New Posts New Posts RSS Feed - Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Anoreksija?! Pomoć pri masetini molim!

 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 15:02
mah....dobre stare prodike ;p nema čime se nisam bavila u životu i uvijek doživjela neki neuspjeh, zato mi je ovo točka na i...ali nikad nisam odustajala pa neću niti sada. koji apaurinček i da vidiš kak me više nije briga ni za visceralno salo preko kojeg su pločice na koje kreće masno tkivo. XD meni je problem borba protiv neuspjeha opće više ni u izgledu nije stvar. problem su moje traume, teško djetinjstvo i sj***n hipotalamus koji više ove stresove i šokove nemože tolerirati. dublji je to bezdan od same frke oko izgleda. sada evo trudim se stvarno vratiti neke stare hobije u kojima sam uživala, družiti se s ljudima koje sam redom izbjegavala radi okupacije sobom i što više se maniti svega što ima veze sa samoprocjenom ...čak i komplimente ne primam više k srcu, (komplimenti kompliciraju situaciju). vratit ću se punom parom, samo da budem stabilna...pa čak i ako se nevratim i ako moja sreća ne leži u fitnessu, neka imam i 20 kg viška, sreća ne poznaje razlike ni prioritete. sreća je stanje uma, mir kojem očajnički težim. fitness je manifestacija uspjeha jer me izvukao iz pakla droge. zato tolika opsjednutost time svime. nije ovo za forum dalje, možda je zato krivo sve zvučalo i možda su zato procjene mojih prioriteta bile preokvirne. ja sam iznijela samo ovaj dio oko kojeg ste mi mogli pomoći jer ovo je ipak fitness forum. nije psihijatrija na rabu :) i tako je yaska- hobi je bilo što. sve što mi skreće toksične misli sa ovoga. čak mi je hobi i lakiranje usranih noktiju. bilo šta, šetnja 18 km/h je super normabel, joga fenomenalan balans, čitanje povijesne tematike koja me oduvijek interesirala...ima toga u čemu mogu naći spas dok se situacija kreće sama od sebe dan za danom...kako budem NAPREDOVALA baš kao i ti, i fitness će ponovno biti dio naših života, ali fitness- a ne pretvaranje u muškarca. cure- pametne ste, barem ste uspjele pogoditi srž problema koji je 80 posto situacije. skidam kapu i nadam se da ću kasnije dobiti još savjeta kako da se uspješno vratim u formu!
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 14:31
Ne kažem da je lako, nije nimalo lako kad ti se svakodnevica okrene naglavačke pa se ti snađi. Sve je to u glavi.
E tada isključi žaljenje za onim "šta bi bilo kad bi bilo" i "što će biti kad bude ili ne bude" i uključi razum. Pođi polako i živi dan po dan. Jedan za drugim i svaki za sebe. Pokušaj naći neki hobi, nešto što te ispunjava. I tako se zabavi dan po dan do 50 kg i onda će ti biti puno toga jasnije, moć ćeš subjektivnije razmisliti o cijeloj situaciji a vrlo vjerojatno će se stanje poboljšati. I tada razmisli što ćeš dalje bistre glave..

I svi izgleda imamo potrebu da uvijek nekome drugome dokazujemo da smo uložili puno truda i odricanja da bi izazvali nečije poštovanje.
Kaže jedan lijepi citat:

"Postoji nešto prokleto u nama ljudima.
Postoji neka bolesna želja da izađemo iz sebe, iz onoga što jesmo i postanemo ono što nismo, za one koji nisu bitni.
Do kada?
I ono bitnije, zašto pobogu?…" I.Divković
Možda ti je ovo prilika da izvučeš neko svoje "bolje ja" koje nije definirano isključivo fitnessom, nikad ne znaš ;)
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 10:40
gym sve što si rekla apsolutno drži vodu, skužila sam te potpuno, jako si inteligentna ženstvena i nemrem zamislit kako rasturaš kad dođe sat prije wheya. e pa tak se to dela, malo se treba pratiti a ne ignorirati svaki umor, svaku venu i dogotrajnu amenoreju. nažalost, i meni i yasci je to negdje duboko jasno ali isto tako negdje duboko leže debele curice koje papaju čokoladu jer su upravo dobile odj** od nekog ili pak nešto tužnije. sve je to subliminalno i koliko god zvučalo jednostavno, baš i nije i sama znaš jer si rekla da si bila na rubu. e sad, ja se jesam primila posla (klope) kao što rekoh jedem sve i ne tresem se baš nad redom čokolade iskreno, ali uvijek na kraju dana- kad znam da sam u velikom suficitu, samo mi prolaze slike visceralnog sala koji nemože riješit apsolutno nikakav problem (a tome sam baš sklona). čak ii to zanemarim jer se podsjetim da ću kao što si rekla neke sitne viškove rješavati kasnije kad izduram i oporavim se. ali neka slika mene kako treniram i onako veselo idem pripremat cheat (kao zaslužila sam heh) me baci u neki očaj gdje se ja pitam koliko kako i kada ću opet moći biti kobila nad kojom se muške face klanjaju kad prolazi cestom :P a sve zbog vlastitog truda i odricanja...a ovako, jedući zdravu hranu, imajući na umu da se moram i debljati plus pomisao da neće riješiti zdravstvene probleme i da kasnije NEĆU IMATI PRILIKU vratiti se punom parom- me ubija. evo, trudim se, sada sam već u tri mjeseca uz najmanju "štetu" sa 800 kcal skočila na 2 100- 2 300 i ne dobijam masu. vježbati nesmijem, smijem samo hodati i istezati se (jogica neka eventualno pilates) što je meni apsolutno novo...a moram a neeeide. ali ustrajna sam sad u tome, nije mi zato teško palo jučer pojest i krumpir i kruh i zobene. i polumasni sir (btw samo 1 g p razlike a okus je neopisiv) i leći zadovoljno i sito u krevet. možda ipak tijelo stvarno traži veliku obnovu, kao što vas dvije kažete možda je baš uvijek riječ o nečem tak jednostavnom. neka, idem probati, još malo durati do 50 lagano....pa kad stanem na noge počinjem vježbati. nekako vjerujem osobi koja je to prošla barem slično, i metta mi je sve rekao i svi mi to govore. ako svi vide zeleno zašto ja vidim crveno :) častim vas crvenim vinom ukoliko upali kao simbol sveg prelijepog i crvenog XD
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 06:57
I samo da se ne shvati krivo - nisam htjela reći da se od zdrave hrane (bar u onom smislu u kojem govorimo :) ne može udebljati, može :) Pogotovo ako debelo premašimo potrebe i ne stimuliramo tijelo dovoljno, a i ne tolerira svakome tijelo hranu na isti način.....treba i tu biti oprezan jer višak energije je ipak višak i ako je pretjeran skupit će se....ali opet je sve to puno manje nego da jedemo nekvalitetno i sjedimo.

Malo pomalo dizati kcal iz dobrih izvora i tako će se najbolje minimizirati šteta. 

No opet.......treba nekad i potrpiti malo tog sala kada je riječ o ovakvim stvarima. Jer ipak - jedno je imati 20,30 kg viška da ne govorim više....a drugo je biti opsjednut sa par milimetara masnog tkiva kojeg nitko osim nas ne vidi :) Mislim da smo po pitanju forme malo previše zaglibili i previše se uspoređujemo s onima od kojih bi mnogi odustali od svega da nemaju ormariće pune lijekova.




Edited by Gym_girl - 10 Lipanj 2015 at 06:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2015 at 06:48
Cure moje, pa upravo je to to. Ja nisam zaglibila tako daleko ali pred par godina sam i sama prošla period kad sam 2 mjeseca bila bez menstruacije, a uvjerena da sam zdrava ko nikad. Moram naglasiti da s tim nikad nisam imala problema i uvijek je dolazilo u dan tako da mi je to bio prvi alarm. Nisam htjela ići kod doktora, nekako sam sama skužila u čemu je stvar. Pojačala hranu, malo popustila kod treninga i eto, sve ok......sada točno znam kad izletim iz balansa. A lako je izletit.....yasska i sama si rekla - misliš da si zdrav, osjećaš se odlično, imunitet na vrhuncu.....a tijelo ipak pati deep inside :) Svi imamo svoju granicu.....meni je 55 kg :))

