New Posts New Posts RSS Feed - help me..im fat!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

help me..im fat!

 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
Author
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 21:36
tako je setnja setnja setnja, pa malo potrci pa setaj i tako stalno sve dok nedodes do neke forme :)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 21:39
Ne bahati se.. jer takvima nitko ne zeli pomoci. Sve do sada smo ti pisali sto ne valja.. ali ti ne zelis to primjeniti.. onda citaj forum, potrudi se nesto i sama..

Toliko od mene na ovoj temi.

Sretno.
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 21:42
daj se ne duri stalno
Korisne vježbe za koje ti treba malo prostora i tvoje tijelo: iskoraci, cucnjevi, sklekovi (ako ne možeš prave možeš na koljenima), dipsevi, marinci, visoki skip, bugarski cucanj, hip lifts.....
uz to ubaciš za pocetak šetnju svaki dan hodaj 30-ak minuta i napravi trening kombinacije nekih gore navedenih vježbi 20-30 minuta i to ti je za pocetak dovoljno.
Možeš pogledati ovu stranicu ima puno treninga samo tijelo bez opreme i dio zapocnite ako želiš gotov program vježbanja (bez operme) www.fitnessangels.net
Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 21:46
scarpetta..hvala..
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 21:49
ma nema na cemu
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 22:27
A jesam se i ja malo nasmijao sada haha :D.. Jedeš 3 puta dnevno što je premalo, trebaš imat više obroka.. A za ove vježbe,, možeš se i vrtit na glavi ako oceš, ima milion vježbi i aktivnosti da se sagore kalorije od kojih su najjednostavnije HODANJE I TRCANJE, za koje ti ne treba nikakva sprava niti išta drugo, imaš isto milion vježbi za koje ti ne trebaju utezi, a i u krajnjem slucaju možeš izdvojit 50 kuna i kupit si utege ili bucice..
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 22:27
...ok ljudi..sutra krecem sa ovim 5tj 5kg..samo cu na svoju prehranu nadometnuti jos dovoljno kalorija..al onih zdravih naravno..možda više proteina i nadam se da ce bit oke.. u svakom slucaju hvala svima..i sorry na ispadima.. :/ to je valjda zbog premalo kalorija hhh..nije mi neki izgovor al aj.. ;)
Back to Top
Difit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Difit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2013 at 23:17
5 tjedana i 5 kilograma program je super, ali najprije nauci pravilno izvoditi svaku vježbu.
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 09:11
1. Brzo hodanje je jako efikasno - i besplatno, kao što ti je Slavonka predložila vec.
2. You tube je prepun besplatnih videica za koje ne treba oprema. Npr. Jillian je dobra za pocetnike. Ako nemaš bucice uzmi 2x boce za vodu od litre i eto ga.
http://www.youtube.com/watch?v=1Pc-NizMgg8
http://www.youtube.com/watch?v=NH4NDIdWvSU
http://www.youtube.com/watch?v=9ww2G8gp0HA
3. Ovo je takodjer efikasno i besplatno
http://www.youtube.com/watch?v=9ww2G8gp0HA
4. Ako se umoriš nakon 15min vježbanja - to nije razlog da nakon tih 15min prestaneš. Uzmi zraka i nastavi dalje. Vježbanje nije lagano, bar ne u pocetku dok ga ne zavoliš. Zato je po meni najbolje da kreneš sa šetnjom.
5. Još jedan razlog zašto se umoriš nakon 15min je vjerojatno taj što je 1200 kcal preprepremalo. Ako ti je bazalni 1700 onda je to MINIMUM koliko bi trebala unositi.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 09:28
medicinarka, prvo jedan savjet od mene: s ovakvim pristupom neceš daleko dogurat Wink

Ne samo što se tice neosnovanih napada i durenja na ljude koji su se potrudili dat ti savjet, mada ti to nisi prepoznala,  nego i sa pristupom prema samoj sebi...odnosno samozavaravanjem i traženjem da cuješ ono što želiš cuti.

