New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3839404142 47>
Author
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 02:02
:D
ma kaj bi se naljutila, zato sam tu da pitam. a ne nekoj ''ženskastom'' webu di ću čitat tajnu dobrog izgleda J.Lo.
upoznala sam kroz posao puno sportaša i kvazi bildera i profi bildera, i kad čujem sve te priče o prehrani, dopuni, drogama, testiranjima, ko da slušam doktore :)
pa sam zato pitala ovdje, jer mislim da ste stručniji od članka iz Cosmpolitana (karikiram)
''štivo'' koje sam pročitala je s ovog weba. napisano je tako da sam većinu razumjela.
ne znam jesi li ti mene krivo shvatio, ili ja tebe, al kad ne izbjegavam UH, kad jedem ''normalno'', ne živim na 800 kcal. jer krafna, kroasan, kruh i nutella imaju puno više. i okej, trebala bi unositi više kalorija, ali s ovom prehranom, kako? a ako nastavim jest kruh, i krafne i palačinke, vratit ću nazad 10 kila, a ne stoje mi lijepo. ''preko noći'' ne mislim doslovno, ali evo primjera: dakle većinu godine izbjegavam UH, al ne u ovom striktnom režimu i brojanja istih, nego izbacim kruh, tjesteninu, alkohol, šećer, i onda 1x tjedno ili u 10 dana, imam cheat day...zbog slabog karaktera moj cheat day zna protegnut se na 5-6 dana. U tih 5-6 dana ja na vagi pokažem 3-4 kg više. Evo to meni nije jasno. Više kila plus vidna promjena u izgledu, pogotovo lice (napuhnuta, ko da sam se napila noć prije).

Poštujem tvoje znanje, i nisam išla proučavat šta će mi bit s mozgom..plus ostale posljedice koje si nabrojao.
Jednostavno sam se povodila za tim, ako će mi bit loše, prestajem. Evo još mi nije loše :D

Ne slažem se s tobom oko ''iskrivljene slike'', to mi zvuči kao da mi hoćeš reć da preferiram anoreksiju (ili sam te krivo shvatila)... uglavnom, to nije tako. Cijela obitelj mi je u sportu, radim sa sportašima već više od 10 godina, i ne znam kako bi se izrazila, al cijenim lijepo tijelo, i muško i žensko. Mladi smo, zašto bismo bili zapušteni?

Nisam kampanjac da vježbam samo pred ljeto, vježbam većinu godine, većinu godine pazim na prehranu; samo eto, sad sam baš zagrizla zadnjih par mjeseci žešće nego inače. Pa sam uz više treninga, odlučila i ''pomoć'' si s ketogenom.

Ako ti kažeš da je to užasno štetno...onda mi napiši kaj da jedem, hahahahahhaa.
Nemam, čovječe, prazan tanjur!!!  :D Pišem u excelu kaj jedem, poslat ću ti ako hoćeš, al šta ja mogu kad te namirnice imaju malo kcal? A već više od 10 godina si pokušavam uvest još obroka, po mogućnosti doručak, al mi ne ide. 

I mislim da sam jučer i danas premašila 800 kcal, pa se nemojte hvatat za tu brojku, to sam napisala iz izračuna što sam jela prvih dva ili tri dana. 

Samo vi savjetujte, ''okinite'' po meni, no hard feelings, zato forum postoji.
Mogu ja prestat s keto odmah sad, al bi voljela da mi netko onda ponudi alternativu. 



Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 12:11
Ova napuhanost ti se zove još gluten bloat (možeš guglat, al štos je u tome da gluten iz kruha-tjesteine ti veže vodu na sebe i napuše te, tih 3-4kile nije 3-4 kile nego je to više zadržavanje vode, a samim time i probava ti se uspori, kao što si sama napisala osjećaj napuhanosti).

Ima ljudi koji recimo zbog zdravlja ne smiju jesti UH iz navedenih izvora pa su zdravi i žive normalnim životom a u ketozi su zbog istih simptoma i po 2-3godine, UH nadoknadiš iz voća i povrća u sasvim dovoljnim količinama ako ti baš zatreba, tako da ovo štetnost ne štetnost sve je to individualno moraš naučit slušat svoje tijelo i na dnevnoj bazi unest više ili manje UH ako ti prifali. Većina govori kao neki metalni okus u ustima ili vrtoglavica, ako baš dođe do toga, pojedeš voćku-dve i na primiri te, ja osobno nemam taj efekt više jer se tijelo priviknulo

Ja sam keto probao prošlo ljeto bilo m i je odlično i nisam kontao neke stvari al sam s vremenom još par puta ulazio u ketozu po 15-20 dana da vidim kako će se tijelo ponašat, guess what? U međuvremenu sam otkrio da mi baš kruh-tijestenina-ostali oblici tijesta i riža smetaju (blaga do srednja intolerantnost na gluten) te pokušavam toga jest čim manje u svim pogledima, jer me totalno uspori, sjebe metabolizam, non stop sam nadut bolovi i slično i za taj efekt mi je dovoljno pojest 100g pašte ili kruha i odmah sam tako u banani. UH što mi fali, e pa ima voća i povrća koji su krcati sa tim kao što sam već napisao.