No stalno se vrtimo oko istih krivih pretpostavki :)  Kao da dobivanje na kilaži uključuje dobivanje tone sala Smile Taj dio si morate obje izbit jer je stvar u tome što i koliko jedete i koliko ste aktivne. Nema šanse da se usalite ako pojačate unos dobre hrane i ako se bavite barem nekom aktivnošću tako da tijelo vidi da mu trebaju te vražje miške :) Tako da nema straha oko toga - da počnete dane provoditi po junkerijama to bi bila druga stvar (mada bi na početku to strašno kickalo napredak tako da bi skoro i preporučila nekih par dana uživanja Big smile) Možda je i glava željna neke hrane, koje ste duuugo zanemarivale...pa sve sve te želje i potrebe slože i dobiješ zastoj. Znam po sebi, nema toga što bolje pogura stvar od dobre stare pizze  Big smile

Ali dugoročno - zdravo i aktivno! I sve će doći na svoje, sjesti tamo di treba Wink 

Iako vas dvije imate mrvu različite prioritete opet se sve svede na isto - zdravlje. I neka vam to bude prvo! Jer ako se ne oporavite, badava forma, badava pločice, badava sve......stanje će biti još gore i gore, a znate kako to sve ide.
Fitness nije ropstvo, nije muka, nije uništavanje samog sebe....nažalost skoro pa više toga vidim nego nekog istinskog zadovoljstva i gušta. Treba naći ravnotežu inače tijelo kaže svoje, ne traje dovijeka i ima svoje granice.



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 21:01
...super sad da ste se vas dvi našle...istina...psihološka podrška itekako dobro dođe...više nego dobroWink..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 20:53
Potpisujem, samo pametnije malo ;)
E to i govorim s nekih užasnih 46 kg sam je izgubila al čim sam vratila malo salceta došla je, znači ide to :) Tu je valjda bila neka granica...
I dalje sam u laganom disbalansu, i s produženim ciklusima ali treba malo da se sve vrati u normalu. Tako da nemoj odustati :) nego otkoči u glavi i daj si vremena da sve sjedne na svoje mjesto :) To je ono što ja radim sada i čvrsto vjerujem da će to sve doć na svoje.
I drago mi je da si našla super endokrinku koja zna što radi. Neprocjenjivo! I na psihičkoj razini te oslobodi...

Eto samo da znaš da nisi sama :))) Malo potpore uvijek dobro dodje

Pozzz
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 19:29
yasska....gotovo ista situacija, vidim da si ispustila dušu kao i ja na samom pitanju...toliki strah od bf-a, a još veći od onog visceralnog sala BEZ poboljšanja zdravlja....sve kužiš ništa nemoram objašnjavati :) ja se toplo naaadam da ćemo ti i ja dobiti svoju dobru mašćobu (ja i izgubljeno mišićno ttkivo) i konačno biti zdrave i sretne. nadam se da hipotalamus nije trajno oštećen, i da su jajnici još uvijek sposobni ovulirati.....držimo si fige međusobno! eo trpamo se zdravom hranom, umjereno smo aktivne, što nam drugo preostaje? MORA DOĆI NA SVOJE. i hoće.....jednom dok sam se opustila (mada tada nisam daleko ni zaglibila) dobila malo sala.....i menga mi je došla! možda će i tebi...no meni će trebati jako jako dugo da se oporavim, ali hoću. nadam se da situacija kod tebe nije tako ozbiljna, jer ako je samo i isključivo bf u pitanju, dobit ćemo je...kolesterol stvara spolne hormone....idemo se umastit šta nam preostaje :) ako niš od tog....ah jbg život je okrutan..uvijek mi možemo na defku kasnije- samo pametnije malo
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
yasska View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote yasska Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 12:31
Pozzz Israela
Evo da ti samo dam podršku pošto proživljamo donekle sličnu situaciju.
Isto sam zbrčkanih hormona, mene je nedovoljan unos energije doveo do privremene amenoreje, neredovnih ciklusa nakon toga i djelomične neplodnosti.
Što u kombinaciji s niskom ovarijskom rezervom i nije baš lijepo iskustvo.
Jednostavno rečeno, biološki sat otkucava puno puno ranije nego inače a ja sam to u neznanju i dodatno "pogoršala". Tako da se sad moram hitno udebljati i nabaciti BF da popravim hormonalni disbalans.

