New Posts New Posts RSS Feed - medicinska dijeta
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

medicinska dijeta

 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: medicinska dijeta
    Posted: 29 Lipanj 2008 at 22:22
pozdrav svima. ja sam nova. iz mostara sam. valjda me primate.

moj problem je, pretpostavljam, kao i vecina vas, visak kg. visoka sam š78, a vagam  97. kg. (do prije tjedan dana š00 kg). vec nekoliko puta sam krenula s medicinskom dijetom i obicno bih odustala nakon nekoliko dana, a kad bih izdrzala do kraja skinula bih 7-8 kg. ova dijeta treaje š5 dana, a ja sam na njoj š0 dana. iako puno obecava, nije se pokazala bas najboljim izborom, barem ne ovaj put. znam da dijeta nije najbolji izbor za skidanje kg, ali tjesi me sto je navodno medicinska. izdrzat cu na njoj jos 5 dana, ali zanima me sto dalje. cilj mi je doci na 68 kg, ali za pocetak bar na 90. molim savjete. od sutra sam namjeravala poceti s vjezbanjem doma po programu iz novina. trcati ne volijm jer imam velike grudi pa mi smeta kad se tresu prilikom trcanja. uskoro cu na more, a volim plivati, pa cu se potruditi sto vise ukljuciti tu aktivnost. sto iskusniji jos predlazu?

medicinska dijeta izgleda ovako.

Dorucak je isti tijekom svih š5 dana, a sastoji se od: š narance (može i kruška, breskva, dinja ili lubenica), š dvopeka i š šolje caja ili kave bez šecera.

š. DAN
Rucak: š naranca, š kuhano jaja, š kiselo vrhnje.
Vecera: 2 rajcice (ili 2 dl soka od rajcice), 2 kuhana jajeta, š/2 glavice zelene salate (ili š krastavac).

2. DAN
Rucak: š naranca, š kuhano jaje, š kiselo vrhnje, 2 dvopeka.
Vecera: š25 grama mljevene junetine, š rajcica, š naranca, š dvopek, š šolja caja ili kave.

3. DAN
Rucak: š naranca, š kuhano jaje, š kiselo vrhnje, š glavica salate (ili 2 krastavca), napici bez šecera.
Vecera: š25 grama mljevenog mesa, š naranca, š dvopek, š šolja kave ili caja.

4. DAN
Rucak: š25 grama kravljeg sira, š rajcica (ili š dl soka od rajcice), š dvopek.
Vecera: š25 grama mljevenog mesa, 2 rajcice, š jabuka, š dvopek.

5. DAN
Rucak: 200 grama kuhanog mesa ili ribe, š rajcica, š dvopek.
Vecera: š/2 kg kuhanog povrca (šargarepa, grašak, krumpir), š jaje, š rajcica.

Držanjem ove dijete, nakon pet dana izgubi se 2,5 - 3 kilograma. Nakon toga, dijeta se ponavlja još dva puta. Za š5 dana uz ovu dijetu izgubi se š5 kilograma. Da se kilogrami ne bi ponovo vratili, nakon dijete treba jesti normalno, s tim što svakog ponedjeljka treba jesti sljedece:


Dorucak: š caša soka od limuna bez šecera
Rucak: š jabuka, š dvopek
Vecera: š jaje, š rajcica, š dvopek

Za vrijeme dijete nije dozvoljeno unošenje alkoholnih pica. Navedene namirnice mogu se uzimati tople ili hladne, ali je važno da se namirnice uzimaju spomenutim propisanim redom i da se pri tom nijedna ne izostavi. Sistem je vec ispitan i provjeren. Ukoliko se namirnice ne unose danim redom ili se izmiješaju - rezultati ce izostati.


..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2008 at 21:36
bila bih zahvalna kad bi mi netko rekao je li ova dijeta dobra i opcenito ovo gore sto sam trazila?
citam po forumu teme po redu, ali svejedno bih voljela da mi pomognete u mom slucaju...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2008 at 23:44
 hm.. po mom misljenju = živa katastrofa!!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 09:05
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 hm.. po mom misljenju = živa katastrofa!!


sta? dijeta ili moj slucaj?

