New Posts New Posts RSS Feed - Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
deborahdyer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deborahdyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 23:58
Bok! Hvala na odgovoru!
Danas je kava bila nesto manje bljak nego jucer... prezivjela sam!
Sto se tice badema, kikirikija i sl, pise da ne smijem... Vodu pijem inace i vise nego sto se trazi, oko 5l dnevno... Jednostavno puuuno pijem, ali oduvijek... Jutros sam osjetila vrtoglavicu, nista strasno, pretpostavljam da je to od svega ovoga s obzirom da sam izbacila si "kisik" iz dnevnoga reda (tj. kruh)...  Ucinila sam ogromnu gresku danas, nenamjerno ali eto, desila se... nisam nista jela cijeli dan jer jednostavno nisam stigla a kad sam malo prije dosla s posla najela sam se kao da nisam nikad hranu vidjela... I dalje bez UH (kajgana sa sparogama i zelena salata s paradajzom). Paradajz inace ne bih smjela jesti jer imam jako velikih problema sa zelucem, tj. sve sto ima kiseline me ubija... i naravno, sad umirem od bolova radi j* paradajza... Ouch
Od vitamina pijem zeljezo svako jutro jer sam kronicno anemicna od rodenja a jucer sam jos ubacila magnezij i kalcij...
Trebam sam koju kilicu skinuti i biti cu zadovoljna! Citala sam da se kg ne vracaju ili pak da se vracaju nakon dosta vremena... trebam prezivjeti prvu fazu - najtezu!
I dalje ne znam sta da jedem ujutro... Tako da se napijem kave ali ne znam bas koliko mi je to zdravo...
Nazalost radim na takvom radnom mjestu gdje se hrana ne smije unositi a u 15 min pauze i ne stignem nesto pretjerano se najesti... Tako da si samo jos gore radim jer si otvaram apetit i onda me j* kiselina...
Uglavnom, znam da sam u teskoj BANANI... ali eto, vrijedi probat pa ako se zaj* onda vise necu... Tongue

Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 23:45
meso, piletina, riba i s njima posni, zobene, orašasti plodovi, smedja riža, voce to je vec FIT prehrana, i pravilno rasporedjena i u normalnim dozama, uz tjelesnu aktivnos vodi mrsavljenju. UH nije potrebno izbaciti skroz, jedi ih ujutro za dorucak i u prvom dijelu dana, ostalo jedi sto vise proteina i zdravih masti.... i sve super :D 

Back to Top
Marrsolina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 15 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marrsolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 20:29
Hej, ja bih zeljela skinuti jos nekoliko kg. Sta mislite da prakticiram ovakav nacin prehrane, ne kao na ovom postu nego npr. da jedem samo meso(vise piletine i ribe) i odredjeno povrce, ali da imam i odredjenu fizicku aktivnost? Nisam neki gym tip ali sta mislite je li dosta da vozim bicikl i preskacem vijacu a vec se ionako dosta krecem? Nakon sto postignem zeljenu tezinu da postupno ubacujem UH. Npr. zobene, posni sir, orašaste plodove, voce, za rucak krumpire, tjesteninu, intergralni kruh...?



Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 19:37
Wink

Bilo bi dobro ali bit ce teško promijenit neka uvjerenja Smile Mada svatko može probat pa se uvjerit sam, to je bolje od svih teoretiziranja unedogled. Vjerujem da bi mnogi živnuli na takvoj prehrani, i bez ikakvih dodataka...pogotovo oni koji pola popodneva prospavaju nakon megadoze inzulina u rucku Big smile A da ne govorim o krvnim nalazima......odjednom je sve manje lijekova potrebno...ma baš se cudim zašto se tako skriva dobrobit ovakve prehrane o kojoj govorimo, ne znam koliko to doktorima i cijeloj industriji odgovara baš :))
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 15:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.



Da, cemu je dokaz da su ljudi postajali sve deblji i deblji otkad im se poceo nabijat strah od masti, a pod nos turat ogromne kolicine UH-a.

