New Posts New Posts RSS Feed - Paleo ishrana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Paleo ishrana

 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
Author
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 19:00
Originally posted by israela israela wrote:

jao što fino izgleda ova hrana! ti stvarno imaš volje u svakom rukavu ;) paleo je prehrana koju podržavam za razliku od strogog lchf (za nas smrtnike bez malignih oboljenja), ali kao što rambo kaže- nemrem ni ja bez žitarica. prije sam prakticirala nekakvu visokomasnu prehranu, no attachments, cca 20:30:50, i otkrila da nažalost nisam za to....zobene su zobene i bez njih ne počinjem dan :)
ali da se da skombati i ubaciti nešto od ovih obroka koje stavljaš....mmmm 
evo jedna ideja šteta što nemam sliku: 10 g kokosovog brašna, 10 g kikiriki maslaca, 10 g sjeckanog kikirikija/oraha/badema, 150 g posnog sira i 100 ml jogurta, žlica kakaa, pol banane i pol ribane jabuke...može i mrkva ako ne ide kakao..... može i koje sušeno voće ili smrznuto za dodatna vlakanca (i malo šećera), po želji žličica meda stevije ili cimet....zalediti...imaš odličan sladoled. probaj, lakše je prebrodit slatke krize radi nižeg unosa uh a stvarno je prefino da bi samo ja jela :D



siguran sam da je sladoled super, ali na veliku zalost ne jedem mlijecne proizvode. Sluzbeno ne spadaju u Paleo, al nije jedino to, vec jednostavno ne podnosim najbolje laktozu i puno se bolje osjecam kad ne jedem mlijecno iako imam mogucnost jesti sve domace mlijecne proizvode: svjezi sir, suhi kravlji sir, maslac, topljeni sir i td.

imas mozda neki drugi dobar recept ali da nema mlijcnih proizvoda?

a cuj, kao sta sam vec napisao, malo je tesko u popcetku bez zitarica ali evo vec se u ducanima zdrave hrane moze naci Paleo tjesenina

a cuj, iz potrebe se rodila i volja haha
obzirom da se hranim drukcije od ostalih ukucana a i opcenito pazim sta jedem, jednostavno sam se morao uciti kuhati za sebe i sad mi je drago zbog toga, sad volim kuhati heheh
Back to Top
israela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2015
Location: zagreb, croatia
Status: Offline
Points: 213
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote israela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 18:35
jao što fino izgleda ova hrana! ti stvarno imaš volje u svakom rukavu ;) paleo je prehrana koju podržavam za razliku od strogog lchf (za nas smrtnike bez malignih oboljenja), ali kao što rambo kaže- nemrem ni ja bez žitarica. prije sam prakticirala nekakvu visokomasnu prehranu, no attachments, cca 20:30:50, i otkrila da nažalost nisam za to....zobene su zobene i bez njih ne počinjem dan :)
ali da se da skombati i ubaciti nešto od ovih obroka koje stavljaš....mmmm 
evo jedna ideja šteta što nemam sliku: 10 g kokosovog brašna, 10 g kikiriki maslaca, 10 g sjeckanog kikirikija/oraha/badema, 150 g posnog sira i 100 ml jogurta, žlica kakaa, pol banane i pol ribane jabuke...može i mrkva ako ne ide kakao..... može i koje sušeno voće ili smrznuto za dodatna vlakanca (i malo šećera), po želji žličica meda stevije ili cimet....zalediti...imaš odličan sladoled. probaj, lakše je prebrodit slatke krize radi nižeg unosa uh a stvarno je prefino da bi samo ja jela :D

Velicanstveni orao na tlu slomio je krila, zato ja sa obje noge odlucih poletit'.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 18:04
jedna lagana vecera

dinstano povrce + susena haringa + avokado

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 17:57
jos malo iz bolnickog restorana

svinjetina sa sosom od pecenja + kuhana repa
salata posipana sa suncokretovim sjemenkama

