New Posts New Posts RSS Feed - Depresija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Depresija

 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
Author
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:34
Originally posted by dalila dalila wrote:

Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?

a rješit cemo nešto ako bude onog FIT partija koji se vec 2 put uspješno nije dogodio
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:12
Originally posted by Kate Kate wrote:



Iskreno, ne treba bježati od dobre knjige, ali nije sramota zatražiti strucnu pomoc kad vidiš da uz silne pokušaje ne uspijevaš doci do rješenja.

Ne kužim zašto kod nas još uvijek postoji ta fama o psiholozima i psihijatrima, pa ne radi se tu o tome da je netko lud ko kruška, psiha je sastavni dio covjeka, u stalnoj sprezi sa tijelom, jedno s drugim ide u paketu i kad ne štima jedno, stradava i drugo.

Puno stvari je u glavi, ali isto tako puno puta je to jace od svijesti i ponekad ni uz najbolju volju ne možemo razumjeti zašto smo otišli u nekom lošem smjeru, zašto radimo stvari koje nam štete i ponašamo se po nekom destruktivnom obrascu...

Dobar psiholog može tu puno pomoci, prvenstveno da ti pomogne definirat problem, a onda i savjetovanjem koje te može jako dobro usmjeriti.

Ali, za prvu pomoc dobra je i samopomoc, barem za svladavanje nekih tehnika opuštanja i stvaranja donekle bolje slike o sebi ako ništa drugo.

vecina misli "tko ce mi sto reci".. "jel me tko vidio"... nije sramota! I slazem se.. dobra knjiga je jako dobar drug! Pola stana mi je u knjigama i nikad mi nije zao kupiti novu.. dapace..
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:08
Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Slažem se u potpunosti... Misliš da ja ne citam? Pomaže privremeno, slažem se... Ali samopouzdanje je kao kula od karata...kod mene... Neko malo puhne i ...hooooop...hajmo sve iznova Labilna sam po tom pitanju skroz.
Sve u svemu, ta moja labilnost samopouzdanja ipak nije jaca od moje želje da budem zdrava i da rodim svom Josipu kad dođe vrijeme zdravo dijete, i da njemu budem zdrava dugo godina. Onda, i zbog mojih roditelja! Još im samo trebam TAKO ZAHVALIT na svemu- samouništenjem, bukvalno, glupiranjem.
Joooj jesmo mi žene i proklete po ovom pitanju... MRZIM KOMPLEKSE!!! Grrrrr
smijem pitat.. kod tebe.. tko stvara te komplekse? ti sama? okolina?ne mislim ovime nista lose..vec eto..meni se danas dogodilo da mi je neka na poslu u vise navrata rekla da sam buca (dalje od tog nisam ni htjela cut) na sto se moj dragi samo nasmijao..jer sto sam uopce cula tu jednu rijec kad sam mogla sve zanemarit..evo, dala sam neki primjer. Samopouzdanje je varljiva stvar, labilnost je vec nesto sto bi i mogla kontrolirat.. ko svojevrsna zivotna vaga
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2011 at 00:05
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

  crna, samopouzdanje nije nešto što uciš iz knjiga.

Ako je tako bilo u tvom slucaju, možda sad imaš osjecaj da si uspjela i da si puna samopouzdanja, ali kad tad ce se pojaviti situacija u kojoj pucaš ko kokica i na vidjelo izlazi tvoje pravo (ne)samopouzdanje.

Nadam se da znaš kako treba više od knjiga i kako treba dosta dugo vremena..godina da netko stekne samopouzdanje i sve vezano uz to.
slazem se.. al ovako let me rewind..

Knjige su neke ucinile naucnjacima a druge ludjacima. .

Ono sto sami ne spoznamo.. za nas ucine drugi. Ne radi se o nicem vise nego citajuci o metodama, koje je Zika preporucila i jos jednom zahvaljujem, ne da sam dobila samopouzdanje al potaklo me da svaki dan prihvatim kao jedan mali zivot

Mnogo toga o sebi naucis iz knjiga. Bar prosjecan covjek nauci iz knjiga. Gledajuci sa psiholoske strane - optimizam ne znaci nuzno puno samopouzdanje niti mozes izbjec situaciju da se ne dogodi tren, dan ili duzi period kad se osjecas lose, nezadovoljno i jednostavno apaticno da bi ista mijenjao. No, opet u takvim periodima preporucam procitat neku od tih knjiga.. napunit se mislju jednog Coehla ili procitat o tome kako slozit ili preslozit zivot po necijoj metodi.. ili jos ljepse receno citajuci dat si truda da stvoris o sebi drugaciju sliku od one koju u tom periodu nosis.



Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 22:01
Thorn...a ti si ono psiholog jel... da zakažem termin i to?
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 21:52


Iskreno, ne treba bježati od dobre knjige, ali nije sramota zatražiti strucnu pomoc kad vidiš da uz silne pokušaje ne uspijevaš doci do rješenja.

Ne kužim zašto kod nas još uvijek postoji ta fama o psiholozima i psihijatrima, pa ne radi se tu o tome da je netko lud ko kruška, psiha je sastavni dio covjeka, u stalnoj sprezi sa tijelom, jedno s drugim ide u paketu i kad ne štima jedno, stradava i drugo.

Puno stvari je u glavi, ali isto tako puno puta je to jace od svijesti i ponekad ni uz najbolju volju ne možemo razumjeti zašto smo otišli u nekom lošem smjeru, zašto radimo stvari koje nam štete i ponašamo se po nekom destruktivnom obrascu...

Dobar psiholog može tu puno pomoci, prvenstveno da ti pomogne definirat problem, a onda i savjetovanjem koje te može jako dobro usmjeriti.

Ali, za prvu pomoc dobra je i samopomoc, barem za svladavanje nekih tehnika opuštanja i stvaranja donekle bolje slike o sebi ako ništa drugo.

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 19:24
Slažem se u potpunosti... Misliš da ja ne citam? Pomaže privremeno, slažem se... Ali samopouzdanje je kao kula od karata...kod mene... Neko malo puhne i ...hooooop...hajmo sve iznova Labilna sam po tom pitanju skroz.
Sve u svemu, ta moja labilnost samopouzdanja ipak nije jaca od moje želje da budem zdrava i da rodim svom Josipu kad dođe vrijeme zdravo dijete, i da njemu budem zdrava dugo godina. Onda, i zbog mojih roditelja! Još im samo trebam TAKO ZAHVALIT na svemu- samouništenjem, bukvalno, glupiranjem.
Joooj jesmo mi žene i proklete po ovom pitanju... MRZIM KOMPLEKSE!!! Grrrrr
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 19:19
  crna, samopouzdanje nije nešto što uciš iz knjiga.

Ako je tako bilo u tvom slucaju, možda sad imaš osjecaj da si uspjela i da si puna samopouzdanja, ali kad tad ce se pojaviti situacija u kojoj pucaš ko kokica i na vidjelo izlazi tvoje pravo (ne)samopouzdanje.

Nadam se da znaš kako treba više od knjiga i kako treba dosta dugo vremena..godina da netko stekne samopouzdanje i sve vezano uz to.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 18:06
Znam mila... Hvala ti što tako zraciš optimizmom... Za pohvalu mi je svaki dan koji prođem dobro, kao ovaj danas...Mislim da cu vremenom prestati posustajati sama od sebe... Ipak se tješim onom starom: Bitno je priznati sam sebi da imaš problem i to je prvi korak ka rješenju.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 15:24

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Ok sam ja... Ne trebaju mi knjige i psihijatri da mi narede da redovno jedem kvalitetno... Valjda toliko mogu sama...Bitna je volja samo... I sigurnost u samu sebe... Nadam se da nije tako duboko otišlo! Sa vama dijelim samo ono svoje najdublje i svaku svoju misao.
 nisam ni mislila da ti trebaju knjige i psihijatri! krivo si me shvatila.. radi se o knjigama s pozitivnim stavovima i kako ih jednostavno primjenit na sebe. Naime, koliko god tko bio snazan vjeruj mi da nije na odmet procitat jednu takvu knjigu koja ce te samo potaknut da jos vise prihvatis sebe.

Volja pociva na samopouzdanju, samopouzdanje na prihvacanju.. moras poslozit sve karike da bi onu konacnu zatvorila sa prvom.. na tebi je da biras put! Nije tako duboko otislo.. samo trebas udahnut i sve ce ti se posloziti!

Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 15:13
Ok sam ja... Ne trebaju mi knjige i psihijatri da mi narede da redovno jedem kvalitetno... Valjda toliko mogu sama...Bitna je volja samo... I sigurnost u samu sebe... Nadam se da nije tako duboko otišlo! Sa vama dijelim samo ono svoje najdublje i svaku svoju misao.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 15:10
Originally posted by crna_kej crna_kej wrote:

  odi na temu psiho kutak gdje je zika navela odredjeni broj knjiga koje teze jacanju samopouzdanja!

koje ce te uvjeriti kako si ti zapravo sposobna, samouvjerena, snažna bla bla bla... ljudi ne pušite te spike iz knjiga popularne psihologije.

Cura ako ima problema, neka potraži centar za savjetovanje ili nekakvo savjetovalište. Vjeruj mi, pomoci ce joj više nego trošenje vremena na citanje knjiga il ne daj bože kupovinu istih.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 13:00

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Znam da je strah moj problem, svjesna sam toga.. Valjda mi se fakat smucilo sto nisam prije mogla nosat krpice koje sam htjela...Nesto kad nemas i kad ne mozes tolikooo to prizeljkujes i vapiš za tim iznutra... Onda sam konacno (kako,tako) to postigla i sad, nakon toliko godina, necu i nedam samoj sebi da pokvarim postignuto.

Ispuhivanje mi pomaže, da! To si u pravu! Vjeruj mi da nisam bila ni svjesna koliko duboko može otici ljudska psiha i da rješenjem jednog problema zadobijam veci... POnekad mi je samo žao što nisam sebe voljela onakvu kakva sam bila, sa 5,6 kg viška...

Znam da sam ovo uradila za sebe, za svoj osmijeh na licu i za svoje samozadovoljstvo... Za ono "dignuto celo" kad hodam i jednostavno, da bih samu sebe dovoljno voljela. Imam jedam život i hocu da u tom JEDNOM životu budem onakva kakva ŽELIM da budem, ali NE po cijenu svog zdravlja.

Pomenula si moje roditelje: Ja sam "jedinica" i moji su roditelji bukvalno ludi za mnom. Imam sve što pomislim i živim i radim šta hocu. Poštuju me jer ih nikad razocarala nisam... Ni privatno, ni kroz obrazovanje. Uvijek sam ih cinila ponosnim. Apsolutno vjeruju u svaki moj izbor i daju mi potpunu slobodu u životu! Hvala Bogu na životu koji imam, svako bi ga mogao poželit! Jedini moj problem je ovo navedeno Duboko skriveno, inside me
 odi na temu psiho kutak gdje je zika navela odredjeni broj knjiga koje teze jacanju samopouzdanja! preporucam da izaberes koju i krenes citat! Postat ces svijesna da je tvoj problem zapravo malen i rijesit ces ga¨! 5-6kg viska je malo..

ja zivim vec godinu dana sa š0kg viska.. i tek sad kad sam ih pocela prihvacat shvacam da je suludo trosit psihu na bazi"kako izgledam, kako se onda lose osjecam" kad postoji zapravo ona snaga u nama da to nadjaca!

I ja ispadnem "jedinica" i mnogi misle da sam razmazena bas zbog tog povjerenja koje imam od roditelja..al moj je veci problem presing i kontrola koju vrse nad mojim zivotom pa cesce pribjegnem onome s cime se oni hrane (ovdje bi to nazvali cisti junk ) i onda se grizem.. al se sjetim.. sve sto trebam je samo postat svijesna da se za svoje mogu izboriti sama!

stoga, ne brini..ima nas jos koji se slicno osjecamo

Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 12:25
Znam da je strah moj problem, svjesna sam toga.. Valjda mi se fakat smucilo sto nisam prije mogla nosat krpice koje sam htjela...Nesto kad nemas i kad ne mozes tolikooo to prizeljkujes i vapiš za tim iznutra... Onda sam konacno (kako,tako) to postigla i sad, nakon toliko godina, necu i nedam samoj sebi da pokvarim postignuto.

Ispuhivanje mi pomaže, da! To si u pravu! Vjeruj mi da nisam bila ni svjesna koliko duboko može otici ljudska psiha i da rješenjem jednog problema zadobijam veci... POnekad mi je samo žao što nisam sebe voljela onakvu kakva sam bila, sa 5,6 kg viška...

