New Posts New Posts RSS Feed - Odlucila sam...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Odlucila sam...

 Post Reply Post Reply Page  123 10>
Author
pjerka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pjerka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Odlucila sam...
    Posted: 18 Srpanj 2012 at 05:10
evo procitala sam i ja svih 10 strana, jer pokusavam skontati kako i sto jesti,
pokusala sam sama, ima nekih mjesec dana i iako nisam smrsavila, bar se nisam udebljala, sto mi se redovno dogadja u zadnje vrijeme
ako neko ima strpljenja malo mi pomoci bila bi zahvalna
dakle, 42 g, 102 kg i 176 cm
u zadnjih 2 godine sam se zdebljala preko 20 kg, prvenstveno zbog promjena posla, tako da sada sjedim po 10 sati na poslu,
imam problema s koljenima, pa puno vjezbi tipa iskoraka i cucnjeva jednostavno ne mogu raditi, a i malih problema s ledjima pa ne mogu ni trcati
pocinjem s gymom u subotu - oni imaju razne grupne vjezbe ( to volim) od joge i pilatesa do satova sa biciklom i plesom i utezima
sto bi bilo korisno i najbolje za pocetak uzeti, mogu ici samo 3 puta sedmicno (takav je paket)

setam psa svaki dan 40 min do 1 sata
sto se tice hrane, ujutro pojedem skinny b cereal 2 zlice sa mlijekom samo da pokrije (to je izmjesani chia seeds, heljda i hemp hearts) i dodam zlicu samljevenih lanenih sjemenki i zlicicu lecitina (mislim da je to soja) jer nemam zuc, pa mi to pomaze
i kava sa mlijekom
u 11 sati do 1 mogu rucati (na poslu) sto jesti
uvijek ima salate i neko povrce (to obozam i uvijek napunim tanjur), jaja, svaki dan drukcija juha
ja ne jedem kruh, ni krompir, ni pastu
i onda opet popijem kavu oko 3
neko voce oko 5
i najveci je problem kad dodjem kuci
sto jesti navece,
i moj su problem slatkisi, sad ih izbjegavam i to mi je najteze, jer cim ih vidim jedu mi se, ali sam puno puno smanjila i sad cu skroz,
nisam ljubitelj mesa uopce,
eto ako se kome cita ovo sve, svi savjeti su vise nego pozeljni
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2012 at 23:38
Necu ti ništa dalje komentirati jelovnik... sada si sljedeca 2mj Zmajeva..i slušaj ga... jer ne možeš na 100 strana :) 
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2012 at 14:18
Danas ne radim PartyParty

D (oko 9): zobene i mlijeko, 2žl.posnog
MO (12): kajgana od 2 jaja i 70g šunke i krastavci
R(oko 15h ): 200g špinata + 60g (sirove) integr.riže + filet soma + zelena salata

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2012 at 11:22
100g kruha...i pirea je trebalo pisati 150g, a ne 50... Embarrassed

 pišem svaki dan u bilježnicu što pojedem, i kalorijsku vrijednost.... u prosjeku oko 1600-1700cal

A što da dodam u jutro od proteina?

Radnim danom to izgleda ovako nekako:

D (oko 8h): zobene i mlijeko
MO (oko 12): sendvic sa šunkom i salatom
MO2 (oko 15): gricnem koji kikiriki...nešto što se pojede u 5min
R (oko 18h) - ono što napravim doma
V (oko 21h) - uglavnom neka riba i posni i salata

Radim od 9-17h... pauzu od 20min imam oko 12h i onda oko 3 od 10-15min...


