New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4041424344 47>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2014 at 16:34
Gorane da ne copy pastam sve gore i kopam...........napisal si da ti je poanta da jedenje izvora masti koje bi jeli sa hi carb/ili normalnom carb included prehranom niej isti i da jednje lean mesa sira i trpanje "zdravim " mastima (malsinovo, riblje orašasti) ne funkcionira kod keto prehrane.......

Upravo o tome se radi, itekako funkcionira, zapravo po meni je idealnije  i bilo bi bolje tako nego se trpati svim ostalim ako imamo želudac i živce za to :) .......nisam jednom napravio tako i aposlutno nikakvih problema s time.....Zato sam i reagirao da si ubacio takvu filozifiju oko toga nizašto i stvarno prevec vremena gubis po tim nutrition datama i sl proucavajuci hranu do atoma,  jer nebus tamo shvatio aposlutno nista niti naucio u vezi biokemije ii metabolizma ili iceg.
Prekompleksano je i preduboko i prenepoznato cak i znanstvenicima kako tijelo, pa cak i hrana na mikrorazini utjece i djeluje, da ne pricamo o nama mozda pomalo apstraktom nekakvom energetskoj komponenti hrane (ne energije u smisli kcal)... Dovoljno se malo okrenuti i vidjeti ljude koji se hrane van svakih standarda fitness industrije , a posjeduju iznimnu snagu, sposobnosti i kamenu muskulaturu, dok bi im se mi po tim fitness standardima smijali, zgražali i unaprijed trkeljali o katabolizmu, ovom, onom ......Zaista je nezahvalno pisati o prehrani i tvrditi gotovo sektaški da je to baš tako i najbolje samo tako........Uglavnom, ako se drzis principa keto prehrane rezultate ces napraviti jeo ti bijelu ribu ili kobasice i masni sir dok god poštuješ pravila, ovo drugo je lakše i ukusnije, dugoročno nebi dao ruku u vatru da je metodom kobasica i sira pametnije zdravstveno...

Mislim zakomplicirat cemo temu ali i onako je malo rasprava na forumu :) Tebi mozda jedino tako funkcionira, no to onda nije pravilo nego iznimka.......kolko sam shvatio dugo si u procesu gubitka kg, normalno je da si imao krivulja i stagnacija jer ne mozes linearno gubiti masno tkivo, kg, tako da opet si mogao izvuci zaključke da si ti rezultati zapeli jer si npr koristio maslinovo ulje koje ti je kako tvrdiš usporilo metabolizam, a jednostavno si dosao do platoa koji je neminovan ,a okrivio si za njega maslinovo.........itd..........Ajde da imas 10 godina prakse i vise u tome, odradio iste stvari 50x sa vecom kolicinom ljudi, na sebi pa dosao do nekih spoznaja, ali na osnovu par mjeseci iskustva u procesu koji jos uvijek traje je fakat sjebano tvrdit nesto i tolike kompleksne stvari tvrditi.