Tebi ihaveadream preporučujem napravi account na myfitnesspal-u pa nek ti se tamo sve automatski zbraja i oduzima, ja u keto variram od 1400-2200 kako koji dan jedem jer neka gramaža slične hrane je totalno različita u kilokalorijama pa to te izbaci iz takta ako baš misliš brojat kalorije. Ono što ja gledam a to nisu kalorije jest: koliko mi UH P(roteina) i M(asti) treba na dan, tamo si gledam total i to je to, ako mi navečer piše fali 20g proteina i 20g masti, malo mesa i povrća i bok ja sam završio. Inače pišem na toj stranici zadnjih 40dana svaki dan svaki obrok u gram točno, i ono što cheatam kad me pukne i jede mi se slatko ili sladoled itd. Keto 5+tjedana nikakvi side-effecti naprotiv mislim da zdraviji nisam bio u životu.

E sad tu još ima dodatno da ti ja pišem al drugi su ti više manje sve napisali, a to je 800kcal, to je 0, isto kao i sjest najest se hrenovki i majoneze...isto 0. Probaj ti fino mjesec dana jest 4 puta na dan, razlomi ta 2 obroka, ako ne može jest rano ujutro u 8, pojedi u 10, pa u 2 pa u 6 i u 10 ako ti drukčije ne ide, naravno ukucaj sve u tablicu i vidi na koliko si. Računaš si da u keto ti omjer kao što ti je već gara napisao 20% UH 30-35% P i ostalo masti, ja si izračunam drukčije al dođe na slično. a to je (prvi broj donja granica - drugi broj gornja granica) 0-0.5 UH, 1-1.5 M,  1.5-2 P. Inače računam gornju granicu samo a to je broj puta kila koliko imam i koliko mi treba čega tijekom dana. Grama naravno. Osobno računam puno više P jer imam trening ujutro i navečer i treba mi više proteina. Inače pri NEketozi držim M i P na istom omjeru a UH je uvijek manji.


Edited by White_Insane - 25 Srpanj 2014 at 12:27
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 13:45

Originally posted by ihaveadream ihaveadream wrote:

  davno sam ja prošla fazu dijeta-izglednjivanje, al to bi završilo trodnevnim ležanjem i gutanjem ketonala da proba ubit glavobolju. tad sam bila tinejdžerka i glupava. kasnije sam shvatila da to niie način.



Misliš da si prošla tu fazu? Smile


Originally posted by ihaveadream ihaveadream wrote:

 

ne znam jesi li ti mene krivo shvatio, ili ja tebe, al kad ne izbjegavam UH, kad jedem ''normalno'', ne živim na 800 kcal. jer krafna, kroasan, kruh i nutella imaju puno više. i okej, trebala bi unositi više kalorija, ali s ovom prehranom, kako? a ako nastavim jest kruh, i krafne i palačinke, vratit ću nazad 10 kila, a ne stoje mi lijepo. ''preko noći'' ne mislim doslovno, ali evo primjera: dakle većinu godine izbjegavam UH, al ne u ovom striktnom režimu i brojanja istih, nego izbacim kruh, tjesteninu, alkohol, šećer, i onda 1x tjedno ili u 10 dana, imam cheat day...zbog slabog karaktera moj cheat day zna protegnut se na 5-6 dana. U tih 5-6 dana ja na vagi pokažem 3-4 kg više. Evo to meni nije jasno. Više kila plus vidna promjena u izgledu, pogotovo lice (napuhnuta, ko da sam se napila noć prije).



Nakon ovog ti teško mogu povjerovat Smile


Sve češće mi se obraćaju cure koje me šokiraju količinom hrane koju uspiju utrpat u sebe nakon perioda neke faze izgladnjivanja (jer to meni nije ništa drugo nego to). I to nije 1 obrok koji ih lupi rijetko, u "onim danima" ili kad ih netko izbaci iz takta - to je nešto što se protegne na tjedan dana.

Je li to normalno?

Meni nije.

Smiješno mi je kad nabrajaš ovo boldiranu hranu i čudiš se posljedicama Big smile Kao da su to izvori uh-a koji bi trebali činiti naš jelovnik, a da pritom izgledamo i osjećamo se dobro. Pa nije čudo da si napuhnuta i da skupiš tih par kg u kratkom roku. Maknimo se od glutena i tih priča - ja bih prvo rekla da se to tvoje tijelo ni ne zna više nositi sa ugljikohidratima kako bi znalo da ih dobivalo u umjerenoj mjeri, bez da se uopće uvlačim u izbor hrane i navlačenje vode. Da ne govorim o potrebi tijela da nabrzinu pokupi svaku extra kcal koju opet dugo neće vidjeti nakon tog junkfesta....


Iako se apsolutno slažem da ne moramo i ne možemo svi jesti isto i ne trebaju nam isti omjeri, iste namirnice, ista količina energije.....mislim da puno vas živi u jednoj vrsti iluzije i zavaravanja sebe samih. Mnogi se povode za modom i misle da je za njih baš to dobro. Pola ljudi se okrenulo bezgluteinskoj prehrani, a da uopće s tim nema problema - i uvjereni su da su procvjetali nakon što su poizbacali sve to što im je navodno smetalo. A kad ih pitaš što su to jeli kažu - pa bijeli kruh, puno pašte, brdo grickalica i pekarskih prozivoda......helloooooo?? Pa naravno da se osjećate bolje kad ste to makli!!! Makli ste brdo soli i gluposti iz prehrane, zamijenili to povrćem, voćem, proteinima i mastima i gle - procvat. Gluten je bio krivac.

