeli okrenite je.
Ovo sa folijom što bejb radi je najpraktičnije pečenje jer se ništa ne zaprlja, nije loše staviti malo maslinovog ulja da bude sočnija...

Inače riba je jedna od namirnica koje se mogu jesti sirove tako da nema straha da ćete ih premalo pripremati.

čišćenje malih riba je jednostavno.
Najprije je provučete između prstiju da skinete ljuske nakon toga otkinete glavu i prstom izvučete drob na način da ga zabodete u trbuh i povučete... ne zaboravite je oprati poslije!
keep walking
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2014 at 21:06
Zadnja dva dana nisam normalna, organizam posizio, bacila sam se na 100% keto.
ujturo jaja na maslacu s povrcem, uz to posni sir ili danas je bilo vrhnje, rucak meso na maslacu s nekim umakom (od papra) i tona povrca, vecera meso od rucka i povrce. Danas slicno, ujutro jaja i povrce, rucak meso, vecera jaja i povrce. Tona masti, dosta proteina, toooona povrca. Uopce ne brojim kalorije ova dva dana, jedem i uzivam. Jendostavno ne znam sta mi je, ali ne mogu podnijeti pomisao na ista drugo, osim an masti, povrce, meso, ribu.
Nisam nista ovako planirala, jednostavno sam na placu kupila sto mi se jelo i evo me.

sutra planiram cjelodnevni izlet s puno uzbrdice... pa da vidimo


Edited by bejb - 04 Listopad 2014 at 21:10
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 11:48

Ne znam što misliti o tome Smile Kod mene je i dalje ravnoteža temelj, bar u obliku nekog oblika cikliranja ako ne na dnevnoj bazi. Ne mora čak ni biti nekih uobičajenih uh-a tipa riže, tjestenine, kruha pogotovo i tako to...ali bar grahorice? Povrće je super ali ne može dati sve nutrijente. Masti su super ali i dalje mislim da ne treba pretjerivat. Previše proteina isto nije dobro, po meni, na duže staze. Opet, svatko će reagirat drukčije.

No, i ja sam prolazila razne faze...valjda trebamo sve isprobat :) 

Hoću reći da keto nije formula za uspjeh, može se na niz načina i po meni puno zdravije i uravnoteženije, što god se pisalo o tome. I ja sam se puno puta na početku nečeg osjećala dobro, početnička euforija i promjena :)

Netko ima dobra iskustva i ok (mada treba vidjet dugoročno) ali po meni je to ono zadnje....pogotovo uz treninge.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2014 at 18:32
ma meni je to bila trodnevna epizoda, danas sam hodala po planini 6 sati, fakat sam krepala, naravno, danas sam jela UH, šta ciljano, šta za oporavak.

slažem se da nije formula koja garantira uspjeh sama po sebi, bila sam ja i prije na toj prehrani bez da sam brojala kalorije pa nisam ništa postigla. doduše, bila sam budnija i nisam imala crasheve nikakve svo to vrijeme, ali ista stvar mi se događa i sad s nešto više uh, i to ugl zato kaj legnem u 23 i dižem se u 7, puno bolje funkcioniram tako. mislim cak da je kod mene vise stvar u sredjenom snu nego u tome sto jedem. bitno je samo da se ne pretrpavam.


Edited by bejb - 05 Listopad 2014 at 18:34
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4142434445 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.