Ne, nije to posljedica manjka kcal, još jedan loš izgovor Wink To je posljedica ovoga što sam napisala gore - ti tražiš nešto odredjeno što ce rješit tvoje probleme, neki ono..magic workout da budeš fit do ljeta, a da se ne pretrgaš puno Smile Svi ti savjeti o prehrani su ti nekako izmakli oku, ne...ti oceš savjet za trening i gotovo, jer bez vježbe ništa.....wrong!

Ja ti kažem da i bez vježbe možeš postic nešto. Itekako da je sinergija prehrane i treninga nešto najbolje što možeš napravit za sebe ali ako hoceš uspjeti na duže staze - kreni s promjenama korak po korak i shvati da je ono što ti treba da smršaviš to da unosiš nešto manje kcal od onoga što ti tijelu treba, a to možeš postici i samo korekcijom prehrane, za pocetak. Naravno, ako vježbaš, moci ceš jesti nešto više, izmedju ostalih prednosti koje dobivaš mudro složenim treningom ;)

Ocito si se do ovog stanja dovela lošim navikama, to si i sama rekla - sigurno nije od zraka, ne? To nismo ni mislili ;) Znaci, znaš što te dovelo do viška. Ok. Sad se zapitaj zašto te to dovelo - zašto si jela više nego što si trebala? Neznanje, emocije, dosada..sve skupa? Pa se zapitaj zašto tocno želiš smršaviti. Nadji cilj. Vizualiziraj ga. Nadji motivaciju. Uci. Slušaj savjete, ne reži. Napravi plan. Kreni.

I neka te ne zbunjuje milijun savjeta i pristupa - sve se svodi na isto, bar još sada, dok si na pocetku i imaš dosta kg za skinuti. Kalorijski deficit i kvalitetna prehrana.

Moj savjet je - uci što više, upoznaj hranu koju jedeš, upoznaj reakcije tvog tijela na istu. Ako to još ne radiš, pocni pratit deklaracije i postani svjesna koliko energije unosiš u sebe. Zapisuj na dnevnoj bazi što jedeš, tako ceš najbolje vidjet kojim smjerom ideš i na kakav nacin prehrane reagiraš najbolje.

Ne moraš jesti 6 puta dnevno, svaka 3h. Nebitno je. Prilagodi obroke sebi. Ako ne možeš jesti puno u jednom i imaš vremena prtljati s hranom, onda ih rascjepkaj. Ako te malen obrok ne može lako zasititi i nakon takvog samo razmišljaš o sljedecem - pojedi par vecih obroka ALI da na kraju dana kalorije odgovaraju broju kojeg trebaš. Ne trebamo svi raditi isto. Neke osnove postoje i za pocetak se njih treba držat. Ima vremena za pimplanje i testiranje raznih varijacija prehrane,  i treninga. Kako forma bude napredovala, a time i ciljevi, sama ceš pocet tražit sve naprednije varijante. Za sada se drži osnova!

Znaš li osnove? Wink

Mene zanima kako si ti jela prije nego si pocela jesti ovako kako sada jedeš? Smile

Ja sam uvijek za korak po korak....moraš polako steci dobre navike kako bi ti bilo što lakše održavati motivaciju. Kada ti sve postane automatski...napravila si posao i više se neceš morat brinut da ceš sve vratit nazad - motivacija ti nece ni trebati jer ce biti ugradjena u tebe Wink

A trening bez gyma? Apsolutno moguce, uz tvoju najbolju volju i s minimum opreme Wink

Prvo treba promijeniti mindset, odredit smjer, a onda uciti puno, puno, puno - drugo ce se vec posložit Wink