Eh....


Da zaključim - kad si uravnotežiš prehranu tako da te ne dovodi do ovih perioda prejedanja shvatit ćeš i sama da se ništa ne dešava preko noći i da postoji još puno puno fine hrane koju si možeš priuštiti....i onda ćeš još jednom zaključiti ...


Originally posted by ihaveadream ihaveadream wrote:

  davno sam ja prošla fazu dijeta-izglednjivanje, 



i ovaj put biti u pravu Wink




Edited by Gym_girl - 25 Srpanj 2014 at 13:46
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 15:48
onako off record, bok gymka :) nisam dugo vidio tvoj edited by Gym_girl hehehehe jer me ni nema dugo, Whitey samo trenira i mixa šejkove hahahaha xD
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 16:27

Dugo sam čekala ovaj komentar ali nekako bila sigurna da ću ga dočekati baš danas Tongue Nema veze, bitno da se javiš tu i tamo i da ti odgovara ti što radiš, na ovaj već bar 3 puta ponovljeni komentar ću se samo nasmijati - znaš, nekad je to samo dodavanje zagrade radi pravilnog quotanja, ne mora uvijek biti prevrtanje mojih misli....Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2014 at 17:22
White_Insane, hvala na odgovoru i eventualnom otkriću, malo ću to proučit. Jednom sam iz za.e.ancije rekla ''meni se čini da sam alergična na kruh''...pa eto, možda nisam bila ni daleko. I ne mislim stvarno alergična, nego eto ta reakcija; napuhnutost.

Gym_girl, tebi isto hvala na odgovoru. Na forumu se može sve i svašta, ali nikad ne idem iz prve misliti loše o nekome. Tako da tvoja insinuacija da ja lažem, ....nije to lijepo.
Da tu nešto izmišljam, nakon prve kritike bi il nestala s foruma il se pravila ''je, je, sad jedem 4 puta, jedem više kalorija, bla bla''. Nemam potrebu lagati (POGOTOVO ovdje gdje smo anonimni donekle, a bome ni u realnom svijetu)

Ja se ne prejedam. Ono boldano ne pojedem odjednom, samo sam nabrajala omiljene stvarčice. Znači, kad dođe cheat day, jedem kao i sad dva obroka dnevno, al ne jedem posni i povrće i piletinu i to, neg roknem nešto od boldanog ili junk food u slanoj varijanti. E...i tu onda nastupa loš karakter,  još ću samo sutra za ručak, pa još samo navečer i ode (ne uvijek) na više dana. Je.i ga, finije mi palačinke od kuhanih jaja i pilećih prsa.
ZNAM da su UH iz boldanog loši, i da to deblja, napuhuje i kaj sve već, i ajd nek izbacim to, okej, može (i to sam probala), a jedem zdraviji  kruh od bijelog, ..pojavljuju se dva problema: svejedno se napušem i zaštopam i toliko volim kruh da mi je teško pojest po jednu krišku u svakom obroku, neg mlatnem više. Da, da, sad bi se moglo reć, ''curo, ko ti kriv kad ne znaš zatvorit usta'', sve to stoji...al lakša varijanta mi je: ako ne smijem jest bijeli kruh, i ako se ne mogu suzdržat, onda bolje da ga i ne vidim. Da se tu nadovežem na White_insane, kad sam i uzimala neki drug kruh, a da nije bijeli, nisam gledala gluten i to, jer mi to nije palo na pamet nikad.

''tvoje tijelo ni ne zna više nositi sa ugljikohidratima'' - za ovo ne znam jel točno il nije, jer se ne razumijem previše, ali, da se razumijemo ovo je prvi puta u životu da sam na ketogenoj dijeti u smislu da sam si izračunala koliko kalorija smijem unositi, i koliko UH, šta smijem jesti, šta ne. (po napisanom članku na ovom webu, pisao Ivan Lepčin)

a te prijašnje faze izbjegavanja UH su bile na način da jedem SVE osim kruha, tjestenine, alkohola, šećera i evo sad se sjetila nisam ni rižu jela, jer mi nije to špica jelo nikad bilo. eto, dakle, sad zamisli svu moguću hranu koja postoji bez ovog nabrojanog, bez brojanja kalorija i UH.

inače nemam potrebu ovoliko se ''opravdavati'', jer se ''opravdam'' samo do ljudi koje znam i do kojih mi je stalo i to ako uopće postoji razlog da se opravdam nekome zbog nečega.
ali želim pojasniti i dalje ostati u nadi da je sve ovo nesporazum i zaključivanje bez svih činjenica.

ako si pročitala šta sam noćas napisala, spominje se da ako je ovo loše i grozno i ja se uništavam...dajte mi alternativu. Dala si si truda napisati ovaj tekst, al me nisi ili ne želiš savjetovati, već se sve svodi na kritiku.

Moj cilj je izgubiti još koji kilu iz nogu i struka, dić dupe, zategnut kvadriceps i trbuh i ''pekarski proizvodi'' me napuhuju garantirano i ta reakcija se pojavljuje brzo i nakon količinski normalnog obroka takvih proizvoda. (ne nakon prejedanja!  Evo, to su parametri. Reci mi, Gym_girl, šta bi ti na mom mjestu?

