New Posts New Posts RSS Feed - Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Keto dijeta - pa da malo raspravljamo ;)

 Post Reply Post Reply Page  <1 3536373839 47>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 15:53
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Tako je, što se mjerenja ketona u mokraći tiče, neka te to ne zbuni tare ako to bude slučaj. Uostalom, teško da nisi u ketozi na ovoliko malo uh-a, jedino ako je P previše pa da te izbacuju iz ketoze.


Kako i kaže Goranchero, nuspojave su najveće na početku, prvih dana, prvi tjedan, dok se mozak ne adaptira. A i opet je individualno, kako ko šta podnosi te s kojeg je tko principa uopće uletio u ketozu. Sigurno da ti je bilo lakše ako si i prije toga bio na malo uh-a pa ti to nije bila novina. Stavi nekog sa 300g uh-a na 30g pa ga pitaj kako je :)


Nego...endo, ha :) Ok, vjerojatno i inače profitiraš od manje uh-a nego ostali ako si baš sklon skupljanju masti ali ja bih gotovo posumnjala da si se još i više udesio s tim cikliranjima s tim u vezi pa ih sada još i gore podnašaš. Ja ne znam da li bih te tjerala dalje kroz ketozu ali prije toga bi trebala znat što si sve radio godinu dana unazad :)


Možda stalno radiš i ste greške, a da ni ne znaš iako misliš da daješ sve od sebe. A i možda biš se do tog cut izgleda toliko trebao izdrobiti da nije toga ni vrijedno :) U svakom slučaju, ne frustriraj se radi drugih - što se mene tiče, ja se ne bih trpala čokoladicama ni da imam najbolju genetiku na svijetu, ima još toga bitnoga osim izripanog trbuha :)


Mjeriš li se ili samo pratiš kilažu?

Jesi imao u cijelom tom periodu do sada neku fazu održavanja, više ravnoteže?






 
Da, cisti endo... A gle, iskreno nema sta na svome tijelu nisam isprobao, koji princip treninga i koji ishrane... od pretezno kardia, HIIT treninga, cross fit nacina treniranja, full body-a, cistih splitova, P90x, body weight treninga itd... Sve sam to prosao...
Ishrana isto tako, normalna uravnotezena sa svakodnevnim pokrivenim makrosima, do cikliranje UH nedavno, low carba, sada keta...
Napredak sam znacajan ostvario u zadnjih par godina, tezine koje sada radim u teretani su velike, forma je odlicna, aerobne kondicije isto imam na pretek... zdravlje me isto tako sluzi jako dobro, po zadnjim nalazima, sve ide ko podmazano...
Al OPET, znam da je jako lose i negativno porediti se s drugim ljudima, no ipak ne mogu odoljeti osjecaju 'what the f**k' kad vidim nekog ko nakon 5 mjeseci teretane i totalno opustene ishrane ima ripped izgled, a ja se vamo ubijam, brojim kalorije i makronutrijente i zivim opcenito sredjen i zdrav zivot (nista alkohol, ne pusim, stres izbjegavam, secer i junk sam skoro skroz eliminirao iz prehrane) i znoj prolijevam za iste ili losije rezultate...
Sto se tice mjerenja - ne mjerim se nazalost, al trebao bih znam...
A tezinama mi vec GODINAMA stoji na istom, a to je od 95 do 101-102 kila... I sta god radio, a imao sam faze kad sam ludjacke rezime imao, ne moze ispod toga pa sve da se na trepavice postavim.
 
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 16:03
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Pa možda si ti jednostavno puno više na redukcisjkim dijetama pa si si zeznuo metabolizam..dok on nikada u biti nije niti pretjerano išao gore nniti doolje... i to je razlog da ima pločice ;) Znači, tti genetiku imaš...sada samo pametno restartaj metabolizam i  ne žuri se....za sve treba vremena.
 
Ne vidim kako se moze zenuti metabolizam zdravom prehranom i svim osiguranim nutrijentima i openito zdravim nacinom zivota, a to je princip koji slijedim vec godinama.


Može ako si nisko na kcal konstantno s obzirom na svoje potrebe i aktivnosti. A i neki od nas (i ja sam ko i ti) očito trebaju proliti krv i znoj za bilo kakve pomake... vjeruj mi da te ja jako dobro razumijem.