Iskreno imala sam isti sklop u glavi, "Sad kad sam ovoliko postigla zar odjednom da udarim suprotno? Kako?!? Kakvi crni kolači, šećer čips??? Bez treninga?!!"   ?!??!?!???
I ona "predivna" slika u glavi mene s ogromnim salastim dupetom s vrećom čipsa na kauču gledam Oprah :D :D Ne znam ni zašto jer inače to nikad nisam radila ali eto obuzme te svašta u tom trenutku.
Došlo mi da plačem majkemi, površno i sebično znam al jbg to je taj trenutni osjećaj, ne možemo pobjeći od toga.

Potpuno razumijem kad kažeš da se bojiš usalit a tamo možda ništa nećeš riješiti s time itd itd… Možda, ali opet možda i hoćeš…   Zamisli da riješiš sve zdravstvene probleme s većim BF-om. Zamisli da je stvarno tako lako, a često su jednostavne stvari najbolje riješenje, isprobano na xy primjera.

Kad shvatiš da će kasnije doslovno biti KASNO i da više nećeš imati priliku ništa napraviti onda se dobro zamisliš. Npr. ja za koju god apsolutno ništa više ne mogu napraviti… Gotovo! Kraj! Sva čuda medicine mi ne mogu pomoći u borbi protiv neplodnosti… A tek mi 29. Freaky, znam… i onda si prisiljen postaviti prioritet.
A u ovom trenutku jedino mogu preuzeti kontrolu nad hranom i to ću uraditi najbolje što mogu i sebi dokazati da mogu sve kad to hoću!
Kao što sam tvrdoglavo skinula tu maščobu i dokazala svima da se to može, sad ću je isto tvrdoglavo i vratiti. Neće ona mene kontrolirati već ja nju :)) To je najmanje što mogu uraditi za sebe u ovom ttrenutku jer kasnije neću moću ništa.

I pazi, stvarno već vidim određene promjene i stvarno vjerujem da ću dobit rat.

Opusti kočnicu što se tiče namirnica, naravno da nećeš žderkit kolače cijeli dan svaki dan. Ali kruh s maslacem (ili kikiriki maslacem), kokosovim uljem, nekim finim džemom bi ti dobro došao. Punomasni sir, ne mora biti posni, domaća kuhinja
punjene paprike npr… ;))

Evo ostavih dušu u ovom postu nadam se samo da ćeš shvatiti zašto ti ovo sve napisah, vjeruj mi nije tako strašno malo popustiti kočnicu ;)
I držim fige

