New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  <1 56789>
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 01:02
Originally posted by israela israela wrote:

ovdje se vidim dosta miješa sad paleo ishrana sa alkalnom dijetom. u paleo ishrani se također na veliko jedu kisele namirnice kao i lužnate. sad, koliko je taj omjer namirnica u prehrani bitan upitno je i koliko samo po sebi narušava ph krvi itd... nema veze sad. ali maslaci, orašasti plodovi, jaja, meso, riba.... to je sve kiselo...i kaj onda? kakve sad to sve skupa ima veze sa paleo prehranom...ili još gore lchf?
na bilo kojem režimu prehrane je teeeško voditi računa o tome što zbog nedostupnosti tolike količine alkalne hrane i tankog đepa, što zbog takve zbrkanosti tih namirnica da više ne znaš jel bi trebao jesti bananu ili jabuku, bademe ili orahe, proso ili heljdu.......primjeri zdrave hrane lužnato-kisele, također redovite na našim jelovnicima, i obje strane imaju nutritivne benefite......sagledajte širu sliku. razni tjelesni poremećaji utječu na zakiseljenje ili alkalizaciju organizma, nezdrava rafinirana hrana i druge štetne okolnosti....a ne izbor badema ili oraha.
(ovo ne ide gabrijela, samo se uključujem sa argumentom, btw kolačići su sjajni)


moram i ja odgovoriti, hehe ..

pa mislim da neovisno o prehrani treba voditi racuna o tom omjetu kiselo-luznato, te naravno u prehranu ukkljuciti puno vise onih namirnica koje djeluju luznato. A to vrijedi isto i za Paleo, jer svrha paleo nije ubijanje od mesa, jaja (vec sam bio spomenouo da je to klasicna pocetnicka greska)..upravo suprotno, navise treba jesti povrca, voca, zdravih masnoca - a to je sve luznata hrana.

p.s. jos sam uvijek u potrazi za nekim zanimljiv paleo desertima ;)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 01:48
upravo to gabrijel moj, te zdrave masnoće su pretežito tkođer kisele. ali to je poanta da i nema veze...jer i kvinoja i proso i amarant su žitarice pa su lužnate...taj paradoks sam samo htjela naglasiti. mislim da više trebamo obraćati pažnju na benefite svih tih kiselo-lužnatih namirnica bez obzira na njihov omjer. ja sam u anoreksiji imala tešku alkalizaciju organizma (i zakiseljenje kasnije) što nije imalo veze sa prehranom, već sa nekim (zaboravljenim) mehanizmom kojeg su mi doktori objašnjavali zašto. nema veze, prije neg kaj počenem filozofirat o nečem za što stvarno nisam sigurna, bolje da ja lijepo počnem mislit o hrani i izmišljat recepte jer i mene pere neka akutna estrogenska psihoza, pa je malo maslac od kikirikija relationship status.....tako da se u glavi krčka nešto sa wheyem, kikiriki maslacem kakaom, datuljama ili smokvama možda...probat ću sutra pa ak bog da stavim sliku.

p.s. ja sam još uvijek u potrazi za seksualnim partnerom, po mogućnosti cave manom ;) hahahahaha daj šta mi je, zar jedino ja ovo sve ne shvaćam ozbiljno? XD

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 16:15
Originally posted by israela israela wrote:

upravo to gabrijel moj, te zdrave masnoće su pretežito tkođer kisele. ali to je poanta da i nema veze...jer i kvinoja i proso i amarant su žitarice pa su lužnate...taj paradoks sam samo htjela naglasiti. mislim da više trebamo obraćati pažnju na benefite svih tih kiselo-lužnatih namirnica bez obzira na njihov omjer. ja sam u anoreksiji imala tešku alkalizaciju organizma (i zakiseljenje kasnije) što nije imalo veze sa prehranom, već sa nekim (zaboravljenim) mehanizmom kojeg su mi doktori objašnjavali zašto. nema veze, prije neg kaj počenem filozofirat o nečem za što stvarno nisam sigurna, bolje da ja lijepo počnem mislit o hrani i izmišljat recepte jer i mene pere neka akutna estrogenska psihoza, pa je malo maslac od kikirikija relationship status.....tako da se u glavi krčka nešto sa wheyem, kikiriki maslacem kakaom, datuljama ili smokvama možda...probat ću sutra pa ak bog da stavim sliku.

p.s. ja sam još uvijek u potrazi za seksualnim partnerom, po mogućnosti cave manom ;) hahahahaha daj šta mi je, zar jedino ja ovo sve ne shvaćam ozbiljno? XD



pa sad, maslinovo ulje, kokosovo ulje, laneno ulje, lan, avokado, razne sjemenke su luznate.. dok recimo mnogi mljecni proizvodi su neutralni... i td.. mislim da je u svemu bitna umjerenost

pa bilo bi vrijeme i da stavis neku sliku hehe
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 16:21
zadnja dva dana radim neke umake sa kikiriki maslacem

danasnji rucak
Paleo tjestenina sa umakom od sampinjona sa kikriki maslacem + piletina
salata: paradajz + zelena salata + spinat

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2015 at 19:09
a kaj da radim kad kameru nemam! i onda uzmem usran mob od stare koji nema ni r od rezolucije pa izgleda kao neki zatvorski obrok
al evo jedne najčešće opcije za doručak-ručak-večeru ^^

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Listopad 2015 at 12:19
idemo dalje

jedan brzinski roštilj

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 14:10
Originally posted by israela israela wrote:

a kaj da radim kad kameru nemam! i onda uzmem usran mob od stare koji nema ni r od rezolucije pa izgleda kao neki zatvorski obrok
al evo jedne najčešće opcije za doručak-ručak-večeru ^^


wtf is this LOLLOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Listopad 2015 at 21:21
AAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHA 
povrat horor scene XD i bome nešto što Americi treba 

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Listopad 2015 at 23:00
necu ni pitati kakva je ono slika :)

pa da ja nastavim sa slikama

napokon i moj prvi
"paleo" kruh od bundave

"Ubung macht den Meister"
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 12:56
Originally posted by israela israela wrote:

a kaj da radim kad kameru nemam! i onda uzmem usran mob od stare koji nema ni r od rezolucije pa izgleda kao neki zatvorski obrok
al evo jedne najčešće opcije za doručak-ručak-večeru ^^



ovu bi sliku trebalo stavit po restoranima za dnevni meni..u sezoni recimo..privlačenje (tjeranje) turista
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 14:08
Clap 
ili izbjeglica hahahahahahahaha
činilo se prikladno jer izgleda ukusnije nego obrok kojeg bi ja slikala i stavila 
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 14:14
da moram priznat da izgleda jako ukusno
Back to Top
gabrijela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gabrijela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 14:22
prosto natjera covjeka da ode nesto prigrist
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 15:01

Originally posted by israela<span style=line-height: 16.8px;> israela wrote:


činilo se prikladno jer izgleda ukusnije nego obrok kojeg bi ja slikala i stavila 



gledamo li mi u istu sliku? LOL

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 15:12
da da hahahahaha još uvijek smo na kaši sa kakaom bananom posnim i kavom i kikiriki maslacem i lošom rezolucijom mobitela. onda bolje da se ne vidi sam da se probavi čim prije XD
to je iz filma, nije mi bio bed jest za vrijeme gledanja al mi je bome bilo teeško ić na wc kasnije LOL
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Listopad 2015 at 18:41
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

gledamo li mi u istu sliku? LOL


De coloribus et gustibus non disputandum est.

Mene human centipede više asocira na predstojeće izbore.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 56789>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.