New Posts New Posts RSS Feed - Došlo vrijeme... za transformaciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Došlo vrijeme... za transformaciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 23>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 09:41
Idemo Markane :) Neka malo ti je pomfrit pridonjeo više energije pa si bolje odradio trening :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 09:32
trening

zgib (negativi)    6 10 8 8 12

sklek              14 16 12 12 12+4+3

walking lunges 8 minuta bez prestanka (80 iskoraka svaka noga)

sit up             40 30 30 30 30

plank              60 sec

finisher           8x 20/30

evo danas imam upalu nogu samo takvu :P


rucak:

cca 230 dag tjestenine
2/3 teglice meksickog grah
250 g pilecih prsa (peceno bez masti)
cikla i krastavci

popodne smo imali cimer i ja rizik partije pa je bilo mao pomfrita s umakom od sira i domacim kecapom i nešto cipsa i malo pive :P (al stvarno nije puno bilo pazio sam)

eto, izgleda da ce danas bit dan odmora al pisat cu vam što sam pojeo
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2013 at 02:03
Eto, to...moraš sam vidjet...nac hvat koji ti odgovara, ako ti uopce odgovara...

Kažem - ja sam taj upright jako dugo izbjegavala i konacno odlucila probat jer više nisam znala šta kombinirat ...i super mi je leglo tako da....probaj...samo ne drljaj stalno po tome :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 21:36
Originally posted by iver iver wrote:

Markane, ne leti pred rudo :) Ti mma borci imaju iza sebe godine treninga u raznim sportovima, i upright row nema skoro nikakve veze sa njihovim vratovima. Svaka vježba je naravno ovisna i o individui za koju se primjenjuje. Ako osjetiš neugodu u ramenu, stani. Bolje je raditi jednorucnim nego dvorucnim, veci je stupanj slobode kretanja ramena, ne idi sa laktovima iznad ramena. Ili pitaj nekog razumnog sa iskustvom sa kim možeš odraditi bar jedan trening.



zahvaljujem
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 20:15
Markane, ne leti pred rudo :) Ti mma borci imaju iza sebe godine treninga u raznim sportovima, i upright row nema skoro nikakve veze sa njihovim vratovima. Svaka vježba je naravno ovisna i o individui za koju se primjenjuje. Ako osjetiš neugodu u ramenu, stani. Bolje je raditi jednorucnim nego dvorucnim, veci je stupanj slobode kretanja ramena, ne idi sa laktovima iznad ramena. Ili pitaj nekog razumnog sa iskustvom sa kim možeš odraditi bar jedan trening.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 19:46
a ništa, morat cu veslat svaki trening nekako, sad sam u kombinaciji za top shop utege pa cu možda moc i veslat šipkom a i upright row pomalo, ako ga svi mma borci korite i imaju onakve vratove valjda je dobar ako se pazi :P
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 17:15
Rade te miške nešto, rade (srednji i donji dio trap.), s tim da cijeli tapez primarno radi kod veslanja. Nije puno pomoglo veslanje? Hmm...možda si nešto krivo radio....krivo pogadjanje, premalo opterecenje, nedostatak varijacija...

Kod RDL-a gornja ledja? Misliš na klasicni DL? Ili na donja ledja? Big smile Ukljucen je  i trapez ali nije primaran...teško da ceš samo tim vježbicama puno napredovat na tom dijelu.

A ramena?

Citala sam i ja svašta za upright row ( i za i protiv) i zato sam ga i ja dugo izbjegavala, a onda sam ga zadnjih tjedana dana ubacila uz potisak za ramena...i dobila upalu ko nikad :) Ništa pretjerivat...



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 16:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Gymka samo voli trenirat tako, pustimo izgled Smile

Meni željezo uvijek ima smisla :) Ne znam zašto imaš uopce dileme oko toga Markane, ako biš volio trenirati tako? Ne znam, pretpostavljam da je tebe malo skršilo forsiranje jednih te istih treninga, pokreta, a upitna je i tehnika izvodjenja...ja sam uvijek za kombinacije. Unilateralno je ok ali u kombinaciji sa ostalim. 

Inace, ovo što želiš dobit ceš izmedju ostalog i raznim varijacijama veslanja......koliko se tome posvecuješ?




baš i ne veslam (znam da je ovo cest izgovor ali ja stvarno nemam gdje to radit :S) i znam da bih trebao ali želim podic te zgibove pa ce valjda doci i veslanje s time a s time i srednji trapez, kasnije sam otvoren za sve kombinacije tipa jedan vertikalni pa jedan horizontalni trening, inace radio sam veslanje prije i nije puno pomoglo a sad osjetim da te miške rade pri zgibovima,

radi se o tome da ja želim da sve bude što jednostavnije i što kratkotrajnije pa tako imam po jednu vježbu za push (sklek) i pull (zgib) i s tim utezima bih dobio cucanj i rdl i to je apsolutno sve što meni treba zasad (ajd dobro tko ne bi htio benchat ogromne cifre :P) jer bih kod rdl-a dobio i malo gornja ledja i još bolje ojacao grip (za koji sam dobio pohvale da je jaci :P) uz to jacanje loža i donjih ledja s tim da upright row necu radit jer koliko sam procitao baš i nije najsretniji odabir veslanja
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 16:26
Gymka samo voli trenirat tako, pustimo izgled Smile

Meni željezo uvijek ima smisla :) Ne znam zašto imaš uopce dileme oko toga Markane, ako biš volio trenirati tako? Ne znam, pretpostavljam da je tebe malo skršilo forsiranje jednih te istih treninga, pokreta, a upitna je i tehnika izvodjenja...ja sam uvijek za kombinacije. Unilateralno je ok ali u kombinaciji sa ostalim. 