Edited by Slavonka23 - 30 Travanj 2012 at 13:36
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2012 at 10:01
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Dobile smo po prstima zbog trcanja...jer kažu, nije dobro zbog zglobova... pa smo se prebacile na hodanje...svaki dan... evo danas smo prešle nekih 15km... U jelovnik sve cešce ubacujem ribu... oslic, aljašku kolju... Zobene sam cak i zavoljela LOL i jedem ih svako jutro... 4dl mlijeka 0,9%mm + 60g zobenih... Star

Danas:

D (oko 10h) - 3dl mlijeka + 60g zobenih
R (14h) - pire (oko 50g) sa malo mlijeka + aljaška kolja (oko 200g) sa grill tave + miješana salata
MO (oko 17h) - šnita raženog kruha i par šnitica purece šunke
V (oko 21h) - tuna iz konzerve + posni + salata


Uz prvi obrok fali proteina, u trecem obroku je premalo proteina, opcenito mi se cini jako jako malo kcal s obzirom da imaš oko 100kg...jer bi ovo meni bilo premalo... još hodaš jako puno...a premalo jedeš...gle...puknuti ceš i usporiti si metabolizam..... imaj najmanje 6 obroka... koliko važe ta šnita raženog? eto.....
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2012 at 22:04
Carice, svaka cast, prehrana ti izgleda jako dobro + 16km setanja ...
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2012 at 21:53
Dobile smo po prstima zbog trcanja...jer kažu, nije dobro zbog zglobova... pa smo se prebacile na hodanje...svaki dan... evo danas smo prešle nekih 15km... U jelovnik sve cešce ubacujem ribu... oslic, aljašku kolju... Zobene sam cak i zavoljela LOL i jedem ih svako jutro... 4dl mlijeka 0,9%mm + 60g zobenih... Star

Danas:

D (oko 10h) - 3dl mlijeka + 60g zobenih
R (14h) - pire (oko 50g) sa malo mlijeka + aljaška kolja (oko 200g) sa grill tave + miješana salata
MO (oko 17h) - šnita raženog kruha i par šnitica purece šunke
V (oko 21h) - tuna iz konzerve + posni + salata
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 22:20
frendica i ja smo krenule trcati... svaki drugi dan... sat vremena...trcimo koliko možemo, pa hodamo...Big smile
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 08:24
Kupila sam prije tjedan dana zobene... OPET... i rekla sama sebi da nema drugog dorucka dok se ne naviknem na njih... Dead LOL

I tako... sad ih cesto jedem za dorucak... navikla sam se na taj cudni okus... LOL


Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2012 at 22:21
ufff.. ovaj uskrs me dotukao xD

nije se ništa vratilo... ali sve stoji na mjestu Cry

noooo dobro, idemo dalje.. danas je zadnji dan brljanja.... od sutra se vracam na staro...

sada sam se vratila iz šetnje.. 16km Thumbs Up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 23:17
Ja svaki dan 3 cijela jaja... Moram ici provjerit kolesterol bome..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 22:50
super... samo naprijed.... 
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 19:13
ne stignem baš cesto pisati... jer radim po cijele dane Stern Smile

uglavnom... trenutno sam na -6 kg Big smile
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 01:49
ok, hvala, super! Big smile jedino za žuc?
a imam pitanje nevezano za dorucak, hahaha. idem van i dalje i popijem alkohola tu vecer, dakle nikad cešce od jednom tjedno. to je vec dovoljno cesto. e sad ne znam koliko time nazadujem u svom cilju - redukcije masnog tkiva i postizanje bolje mišicne mase? Big smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 01:14
Ma nema straha od kolesterola Wink Možda se odredjeni ljudi sa odredjenim problemima trebaju pripazit ali ovako nema straha...ja jedem cijela jaja i to jako cesto, na odredjene periode i svaki dan....i vadim cesto krv...i ne samo ja, ima dosta primjera...tako da...samo se kontrolirajte i bit ce sve ok Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2012 at 01:05
jaja su jako zasitna, ali i puna lošeg kolesterola. :/ no ja si ponekad priuštim specena na oko ili kajgana... imat ceš dobar izvor proteina, al i masti, ne znam, može i taj zdravi kruh. i neka vocka, npr. citrus bi dobro došao kao izvor C vitamina koji se automatski apsorbira i troši pa nam treba tokom cijelog dana u dozama, pogotovo ako se baviš sportom malo intenzivnije. ja popijem iscijedjeni sok 1 grejpa - prva stvar ujutro.
mama me neki dan pitala "sa cim ga piješ, sa šecerom i vodom?" LOL
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.