..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 12:06
Dijeta...loše totalno....
Broj jedan...šetaj natašte ujutro...znaci buđenje i šetnjica...oko šh....
Kad se vratiš doma...fino si napraviš 50g zobenih, sa mlijekom...unutra malo grožđica, badema, nekog voca...izaberi....
za 3h pojedi npr. posni sir i neku salatu....
zatim opet za 3h....rucaj npr. kuhano povrce, pileci ili pureci file, salaticu, možeš i malo nekih uh...integralna riža npr..ili malu kriškicu integralnog kruha (naravno možeš i ribu ili slicno u ovom obroku)
Kasnije možeš recimo tunu i salatu...
I navecer posni sir.....

Mislim..ovo ti je onako..primjer neki...moraš upoznati svoje tijelo....
Jel treniraš šta? Po meni ti je dosta i brzo hodanje za pocetak sad preko ljeta, plivanje, pa na jesen da upišeš teretanu?

Ja sam kad sam imala dosta viška npr...jelo mi se ananas..aha..idem u trgovinu po njega...al ne u prvu...nego u neku udaljenu minimum pola sata..i pješice....
Aktiviraj se uglavnom.... Sretno....
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 12:08
I da...moraš jesti svakih 3h...ali nešto kvalitetno..prošvrljaj malo po forumu..i drugim...ima super savjeta, tekstova.... Moraš puno i uciti dok mršaviš.... 
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 12:52
hm... prije dijete sam strasno puno jela, ono svako malo i obilno i mislila sam da necu izdrzati na ovako slaboj prehrani š5 dana, ali dobro guram, cak i nisam previse gladna i dosad sam skinula 5 kg i imam jos 4 dana, racunajuci i danas, pa cu izdrzat do kraja, a onda preci na vase savjete za prehranu. no, uskoro, š9. 7. idem na more tjedan dana gdje imamo uplaceno sva 3 obroka, pa sam razmisljala da uzmem pola tih porcija, naravno bez kruha? hoce li to biti dobar potez? a izmedu neku vocku i to je to.
a na brzo hodanje idem od sutra ujutro. setati inace volim, samo cu sad ubrzat tempo.
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 14:47
Onaj tko ti je preporucio dijetu morao ti je i objasniti je li dijeta dobra ili ne i opcenito sve o njoj, kako djeluje itd.

Koliko vidim radi se o tipicnom (drasticnom) rezanju kalorija i tu nema velike filozofije. cak i da ne jedeš ništa danima, gubit ceš kg, pa bi onda i to mogli nazvati medicinskom dijetom, tj. prije bi moglo biti preživljavanje.

Pretpostavljam da je more jedan od razloga želje za drasticnim gubitkom kg, stoga je ovakvo što kod tebe i opravdano u jednu ruku. Failing to plan is planning to fail!

Zdravstveni motiv bi trebao biti uvijek na prvom mjestu, a tek onda estetski. Vrlo je moguc jo - jo efekt kod ovakve dijete. Mehanizme zašto, imate na netu, malo searcha.

Lijep pozdrav
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2008 at 15:35
nije more bas bio motiv, nego kad sam doslo do okruglih š00, odlucila sam da dalje tako ne ide... prvo sam se htjela pomalo odreci kruha i slatkisa, ali znam ja to svoje pomalo...pa sam onda odlucila napravit nagli rez...ali citajuci forum skuzih da je bit promjeniti nacin ishrane...
a dijeta, kad sam je vec privela kraju, izdrzat cu do kraja, cisto da ne bude ''a, nije izdrzala do kraja'' jer me to strasno zivcira...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 18:29
ej, ljudi. danas mi je zadnji dan dijete. smrsala sam 5 kg, sa š00 na 95. sljedeci mi je cilj doci na 90, ali prije svega zadrzati ovu kilazu, odnosno da mi se ne dogodi jo jo efekat. sta vi mislite da li da od sutra odmah predem na vas rezim ishrane : ujutro pahuljice s mliujekom, pa neko voce, pa rucak nesto kuhano bez kruha, pa opet voce/povrce i navecer posni i tuna? ili? proctala sam skoro sve teme u nutricionizmu, svih 8 str, pa vidim da uglavnom to preporucate ili da krenem s necim drugacijim. uvela sam i fizicke aktivnosti.
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 19:15
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