Edited by Gym_girl - 18 Ožujak 2013 at 10:55
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 11:34
gym_girl..je priznajem nisam bila dobra..i ispricavam se svima.. jer ono realno gledajuci trebam vas,a ovako se budem ponašala necu ništa postici..
e ovako nije mi ovo izgovor nit išta slicno tomu..do 15-e god ja sam bila sasvim oke..zatim sam se pocela debljati jednim dijelom jer sam imala problema sa zdravljem i tako mi receno da se debljam zbog policisticnih jajnika..a drugi dio..sama sam kriva,jer kad sam krenula u srednju citav dan nisam bila doma i jela sam smece..te natukla 95 kg..e onda sam pocela još gore jesti,radit ono najgore tješit se nezdravom hranom,i tako došla do 106 kg.. dok nije dosao trenutak da kažem daj napravi nešto..i skinula ja u 9mj 19kg (ne baš zdravim nacinom)..došla na ovih 87 i ne micem se vec ohoho vremena..a živcira me to..jer hocu skinut još 15kg..
i bez brige ucim sve moguce o prehrani,ugljikohidrati masti proteini..šta cemu služi i kako se treba jesti..tj koliko su dnevne potrebe..eto nažalost krivo sam izracunala BMR i TDEE i zeznula se..i vidim ja jutros na vagi imam 3 kg manje..da naravno izgubila sam mišicnu masu a ne masti..
svjesna sam ja toga da ne postoji carobni štapic i da se ne može ništa samo tako i to preko noci..
vježbanja što se tice mislila sam d aje onih 15 min koje ja odradim nedovoljno, i ako odradim 3 puta u danu tih 15 min da je to niškoristi jer izmedju je ogromna pauza.. stvarno ne tražim izgovore,hocu bit zdrava i donekle fit..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 11:49
Nema problema, mi ovdje lako opraštamo Big smile I dobro si rekla - trebaš pomoc, a svjesna i sama da ce svi na onakve odgovore izaci iz teme i u najboljem slucaju zaželiti ti srecu Wink

Da, kombinacija pcos-a, emocija i nezdravog nacina života. Jesi i sama kriva, jer si se mogla kontrolirati i umanjiti posljedice pcosa, iako su i hormoni jako zeznuta stvar što se ovih tema tice. Pcos, štitnjaca....znaju radit velike probleme što se debljanja tice, pogotovo uz nekvalitetnu prehranu i manjak kretanja. Tako da je jednim dijelom i to zaslužno. Kako ti je sada stanje sa tim?

Tih 87 kg se drže jer je tijelo vec odavno adaptirano, a i vjerojatno usporeno. zato i moraš jesti malo da biš održavala težinu, a još manje da biš ju smanjivala...što te dovodi u sve veci minus, a time i u sve vece probleme.

Ovih 3 kg si izgubila otkada tocno, u kojem vremenskom roku? Nisu samo mišici, bez brige...dio vode, dio masti, dio mišica...ko ce ga tocno znat :)

A što se tih 15 min treninga tice...varaš se Wink Zapravo, na jedan nacin se varaš - vjerujem da je tih 15 min kojih ti odradiš nedovoljno ali da se itekako u tom vremenskom roku može napravit jako dobar i efikasan trening. Bitan je intenzitet i ukljucivanje osnovnih vježbi koje ukljucuju više mišica odjednom.

Što uopce radiš tih 15 min? :)










Edited by Gym_girl - 18 Ožujak 2013 at 11:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 12:49
gymka poslala sam ti poruku jer nisam mogla nešto uci na forum.. :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 13:19
uff dobro da si se probila u inbox, krcat mi je Big smile

Da, prebrzo si to izgubila, definitivno prebrzo....u 4 dana? Confused

Dakle, vracamo se na pocetak - premalo kcal.

Kako danas jedeš?

