New Posts New Posts RSS Feed - Chat
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Chat

 Post Reply Post Reply Page  <1 598599600601602 607>
Author
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 17:55
E da, vjerojatno cu kupiti stapove za nordijsko hodanje, di je onaj forumas koji mi ej to preporucio, Phoenix mislim :)
probala sam i savrseno mi je.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 18:47
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Didii Didii wrote:

 

Danas sam po prvi put kupila whey protein. Ne razumijem se toliko oko toga, interesuje me koliko da pijem i kada, s obzirom da zelim dobiti na masi, a mozda i izgubiti koji kg, ali o tom po tom. Rijec je o ovom proteinu..

http://fitness-plaza.nl/wp-content/uploads/2011/06/wheyperfectiongroo.jpg


Prije odgovora na pitanje nam prvo ovo malo razjasni Big smile

Whey ti može poslužiti nakon treninga, kao i za izvor proteina u svakom obroku (meni osobno najbolje paše uz doručak). 1-2 mjerice dnevno uvrh glave, ja bih čak bila na strani 1, a drugo kroz konkretnu hranu.

Što se karnitina tiče novac kojeg biš uložila u njega uloži u više dobre hrane Wink


 






Da, tako vec i radim, koristim ga svaki drugi dan nakon teretane, a ovim danima kad ne vjezbam ubacim u dorucak ili pred spavanje, kako kad.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 18:50
Samo mi je jos nejasno, dobila sam mjericu, kad je izvagam punu proteina, izadje oko 24g. proteina, je li ta mjera dobra na jednu casu vode ili?
Kolika je vasa mjerica?
Od karnitina sam odustala, mislim da jedem sve zdravo, samo jos ne mogu rijesiti problem oko brojanja kalorija, ili sam ja toliko glupa, ili mi ne ide matematika ili je to stvarno nesto slozeno :P
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:08

Lijepo sam ti sve natipkala i ode mi sve u klinac Big smile

Voda ti ovisi o željenoj gustoći - ja na mjericu (iste gramaže) stavim do 3 dcl vode.


Da ti sad ne ispisujem sve opet reci ti meni prvo u čemu je problem kod brojanja kcal? Big smile Što te buni?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:24
Aha, uglavnom ta mjerica je taman da unos potrebnih proteina nakon vjezbi, to mi je bilo potrebno cuti, a kolicinu vode i ja uzmem otprilike 2 dcl.

Ma buni me to sto sve uzimam "od oka" , i nikad ne znam koliko sam cega pojela, da li sam pretjerala ili mi fali jos do granice :(
Jedino to mi stvara problem trenutno, sve sam cini mi se dovela u red, vjezbe, redovite obroke, zdravu ishranu, samo ta kolicina me koci. Je li stvarno nuzno imati vagu pa da sve vagam, zapisujem i preracunavam koliko sta ima kcal?

Sad kad bih ti nabrojala sta sam sve od jutros jela, ti bi rekla da je ok, vjerovatno, ali problem je sto ne znam koliko je to kolicinski, i sta mi vrijedi ako jedem zdravo, ako premasujem svoju granicu tdee, tako nikad smrsati necu..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:44
Možeš se ravnati i po porcijama, ako misliš da jedeš previše i da zato stagniraš jednostavno smanji to od oka Smile Mada je teško sada ovako napamet reći, moguće je i da jedeš premalo.


Imaš koje posudice sa nekim mjerama? Recimo ja imam jednu malenu, cup, od 2 dcl, koja mi služi za vodu kad radim kruh. 1/2 te posudice mi je recimo 50 g zobenih :) Isto se tako možeš ravnati i prema dlanovima (za meso recimo, količina koja stane na dlan je cca 80-100g ovisno o debljini), šakama (za žitarice i orašaste), žličicom i žlicom (za ulja, sjemenke...)...s tim da je najbolje, ako se već želiš ravnati prema brojkama, negdje izvagati određene namirnice pa si tako odrediti različite mjere po posudici, da uvijek znaš koliko je to zobi, riže, pašte.....

Nemaš vagu niti namjeru ju kupiti? Ako te već to toliko muči zašto ne uložiš u jednu pa si mirna. Ima ih svakakvih i povoljnih. 