Kako  su ti hormoni? Štitnjača?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 16:12
Originally posted by dalila dalila wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Pa možda si ti jednostavno puno više na redukcisjkim dijetama pa si si zeznuo metabolizam..dok on nikada u biti nije niti pretjerano išao gore nniti doolje... i to je razlog da ima pločice ;) Znači, tti genetiku imaš...sada samo pametno restartaj metabolizam i  ne žuri se....za sve treba vremena.
 
Ne vidim kako se moze zenuti metabolizam zdravom prehranom i svim osiguranim nutrijentima i openito zdravim nacinom zivota, a to je princip koji slijedim vec godinama.


Može ako si nisko na kcal konstantno s obzirom na svoje potrebe i aktivnosti. A i neki od nas (i ja sam ko i ti) očito trebaju proliti krv i znoj za bilo kakve pomake... vjeruj mi da te ja jako dobro razumijem.

Kako  su ti hormoni? Štitnjača?
 
Po zadnjim nalazima, potpuno normalni i TSH i T3 i T4.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2014 at 17:16
Onda to mora ići... samo se još malo opusti....

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2014 at 09:40
Originally posted by dalila dalila wrote:

Onda to mora ići... samo se još malo opusti....

 
Hvala na podrsci.
Pitam se dal da se ostavim punjenja i da samo guram ketozu bez prestanka nekih mjesec dana jos... hoce li to dati bolje rezultate? Dakle CKD vs. standardna....
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2014 at 17:16
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Onda to mora ići... samo se još malo opusti....


 
Hvala na podrsci.
Pitam se dal da se ostavim punjenja i da samo guram ketozu bez prestanka nekih mjesec dana jos... hoce li to dati bolje rezultate? Dakle CKD vs. standardna....

ma nou, radi punjenje svakako. Ako si smrdao metabolizam vec jer si predugo na dijeti, nepunjenje ti samo moze odmoci tj punjenje ti samo moze pomoci. Koliko UH uguras na punjenju?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2014 at 20:00
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by dalila dalila wrote:

Onda to mora ići... samo se još malo opusti....


 
Hvala na podrsci.
Pitam se dal da se ostavim punjenja i da samo guram ketozu bez prestanka nekih mjesec dana jos... hoce li to dati bolje rezultate? Dakle CKD vs. standardna....

ma nou, radi punjenje svakako. Ako si smrdao metabolizam vec jer si predugo na dijeti, nepunjenje ti samo moze odmoci tj punjenje ti samo moze pomoci. Koliko UH uguras na punjenju?


Punjenje sam dosada radio ovako: počnem petkom uvečer, i onda cijelu subotu u svakom obroku pojedem dobru porciju UH. Punjenje većinom iz krompira, zobenih, riže, integralne tjestenine, kinoe, amaranta, svakakvog voća... Uleti tu i neki junk, prošli put sladoled...
Prošli vikend sam unio oko 700 g UH manje više... Jel to previše?
Od nedjelje onda opet bez UH.


Edited by tare - 13 Svibanj 2014 at 20:01
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 10:08
Jos jedno pitanje - kako da regulisem probavu na ketu?
Unosim vlakana tonu, sto psyilliuma, spanaka, lisnatog povrca, lanenih sjemenki... Al stolica mi nikako nije normalna (boja i konzistencija)... Zdravstvene sam struke pa se ne stidim o ovome pricati :)


Edited by tare - 14 Svibanj 2014 at 10:08
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 11:36
Možda i pretjeruješ s vlaknima onda. Nisu toliko bitna ako unosiš puno masti u prehrani jer onda mast odradi posao umjesto topljivih dijetalnih vlakana.

700g UH tjedno je možda malo puno, meni je tjedni unos 350-450g a ima me 110kg.
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 11:44
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Možda i pretjeruješ s vlaknima onda. Nisu toliko bitna ako unosiš puno masti u prehrani jer onda mast odradi posao umjesto topljivih dijetalnih vlakana.

700g UH tjedno je možda malo puno, meni je tjedni unos 350-450g a ima me 110kg.
 