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:42
cak se i u restoranu na poslu moze slozit MENI donekle po Paleo principima. meso sigurno nije peceno na maslinovom ulju ili domacoj masti ali to nije nekad neki veliki problem

svinjetina sa sosom od pecenja, kuhana brokula
salata od cikle i sjemenke sunokreta

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:35
jos jedno jako brzo napravljeno jelo.
povrce je napravljeno u velikoj kolicini i onda je po porcijama (plasticne case od 3 dcl) zamrznuto. tako da mi je to jako prakticno kad treba nesto brzo napraviti. a meso poput pilecih prsa je peceno za par minuta

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2015 at 12:07
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Proguglaj si visoko oleinsko suncokretovo ulje, nije s paleo liste, no profil masnih kiselina je odličan. U svakom slučaju treba neko mononezasićeno ulje. Možda bi lješnjak ili makadamija bili zanimljive kombinacije.


budem probao svakako. iako imam neki osjecaj da sva te djevicanska ulja, tj. ta koja nisu dodatno preradena su pregusta pa je teze napraviti majonezu.

ali misljenja sam da je majoneza i sa ovim obicnim sunokretovim uljem (bar za nekog tko ju ne jede precesto) daleko zdravija jer nema nikakvih konzervanasa, aditiva i slicnih gluposti
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2015 at 06:35
Proguglaj si visoko oleinsko suncokretovo ulje, nije s paleo liste, no profil masnih kiselina je odličan. U svakom slučaju treba neko mononezasićeno ulje. Možda bi lješnjak ili makadamija bili zanimljive kombinacije.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 20:15
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Koje ulje koristiš za majonezu? Maslinovo?


da, maslinovo ali ne djevicansko... par puta sam radio sa domacim al mi nije ispalo dobro. jos trazim neki dobar nacin kako sa pravim domacim uljem napraviti

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 17:08
Koje ulje koristiš za majonezu? Maslinovo?
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 08:11
Jos jedno vrlo jednostavno jelo

peceno povrce i batat + piletina + domaca majoneza
salata: paradajz + konopljine sjemenke

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2015 at 08:06
Da nastavim dalje...

Losos u kubanskom umaku



Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2015 at 22:44
Originally posted by jablanka jablanka wrote:

svaka čast na slikama :D
hranim se po lchfu, ali me paleo jako zanima i baš je dobro vidjeti da ima ljudi koji treniraju, a ne hrane se onako klasično :)


LCHF ti je u principu skoro isto kao i Paleo. Postoje neke male razlike. U LCHF se moze jesti mlijecno dok u Paleo ne. Kod Palea je moguce jesti nesto vise voca i td. Najbitnije je da su namirnice domace, da nema zitarica, mahunarki, preradene hrane i td.

Nekad sam se i ja hranio klasicno... pa sam jedno vrijeme bio i vegan ali odlucio sam preci na paleo i shvatio sam da se puno bolje osjecam kad ne unosim zitarice, mahunarke tj. opcenito UH iz tih namirnica.

Back to Top
jablanka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jablanka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2015 at 20:11
svaka čast na slikama :D
hranim se po lchfu, ali me paleo jako zanima i baš je dobro vidjeti da ima ljudi koji treniraju, a ne hrane se onako klasično :)
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2015 at 09:15
da nastavim sa jelima

opet nesto jednoatavno: povrce dinstano na svinjskoj masti, odrezak od tune i juha od karfiola i brokule

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Listopad 2015 at 08:55
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Joj predivno

Ja ne mogu bez zitarica, izdrzim par dana i onda mi prekipi...


A znas kako se kaze: svaki pocetak je tezak hehe

upocetku je naravno malo tesko ali moze se covjek naviknuti, pogotovo sad kad se moze naci hrpa jela (recepata) kako napravit gotovo sve vrste jela samo bez zitarica.

ja se osobno za sad drzim ipak neke jednostavnosti. raznorazna peciva, kruh, kolaci i ostale slastice (naravno po paleo principima) za sada radim jos minimalno.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 6789>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.