New Posts New Posts RSS Feed - BF
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

BF

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: BF
    Posted: 01 Kolovoz 2007 at 05:28
 kako izracunati bf? na netu nadjoh neki kalkulatur gdje te traze da uneses obujam struka i koliko kg imas i prema tome dobijes rezultat , uostalom evo http://www.c-k-d.com/calculator.html
koliko je to pouzdano uopce?  citala sam ovo maloprije https://www.fitness.com.hr/savjeti/mrsavljenje/Vaga.aspx
i ispada da onda se bf tesko moze odrediti.. kako vi ostali odredjujete to? vidjela sam mislim u par navrata, da su neki spominjali postotak masnog tkiva u tijelu..
 
------------------------
nevezeano za temu- idem nekih recimo 8 mj u teretanu, mozda i 9, i ne znam, ja ne primjetim nekog pomaka bas :( ne znam vise sta da radim, dodje mi da odustanem, je da sam cesto puta i neredovito isla zbog kakvih obaveza, .. al opet..
 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 11:08

za mjerenje bf-a je najbolja metoda DEXA (DXA). tijelo se skenira X-zrakama i dobis trodimenzionalni model svojeg sala... osim sto ne postoji u ovom dijelu europe, vjerojatno je i jako sukupo.

onda mi pada napamet ona metoda gdje s nekakvim utezima ides pod vodu i onda se mjeri uzgon ili tako nesto...

i postoji kaliper - sprava za mjerenje bf-a ... pogledaj http://www.kaliper.hr/

***

nema pomaka kazes. zelis smrsavit?



Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 14:51
 ajme svasta, ovo š. zvuci bas kul :)
da ovo za kaliper sam procitala i tu na stranicu, morat chu to nekak nabavit hm :/ .. tak me jako to zanima.. uff..
ah da, ovo je naravno u zagrebu sto daju na stranici, sve samo zagreb, koda je samo zagreb hrvatska, da bar ima u osku, to mi je ajd blize.. :/
 
pa da nema pomaka :( pa i smrsavit isto da, znam znam- crobni trening, ne idem u teretanu da bi smrsavila neg bi se htjela utegnut i dobit na misicnoj masi, i izgubit masno tkivo, jel.. uglavnom, sve :) iz temelja ..
 
 
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 17:25

jesi si izracunala dnevnu potrebu za energijom i uvela neku kalorijsku restrikciju?
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 17:37
 nisam nis racunala to ja ovako otprilike..
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 22:10

dobro, onda napisi svoj bazalni metabolizam ( mozes ga izracunat online ) i sto u prosjeku pojedes u jednom danu, pa mogu izracunat tvoju restrikciju,
Back to Top
dejanelo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 120
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dejanelo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2007 at 22:22
promjeni vjezbe koje radis...tijelo se navikne na vjezbe pa sa vremenom gubis ucinkovitost tih vjezbi.mislim da se preporuca svaka 2-3 mjeseca mijenjati vjezbe.
npr.ako radis cucanj,napravi koji tjedan presu(to je ono sto guras nogama). nadam se da me razumijes.iste misice pogada ali iz drugog "kuta".
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2007 at 22:53
Originally posted by dejanelo dejanelo wrote:

promjeni vjezbe koje radis...tijelo se navikne na vjezbe pa sa vremenom gubis ucinkovitost tih vjezbi.mislim da se preporuca svaka 2-3 mjeseca mijenjati vjezbe.
npr.ako radis cucanj,napravi koji tjedan presu(to je ono sto guras nogama). nadam se da me razumijes.iste misice pogada ali iz drugog "kuta".