Sretno...
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 11:32
hvala ljudi na dobrim sugestijama, sve ove probleme kaj sam pokušala navesti što sažetije imaju veze sa mojom niskom tjelesnom masom. jučer sam bila kod jako dobre endokrinke koja se također bavi sportom žena mi je preporučila isto što i vi, vezano za prehranu i dijagnosticirala mi nešto čudno što povlači sve ove probleme sa bubrezima jetrom itd. ubrzan mi je metabolizam na bazi hipotalamusa (štitnjača je okej na kraju, kortizol je podivljao koji me je i pojeo) i zbog toga mi se spolni hormoni (posebno estradiol) gotovo da i ne luče. navodno mi je bf 9% što je ultra bolje neg kaj je bilo, ali problem je što sam izgubila masu mišićnog tkiva pa je itm pao na tako nisku razinu. bolje imati ikakvu težinu neg nikakvu ne? eto.....doslovno veli da će sve doći na svoje budem li dobila težinu. inaće jedem ja i više nego kaj sam napisala, taj dan je bila frka sa voćem i povrćem i nekim još složenim uh nisam imala para pa bolje taj kruh i zobene neg niš. inaće da, računale smo ja i ona jučer- trošim oko 2000, unosim za mrvu više od toga zato mi i neide jer moram povećati kcal. straha se rješavam pošto sad vidim koliko sam NISKO pala u svakom smislu riječi. duram do 50 kg i počinjem vježbati (zasad samo hod, neka joga, puno kretanja i opuštanja, bavim se sad sa drugim stvarima malo više). e onda dalje, kad mi se sve posloži, onda ja mogu sebe reizgraditi. držte mi fige da zadržim ovaj entuzijazam jer iskreno vaši razumni stavovi su doprijeli do mojih nerazumnih strahova i malo izmijenili percepciju priče. hvala ljudi na pomoći.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 11:03
...gymWink...a znaš da su moje metode agresivne i brutalne..hahaha...pisa san ti o tome....šta se tiče israele u svojin postovima sam pisa da nisam stručanjak i doktor ali ići se maltretirat u startu hranom...ne znam...a šta se tiče posta jednom vikendom nije loše napravit još ako dan prije napraviš cheat day i onda se očistit dobro...dobro dođe viruj mi...veliki si ti psiholog to san ti reka 100x samo te nekako nema...i na kraju krajeva i meni si pomoglaWink...dobri stari lyl..hahaha..
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Lipanj 2015 at 06:12
Potpisujem Morrighan, Metta, denu u nekim stvarima (ne slažem se sa prijedlogom posta i sa izjavom da joj je ovo previše hrane :), potpisujem sve ali opet kažem bojim se da mi tu jednostavno malo toga možemo i čudim se svim tim doktorima, psihijatrima, endokrinolozima...zar nitko pametan? Kužim da ima bukvana koji znaju samo lijek prepisat ali brate mili ovako ispada da si apsolutno pogodila sve budale. Ili ljudi dobro govore ali si ti tvrdoglava Smile

Ne znam tko će odavdje uć u tu odgovornost da ti prepisuje neki jelovnik kad zapravo ni sami ne znamo o čemu je tu točno riječ. Samo ti imaš svoje nalaze, iz ovog nabrojenog možemo zaključiti svašta i ništa. Ja jedino što prvo primjetim je ono što je i Morr na početku svog posta napisala.....u rascjepu si između zdravlja i izgleda. Bojiš se tih kcal i jbg-a, znam kako je, ali ako želiš krenuti sa kilažom gore - jesti moraš. Kažeš proteine sa minumumom uh-a? Eto, opet radiš iste greške koje su te i dovele u to stanje.

Jednostavno digni kcal u svakom obroku, malo pomalo ako hoćeš. Da svaki od ovih obroka digneš za 50-100 kcal gledaj koliko će se nakupiti s vremenom. Svugdje imaš prostora - u doručku za još malo proteina (ako smiješ) i koji izvor masti. U međuobroku za još 1-2 žlice lanenih, koju voćku usput, više jogurta ili svježeg sira. U ručku za još 1 ili čak 2 cijela jaja kvragu. Najmanje 50g zobenih, pa neka konkretnija večerica (ribica npr. sa nekim prilogom) i na kraju još više posnog ili kikirikija ako treba......ha, easy Wink

I ti to znaš samo te je strah Smile

Opet kažem, odgovornost je tu jer tvoje zdravstveno stanje još nije skroz razjašnjeno......kažeš bubrezi, jetra propadaju, što, kako......a ti ostavljena sama sebi...hmm......štitnjača..si na terapiji ili? hipo, hiper? i mogli bi dalje....opet kažem - čudi me da su svi digli ruke....

Uglavnom - logično je početi jesti više pa će i kilaža doći. Ako je došla sa povećanjem do sada, doći će opet samo treba tijelo adaptirati na novi unos hrane. Kako kaže mett...kakva pusta kalkuliranja kad ti zdravlje i život vise na tako tankom koncu.....pusti konje da budu konji, ti budi čovjek i izvuci se. Ja bi na tvom mjestu pokrila ogledalo i opustila se malo.  Uvijek ćeš imati vremena srediti viškove kasnije na jedan zdrav način, kad se oporaviš....svatko ko zna kako mu tijelo funkcionira to lako sredi. Sad bi ti trebalo biti najbitnije da se oporaviš.

