New Posts New Posts RSS Feed - help my pleas:))
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

help my pleas:))

 Post Reply Post Reply
Author
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: help my pleas:))
    Posted: 20 Veljaca 2012 at 14:56
Peceni krumpir bolje izbjegavaj....kuhani po meni je ok...a riža i tjestenina možda integralna(iako je po meni bitnija kolicina....mislim da ne mora bit nužno integralna)..puno salate...a ako jedeš bez priloga onda dvopek možda bolja varijanta od kruha....kruh je najbolje ujutro konzumirati...
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 13:52
imam ja jos pitanja :) koji prilozi uz meso su najbolji?pretpostavljam da krumpir nije :)
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 13:34
aj hvala, valjda ce bit nesta i od mene :))
Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 13:29
Joj to je svim ženama tako:))) Sjeti se da je 100g  slatkoga kao dobar jedan rucak....Obicno piše na kutiji kolika je normirana porcija(oko 20-30grama) pa pogledaj..E toliko nažalost se pojede za jedan obrok bez "posljedica":).Kažem ne izbacivati jer najgore je kad je nešto zabranjeno, onda bi baš to pojeli:).Uglavnom sretno....
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 13:09
super, stvarno vrijedi truda.nadam se da cu ja uspjeti s tim.najgore "napasti" su mi kolaci,cokolade tj., opcenito slatko.i kad krenem s takvim stvarima neznam stati i naci granice.uzas!

Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 13:03
Pa evo vec godinu dana je ovaj režim uspješan. Preko tjedna je režim kao i prije(dok sam skidao kile) a preko vikenda si priuštim malo "nezdravog"..ali ne kao prije...Naravno da dodjem u napast ..Mislim da je to vjecna borba kao primjerice nekome odvikavanje od cigareta. Ali kad imaš vec godinu-dvije jedan tempo na neki nacin predje u normalu pa je sve manje takvih situacija. A i primjetio sam da me manje porcije zasite jer je sada tijelo tako naviklo.

Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 12:45
e jedina sreca mi je sto nevolim piti sokove i nikad ih i ne pijem. :)
pa to s vaganjem mi zvuci kao dobra ideja bas zbog istih razloga kao sto si i ti rekao.
koliko dugo se ti hranis ovako (ako nije tajna)?
jel dodjes u napast da se opet prejedes?

Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 12:32
Sad šta je znam. Po meni za amatera rekreativca je dosta 3xtjedno neki step....Svako ce ti dodat još neki svoj savjet...ja sam ih isto cuo jako puno pa sam sam zakljucio šta je za mene ok a šta nije...Šta se tice vaganja osobno stavim na vagu jer imam fobiju da 5 malih obroka ne predje u 5 velikih pa da se opet ne vrati jer sam i ja puno puta išao u krug sa dijetama ali drugacijim nego ova kad sam promjenio stil života. Isto malo pogledaj tablice kalorija da vidiš omjere otprilike...ne trebaš se držati kao "pijan plota" toga ali meni je pomoglo...Pazi i šta piješ. To je isto važno. Sokovi, cole i alkohol nisu baš "prijatelji" sa vitkom linijom...eto ja govorim iz vlastitog iskustva...valjda ce još netko nešto svoje napisati...
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 12:22
i da zanima me jos nesto,dali vi vazete kolicinu hrane prije nego sto jedete tako da tocno pojedete (npr) 150gr mesa, 200gr salate ili to jednostavno ide od oka?
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 12:14
uhhh 20kg?!
svjesna sam da je nezdravo jesti jedan puta na dan, ali toliko sam bila opterecena kilama da sam imala griznju savjesti ako jedem vise puta.definitivno sam odlucila baciti se na zdrave,cjelovite obroke.
jeli step aerobik 3x tjedno po 1h dosta ili treba ubaciti jos nesta?

Back to Top
colt95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote colt95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 12:03
Prvo da kažem da nisam strucnjak ali sam bio godinu dana kod strucnjaka dakle nutricionista koji me naucio kako jesti 5 obroka na dan i ne samo da se nisam udebljao nego sam i skinuo 20 kg u godini dana. Drugo mislim da je tvoja težina pristojna i da ne trebaš skinuti te 4 kile. Osnovno pravilo je umjerenost kod svega i taman stati prije nego što osjetiš da si sita...Dorucak obavezan..medjuobroci su obicno voce...a vecera nešto lagano tipa posnog sira ...rucak piletina, puretina, riba..šta se tice priloga može ali ne se natrpati sa njim nego malo...sada mi je teško  reci tocno koliko pošto si žensko pa je razlika...ali umjerenost u obrocima i vježba barem 3xtjedno to je recept za uspjeh.... ništa ne izbacivati iz jelovnika..može i slatko povremeno ali to je jedna cokoladica i kraj...Ovaj nacin da se jede 1xdnevno je pogrešan jer se izgladnjuješ i onda kad prestaneš s time obicno ide prejedanje. Ništa ne ide brzo.
Back to Top
bingo15 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bingo15 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2012 at 11:31
¸evo ovako..
htjela bih se nauciti zdravo hraniti, ali moj problem je sto se uzasno bojim da se necu udebljati od 5 obroka na dan, a sve zato sto sam do sada bila na uzasnim dijetama gdje sam jela samo jedan puta na dan i to u vrlo malim kolicinama.
sad bih htjela to promijeniti, krenuti na vjezbanje i pravilnu prehranu, ali je problem sto neznam ni odakle poceti i kako sada jesti pet zdravih obroka tijekom jednog dana.
problem je moj veliki strah od debljanja je oduvijek imam problema s kilama i napokon sam shvatila da s ovakvim dijetama necu nikada na zelenu granu jer sve sto izgubim duplo vratim.
trenutno imam 64kg na svojih 174cm, pa me zuljaju jos te 4kg.
molim vas pomoc :)

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.