ej, ljudi. danas mi je zadnji dan dijete. smrsala sam 5 kg, sa š00 na 95. sljedeci mi je cilj doci na 90, ali prije svega zadrzati ovu kilazu, odnosno da mi se ne dogodi jo jo efekat. sta vi mislite da li da od sutra odmah predem na vas rezim ishrane : ujutro pahuljice s mliujekom, pa neko voce, pa rucak nesto kuhano bez kruha, pa opet voce/povrce i navecer posni i tuna? ili? proctala sam skoro sve teme u nutricionizmu, svih 8 str, pa vidim da uglavnom to preporucate ili da krenem s necim drugacijim. uvela sam i fizicke aktivnosti.

Nije loš pocetak. Jelovnik je ok, samo rasporedi sve te obroke u pravilnom razmaku, obavezno voce i povrce što više and you can go! Nemoj se bojati pojacati proteine, kao i kvalitetne masti (maslinovo, laneno ulje, riblje ulje (može i kapsule), orašasti plodovi).
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2008 at 19:27
hm, moji koriste ono obicno ulje pa cu ih morati natjerati na maslinovo, a orasasti plodovi su mi ok.
jos nesto?
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 09:26
e, da. prvi dan ''zdrave'' prehrane, pa prvi proble vec za dorucak. zaista sam namjeravala kupiti preporucene musli ili zobene, ali tata je jucer kupio 3 paketa kukuruznih pahuljica (mama to inace jede za dorucak, pa...) i sad nema smisla da ja kupujem nesto dok ovoga ima u kuci, pa sam pojela tanjur tih pahuljica sa dukatovim 0,9 mlijekom. je li to moze proci? prije sam za dorucak jela po 2-3 snite bijelog kruha sa eurokremom ili maslacom i džemom ili sendvice od martadele i majoneze, pa mi je ovo sad velika promjena, ali ako su kukuruzne zaista toliko lose...
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 10:19
Originally posted by hercegovka-23 hercegovka-23 wrote:

e, da. prvi dan ''zdrave'' prehrane, pa prvi proble vec za dorucak. zaista sam namjeravala kupiti preporucene musli ili zobene, ali tata je jucer kupio 3 paketa kukuruznih pahuljica (mama to inace jede za dorucak, pa...) i sad nema smisla da ja kupujem nesto dok ovoga ima u kuci, pa sam pojela tanjur tih pahuljica sa dukatovim 0,9 mlijekom. je li to moze proci? prije sam za dorucak jela po 2-3 snite bijelog kruha sa eurokremom ili maslacom i džemom ili sendvice od martadele i majoneze, pa mi je ovo sad velika promjena, ali ako su kukuruzne zaista toliko lose...

Loše su utoliko što su sacinjene od jednostavnih ugljikohidrata i dižu inzulin u nebo, što ti nikako ne treba ujutro. Skuplje su od zobenih, što ti samo treba biti dodatan razlog za ne kupovanje
Druga stvar, pogotovo ujutro (ali naravno i uz svaki obrok)  ti trebaju proteini a kod tebe ih nema. Poradi na tome!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2008 at 11:55
pa sta da ubacim za te proteine? 
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2008 at 21:21
mogu li ocekivati taj savjet u skorasnje vrijeme? i da mi netko objasni sta spada u proteine, sta u bjelancevine, sta u ugljikohidrate i to, jer to nikako da skuzim? 
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.