New Posts New Posts RSS Feed - Mislim da je ovo TAJ put
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mislim da je ovo TAJ put

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:00
Veca kolicina proteina i je bitna kad mrsavis. Racuna se da ti treba oko 1,5 / 2g po kilogramu...pa si onda lako izracunas koliko ti treba, a koliko si ti unijela. Po ovome nisi ni blizu :) Proteini su ti koji ti pomazu u mrsavljenju i cuvaju tvoje misice..jer puno je lakse izgubiti misice, a mast ti lijepo ostane.. i sta si onda postigla? niiiista! :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:52
Hm, pa potrudit cu se da unosim više proteina, mada ne znam baš kako, ako je vec stanje sa jogurtom takvo, ako je to malo sira, pa ne mogu svaki dan jesti jaja :/ Zar mi je potrebno toliko proteina iako želim da smršam?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:45
jogurt ima vise uh... proteini iz grahorica se ne mogu usporedjivati sa mesom,ribom,bjelanjcima... a 1,5zlica posnog je niiiista.. :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:34
Vegetarijanka sam... Pa tu je jogurt u dva obroka, i sir takodje u dva obroka. I pasulj ima bjelancevina :)
Evo, sutra za dorucak jedem kuvana jaja
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:30
I tebi kronicno nedostaje proteina.. ubaci piletinu,puretinu,ribu,jaja (pogotovo bjelanjci),posni sir...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:25
Jelovnik za danas: 

D: žitarice sa jogurtom
U: kafa sa malo mlijeka, integralni dvopek od raži i pira sa mladim sirom
R: corba od pasulja (bez zapške), pola kriške integralnog raženog hljeba, zelena salata, zeleni caj, 2 kockice cokolade
U: 200ml šejka od jogurta i banane, zeleni caj
V: zelena salata sa 1,5kašikom light mladim sirom i integralni dvopek

Fizicka aktivnost: 15km štenje umjerenim tempom, 1h zumba (premorena sam)
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:45
Groždjice inace ubacujem jer imaju željezo, a meni kao vegetarijancu svaki izvor željeza je dobro došao, ali mogu ih jesti nekad izmedju obroka same, necu ih ubacivati u šejk. Uzet cu šejk 1h prije treninga, da bih mogla vecerati posle :)

Edited by opeliac - 30 Sijecanj 2013 at 18:46
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:37
Groždjice ne preporucam jer banana i jogurt su dovoljni prije treninga (ja bih cak samo bananu pojeo u prijašnjim danima i dok nisam bio zaludjem novom dijetom :P) grodjžice bolje smiksat s wheyom u obrok poslije treninga, ovo koliko prije ovisi o metabolizmu i bolje da to neko iskusniji odgovori.

Pozdrav
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:14
Molim vas da mi prokomentarišete da li je ok za užinu imati jogurt sa bananom, malo groždjica, smiksano, i je li ok jesti to kao užinu posle rucka a prije treninga? I koliko prije treninga?
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 22:21
Super je ovo, potrudit cu se da radim to danima kada nemam trening. Hvala na slici Thumbs Up
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 22:04
Evo ti slika za neke vježbe, ali vjerovatno znaš to, pa sebi odredi kako ceš i šta ceš, mada radiš to na fitnessu ali citao vidio sam negdje program di je žena radila od 50 do 100 squatova ( cucnjeva) dnevno, i isplati se..


"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 21:16
Ja sam ovdje došla zbog motivacije i naravno savjeta, kritika itd., tako da slobodno ti piši šta god misliš da treba. Wink To za noge, tj. unutrašnji dio bedara sam rekla jer nekako imam dosta viška na tom dijelu i mislim da ne mogu samo vježbama to regulisati, jer mišic se zategne ali džaba kad ga pokriva salo Smile Ali napisala sam da vježbam noge.
Hvala, nadam se i ja, zapravo uvjerena sam u to, jer sam dala sebi realan cilj i nekako mi za sada ne predstavlja problem što sam izbacila bijeli hljeb, sokove, slatkiše, grickalice, peciva (mada nekad se naravno omakne).


Edited by opeliac - 29 Sijecanj 2013 at 21:17
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 21:00
Sad sam se skroz zbunio pa ne želim davati neke savjete koji ti nece koristiti , ili nešto što ne želiš.. Ali ja sam uvijek više za vježbu, jer 70% prehrana > 30 % vježbe po meni nije istina.. Tako da uz dobru prehranu se mora i dobro vježbati, ako npr vježbaš noge više, postat ce zategnutije i ljepše izgledati, bez obzira na kilu dve viška... A za ostalo sacekaj nekog drugog jer nit sam žensko nit želim smršavit :) sve u svemu sretno i nadam se da neceš odustat i da ceš ostvarit svoj cilj kao i ja
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:50
To radimo na aerobiku, cucnjeve i iskorake, dooosta iskoraka. Noge su mi hajde da kažem najgore, unutrašnja strana bedara me izludi, vidi se i na slikama, ali kontam da se to treba srediti ishranom, tj. mršanjem. Možda zvuci kao kliše, ali ja ovo radim iskljucivo i samo za sebe, ekipu sam uvijek hvatala na šarm Wink
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:39
Genetika ti je jaca strana, mislim da ce ti to lagano biti ostvariti.. Prelažem ti da još radiš Squat-ove za noge i stražnjicu , od 40 do 100 dnevno ( u serijama po 10 ili 20) , i ekipa nece skidat pogled sa tebe :) Sretno !
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:38
Hvala na dobrodošlici Smile Cigara nema šanse da se odreknem, sve mi diraj ali to ne... Nažalost je tako.
E ovako, nisam uopšte zadovoljna svojim jelovnikom danas, ali ajde, dala sam sebi malo oduška jer vec neko vrijeme pazim šta jedem, i baš je to morao biti današnji dan, kad sam pocela pisati ovdje Embarrassed No, dobro.

D: kafa, kriška integralnog crnog raženog hljeba sa tankim slojem kikiriki putera i tankim kriškama mladog sira
U: paradajz supa, zeleni caj
R: 3 koluta pite sa krompirom (da napomenem da je od gotovih kora, i to svaka od po jedne kore Big smile) i šolja jogurta, zeleni caj
U: kolut pite Confused
V:šolja jogurta

Fizicka aktivnost: trcanje (pola sata laganim tempom, otprilike 1min trcanja pa 1min hodanja)



Edited by opeliac - 29 Sijecanj 2013 at 20:39
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.