U svakom slučaju, ne treba brojati svaku kaloriju. Mislim da zapravo to unosi dosta nepotrebnih frustracija, a i nije sigurno da unesemo točno to što piše. Ne da je nesigurno, rekla bih da i nije tako uopće :) Ako već znaš kako ti porcije izgledaju i koliko uglavnom zagrabiš, samo se vodi po tome pa smanjuj ili povećavaj.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 19:46

Možeš si uzeti i praznu posudicu od jogurta za mjeru, reci što te zanima i ja ti izvažem Big smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Studeni 2014 at 21:04
Maa joooj kraljica si! :D
Vidis to mi nije palo na pamet, imam bokal s mjerama za tecnost, brasno i secer. Sad ne znam, vjerovatno zobene da mjerim prema brasnu, a neke teze stvari prema seceru. Dva mjeseca je vec kako sam na novom rezimu ishrane, ali vaga i dalje stoji, zato zelim nesto da mjenjam. Nema dana kad mirujem, svaki dan sam na nogama 8 sati na poslu i svaki drugi dan u teretani nakon posla.
Sve druge gluposti kupujem, i obicno ih upotrijebim jednom ili nijednom i onda mi stoji, zauzima prostor, zato toliko razmisljam o vagi, a kao sto kazes uzmi je jednom i fertig :D
Sutra idem na mjerenje po porcijama :D
Tebi svaka cast na strpljenju i svima vama koji ste tu s namjerom da pomognete nama koji su neupuceni.

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 19:25
Jedno pitanjce, znaci danas sam se vagala, imam 2 kg više, nego prošle godine, a udio masnog tkiva mi se smanjio za 0,5% .. E sad me zanima jesu te kile otišle u mišićnu masu ili ne. Primjetim da su mi očvrsnuli mišići i veći, ali problem je da nikad nisam mjerila obujam struka i ostalog

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 09:18
Moze li mi neko modifikovati ove recepte?
Sta da ubacim umjesto ulja, i bijelog brasna?

http://kiwi.hr/muffini-s-jabukama-cimetom/

http://www.coolinarika.com/recept/kukuruzni-mafini/
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 11:04
U prvom receptu ja osobno ulje ne bi ni stavljala, nego samo recimo mlijeko, a umjesto bijelog brašna, stavim graham brašno ili sameljem zobene i napravim zobeno brašno. Meni su super obe kombinacije. Upravo danas sam radila nešto slično, samo nisu muffini, nego kolač.
Ako te zanima recept javi se.
 
A za drugi, probaj možda samo s kukuruznim, ili dodaj još i zobeno, graham.. isprobavaj :) a ulje ja ne stavljam nigdje tako u kolače... samo koristim minimalno dok nešto pržim, i  maslinovo u salatu stavim
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 11:11
A kakav je kolac u pitanju? :D
Ova dva cu pokusati nesto izvesti, volim sve sto je s jabukama, tako da ga necu propustiti, a ovaj drugi opet mi dobro dodje za dorucak, slana varijanta, moze se kombinovati sa sirom i sunkom
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 11:17
4 jaja (odvojeno bjelanjke i žutanjke izmutiš), u žutanjke dodaš 4-5 žlica graham brašna (može i zobeno), steviju (ja stavim), prašak za pecivo, stavila sam i žlicu kokosovog brašna, šalicu mlijeka, dvije ribane jabuke
u to dodaš bjelanjke, izliješ na papir za pečenje. Peče se nekih pola sata na 180 stupnjeva i meni bude super.
Još sam radila varijantu sa izblendanim bananama i komadićima kikirkija (sve ista smjesa i postupak)
Uglavnom, samo malo inspiracije i može se svašta
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 11:54
Extra, vcrs poslije posla cu pokusati, ali cu sasuti u kalupe za muffine, prakticnije mi je za ponijeti na pos'o.

Edited by Didii - 05 Studeni 2014 at 11:55
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 17:07
Didii, jedna puna mjerica od myprotein wheya ima točno 30 grama mekanih zobenih, prosječna polovica pilećih prsa bez kosti imaju oko 180g,  jedno jaje ima cca 40-50 grama, šaka riže ima oko 40g.. To najčešće jedem, ak te kaj drugo zanima pitaj :) Skini na mob aplikaciju myfitnesspal i unutra imaš svu moguču hranu, pa samo ubacuješ težinu i dobiješ dnevni broj kalorija i sve makronutrijente koje si pojela, netrebaš niš računati.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Studeni 2014 at 19:16
Sela sam prekjuce na faksu prvi put za lat masinu i odradim 20 puta po 25 kila u 3 serije :D Koja sam ja stoka....al zato mi vaga pokazuje 56 kila na moju visinu, to nije normalno bas
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 598599600601602 607>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.