Vecina ljudi danas povišen kolesterol odmah veže uz masti, a ne znaju da ce više štete napravit kronicnim provociranjem inzulina na svakodnevnoj bazi. Ne samo što se utjecaja na kolesterol tice nego i na cijeli niz drugih poremecaja u tijelu, izmedju ostalog izazivanje inzulinske rezistencije koja je danas sve prisutnija kod ljudi. Cijela jaja su problem, dok je krcat tanjur same tjestenine (pa makar i integralne) super. Mislim da ima još puno posla oko razbijanja nekih mitova.

I ja se dobro osjecam na mastima, i odmah primijetim promjenu na tijelu. Sa više UH-a ne gine mi više kardia i treninga, a i cesto primjetim da sam dosta umornija nakon takvog obroka, pogotovo ako je neuravnotežen što se UH-a i P tice. Na mastima sam ko navijena :)) Nebi se trebalo uzet sve zdravo za gotovo, treba testirat i nac sebi najbolju kombinaciju da si izgledamo dobro, osjecamo super i da smo zdravi. Kod nekog ce to bit mrvu više UH-a, kod nekog ce prevagnut masti....kako god, mislim da je vrijeme da se masti vrate u igru nakon više desetljeca nepravednog zanemarivanja Smile

Naravno, nije svejedno o kakvim mastima je rijec....ali smatram da ce i malo više zasicenih manje štete napravit od puno UH-a, pogotovo onima sa inz.rezistencijom i opcenito smanjenom tolerancijom na glukozu.

megalajk na post, svidja mi se kako razmišljaš Thumbs Up

bilo bi dobro kao što kažeš da se masti demistificiraju, bar kroz ovu tu populaciju koja cita forum.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 01:16
Originally posted by deborahdyer deborahdyer wrote:

Bok, ljudi
Danas sam startala sa Atkinsovom dijetom ili pak nesto sto lici tome... Preporucila mi ju je prijateljica koja je pocela prosli tjedan... kaze da je vec 5kg izgubila... Malo sam citala o tome i znam da ima i "crnih" strana ali sam ipak odlucila probat. Nisam nesto ekstremno debela - imam koju kilu viska koju sam natovarila tokom zime.
Dakle, ne smijem jesti kruh, tjesteninu, rizu i tralala,  nista sto se zove voce, mlijeko i mlijecne proizvode, od povrca leca, grah, grasak, krumpir itd... slatko, grickalice...
Sve ostalo smijem... Danas sam pojela 300gr pecene piletine i kajganu za rucak a za veceru sam pojela salatu od rakova sa kuhanim jajima... Iskreno, GLADNA SAM! Znam da je to normalno, tek je prvi dan, inace sam ovisna o kruhu i tjestenini... Ne znam da li cu moci izdrzati... Trebam pomoc!
Najgore mi je ujutro, ne znam sta da jedem, ne mogu pojesti blitvu cim otvorim oci... a i kava bez secera mi je uzasna... pogotvo kad je prva kava ujutro!
Voljela bih da mi netko napise otprilike plan prehrane... cisto da se znam organizirati!
Unaprijed zahvaljujem...


Nebi li ti prijateljica trebala napisati plan prehrane kad ti je vec preporucila tako nešto? Tongue Mislim, kad je vec izgubila tih 5 kg u tjedan dana (što je super, javi nam kad ih vrati nazad Wink) onda ti sigurno zna reci što je jela, ne? Ili nije ništa jela :)

U svemu ovome ni u jednoj recenici ne vidim nikakav trening, aktivnost...slucajno zaboravljeno ili?

Inace, kada ulaziš u nešto moja preporuka je da se prvo dobro raspitaš, informiraš i ako vidiš da zaista ima nekog smisla - organiziraš prije nego kreneš. Znaci, smisliš si obroke, kupiš namirnice, spremiš se...jer ovako bezglavo upadanje u nešto bez plana i programa, kao i znanja o necemu nema smisla i nece te nigdje dovesti. Sad si izgubljena i gladna, a sve može biti lakše, cak i sa UH-ima, nije ih neophodno izbacivati u potpunosti, samo ih treba znat tajmirat, kombinirat, ciklirat ako treba. Ako je par kg viška u pitanju, to nebi trebao biti problem uz neki dobar trening i neko cikliranje....ili bar izbacivanje UH-a iz zadnjeg obroka ili zadnja 2 obroka na pocetku (uz uravnotežene UH-e u ostalim obrocima sa proteinima), i zamijenjivanje mastima, uz proteine naravno. Ima više verzija, ali kako god, nije dobro upadati u nešto napamet - znam da gori, ljeto je blizu Tongue - ali ovako si više štetiš nego koristiš.