Onda recimo stalne preporuke po forumu oko količine proteina po kg tjelesne mase, daleko preko svake znanstvene preporuke, cak i debelo preko 2g/kg.Kladio bi se da i kod mene u tekstovima ili postovima na forumu ina takvih menu-a ili preporuka, u istom sam mlinu bombardiranja info kao i svi, sada mozda ipak stanem na loptu i promislim ........... Kako uopce savjetovati to nekome ako niti jedna fitness znanstvena knjiga vezana uz dio o prehrani i nutrijentima ne spominej nit približno ovu količinu? Na cijelom studiju koji sam odradio nikad nitko nije spomenuo takvu brojku također, a razgovarao sa osobama koje su mi ajmo rec uzor po teorijskom i praktičnom zannju i trenrskom iskustvu ..........najveca kolicina opisana u literaturi je mislim 1,7g/kg i to za teškoatletske sportaše, takve u koje ne spadamo niti ja  ni ti ni itko na ovom forumu, također vise puta slušao godišnje konferencije znanstvenika sa područja sports nutritiona i sve njihove tvrdne i radovi ispadaju da je svaka veća količina bačena u bunar........tako da mi kao nekakvi malo iznad prosjeka rekreativci po svim tvrdnjama struke ispada da nam je za sve funkcije vise nego dovoljno 1,5g..... od kuda onda tvrdnje da treba uzimati 2-2,5g/kg pa i više....
Pazi, ja ne tvrdim ništa da treba il ne treba, znanost kaže ne , tko sam ja da tvrdim drugačije i na osnovu čega i da još idem nekoga šopati tim preporukama unatoc tome što ne postoji dokaz za takvu tvrdnju.
Prije bi trebalo razmisliti zašto to preporučam i dal mogu to dovoljno dobro objasniti i potkrijepiti te svoje tvrdnje ili samo upadam u zamke fitness suplement industrije i njihovih upucanih informacija u kolektivni fitness sektor i mozak......ipak na bodybulding com, t-nation i ostalim fitness portalima pod pokroviteljstvom industrije suplemenata gdje svi izgledaju nabildani samo od whey praha i svi imaju preporuke za red veličine iznad svih normi dokazanih..........Ne preostaje ništa drugo nego zapitati se , ako je fitness industrija prenapuhana tim tvrdnjama i preporukama koliko ej moja prehrana zaista dobra za mene i moje tijelo, te što mi manjka u prehrani kada sam popunio svoje kalorije 2x vecom kolicinom proteina od potrebnih , samim time izostavio ono što trebam.....a sve radi lijepe slike na netu i nedostatke strpljenja i želje za instant rješenjem............


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 09:48

Ja ću samo reći da sam se spasila kad sam shvatila da mi je 100g mesa uvrh glave :) i kad sam općenito smanjila unos P i počela na mnoge stvari gledati drukčije. Svako malo si razbijem još jedan mit, a sve ovo povezano sa fitness industrijom više odavno ne pratim.

U drugo se neću upuštati jer nije bilo namijenjeno meni, a i znamo kako već godinama rasprave ovdje završavaju....opet sa istim pitanjima, savjetima i preporukama Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 09:57
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Ja ću samo reći da sam se spasila kad sam shvatila da mi je 100g mesa uvrh glave :) i kad sam općenito smanjila unos P i počela na mnoge stvari gledati drukčije. Svako malo si razbijem još jedan mit, a sve ovo povezano sa fitness industrijom više odavno ne pratim.

U drugo se neću upuštati jer nije bilo namijenjeno meni, a i znamo kako već godinama rasprave ovdje završavaju....opet sa istim pitanjima, savjetima i preporukama Smile



Nuke
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:03
Se slažemo kolega? Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 10:05
Normalno LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 23:27
Kolegice Gymka i kolega Mett, ne slažemo se :))) Rasprava je dobrodošla, ako nas stimulira na učenje i razmišljanje, samo nažalost traži par sati vremena, što nemam. MCT nisu čudotvorne masnoće, posebno su korisne ljudima koji imaju problem sa metabolizmom-apsorpcijom masnoća(za njih postoji i u obliku suplementa, ne znam ime), mislim da kod zdravih ljudi nema efekta, ali objašnjenje bi zahtjevalo cca bar 50 redaka, što sad ne moguuuu. U pravilu što je kraći lanac, lakše se rastvara. Dobro da je Goran pokrenuo i to pitanje,jer ljudi najčešće misle da su sve masnoće iste plus omega xy i gotovo. Ali slagati prehranu po receptu sastava majčinog mlijeka, mislim da nema smisla, slažem se sa phoenixom da metabolizam dojenčadi nema nikakve sličnosti sa odraslom osobom, pa beba već u usnama luči lipaze,zahtjevi organa i mozga skroz različiti, itd hrpa toga... Gorane, to je samo za "to doba" kao što si spomenuo u tekstu. Pa bi se mogli okrenuti i zdravlju, pa gledati sa kakvom prehranom se najdulje živi uz najmanje problema sa zdravljem, bez obzira što nemam ništa protiv da se povremeno okrenemo i kratkoročnim ciljevima pa i tomu prilagođenoj prehrani.
Back to Top
hardstyle91 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hardstyle91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 15:14
ako se govori o prevenciji i nekoj savrsenoj formuli ishrane za dugovjecan zivot tesko je to balansirati stalno jer najvise na zdravlje utjecu hormoni i kako ti stimuliras hormone kroz ishranu
ne mozes ti sad svaki dan biti sretan i jesti ribu i suncokretove sjemenke i da ti sve ide kako ti zelis u zivotu
okolina, psiha, ma sve utjece na izgled
svaki jebeni dijelic sekunde
postojanja
zdravlje i izgled nisu usko vezani pojmovi jer imas i ljudi koji su deeebeli, a zdraviji nego neki mrsavi
i opet onda imas sto predrasuda
treba samo naci balans za pojedinca i da pojedinac bude zadovoljan sobom
to je savrsena formula prema kojoj treba težiti
ali ne težiti 110kg
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 15:16
Originally posted by hardstyle91 hardstyle91 wrote:

