New Posts New Posts RSS Feed - D: Trening s vlastitim tijelom za rješavanje problema s lumbalnim dije
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trening s vlastitim tijelom za rješavanje problema s lumbalnim dije

 Post Reply Post Reply
Author
emerica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emerica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trening s vlastitim tijelom za rješavanje problema s lumbalnim dije
    Posted: 02 Kolovoz 2014 at 17:22
Svi komentari na temu: Trening s vlastitim tijelom za rješavanje problema s lumbalnim dijelom kralježnice

ja svaki dan radim vježbe disanja pocam od glave, šaka, laktova ramena pritisak na trbuh za jacanje donje opne pluca, pritisak na gornji dio prsa za jacanje gornje opne pluca, zatim micanje prstiju naprijed nazad na nogama, micanje stopala naprijed nazad na obje noge, pokret noge na vanjsku stranu ,savijanje obe noge u koljenu prema prsima, dizanje pojedinacno noge jedne pa druge na 90 stupnjeva, okretanje noge u krug iznutra na van jrden pa druge n, okretanje noge na unutra u krug jedne pa druge, podignuti nogu 30 cm i držati dok nabrojimo 10 puta zatim isto ponoviti sa drugom, leci na bok i saviti noge u koljenu zatim izravnati jednu nogu koja je slobodan i vratiti je u savinuti položaj , vježbu ponoviti okretanjem na drugi bok, zatim noge saviti u koljenu i obje gurati u desnu pa u lijevu stranu. Sve vježbe rade se povezano sa disnjam na nos i izdisajem na usta ali sa stisnutim zubima i svaka vježba traje polaganim brojanjem do 4 ponmavljajuci 10 puta.Vježbe mi je pokazala fizikoterapeutka na pulmologiji gdje sam ležalaradi KOBP-a. hipertenzije pluca i kronicnog zatajenja srca. Prije sam se cest gušila ali od kada radim svakodnevno vježbe sve u ležecem položaju lakše dišem i manje me bole kicma i kukovi te bi svakome preporucila tih pola sata dnevno nije mnogo a za organizam znaci puno. Lijep pozdrav!
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2014 at 17:39
Vježbe disanja zasigurno spadaju u ovu kategoriju i super su. Prije i poslije treninga. Aktivno ukljucivanje i pravilan rad dijafragme je jako bitan segment u rješavanju lumbalnog bolnog sindroma.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Mickey8 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Studeni 2015
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mickey8 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Studeni 2015 at 13:17
Ja imam https://i.ytimg.com/vi/MUhrOmfFS9s/hqdefault.jpg Anteriror pelvic tilt i/ili lordoticno drzanje i skracene misice loze i donjeg djela leda Da li su ove vjezbe ispravan alat za takvu vrstu disbalansa? LP
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2015 at 18:25
Tebi treba puno više alata ako su u pitanju simptomi koje imaš. Dapace ovo ti nece odmoc, dodatno što ti može pomoc je jacanje trbušnog zida da ti snaga trbuha izvuce malo pelvic tilt. Dodatno: istezanje i jacanje nogu, pogotovo pregibace kukova. S vremenom ceš se izravanat. Za dodatne savjete najbolje da odeš kod nekog osobnog trenera.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.