Kako to da vlakna nisu bitna?
Mislim da sa ovakvom prehranom ne jedem vlakana, ne bih u WC jednom u 10 dana isao... a to nije nikako dobro.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 11:52
Vlakna su bitna ako ti se prehrana bazira na ugljikohidratima i proteinima, što ti je udio masti veći u prehrani to je važnost vlakana manja jer se masti ponašaju slično kao topljiva dijetalna vlakna. Ja sam neko vrijeme puno pažnje pridavao da mi dnevni unos vlakana bude preko 35g, zadnjih par mjeseci uopće ne vodim računa o tom, neki dan 10, neki dan 20, nekad i 30 grama, i nemam nikakvih problema s probavom ni značajne razlike za metabolizam ili napredovanje.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 15:53
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Možda i pretjeruješ s vlaknima onda. Nisu toliko bitna ako unosiš puno masti u prehrani jer onda mast odradi posao umjesto topljivih dijetalnih vlakana.

700g UH tjedno je možda malo puno, meni je tjedni unos 350-450g a ima me 110kg.


punjenje na 700 g uh puno? ovisi koliko dugo je prazan i na koliko kcal se krece. Koliko tare imas kg? Ja imam 55 pa sam na UD2 radila punjenje na 600g UH u 1,5 dan. Na koliko si kcal sad? Koliko ti budu masti i proteini na dan (i pol) punjenja?
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 17:09
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Možda i pretjeruješ s vlaknima onda. Nisu toliko bitna ako unosiš puno masti u prehrani jer onda mast odradi posao umjesto topljivih dijetalnih vlakana.

700g UH tjedno je možda malo puno, meni je tjedni unos 350-450g a ima me 110kg.


punjenje na 700 g uh puno? ovisi koliko dugo je prazan i na koliko kcal se krece. Koliko tare imas kg? Ja imam 55 pa sam na UD2 radila punjenje na 600g UH u 1,5 dan. Na koliko si kcal sad? Koliko ti budu masti i proteini na dan (i pol) punjenja?


Na dan punjenja gledam da mi oko 60-70% energije dolazi ih UH. TDEE mi je 3400 kalorija, punim se do 4000. Proteine smanjim taj dan na 20% otprilike, masti jako malo - samo ono sto uleti kroz izvore UH i proteina.
Trenutno imam 97 kg.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 17:29
Koliko kcal uzimas ispod TDEE-a na ketu? mozda da smanjis jos kcal 6 dana pa se svaki 7. punis. 4000 tis kcal na punjenju nije puno. Ja bi to jos povecala i uzimala 12-16 g po LMB, proteine drzala na 1g po kg, masti jako nisko, sta uleti. Taj dan i pol se ne zamaraj kcal samo gledaj da uneses sto vise UH. Probaj tako, mozes i svaki 4 dan radit punjenje. Ako ne bude vise islo dolje, uzmi bar 2tj odmora od dijeta pa se vrati nazad
cookies are for pussies
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 21:10
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Koliko kcal uzimas ispod TDEE-a na ketu? mozda da smanjis jos kcal 6 dana pa se svaki 7. punis. 4000 tis kcal na punjenju nije puno. Ja bi to jos povecala i uzimala 12-16 g po LMB, proteine drzala na 1g po kg, masti jako nisko, sta uleti. Taj dan i pol se ne zamaraj kcal samo gledaj da uneses sto vise UH. Probaj tako, mozes i svaki 4 dan radit punjenje. Ako ne bude vise islo dolje, uzmi bar 2tj odmora od dijeta pa se vrati nazad


Vrtim se oko 2700-2900 kalorija, zavisi o danu, ne gledam da bude u 50 kalorija sve odmjereno.
Pa ovaj ciklus sam poceo u nedjelju, dakle subota večer su bili zadnji UH...
OK, znači da na punjenju idem i do 1000 g UH? To je onda skoro kao UD2 refeed...?
Nema šanse da to uguram u sebe u jednom danu... jel greška ako mi se refeed oduži na dva dana?
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2014 at 23:37
Čisto da otklonjim sumnju večeras sam mjerio ketone u urinu keto štapićima - pokazali su stanje duboke ketoze (++). Dakle, prehrana paše u ovim danima bez UH.
Radujem se punjenuSmile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3536373839 47>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.