Znam da sam ovo uradila za sebe, za svoj osmijeh na licu i za svoje samozadovoljstvo... Za ono "dignuto celo" kad hodam i jednostavno, da bih samu sebe dovoljno voljela. Imam jedam život i hocu da u tom JEDNOM životu budem onakva kakva ŽELIM da budem, ali NE po cijenu svog zdravlja.

Pomenula si moje roditelje: Ja sam "jedinica" i moji su roditelji bukvalno ludi za mnom. Imam sve što pomislim i živim i radim šta hocu. Poštuju me jer ih nikad razocarala nisam... Ni privatno, ni kroz obrazovanje. Uvijek sam ih cinila ponosnim. Apsolutno vjeruju u svaki moj izbor i daju mi potpunu slobodu u životu! Hvala Bogu na životu koji imam, svako bi ga mogao poželit! Jedini moj problem je ovo navedeno Duboko skriveno, inside me
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 11:38

Originally posted by SMAJLICA SMAJLICA wrote:

Ne znam da li me zaista razumiješ... Ja nisam dijete i imam 24 godine. To ti govorim samo da ne pomisliš da su neke tinejdjerske zavrzlame u pitanju. Svega sam ja svjesna. Krenem dobro, ali me uhvati taj strah da cu izgubit ono sto sam GOOOODINAMA gradila. Vremenom mi je idealna kilaza postala opsesija, svjesna sam toga. Povremeno, išcitavajuci vaše postove, shvatim kako ici dobrim putem...I neko vrijeme idem... Ali, ne mogu a da ne razmišljam šta sam unijela i koliko. Samokontrola je jaca od mene. Eto, sad sam opet ok i normalno sam doruckovala-sve pet, ali nakon nekog vremena mi dosadi brojat kalorije, pa se pocnem zasicavat s vocem i povrcem, jer tak sam ono š00% sigurna da mi nista nece "naskodit" i da cu se osjecat lagano... Istina, i kad se zdravo hranim osjecam se lagano. Sto se ukucana tice, mama uvijek kuha zdravo. Jednostavno, tata mi je operiran, pa jede samo laksu i nemasnu hranu, tako da tu nema frke uopste, a ne jedemo skupa, jer rade po cijele dane, a ja imam faks. Znam da sam dosadila i Bogu i narodu s ovim. Sama sebi glupo zvucim vise! I svaki put sam do sada rekla, a evo i sada kazem: POVLACIM CRTU! NECU VISE TO SEBI RADIT!
Sve ti je to psiha, znas... Kontas: Kako su se ljudi hranili dok su zivjeli od plodova prirode... I sjetim se onog citata iz Biblije: "Dao sam vam plodove za hranu" Tako covjek pomisli da moze tako zivjet...
Ja znam da ja vise ne mogu. Moje tijelo vise ne moze ovo podnijet. Zdrava sam jos uvijek, Bogu hvala. Zelim to i zadrzat!
P.S. Zao mi je sto te tušim...
 tvoj problem je strah. svi imamo neki strah! nazalost.. da bi ga rijesila kreni od toga sto stvara taj strah! Iz svih postova nisam pretjerano shvatila zasto sama sebe stavljas u grc? imas decka, obozavas ga, doma imas situaciju kakvu imas al ne osjecam neki poseban presing i konacno svjesna si da jedes nezdravo al opet da to nije toliki grijeh. I da si dijete i da ima preko 40 (kako je to Phoenix bolje objasnil).. imas problem i moras ga rijesit ma kakav on bio!

 

I nisi nikom dosadila! samo se ispuhuj, pogotovo ako pomaze! Tu smo da procitamo i ovakve postove jer nitko nije lisen problema i nezadovoljstva..

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2011 at 10:29
Ne opterecujes me jer di bi dosao kad bi se enrvirao oko
stvari koje nemaju veze s menom, nemoj ovo grubo
shatiti.....
Godine nisu uvijet za imat neki problem ili ne, tak da to
kaj imas 24 god ne znaci nist, problem je problem bilo sa
20, 40 ili 60 god i treba ga rijesiti....
Ako ti se doma tako hrane ne vidim razloga da to ne jedes,
nije potrebno brojat kalorije, ti ih neces unjet dovoljno i
onako ako ne jedes junk, a i trebala bi vecd znat otprilike
kad pojedes nekaj kolko si ceg pojela bez da uopce
razmisljas o tome
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.