ako se govori o prevenciji i nekoj savrsenoj formuli ishrane za dugovjecan zivot tesko je to balansirati stalno jer najvise na zdravlje utjecu hormoni i kako ti stimuliras hormone kroz ishranu
ne mozes ti sad svaki dan biti sretan i jesti ribu i suncokretove sjemenke i da ti sve ide kako ti zelis u zivotu
okolina, psiha, ma sve utjece na izgled
svaki jebeni dijelic sekunde
postojanja
zdravlje i izgled nisu usko vezani pojmovi jer imas i ljudi koji su deeebeli, a zdraviji nego neki mrsavi
i opet onda imas sto predrasuda
treba samo naci balans za pojedinca i da pojedinac bude zadovoljan sobom
to je savrsena formula prema kojoj treba težiti
ali ne težiti 110kg

Wink
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 16:17
Originally posted by hardstyle91 hardstyle91 wrote:


to je savrsena formula prema kojoj treba težiti
ali ne težiti 110kg
a ako si visok 210? LOLLOL

ja se nekako slazem s tobom. svaki covjek masina je za sebe. naravno da postoje opce smjernice, ali postoje i detalji koji su ponekad bas kljucni.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 17:34
210 110... smrdi mi to na anoreksiju
Back to Top
hardstyle91 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 15
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hardstyle91 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 20:13
Originally posted by bejb bejb wrote:

Originally posted by hardstyle91 hardstyle91 wrote:


to je savrsena formula prema kojoj treba težiti
ali ne težiti 110kg
a ako si visok 210? LOLLOL

ja se nekako slazem s tobom. svaki covjek masina je za sebe. naravno da postoje opce smjernice, ali postoje i detalji koji su ponekad bas kljucni.

ako si visok 210 htjet ces biti visok 190 jer znaš da bez 5kg hrane dnevno imas kako goran kaže anoreksiju. a razlog je jer se ne prejedaš keksiju, a imaš misiju da se uguzis u zdravstvenu komisiju
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 00:11
Originally posted by iver iver wrote:

Kolegice Gymka i kolega Mett, ne slažemo se :))) Rasprava je dobrodošla, ako nas stimulira na učenje i razmišljanje, samo nažalost traži par sati vremena, što nemam. 


Ja sam mislila na unos proteina, zna Mett jer često klaframo o tome Smile A što se rasprave tiče, slažem se u potpunosti, samo eto, uhvati me neka nervoza kad vidim koliko se slova ispremeče, a kao da uvijek iste bitke vodimo Smile Znam, rekla sam ne jednom da ne smatram to gubitkom vremena ali eto, poklopi se dan - što se mene tiče samo raspravljajte kad stignete, uletit ću i ja kad se ne dignem na krivu nogu za te stvari  Smile