Hvala, Lp


Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 00:49
Originally posted by ihaveadream ihaveadream wrote:

Reci mi, Gym_girl, šta bi ti na mom mjestu?


Citajuci forum mislim da bi Gym_girl krenula od osnova, no neka sama odgovori na pitanje. Kad smo kod toga, jel si probala s osnovnim stvarima? Stvar je u tome da ljudi koji su jos jucer zivjeli od bureka, pizze itd se odjednom uhvate keto dijete i uvjereni su da su UH najvece zlo a ne krivi izbor hrane i manjak aktivnosti. Dobar dio njih ih dobro podnosi ali eto svi zele rezultate sada i odmah i sto drugo napraviti nego se uhvatiti bas keto dijete i uvjeravati sebe i ostale da ste alergicni i intolerantni. Jadan gluten, sto mu rade :( Bezveze se mucis a vjerojatno uopce ne poznajes svoje tijelo i hvatas se ovoga sto bi trebala biti zadnja opcija, na kraju i da se odlucis za keto jel imas ideju sto nakon nje?
Slusaj iskusnije ljude, da ti ne zele pomoci nebi ti se niti javili. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 00:52


Sranje, kako ne volim loše startove LOL


Ok, da rješimo prvo ovo sa laganjem - teška riječ, za mene postoji velika razlika između laganja i nerazumijevanja nečega, ili neosvještenosti o nečemu...ja nigdje nisam upotrijebila riječ "lažeš" niti uzela u obzir svjesno činjenje nečega. Samo sam ti htjela ukazati na nešto čega možda nisi svjesna, a ne da izmišljaš. Duže sam već ovdje i uvijek jako dobro pročešljam postove kada nekom odgovaram - istina, zna se desiti da mi nešto promakne, da nešto krivo shvatim, ili tako nešto.....ali ovdje mi je sve nekako bilo jasno napisano. Sad kad to uspoređujem s ovim što si dodala u ovom zadnjem postu, priča se mrvicu mijenja ali ova prvobitna i dalje ostaje, svima na uvid ;)


Ponavljam se - ja i dalje mislim (ako griješim, sorry, ali tako izgleda) da nisi još izgradila temeljne navike, jer da jesi nebi toliko pokleknula pod hranom koju spominješ, sigurno ne par dana zaredom. A i teško bi ti se desilo onih 800 kcal jer biš već u glavi imala sve posložene brojke pa ih rihtala putem, osim ako ih ne planiraš. Ništa strašno za 1 dan, samo kažem.   I meni su palačinke finije od jaja (iako nekad ta jaja ne bih mijenjala za nizašto kako ih lijepo složim) ali znam svoje prioritete. Ako djelujem, ne kukam. Ako ne djelujem, isto ne kukam, ko mi kriv.  Napuhanost nakon te tvoje hrane me uopće ne čudi, pogotovo nakon veće količine (bijeli kruh - sol). Ako ćemo o kruhu - ja sam se preporodila otkad sam ga izbacila (i to raženi), nikad imala ravniji trbuh i sad napokon navečer izgledam kao ujutro što godinama nije bio slučaj, kad sam izgledala kao da sam 3 kg nabila do navečer.. Jedem sve ostale ugljikohidrate, pa i bijeli kruh ponekad kad mi dođe gušt, nekad se zalomi i svaki dan po komadić i dalje izgledam isto. Male količine mi očito ne smetaju (pazi, nekad je to bilo 150g kruha u 1 obroku, a bilo ih je 3 pa ti vidi :).  I to još homemade, kamoli tek bijeli iz pekare :) Ali bilo je tu i drugih promjena tako da neću stavljati sve na to.

Može biti i ne mora, ja ne kažem da nije tako. Ako baš misliš da ti kruh smeta,  makni ga skroz, nebitno. Ali se prvo uvjeri da ti baš to smeta, inače ćeš nešto što voliš maknuti bezveze. Posloži sve oko toga pa kad ti to ostane jedino što ti smeta i dalje osjetiš posljedice, znat ćeš da je to to. Prvo ga smanji, skontroliraj se, to sigurno možeš samo misliš da ne možeš.


Ovo sa opravdavanjem ti nekako nije trebalo, samo si mi dala do znanja da me ne znaš i da ti do mene nije stalo što je totalno nepotrebno. To znam i sama ;)  Htjela si rasvijetlit situaciju i bok. Ne trebaju meni opravdanja, to svatko rješava sam sa sobom,  ja samo gledam što piše i nastojim ljudima malo otvorit vidike. Nekad to zvuči pomalo agresivno možda ali eto, često upali jer promrda neka uvjerenja. Ako ti se više sviđa neko drugo objašnjenje onda prihvati to, testiraj i sama procijeni. 

I žao mi je što si moj post doživila kao kritiku, baš si iz njega trebala nešto izvući. Kao i što biš trebala i iz ovog ali se bojim da će postati samo još jedna kritika. Ako se tako shvati odoh ja.

Ja bi na tvom mjestu počela jesti više i kvalitetno, dobro trenirati, pekaru svela na rijetkost, jela bar 3 puta dnevno i naučila ne reagirati preemotivno na prvu loptu nego pročitati par puta i  pronaći dobronamjerne savjete u nečemu što se učini kao kritika Smile Za sve ostalo trebam malo više informacija Wink


Lp




















Edited by Gym_girl - 26 Srpanj 2014 at 06:34
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 00:58

Originally posted by Aria Aria wrote:

Originally posted by ihaveadream ihaveadream wrote:

Reci mi, Gym_girl, šta bi ti na mom mjestu?


