New Posts New Posts RSS Feed - Glikogen
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glikogen

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2015 at 15:08
Prije iceg, lapsus calami - 168kg na 165cm?
better sore than sorry
Back to Top
pahuljica29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pahuljica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Studeni 2015 at 08:03
Bruna,

više nisam sigurna. Držim se otprilike istih porcija istih namirnica pa malo krene pa stane.

Po mojim izračunima trebala bi unositi 1500 kcal.
Ali problem je u tom što ja imam ultra spori metabolizam kojeg sam očito sama uništila.
Prije nekih 10 godina smršavila sam 10 kg i izdefinirala se samo hodanjem po gradu i lagani aerobic, ali doslovno sam jela sve ali po par zalogaja.

Onda sam počela normalno jesti i vratili mi se centimetri, a pošto sam se samo vagala i stalno držala istu klažu nisam se brinula jer kao stalno sam na istom.
Ove godine je to očito kulminiralo i ja dobila nekih 6-7 kg.
I brdooo centimetra jer niti u jedne hlače ne stanem tj. stanem, al ne stoje dobro.
Odlučila sam u 2 mj krenut pa sam počela trčat, pa na aerobic, pa na HIIT.
Moj najveći problem, krenem vidim da nema rezultata da sam samo veća pa stanem. i mijenjam aktivnost.
Sad sam si obećala da 2.1. upisujem teretanu al barem da do 2.1. dok ne krenem se bavim nečime pa imam pitanja čim?

i što jesti? Problem je što sam se izgubila u brojanju mjerenju vaganju i sad bi to htjela prestati, ali više ne znam kako i što jesti.
Doma jako često imam variva. I ja ne znam koliko tanjur graha, mahuna,gulaša (onak normalno puni tanjur) ima kalorija?

Možda ja sve zeznem u ručku ne znam jel pojedem previše ili premalo?

Evo npr. moj plan od danas do 23.12 je 2 kg.
Ne znam dal da upišem pilates jer sam dosad išla na power plate i to je prestrašno koliko sam ja drugi dan natečena noge su mi ko bačve:(
Mislila sam možda bi mi pilates ih izdužio, a bojim se da pilates nije dovoljan za moj cilj.

Kako sam probala sa posnim sirom i nema nekih uspjeha. Primjetila sam da jedino gubim kg ako doslovno jedem jakooo malo,
npr. ujutro složim smotie (bademovo mlijeko 2dcl, malo lanenih sjemenki, pola jabuke, oko 40 g zobenih i oko 3 žlicice sira)
nekad između pojdem voćku ako nisam gladna,a ako jesam onda tu brljavim nekad sendvic nekad rizine krekere nekad posni sir, nekad nista.

ručak-ili variva ili tijesto sa nekim umakom

mislim da je tu problem no dal ako i malo pojedem tog toliko griješim?

večera-posni sir, nekad manji sendvic.

e sad jeli to premalo hrane ili previše više nisam sigurna,
neko sam se vrijeme držala plana prehrane koji sam pronašla tu i onda sam samo bujala. Vjerojatno tijelo koje je naučeno dobiti 2x hranu i to jako malo je tako reagiralo na ovaj šok od 5x dnevno.

Ne znam izgubila sam se, pa ako imate ikakav savjet za mene molim pomagajte.

Probava mi je katastrofa.
Čak sam se učanila u klub mršavljenja zdrava krava i tamo su mi izračunali da mi je unos 1900 kcal, ja kažem nema šanse.
Visina 165 kg 168, 28 godina.
aktivnost 2xtjedno.
Back to Top
bruna369 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Svibanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bruna369 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2015 at 18:15
Pozdrav :)
Krenimo od kalorijskog deficita, jel ga ostvarujes?
Vjerujem da da, a mozda je i bas prevelik taj deficit. To moras sama izracunat, ako vec nisi.
Sto se glikogena tice, njega punis ugljikohidratima koji pak na svaki svoj gram veze 3g vode. Unos soli/natrija, kolicine ugljikohidrata, a jos bitnije hormoni, kod zena... Sve to utjece na oscilacije u tjelesnoj masi.
better sore than sorry
Back to Top
pahuljica29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pahuljica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Studeni 2015 at 14:31
Pozdrav svima,

nova sam ovdje i trebam vašu pomoć.

Genetski jačih nogu no od prošle godine počela sam se debljati i u trbuhu ma svagdje. Ne prepoznajem si tijelo i ne želim ovako više.

Imam pitanja.
Probala sam sa više manjih obroka 5 dnevno sa obaveznim doručkom ( posni sir, razni smotiji) odmah ujutro.
meduobrok ili neka voćka ili integralni kruh s malo salame
ručak što ima doma, ali pretežno piletina na sve načine sa brdo salata, a tijesto ostavila 1 tjedno
pa opet nešto sitno za međuobrok
večera posni sir ili ako bi bio trening onda kuhani krumpir, povrce i meso.

Upijem tako par dana sve super krene, intenzivan fitnes trening 2x tjedno, šetnje a onda se probudim izgledam ko bačva, stanem na vagu 2kg više! noge 2x deblje natečena i onda poludim pustim sve k vragu i krivim genetiku.

i tako mjesecima -2kg gore nakon dužeg perioda pa + 2 gore brzinom svjetlosti.

Nekad nakon treninga ujutro izgledam wow, nekad da nemrem bit jača i ne mogu si to objasniti i onda sam se sjetila glikogena.
Nisam sigurna da znam što je točno to, ali zanima me jel on "krivac??"

Da li on u slučaju napora se puni i ja dobijem taj nabubreni natečeni izgled ili ja unosim previše hrane, a premalo trošim ili?

Unaprije puno hvala.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.