I zaboravih onda  - složila bih se za zasićene masnoće, što je Phoenix naglasio....zbilja ne vidim potrebu ni zdravstvenu dobrobit natrpavanja istim. Bitno je znati razliku između različitih masnoća i ne samo masnoća ali bitno je i naučiti se gledati malo šire od vanjskog izgleda. Spominješ zdravlje, a ja se pitam na kojem mjestu je to ljudima kad kreću o promjene načina života. Istraživanja pokazuju da je izgled najbolja motivacija Smile Neloše, nije loše krenuti ni otuda, često zna rezultirati dobrim ali nažalost, mnogi ostanu na tome pa na drugo ne gledaju nego rade gluposti. Što jede taj i taj? Daj to, sigurno je dobro, izgleda super i ima 1543543593 lajkova.

Forum zna biti zeznuto mjesto jer svi imaju neke svoje teorije. Dok raspraviš ko je u pravu, ode taj kojemu treba pomoć Big smile Na svaki savjet, netko s druge strane okrene očima i dere po svome.....i tako iz šupljeg u prazno, ljudi dolaze i odlaze, ista pitanja se vrte godinama i opet svatko vrti svoje.....zdravlje, izgled, izgled, zdravlje, enten tini...hehe....blaženi individualni rad Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 11:30
Kad je rijec o proteinima ja ih se zbilja trudim imati u svakom obroku.. ali daleko od toga da unesem vise od grama po kg. Uopce se ne zamaram time.. samo mi jos to treba uz sva vaganja i racunanja :p
Nekad su to 2-3 jaja.. pa meso.. riba... whey.. svjezi sir... gledam da nesto od toga imam u obroku ali pojedem koliko mi pase. Ne vidim zasto bi jela 3-4 snicla kad su mi dva manja sasvim ok.. nadopunim povrcem.. masnocom i to je to..
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 11:32
Originally posted by bejb bejb wrote:

Kad je rijec o proteinima ja ih se zbilja trudim imati u svakom obroku.. ali daleko od toga da unesem vise od grama po kg. Uopce se ne zamaram time.. samo mi jos to treba uz sva vaganja i racunanja :p
Nekad su to 2-3 jaja.. pa meso.. riba... whey.. svjezi sir... gledam da nesto od toga imam u obroku ali pojedem koliko mi pase. Ne vidim zasto bi jela 3-4 snicla kad su mi dva manja sasvim ok.. nadopunim povrcem.. masnocom i to je to..

Tako i jeste :P 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 11:41
Ma jel mi vjerujes da mi je i ovo vec veliki pomak u odnosu na prijasnje obroke sastavljene ugl od previse carbsa i masti..
Pa koliko bi to jaja morala npr jesti da dosegnem recimo 1,5 po kggramu? Lol.
Pojela bi citav paket od deset kom i jos ne bi namirila svoje kile.pa di tog ima :))
Nekako mislim da je zasad to stvarno suvisno... zato sam nakupovala povrca.. paprike za ajvar su ful jeftine sad..divne crvene.. idu uz sve. Pa krastavci . Tikvice.. sampinjoni.. radije si time napunim tanjur.


Edited by bejb - 30 Kolovoz 2014 at 11:41
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2014 at 11:43
Originally posted by bejb bejb wrote:

Ma jel mi vjerujes da mi je i ovo vec veliki pomak u odnosu na prijasnje obroke sastavljene ugl od previse carbsa i masti..
Pa koliko bi to jaja morala npr jesti da dosegnem recimo 1,5 po kggramu? Lol.
Pojela bi citav paket od deset kom i jos ne bi namirila svoje kile.pa di tog ima :))
Nekako mislim da je zasad to stvarno suvisno... zato sam nakupovala povrca.. paprike za ajvar su ful jeftine sad..divne crvene.. idu uz sve. Pa krastavci . Tikvice.. sampinjoni.. radije si time napunim tanjur.


Neke stvari bih napisao ali ne želim iz principa X))) 

Ali se slažem .... Niti imaš razlog vijati ... jedi onako kako ti paše .... treniraj živi uživaj i doviđenja...i naravno papaj puno :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4041424344 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.