Citajuci forum mislim da bi Gym_girl krenula od osnova, no neka sama odgovori na pitanje.


Vidi se ko čita Wink


Baš to, sa pekarskog menija na keto i svi će imati brze rezultate. Ali će put natrag bit isto tako brz i gadan Smile

Prvo temelji pa onda igranje.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 13:50
Prvo da se ispričam ako zagušujem temu s postovima, al naslov piše da malo raspravljamo :)

Aria, ja nisam do jučer živjela na bureku i pizzi. Od 2006. pazim šta jedem (ne u smislu dijete, već sam promijenila sadržaj obroka). Jer su me dotad valjda dobro služile mlade godine. Plus, osvijesti se čovjek kad počne ''starit'', pa kontam kako izbjeć boleštine i kako kvalitetno poživit što duže.
Šta se tiče manjka aktivnosti, ja sam rekreativka, od malih nogu. U prosjeku godišnje vježbam 8/9 mjeseci, 3-5 puta tjedno. Nikavi mišići, fitness, bb natjecanja, ništa, samo da ono šta imam ne visi, ne treska se i slično.
Ne kažem da sam alergična na gluten, jer nisam nikad provjeravala, ali da mi kruh/pecivo smetaju, smetaju. Ne okusom, naravno :D, već po reakciji. 
Imam plan šta nakon keto, ako je uopće nastavim, nadam se da će ''malo raspravljanja'' rezultirati nekim boljim rješenjem za mene.
Plan nakon keto je jest kao i prije keto, napisala sam gore kako to izgleda:
''jedem SVE osim kruha, tjestenine, alkohola, šećera i evo sad se sjetila nisam ni rižu jela, jer mi nije to špica jelo nikad bilo. eto, dakle, sad zamisli svu moguću hranu koja postoji bez ovog nabrojanog, bez brojanja kalorija i UH.''

Moja percepcija moje prehrane prije keto, da me netko pita, rekla bih da jedem ''zdravo''. Ne mlatim šećere, ne pijem (osim prigodno), ne brijem na sokove, ne volim jako masnu hranu tipa pohano, jedem puno voća, povrća, juhi, variva, peradi, ribu obožavam, ne jedem je često koliko bi htjela (zbog love). Ne živim tako 12 mjeseci godišnje, jer uvijek ima fešti, proslava, želja za određenim kolačem, blagdana i slično, al većinu godine jedem, za moje pojmove, zdravo. Kad na to, nadodaš i moje vježbanje, stvarno mislim da to spada u kategoriju zdravog života ili barem dobre brige o sebi, ako ništa drugo.

Gym_girl, i ja mrzim loše startove!
nisam rekla da si tvrdila da lažem, nego insinuirala....Očito sam to krivo zaključila, al vjerujem da me na to naveo taj, kako si sama rekla ''agresivniji'' ton. Čitala sam neke tvoje postove (previše ih je da sve čitam) i po njima si mi ispala ful susretljiva i zbog toga me baš iznenadio ''ton'' posta prema meni.
Ma kad me netko i ispljuje na najjače jer se oko nečeg ne slažemo, to me manje smeta nego kad imam osjećaj da se ne razumijemo, odnosno da se krivo razumijemo. Valjda čudno pišem, ne znam ni sama. Da nisam trenutno kratka s lovom, jebo me pas, uzela bi frendicu u auto i otišla na kavu s tobom di god ti živila :D jer vjerujem da bi komunikacija uživo bila produktivnija. (nisam luda i nisam stoker, hahahahahaha)

800 kcal...prvih dva dana samo, jer nisam znala šta ću, nisam imala doma kupljenog svega i svačeg, nemojte se držat tih 800 kcal, baš ste se primili toga. Čitala o keto u petak i subotu i u nedjelju odlučila počet. Da ne spominjem da svatko od nas ima dana kad nije od jela i kad je više gladan itd.

Gym_girl, dakle, opet sam u ovo postu Ariji napisala kako se hranim inače (prije keto). S takvom prehranom ja održavam kilažu koju imam. Oscilacije su minimalne i obično su vezane uz probavu i menstruaciju. Kad zaglibim s karakterom ili period Božić-Nova godina, natučem 3-4 kile; vraćam se na opisanu prehranu, odu mi te 3-4 kile i onda to održavam ( s tom kilažom sam bila tak tak zadovoljna, volila bi da sam imala 3-4 kile manje, al nisam se opterećivala nit poduzimala išta da sa svoje ''redovite'' kilaže idem na ''željenu'')

u periodu od 12. mjeseca 2013. do 01.03.2014. na tu svoju normalnu kilažu, natukla sam 9 kila (razloga svakakvih...neki problemi u glavi, bez pridržavanja prehrane, jela sam sve što volim i hoću, zahvatila me neka putovanja koja su ispala hedonistička i gastronomska :), hipotireoza mi se razbuktala, pa dok sam naštelila količinu hormona, vježbala slabo itd.).
Onda je uslijedio period stresa (čitaj: ljubavnih boli) i u 3 tjedna s mene je nestalo 10 kila. 
Tu sam, šta se tiče glave, mislila da ću izludit od nakupljene negative u sebi, nesanice,  pa se vratila u treninzima kao preventivu da ne ubijem nekog, uvela si dodatne treninge u nadi da će me izmorit da mogu počet spavat,  vratila se svojoj prehrani. Počela spavat normalno (šta je meni od 18. godine 5 sati), dobila dve tri kile.

