New Posts New Posts RSS Feed - D: 15 savjeta kako izbjeci svakodnevni unos slatkog (cokolada, kolaci)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: 15 savjeta kako izbjeci svakodnevni unos slatkog (cokolada, kolaci)

 Post Reply Post Reply
Author
Rakac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Travanj 2020
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rakac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: 15 savjeta kako izbjeci svakodnevni unos slatkog (cokolada, kolaci)
    Posted: 03 Prosinac 2023 at 19:51
Svi komentari na temu: 15 savjeta kako izbjeci svakodnevni unos slatkog (cokolada, kolaci)

Poštovani svi, Jako sam vezan za slatko, ne znam, možda je razlog i to što je moj djed bio slasticar. Barem jedan obrok u danu mora biti nešto slatko. Pokušavam stalno ograniciti kolicinu, npr. imam paket keksa od 145 grama, odlucim pojesti 5 i niti jedan više. Smatram to snagom volje (neki bi rekli karaktera). Onda uz caj gotovo uvijek mora biti nekakav keksic. Imam 59 godina, visok sam 182 cm i težak 77 kg. Svjestan sam da premalo spavam (4-5 sati), to je nekakav prosjek. Nastojim se zdravije hraniti iako mi i to baš ne uspijeva onako kako bi trebalo jer (iako volim) povrce jedem rijetko (u gotovom sendvicu list zelene salate, rajcicu i krastavce), a uglavnom jedem voce i orašaste plodove. Meso skoro da i ne konzumiram, osim u gotovim sendvicima. Nije da ga ne volim ali mi nekako ne paše po okusu. Tu i tamo napravim "izlet" u neke hrenovke i paštete ali visokopreradene proizvode nastojim izbjegavati. Dosta konzumiram jedino instant zobene kaše ali bez šecera (misli se na saharozu), dodan je izolat biljke Stevije ili sukraloza. Nastojim izbjegavati i napitke koji su sa zasladivacima vec pijem cajeve bez šecera ali sa cimetom. Ima netko tko bi komentirao moj clanak. Rado bih komentar procitao. Više glava su pametnije... Lijepi pozdrav svima ! S poštovanjem, Benito
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.