New Posts New Posts RSS Feed - Vaga, salo, misici... :/
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vaga, salo, misici... :/

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:31
Originally posted by Amteja Amteja wrote:

Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.


Nije mi lako pisati o tome, ali znam da ovdje nitko ne osudjuje, pa imam povjerenja.

Znala sam zivjeti na kavi, caju od kamilice da me ne boli zeludac, xanaxu i cigaretama. Eto, toliko o tome.
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:26
Zobene s lanom i jogurtom. Nekad 4 žlice zobenih, a nekad pola od toga, ovisi koliko mogu pojesti. Crna kava i puno vode, uvijek sam zedna.

Ako radim popodne:

Workout doma, magnezij i rucak, koji je najcešce: Varivo sa šnitom kruha i salata, ili salata s nekim proteinom, ili grah (bez zaprške), ili pašta sa šalšom i salata... VARIJACIJE na temu uglavnom.

Na poslu voce, zrnati sir kao MO

Doma posni i bademi, ili kajgana, ili samo posni, ili pureca šunka, posni, pomidor, paprika, krastavci, bademi... kako kad

Kad radim ujutro:

Crna kava, zobene, ili voce

Voce voce voce. Zrnati sir u kombinaciji sa salatom

Doma trening, magnezij i rucak. Proteini+carbs i povrce, obavezno!

Navecer posni i bademi, a zalomi se slatko ili slani štapici, ali tek toliko da zadovoljim želju!

Na dane kad brljam:

Na poslu nakon rucka twix, doma tortille ili pola pizze ako treniram taj dan, navecer par piva i pereci, ili cedevita i keksi. :(

Ne nalazim balans i ne mogu se u glavi dovesti u red.

Granicim s anoreksijom, jer sam bila anoreksicna prije par godina, i još uvijek se hrane bojim. Ili jedem previše, ili jedem... pre pre malo!

I necu tvrditi da sam sretna, jer nisam.
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:23
Mijenjaj vagu šalim se naravno.
Pretpostavljam da si jaca konstitucijom,te da nisi mlohava ako toliko treniraš,vec imaš i mišica,ali to nešto viška šta imaš ne odlazi.Kako ti je Gymka rekla vjerovatno se samo održavaš u toj fazi.Da prestaneš vježbati,pocela bi se debljati.Po meni trebala bi par dana racunati kalorije,cisto da vidiš na cemu si,naravno ako treba nešto mijenjati,promijeniti (u smislu kolicine ili kvalitet prehrane).Napiši šta jedeš i koliko cesto.Te vježbe koje radiš,na koji nacin radiš,dali do otkaza,sa kolikim pauzama...Moje mišljenje je da ako imaš dobru prehranu,moraš pojacat trening...ozbiljniji pristup,jer definitivno ti nešto ne štima.Ili prehrana,ili trening,ili oboje po malo.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:20
Originally posted by Amteja Amteja wrote:

27 godina
1.67m
70kg :(

Radim doma treninge sa utezima+cardio+abs, 3-4-5x tjedno, ovisi kako koji tjedan. Nekada radim HIITove na dane kada ne dizem.

Ne jedem mesa skoro nista, ali se trudim kroz posni i konoplju unijeti proteine. Prije sam pila 3-4 puta u tjednu, pivu, i jela grickalice, sada sam i to srezala.

Pitam, zato sto sam prije 3 godine uz pravilnu prehranu i treninge doma uspjela skinuti 30kg od cega sam 10 u posljednjih godinu i pol vratila.

Znaci, može se, i kile su išle dole. Prije. Sad ne.