Slazem se s ovime, tako i meni trener mijenja program svaka 2 mjeseca jer se misici naviknu i poslije vise nema toliko efekta, a kad se promijeni program to je vec druga prica, prvi put nakon promjene programa je uvijek teze puno
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2007 at 23:26
Originally posted by ©ime ©ime wrote:


dobro, onda napisi svoj bazalni metabolizam ( mozes ga izracunat online ) i sto u prosjeku pojedes u jednom danu, pa mogu izracunat tvoju restrikciju,
 
 
al ono prehrana mi nije bas  i jaaako mi se razlikuju dani tak da.. ono jedan dan pojedem par obroka, drugi mozda dva, zavisi i kolko dugo spavam pa cesto preskocim dorucak i tako.. ma .. nema meni spasa, heh..
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Kolovoz 2007 at 23:36
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Originally posted by dejanelo dejanelo wrote:

promjeni vjezbe koje radis...tijelo se navikne na vjezbe pa sa vremenom gubis ucinkovitost tih vjezbi.mislim da se preporuca svaka 2-3 mjeseca mijenjati vjezbe.
npr.ako radis cucanj,napravi koji tjedan presu(to je ono sto guras nogama). nadam se da me razumijes.iste misice pogada ali iz drugog "kuta".


Slazem se s ovime, tako i meni trener mijenja program svaka 2 mjeseca jer se misici naviknu i poslije vise nema toliko efekta, a kad se promijeni program to je vec druga prica, prvi put nakon promjene programa je uvijek teze puno
 
 
da, ja radim isto svaki put sve, sad sam si sama pocela malo kombinirat, u pon sam radila ruke i ostalo sto inace radim-cak sam zaradila malu upalu misica u ramenima, a danas noge i ostalo, a kad se trener vrati onda ga zbilja vec moram pitat da mi sredi nest i da mi pokaze kakve nove vjezbe, mislim-znam ima tog po netu puno, al ne cu ja to tak sama pa da jos nepravilno nes napravim..
 
razumijem te kako da ne.. al ja recimo kad smo vec kod tog primjera radim i jedno i drugo .. a to da se gubi ucinkovitost ,to primjetim.. i deprimira me to sto jos ne vidim nikakovih rezultata..moram neke stvari ocito promjenit  
 
ive, tek si stigo i odmah po forumu :)) blago tebi kad imas tak dobrog trenera.. mog bas briga .. pokaze ti jednom 20ak vjezbi kak se radi i gotovo..
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2007 at 09:46
 Koliko je uopce optimalno za zene sto se tice bf-a?
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2007 at 18:35
Originally posted by Theia Theia wrote:

 Koliko je uopce optimalno za zene sto se tice bf-a?
 
 
Kategorije tjelesnih masti:
Klasifikacija
Zene (% masti)
Muskarci (% masti)
Esencijalne masti
š0-š2%
2-4%
Sportasi
š4-20%
6-š3%
Rekreativci
2š-24%
š4-š7%
Prihvatljive vrijednosti
25-3š%
š8-25%
Gojaznost
32% i preko
25% i preko
       

Edited by just_a_girl
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 14:45
Vi cure ste nekako dosta masnije klasificirane nego mi muski  
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 16:23
 sam se ti mali smij .. pa samo oko 7 % razlike   

Edited by just_a_girl
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Kolovoz 2007 at 19:36

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

Vi cure ste nekako dosta masnije klasificirane nego mi muski  
 

 ZLOCO!!!!

Ja sam po ovim tablicama sportas! Hhahaha!

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2007 at 00:26
 ja malo sad se mjerila i isprobavala ove kalkulatore po netu , sve mi nest razlicito ispalo , na jednom mi je cak samo 5% ispalo, taj garant valja  a ovi ostali od 20-30%  , jedan cak i malo preko 30
__________________
i jos nesto sto se tice mjenjanja vjezbi, ja danas radila noge i pitam tako trenera jel mi moze jos stagod novog pokazat, pita on mene jel radis ovo, radim, ono-da, itd, kaze pa nema nist vise za noge   radim ove vjezbe :
Propinjanje na prste u stojecem polozaju
iskorak s bucicama
lezeci nozni pregib
sjedechi nozni pregib
cucnjeve na smith mashini
leg press
istina nemam puno sprava u teretani, al da samo tih š0 vjezbi..mal mi cudno..
 
 
   

Edited by just_a_girl
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.