I onda prije par tjedana, s obzirom da sam sad sama, pa imam više vremena za sebe, volim ić u teretanu, trenutno su mjeseci kad imam malo posla, odlučila sam se ''dovršit'': Kad sam već na normalnoj kilaži, idem ja sad do svoje željene i idem zategnut i dić šta je spalo i opustilo se. Nikakvi hard core ciljevi. 

A s obzirom da ja sa svojom normalnom prehranom ne gubim na kilaži, nego je održavam, odlučila sam se za dijetu. Zašto keto, ne znam. ''Slična'' je mojoj normalnoj prehrani, a ne vjerujem baš u dijete 10 posto il naranča dijeti itd. To mi je bio najlogičniji izbor.

Ja ne znam jesam li sad uspjela objasnit. 
Svojom ''redovitom'', ''normalnom '' prehranom ne mogu izgubit 3-4 kile, pa trebam način s kojim ću to uspjet.
Ako si protiv keto, prijedloge molim :D

Hvala i no hard feelings :*








Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2014 at 14:53

Eeee to to, sad je to sasvim jedna druga priča! Wink Ma ne krivim te, nije teško nekad pohvatati krivo neke riječi, možda i ja nekad zbilja ispadnem takva kakvom si me doživila na prvu iako mi to nije bilo ni na kraj pameti Smile Hoću promrdati malo pa zapalim situaciju Big smile Malo je zeznuto ovako, kad vidiš samo slova na monitoru - istina, razgovor bi bio puno produktivniji. Evo, kad nađem posao ti platim kartu do Rijeke Big smile


Kužim situaciju. 3-4 kg nije puno, no ako biš se htjela "zategnut i dić" ja bih prvo pogledala kako izgleda taj trening. Možda i nije toliko problem u prehrani, možda imaš u treningu još dosta mjesta za napredak.

Koja te točno područja na tijelu muče?


S druge strane, teško je i izvuči nešto konkretno iz ovako nabrojanog jelovnika. Probaj si pratiti 3-4 dana točno što, koliko i kada jedeš pa da vidimo malo kako to sve izgleda crno na bijelo. Ako je stvar u tome da si na nekom održavanju i da moraš malo srezati onda moraš znati odakle krećeš. Ali može ti biti i druga stvar - da zapravo jedeš i manje nego što bi trebala i dosta jednolično pa ti tijelo zadržava sve na što naleti. Još ako je trening neadekvatan, nema ti što potaknuti mišićnu masu koju želiš (za to podizanje i tako to ;) Bez malo detaljnijeg uvida u to dvoje teško ćemo ti dati savjet.


Što se keto tiče.....nisam ni za ni protiv generalno :) Uvijek krećem od pojedinca i od niza faktora. Većinom mi je to ono zadnje što bih radila, kad ispucam sve drugo. Ali nekad se potrefi da je tako nešto korisno iskoristit i prije, pogotovo ako nekome takva prehrana jako odgovara.  Znam, nisam ti ništa konkretno rekla ali tako je to u ovim pitanjima Smile, tek kad netko dođe pred tebe i ispitaš ga 100 pitanja skužiš kako i šta :) Neki možda ne kompliciraju toliko ali eto... Big smile


Uglavnom - ja bih voljela vidjeti kako jedeš i kako treniraš, koliko si visoka i teška i koliko godina imaš i tek onda bih bila u stanju koliko toliko dati neki konkretan prijedlog Smile


















"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ihaveadream View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ihaveadream Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2014 at 22:21
hahhahaha, nisam se dugo ovak namučila da nešto objasnim :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2014 at 13:22
Isplatit će se Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2014 at 06:55
Uhhh...kilometarski postovi... Neću ulaziti o rasprave oko toga koliko tko jede a koliko ne jede, niti o kruhu niti o pašti...koje ni sama ne jedem godinama...a ako pojedem to je količina koju pojede i moj dvogodišnji nećak :)
Ja ću se dotaknuti ovih 800 kcal i keto prehrane.... Znači, bez ikakvog problema možeš i u jednom obroku pojesti 800kcal, jer su masti užasno kalorične, znači kad popuniš dnevnu potrebu za proteinima, vidi di si sa mastima i ubaci uz svaki obrok dovoljno povrća. Ukoliko pičiš samo po čistim proteinima, bez masti..naravno da je teško doći do 800kcal...i nije ni fino...iako....i tako bi ja brzo došla do 800kcal ;) i ne zaboravi da moraš imati punjenja svako toliko. A svi koji inače izbjegavaju UH odmah primjete na sebi kad ih pojedu...a pogotovo ako si endo.... svakako si najprije napravi plan prehrane, pa onda kreni jesti po tome, a ne napamet.
Npr. tuna 200g cca (350kca) l, žlica maslinovog ulja cca 90kcal
        piletina 150 g (cca 200KCAl) + maslinovo ulje (90kcal)
        3 cijela jaja  (cca 240kcal)
       piletina 150 g (cca 200kcal) + maslinovo ulje (90kcal)
       posni sir 200g (cca 150kcal) + 30g badema (cca 180kcal)