Znam da vaga nije pravi pokazatelj stanja, no meni nije jasno kako ni DEKA nije pala.... :/

I ne pravim se sad mutava, sve sam ti napisala kako je, i zbilja ne razumijem sto se desava. Nisam pod stresom, radim posao koji volim, sretno sam udana... Tako da nije da me stres zajebava pa da od toga ne vaga stoji!
Ne znam, nisam pametna.


plan, plan, plan    izracunaj svoj BMR i TDEE. Srezi za 20% od TDEE-a kcal i kreni s unosom tog br. kcal, pisi jelovnike i prati 2-3 tj sta se dogada. Napravi i plan treninga i kradia da znas di si i sto radis, nista ne ide napamet, narocito nakon sto si skinila 30kg.
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:18
Može se i na pocetku je najlakše, a ti si taj pocetka prošla  Wink btw. svaka cast na 30 kg Clap

Ajde nam napiši malo kako jedeš sada....cca 3 dana.....nije problem?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:15

Što vam tocno znaci da su mišici teži od sala? Mišici zauzimaju manje mjesta, imaju manji volumen pa izgledamo bolje sa boljom kompozicijom tijela - ali kila je kila kako god okreneš :)

Amteja, nije kvantna fizika ni pripazit na unos kcal kroz neko vrijeme i pratit promjene, ne? Wink Ako se ništa ne mice znaci da se održavaš, gleda se ukupna slika kroz vrijeme - ako se ti par dana držiš režima i jedeš manje pa onda na koji dan opališ po tanjuru bez da pratiš koliko nije ni cudo da se stvari uravnoteže. Ako i izgubiš nešto u tim periodima režima, nadoknadiš to opuštanjem.

Napravi dobar plan, pripazi na kcal, budi ustrajna i bit ce rezultata.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 11:11
27 godina
1.67m
70kg :(

Radim doma treninge sa utezima+cardio+abs, 3-4-5x tjedno, ovisi kako koji tjedan. Nekada radim HIITove na dane kada ne dizem.

Ne jedem mesa skoro nista, ali se trudim kroz posni i konoplju unijeti proteine. Prije sam pila 3-4 puta u tjednu, pivu, i jela grickalice, sada sam i to srezala.

Pitam, zato sto sam prije 3 godine uz pravilnu prehranu i treninge doma uspjela skinuti 30kg od cega sam 10 u posljednjih godinu i pol vratila.

Znaci, može se, i kile su išle dole. Prije. Sad ne.

Znam da vaga nije pravi pokazatelj stanja, no meni nije jasno kako ni DEKA nije pala.... :/

I ne pravim se sad mutava, sve sam ti napisala kako je, i zbilja ne razumijem sto se desava. Nisam pod stresom, radim posao koji volim, sretno sam udana... Tako da nije da me stres zajebava pa da od toga ne vaga stoji!

Ne znam, nisam pametna.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 10:54
Pre više se frustriraš oko vage oko izgleda.... to je glavni problem....

Vaga nije pravi pokazatelj onoga što jesi.... Koliko je to striktno pazenje na prehranu? Dali si sigurna da jedeš manje nego što trošiš i kod zdrave prehrane?

Ako se tako držiš kako pricaš nije problem dan dva loše prehrane...

Jesi mjerila u cm? Jesi zadovoljnija sa izgledom bilo što u tih pola godine?

Reci mi neki primjer prehrane..i aktivnosti koje prakticiraš..visinu težinu godine..
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Amteja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amteja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Listopad 2013 at 10:49
Bok svima,

vec me duze vrijeme nesto opterecuje, pa da pitam ovdje, vjerojatno cu dobiti pametan odgovor...

Vec neko vrijeme , skoro nekih pola godine, imam periode kad striktno pazim na prehranu, pa se malo opustim, pa opet dalje po rezimu. To kad se opustim nikad ne traje duze od par dana, znaci, ne prezderavam se 2 tjedna, i onda opet.

I nije mi jasno, kako vaga moze stajati ZACEMENTIRANA?? Ali doslovno, nista se ne mice dolje... Malo sam sad vec obeshrabrena jer iako znam da su misici tezi od sala, vecina vas je ipak nakon nekog vremena pocela gubit na kilazi, nije to kvantna fizika, sta ne?

I naravno da si ne izgledam bolje kad stanem na vagu, a to je svakih tjedan do deset dana cca....

Moze mi to netko objasniti mozda? jeli moguce da ne gubim.... nista??
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.