Inace, ovo što želiš dobit ceš izmedju ostalog i raznim varijacijama veslanja......koliko se tome posvecuješ?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 14:54
iskreno da ti kažem, ne znam koja je fer cijena jer ju nisam prao pa ima dosta mojeg znoja uvuceno, al da ju operem, kaj ja znam, 370 sam platio ne znam koja je fer cijena, jel imaš ponudu?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 13:48
svidja ti se izgleda PL-ra ..mislim da ce Gymka bit odusevljena meni ima smisla ali to što kažeš- s ozljedama koje si dosad zaradio mislim da je pametnije (kao sto sam ti savjetovala u onom drugom topicu) da se uhvaatis zeljeza. Za kolko dajes bugarsku?
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 13:39
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

ajde, ne se bedirat bitno da si trening odradio, a na staru hranu ces se vratit zercher cucanj..pa to nisam radila, nepamtim. Radis ga s nekim tezinama ili cekas sad da nabavis utege? uvijek radis agonist/antogonist u denisty-u ili si to samo isprobavao za noge sad?


odradio sam ovaj put s bugarskom vrecom s tim da sam planirao da je ne ispuštam ali su mi zgibovi skršili bicepse totalno pa sam morao ispuštat u medjuvremenu, plan je prodat vrecu (16kg ak netko hoce kupit polovnu dogovorimo se) i nabavit šipku s plocastim utezima samo što mi treba bar 50 kila utega a brzo i više :(, radio sam kontra skupine da mi može poslužit i kao neki kardio jer nisam radio finisher a težina je mala pa sam se išao kršit, da imam šipku miješao bih, prvi trening u tjednu teški RDL, drugi teški cucanj (nešto tipa 5x5) a zadnji trening bih malo smanjio težinu i pucao density na ovaj nacin, inace radim svakako: npr danas sam walking lunges 8 minuta radio ali o tome više u izvještaju, radim sad posebno zgibove i sklekove sa velikim odmorom da mogu izgurat sve to i dobro je, ubacio sam i sit up i idem radit program za 300 komada i završavam s plankom,

htio bih ubacit deadlift jer mislim da bih njime mogao uz lože i donja ledja malo popunit prazninu izmedju lopatica jer sam vidio kako izgledaju powerlifteri i svidjaju mi se jako njihova ledja, tu i tamo farmers walk ubacim i svašta bi se dalo iskombinirat, šipka s utezima svašta omogucava samo moram do para doc i utega i mislim da bi mi to puno pomoglo jer jednostavno koljena ne dopuštaju unilateralan rad nogu pa ono, daj željezo :p

ima li ovo što ja pišem smisla uopce tj mogu li tako nešto planirati?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 13:01
ajde, ne se bedirat bitno da si trening odradio, a na staru hranu ces se vratit zercher cucanj..pa to nisam radila, nepamtim. Radis ga s nekim tezinama ili cekas sad da nabavis utege? uvijek radis agonist/antogonist u denisty-u ili si to samo isprobavao za noge sad?
cookies are for pussies
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Listopad 2013 at 07:52
vidim da sam dužan podosta, uglavnom bilo je svega od klope i zdravog i nezdravog i lud sam ko šiba i moram se vratit na "staro" jer ovako ne ide ajd jucer je bilo donekle u redu al sam opet pojeo previše kestena, kriza totalna, probao sam density za noge juceri odradio 10 serija od 8 ponavljanja zercher cucnja i rumunjskog mrtvog u 15 minuta i nije loše al prodat cu tu vrecu i uzet neke utege da mogu radit te vježbe za noge, stvarno mi se ne da pisat za protekla 2 dana, trening sam odradio po planu a jelo nije bilo po planu, javim vam se opet danas navecer kad se sve vraca na staro
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 23:14
današnja rekapitulacija

trening: 45 min LI cardio na orbitreku (fino sam se oznojio)

rucak: 450 grama svinjetine sa masnim dijelovima koje sam ocistio
       300 grama rajcice

snack 1: 80 g pistacije

snack 2: pizza trokut kulen

vecera: 400 g svježeg kravljeg sira
        200 g svježeg vrhnja

po mojm racunu uz pretpostavku za pizzu (temeljeno na istraživanju sa interneta) današnja suma je 187g P, 81g UH, 189g masti tj cca 2770 kcal, tu mi je negdje tdee ali racunam da sam u minusu zbog kardia kojeg cu radit 3 puta tjedno izmedju treninga snage i jedan dan tjedno cu skroz odmarat (razmišljam da kardio bude intervalan ali vidjet cu)

laku noc svima
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2013 at 12:32
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Markane ne radi ono od cega te bole koljena. Zamjeni s bilo cime gdje te nece boliti dok radis


ma I to je diskutabilno... onda ja ne bi smio ni hodat
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1617181920 23>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.