evo ti cca 160kcal )naravno povrće nisam pisala ..... ako ne možeš 5 obroka...ti pojačaj 2 obroka i voila....
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 11:54
Jučer navečer se vratio s ljetovanja. Nisam nešto pretjerano pazio na prehranu, obžderavao sam se leskovačkim roštiljem do mjere da su mi se ogadile gurmanske pljeskavice i raznorazne vješalice. U dva tjedna izležavanja i mrcinjanja su mi jedine fizičke aktivnosti bile 4 lagana treninga u hotelskoj teretani, lagano do plaže i natrag te neke stvari o kojima se ne govori na forumima o vježbi i zdravoj prehrani.

Jutros kad sam stao na vagu šokirao sam se. 99kg, 6kg manje u 15 dana. Primjetio sam da sam se dosta otopio tamo no nije mi palo napamet da je toliko drastično. Vjerojatno budem morao nanovo mijenjati broj hlača uskoro. Ponekad odmor stvarno čuda čini na hormone da na površinu dođu ranije akumuliran rezultati.

A sad natrag na keto dijetu, ili možda bolje reći LCHF dijetu kao širi termin. Pošto dijete s niskim udjelom ugljikohidrata i povećanim unosom masti baš i nisu popularne na ovom forumu, sve to ide u isti koš.

Iz osobnog iskustva, smatram da se LCHF prehrani ne može pristupati istim konceptima i izborom namirnica kao prehranama u kojima su energetska baza ugljikohidrati ili proteini. Koncept LCHF prehrane je da tijelo troši masti kao primarni izvor energije i da postane maksimalno efikasno u trošenju masti. Samim time i izbor izvora masti treba biti usmjeren na masne kiseline koje ljudski metabolizam najbolje troši.

Većina nas je bila na keto prehrani barem 6 mjeseci života sa slijedećim makro vrijednostima:
Ugljikohidrati 39%
Proteini 6%
Masti 55%

Iako se na prvi pogled čini apsurdnim makro omjerom, omogućava ljudskom tijelu odličan izvor energije, razvoj i rast u najranjivijoj fazi. Te čak s 39% unosa UH, u mastima se nalazi specijalni okidač koji omogućava proizvodnju ketona kao dodatnu hranu za mozak, pošto ovih 39% UH u tom periodu jednostavno nije dovoljno.

Uglikohidrati - 100% šećer, 0% škrob, 0% dijetalna vlakna
Masti
45% zasićene (16% trigliceridi srednjeg lance, 84% trigliceridi dugog lanca)
38% nezasićene
17% višestruko nezasićene (1,2% omega-3, 8,5% omega-6)

Šećer i hrpa zasićenih masti. Gdje god da se okreneš na internetu namirnicu s ovakvim makro vrijednostima bi opisali kao otrov i smeće. Prehrambena namirnica o kojoj je riječ je majčino mlijeko i iza sebe ima dovoljno milijuna godina evolucije da obrani naslov savršene namirnice i izvora energije za ljudski metabolizam.

Razlog za cijeli ovaj uvod je da se više obrati pozornost na strukturu masnih kiselina zbog kojih je majčino mlijeko super namirnica koja omogućuju preživljavanje i rast u najranjivijoj dobi i evolucijski je prilagođena i mi prilagođeni njoj da služi kao jedina prehrambena namirnica u tom periodu.

Glavna snaga je  u zasićenim masnim kiselinama. Trigliceridi srednjeg lanca su okidač, metaboliziraju se u jetri, služe kao brzi izvor energije i izvor ketona kao dodatna hrana za mozak, omogućuju stanje ketoze i pri povećanom unosu šećera ako je organizmu potrebno. Zasićene masti dugog lanca služe kao temeljni izvor energije za tijelo, sekundarno u funkciju dolaze nezasićene masti, i završno višestruko nezasićene u manjim količinama za funkcije izgradnje i regeneracije tijela.

Iz mojih zapažanja, čisto poštujući ovaj koncept lagano se dolazi do rezultata. Izbor masti treba temeljiti na slijedećim načeilma:
1. što više triglicerida srednjeg lanca  08:00-12:00
2. minimum 50% zasićenih masnih kiselina, preferirati izvore od 14:00-18:00, izbjegavati sve od 20:00-24:00
3. maksimum 40% nezasićenih masnih kiselina, izbjegavati sve kompleksnije od 18:01
4. minimizirati unos sveprisutne omega-6 i povisiti unos omega-3 (EPA i DHA, od ALA nema koristi) kako bi ove dvije bile u ravnoteži

Samim time, najzahvalniji izvori masti su masti životinjskog podrijetla, maslac, sirevi i drugi mliječni proizvodi iz kojih je fermentacijom uklonjen šećer, kozje i ovčje je još bolje od kravljeg. Masnoće iz mesa koje ne sadrže previše omega-6, prvenstveno od stoke hranjene travom a ne industrijskim smjesama za tov. Masnije vrste ribe kao izvor omega 3, I kao šećer na kraju, kokosovo ulje s 60% triglicerida srednjeg lanca.

Posni sir nije namirnica primjerena LCHF prehrani. Izbor sireva treba bazirati na tvrde sireve s dugim periodom fermentacije i visokim udjelom masti.