Znam kako ti je, i sama sam imala svoje strahove.......pa zato i znam kako je napokon živjeti slobodno.




Edited by Gym_girl - 09 Lipanj 2015 at 06:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Lipanj 2015 at 14:00
Njoj trenutno nije potrebno računanje u gramima nutrijenata niti kalorija.... Đabe sve to kalkuliranje...dok se nešto ne promjeni u sklopu... samo može doći do toga da se zatvori u još jednu novu čeliju.. i šta onda?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 21:34
e da i samo još nešto....vitamina se trudim jako puno čupati koliko mogu, jedem povrće kad god se sjetim ..ovaj jelovnik je bio primjer makronutrijenata ponajviše a i to je bilo jučer, danas sam imala 3 salatice i tak...meseko, krumpirić kuhani sa peršinom, češnjaka u sve stavljam...još i popim koji vitamin c reda radi....velim, puno sam se spasila fala bogu otprije 4 mjeseca di sam imala hipokalijemiju i hiperproteinemiju, tad sam se najviše je***avala sa hranom i prehranom, nisam znala kako jesti, i sad mi nije potpuno jasno ali vidim da kaj god trpala u sebe ne dobijam više kilažu. kaj bi trebala još žderat, i kaj? velim, doktori mi rekli margarin na svaku šnitu kruha. a ja to neželim tako. znam da su u krivu i da ih boli dupe, frendicu su mi tako za**ali, sad je tromboljava lijepo i dalje nema mengu. i ima osteoporozu. mislim stvaarno, neznam više kaj da radim. a kaj je sve se dešavalo slučajno i nesvjesno i to "trošenje tijela" i pretretreniranost dok sam trenirala je očito počelo i puno prije. sve mi je nejasno.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 21:24
prelijepo si mi napisala post.....srž je nažalost ta opsjednutost sa izgledom da pošto sam imala problema u djetinjstvu sa time ali to je sad nebitno..bitno je da sam ja ZABORAVILA KAKO NORMALAN SASTAV TIJELA IZGLEDA. tako da mi je čudan svaki gram ičega na meni i najveći strah imam od nekog tromboljavog sala bez poboljšanja zdravlja, sigurno kužiš što hoću reći. nitko nebi htio dobijat samo masno tkivo (to je nemoguće naravno dobijaš sve kad se debljaš) ali ja želim SIMULTANO dobijati puno tkiva kojeg sam izgubila. više ni sama neznam ovo za ugljikohidrate...to mi je najveća dilema- dali vrijedi 5g/kg (primjer) iz škrobnih izvora odnosno složenih uh ili iz svih? iz mliječnih proizvoda? povrća? okej znam da je to malo...ali daje puno...što se tiče povrća, ono jedem bez da brojim (eventualno pripazim na količinu rajčica, voće također ubrajam u unos uh)...to mi nikad nije bilo jasno jer mi je dok sam vježbala bilo potpuno nebitno. znala sam da ću kardijanjem izgubit ako sam slučajno bila u suficitu jer sam sa vremenom imala zdraviji stav o hrani pa nisam pretjerano vagala. Sada me muči, kako da si izračunam barem otprilike koliko meni uh treba, a i ove masti što sam nabrojala u svom jučerašnjem jelovniku nisu ništa pretjerano...čak nisu dosegli ni 1g/kg. tako da....neznam ni sama iz kojih izvora, koliko i kako meni treba da se moje tijelo oporavi i dobi masu. Doktori sugeriraju KOLAČE...a ja imam genetsku predispoziciju za šećer iovak ionak i neželim si stvarat TAKVE NAVIKE. ŽELIM NORMALNO I ZDRAVO JESTI, ZNATI KOLIKO MI ČEGA TREBA DA NABIJEM KILAŽU DO 55 KG DA DOBIJEM MENGU. A I SAMA ZNAŠ DA NIJE ISTO BITI TROMBOLJAV I IMATI 55 KG I BITI UTEGNUT I IMATI 55 KG....Stoga trebala bi biti u nekom sitnom suficitu ponajviše iz proteinskih izvora i nešto malo ugljikohidrata. to bi mi pokrilo otprilike 200-300 kcal što znači da bih mjesečno s obzirom na čudne mjene metabolizma dobivala oko 2 kg. to mi je optimalno...ali svih tkiva, ne da najviše bude tromboljavljenja i saletina. bila bih najsretnija da mi netko da primjer jelovnika s kojim bih nastavila živjeti i kad počnem normalno vježbati (nebum se više zaj*** sa zdravljem, masama i definicijama) nego ću normalno održavati onda svoju kilažu dok dođe dokle treba da ozdravim. samo to mi je potrebno.
Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2015 at 20:57
Originally posted by israela israela wrote:

ALI  NEZNAM KAKO DA SI SKLOPIM TAJ MRTVI JELOVNIK ZA MIROVANJE?! JEDEM JA I JUHE, I POVRĆE, I VOĆE I MESO I KRUH I ZOBENE I SVE REDOM ŠTO MISLIM DA JE DOBRO ZA MENE. meni trebaju OMJERI...uh, p i m....kako se računaju ti usrani uh? 5 g/kg za masu...iz kojih izvora se to misli?


Mislim da je tvoj najveci problem ovde, jer si i dalje u nekom rascepu izmedju zelje za izgledom i zeljom za poboljsanim zdravljem, zelis da se udebljas ali opet ne bi da dobijes neku ruznu masu ili salo. Mislim da izgled u ovom trenutku treba da ti bude na poslednjem mestu. Ne trebaju ti apsolutno nikakvi omeri, nikakve razmere, zaboravi i ishranu za masu, definiciju, zaboravi sve te zakone sada. Jedi normalnu zdravu hranu, domace kuvane obroke, meso, ribu, jaja, povrce, voce (ovoga ti jako fali, gde su minerali i vitamini u celoj prici u ovom tvom jelovniku)...Mlecni proizvodi takodje, semenke, bademe, ribu itd. Izvini ali po ovom jelovniku meni uopste ne deluje da ti jedes nesto previse, da jedes mnogo niti da tu ima nesto previse kalorija - opet valjda tvoj psihicki momenat i neka opsednutost izgledom gde vidis vise hrane na tanjiru nego sto je ima. I pitanje je koliko si zapravo u suficitu... Ali to nije ni bitno toliko.

Ovde je sve u glavi, dok se ne resis te opsednutosti izgledom svaka hrana ce ti izgledati kao pretnja, nije uopste tvoj jelovnik problem... Mozda bi ti zaista pomoglo da pricas sa nekim strucnim licem, ili da nadjes neke ljude koji su prosli i preziveli isto sto i ti - oni bi najbolje mogli da te razumeju i da ti pokazu gde eventualno gresis...Mislim da mi ovde mozemo do sutra ali tesko ce to dopreti do tebe, a i mnogi od nas nismo bili tu gde si ti sad, i ne mozemo onako potpuno empaticki da te razumemo.

Sto se tvog bavljenja sportom tice, ja verujem da ces moci da se bavis fizickim aktivnostima opet, zasto ne bi mogla, medjutim i tu bi ti koristila promena mindseta...Za nas obicne ljude, sport i fizicko vezbanje treba da budu pre svega stvar zdravlja i zadovoljstva, a lep izgled to prati. Mislim da treniranje samo i iskljucivo radi izgleda cesto zadje u ovakve negativne krajnosti. Kada se oporavis, vidi mozda da se maknes od teretane i upises neku fizicku aktivnost ili sport koji ce te maknuti od te opsednutosti izgledom ali ti dati neka druga zadovoljstva i mozda vratiti malo telo i psihu u ravnotezu. Toliko lepih stvari ima sto se vezbanja tice (a nista manje lepo telo ne prave), nije teretana jedini izbor. Ali to polagano...

Za ovo da presporo dobijas masu...polako, doci ce, izmrcvarila si telo i treba mu vremena da povrati neku homestazu - nije preko noci otislo pa nece preko noci ni doci. Samo lagano, i srecno! Pricaj sa mettom, on je imao slican problem kao i ti, cak je i o tome pisao na blogu...Neka ti nadje taj clanak, jako je koristan

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.