A trening....cucnjevi, sklekovi...ok ali ne da to bude ofrlje! Koliko sklekova napraviš u seriji, kakvih?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 13:30
..dakle sad sam racunala BMR ponovno i iznosi 1691 kCal ..TDEE bi bio sa racunajuci laki nivo aktivnosti..2325 ..
inace ne mogu jesti cim se probudim..i do sad sam jela dva jajeta pecena bez masti ikakve i šnitu kruha (crni sa sjemenkama) .. mislim da bi to bilo oko 350kcal il se varam?? 
 za medjuobrok ne znam šta bi..neku vocku? krušku,to oke? 
za rucak planiram jesti smedju rizu i komad crvenog mesa,bez masti..i neku salaticu..
opet medjuobrok,valjda opet voce..
i za veceru ne znam šta bi jer me sekira ono "nemoj UH navecer" ,dakle zobena mi nije dobar izbor...

jel oke da se potrudim unjeti 1800kCal..i odradit trening sa vašeg bloga ono "5kg u 5tj" ?

moji treninzi..ja sam to shvacam loše radila.. :P  odradim odjednom 40 komada cucnjeva i onda  40 sklekova..takorekuc "ženskih"..ili 25 "muških"..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2013 at 14:49
Ove brojke uzmi sa dozom opreza, pogotovo zato što imaš višak masnog tkiva, a i možda ti je metabolizam malo usporeniji.

Ja se na pocetku i ne bih puno zamarala kalorijama, pogotovo ako ti je još sve to malo nejasno, odnosno ako ne znaš tocno koliko što sadrži, samo ce ti bit opterecenje. Potrudi se jesti što kvalitetnije, vec ce to napravit razliku. Iako, možeš si okvirno uzet 1800 pa pratit promjene. Tako ceš najbolje vidjet koliko ti energije tijelo treba. Cim povecaš proteine bit ceš još u vecem minusu.

Pobrini se da unosiš dosta povrca i proteine u svakom obroku, s nešto zdravih masti (žlica maslinovog, šaka orašastih....cijela jaja, masnije meso). Takvom prehranom ne možeš fulat. Proteini ce ti hraniti mišice (no služe i za štošta drugo), povrce osiguravat nutrijente, vlakna i sitit te, a masti dat energiju, nadopunit kcal i isto tako zasitit - i sve to u ne puno kcal. To možeš i bez riže, pašte, kruha i ostalog ali i ne moraš za pocetak. Slobodno ih ubaci, u umjerenim kolicinama, za uravnotežen obrok. Što su umjerene kolicine? cca 50-60 g....uz povrce naravno da popuni prazninu na tanjuru Big smile Sve ovisi kako si posložiš obroke - ja se nekad dobro najedem u jednom obroku pa sam dalje cijeli dan na povrcu.

Ne moraš jesti cim se probudiš, ti mitovi o nužnosti obroka cim otvorimo oci su odavno pobijeni Smile ali ako te takva praksa kasnije natjera da pojedeš sve pred sobom - onda ti je pametnije pojest jedan kvalitetan dorucak Wink Sve ovisi...ako budeš proucavala sve te pristupe skužit ceš da ih je milion...i da se svatko nadje u necem drugom. Bitno je da nadješ onaj kojeg ceš se moc pridržavat.

Voce nije baš neki medjuobrok, znaš Wink Možda uz nešto badema....ali medjuobrok je u biti - obrok u malom Smile Iako ti to i nije potrebno...ako u 3-4 obroka možeš osigurat potrebnu kolicinu hrane, super, ne opterecuj se brojem obroka. Ja ih nekad imam 3, nekad 5, 4.....sve ovisi. Ali 3 kruta obroka i eventualno neki snack navecer ako ogladniš su sasvim dovoljni...pogotovo ako voliš popapat malo više Wink


Ja bih ti preporucila da kreneš umjereno - ne izbacuj UH-e, samo ih uravnoteži i pravilno rasporedi po obrocima ako ti je tako lakše. Ovako nekako kako i radiš.  Na taj nacin ih možeš i navecer - glavno da je okvirni unos kcal tamo gdje treba bit.

Jesam te zbunila malo sad? LOL

A vecera....šta kaže frižider? Smile

p.s. napraviš 25 muških sklekova? i 40 ženskih u komadu? really, really?

Možeš po tom programu radit Wink






Edited by Gym_girl - 18 Ožujak 2013 at 14:52
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.