Treba izbjegavati i minimizirati unos masnoća koje su popularne u prehranama koje se baziraju na ugljikohidratima ili proteinima kao primarnom energentu jer nisu prikladne kao izvor energije. Sva ulja biljnog podrijetla osim kokosovog. Suncokretovo, bučino, maslinovo, laneno, orašasto, nije bitno koje. Može se u minimalnim količinama koristiti kao začin, no ne i kao značajan izvor kalorija. Samim time, izbjegavati i sve namirnice koje sadrže navedena ulja u značajnijim količinama.

Transmasti, bilo kakve hidrogenizirane biljne masti, bilo koju namirnicu koja ima i gram jednog od navedenog u svom sastavu, trajno izbaciti iz prehrane i prekrižiti za sva vremena.

Unos ugljikohidrata treba držati jednostavnim, svježe ili smrznuto voće i povrće koje raste nad zemljom, niske kalorijske vrijednosti, ugljikohidrati bazirani primarno na jednostavnim šećerima i topljivim dijetalnim vlaknima.
Izbjegavati složene ugljikohidrate i ne opterećivati se previše apsolutnom vrijednosti dnevnog unosa dijetalnih vlakana. Pri povišenom unosu masti, mast služi za regulaciju i pokretanje probave jednako kao topljiva dijetalna vlakna, tako da probava funkcionira bez problema. Topljiva dijetalna vlakna služe i kao odličan izvor esencijalnih masnih kiselina koje su opet odličan izvor energije za metabolizam. Netopljiva dijetalna vlakna nisu nužno korisna i mogu biti i štetna, te ih je bolje izbjegavati, no pošto ona najčešće idu u paketu sa složenim ugljikohidratima, nije ih problem izbjegavati.

Unos proteina prilgagoditi tjelesnoj aktivnosti 1,5-2,5g/kg dnevno.

Primjer jednog jelovnika:

Kava: crna kava bez šećera s 10g kokosovog ulja - 90kCal

Doručak:
50g pršuta, 50g tvrdog sira(emmentaler, maasdam, parmiletta, grana padano, parmezan), 2 rajčice ~ 450kCal

Ručak:
250g puretine prženo na maslacu, 250g salate od mahuna - 450kCal

Poslijepodne:
150g grčkog jogurta s 100g malina - 240kCal

Večera:
30g pršuta, 30g tvrdog sira(emmentaler, maasdam, parmiletta, grana padano, parmezan), 1 rajčica ~ 250kCal

Cca +-1500kCal, taman za žensko na dijeti
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2014 at 12:40
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:



Iz mojih zapažanja, čisto poštujući ovaj koncept lagano se dolazi do rezultata. Izbor masti treba temeljiti na slijedećim načeilma:
1. što više triglicerida srednjeg lanca  08:00-12:00
2. minimum 50% zasićenih masnih kiselina, preferirati izvore od 14:00-18:00, izbjegavati sve od 20:00-24:00
3. maksimum 40% nezasićenih masnih kiselina, izbjegavati sve kompleksnije od 18:01
4. minimizirati unos sveprisutne omega-6 i povisiti unos omega-3 (EPA i DHA, od ALA nema koristi) kako bi ove dvije bile u ravnoteži



Svaka čast na trudu kolko si to sve išel proučavat i analizirat, stvarno si volja Clap,  al stari moj jbno si zakomplicirao stvari , a totalno nepotrebno Smile . Nemreš površno tak gledat prehranu uzevši  makronutrijenata majčinog mlijeka i donijeti zaključak da je to to, idealno.Idealno za novorođenče, ali dal i za tebe, ak za tebe je dal je za Peru, Marka, ivicu ?

 Ono što je vrlo vjerovatno najbitnije u majčinom mlijeku su enzimi, antitijela, vitamini, minerali i sve ono zaštitno na mikrorazini(kolostrum). Dječji organizam i hormonalni sustav novorođenog dijeteta nema nikakve veze za odraslom osobom, tako i potrebe organizma, da ne govorimo o metaboličkom sustavu....
Na prvu ovakve priče zvuče super, al to je sve toliko puno rupa i tjeranje vode na svoj mlin da nema smisla.
Ovakav plan bi odbio i natjecatelje skoro, a da ne velim da vecina nakon tjedan dana ovog menua ima problema sa stolicom.

Kak si uopce dosao do točno određenih sati kada koje masnoce treba konzumirati, u minutu? Ne postoji znanstvenik i nitko u stanju to protumačiti i potkrijepiti i bubneš ga ko iz topa sve u sekundu.....
Po ovom postu dolje očito imaš dosta viška kg za skinuti tako da zaista ovakva disertacija Nobela vrijedna nije potrebna, piljenje po keto/low carb prehrani , picazjeljenju namirnicama u minutu i sve ostalo.....Sa jednom opuštenijom, dalkeo zdravijom i uravnoteženom prehranom bez problema skidaš taj višak. Kad se počeš spremat za binu onda je vrijeme za picajzljenje.

Mislim vidim da si totlno zabrijao na taj keto/low carb i trazis sve moguce potvrde idealnosti te prehrane u toj mjeri da bus i sam sebe uvjerio da je to savršen recept. Očito i najzdraviji, tak da si čisto daš razmišljat :)


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3839404142 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.