To reci i prijateljici Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 01:01
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.



Da, cemu je dokaz da su ljudi postajali sve deblji i deblji otkad im se poceo nabijat strah od masti, a pod nos turat ogromne kolicine UH-a.

Vecina ljudi danas povišen kolesterol odmah veže uz masti, a ne znaju da ce više štete napravit kronicnim provociranjem inzulina na svakodnevnoj bazi. Ne samo što se utjecaja na kolesterol tice nego i na cijeli niz drugih poremecaja u tijelu, izmedju ostalog izazivanje inzulinske rezistencije koja je danas sve prisutnija kod ljudi. Cijela jaja su problem, dok je krcat tanjur same tjestenine (pa makar i integralne) super. Mislim da ima još puno posla oko razbijanja nekih mitova.

I ja se dobro osjecam na mastima, i odmah primijetim promjenu na tijelu. Sa više UH-a ne gine mi više kardia i treninga, a i cesto primjetim da sam dosta umornija nakon takvog obroka, pogotovo ako je neuravnotežen što se UH-a i P tice. Na mastima sam ko navijena :)) Nebi se trebalo uzet sve zdravo za gotovo, treba testirat i nac sebi najbolju kombinaciju da si izgledamo dobro, osjecamo super i da smo zdravi. Kod nekog ce to bit mrvu više UH-a, kod nekog ce prevagnut masti....kako god, mislim da je vrijeme da se masti vrate u igru nakon više desetljeca nepravednog zanemarivanja Smile

Naravno, nije svejedno o kakvim mastima je rijec....ali smatram da ce i malo više zasicenih manje štete napravit od puno UH-a, pogotovo onima sa inz.rezistencijom i opcenito smanjenom tolerancijom na glukozu.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 00:38
nesto od mene.... iskreno nisam pobornik nikakvih djeta jer smatram da ima vise stete nego koristi, te k tome nerijetko i cest yo-yo efekt. 
Tvoje pitanje, ok, prvo kava bez secera, slazem se da je odvratna, ali nakon 10 puta vjeruj mi, kada se naviknes da je bolja, tako je i meni bilo, pomisao na kavu bez secera ili caj bez secera IJU, ali navikao sam se, sad kada probam kavu sa secerom dode mi da povratim, pijem espreso bez icega, cisti 100% :D, to ti sve kaze. Dalje gladna si, naravno da si gladna, ne unosis ono sto je potrebno, jer ti dijeta brani, nemas dovoljno masti, uh, proteina, sto je potrebno za normalan zivot, tj ZDRAV zivot. I tek je prvi dan a gladna si, sacekaj jos par dana, pa ces vidjeti, tjelo ce se malo naviknuti, ali to nije to. Mater mi je bila na toj djeti dok san ja jos biaj dite (ajd nisan ni sad stariji nekih 15 godina :D ), i sican se da je jako smrsavila, i svi su se divili, ali ostalo je SALO, tj ostalo je ono sto je tila izgubit, kg su otisli, ali masno tkivo je tu, a ono se gubit TROSENJEM ilitiga treniranjem, vjezbanje. Ali sto sam ti htio reci, smrsavit ces slazem se, ali to nije bas zdravo, takva djeta, prvo postoje ljudi kojima pasu UH, neki kojima pasu proteini, trebas prvo nekako provjeriti tj testirati sto ti draze tj efektnijie. Iako ovo sto si ti pojela danas, i nije tako lose, samo trebala bi onda od toga sto smiejs jesti, ubaciti vise obroka dnevno 5-6. Jedi bademe, kikiriki koji ce ti stvoriti osjecaj sitosti. Pij puno vode. I obavezno nakon odredjenog vremen a na pregled krvi, ako osjetis preveliko manjtanje, slabinu, nemoc, mislim da bi trebalo prekinuti. Ta djeta je uspijesna, ali nije dovoljno ZDRAVA, i mislim da bi trebala neke vitamine uzimati dodatno dok si na tom. Hvala na pozornosti 





Edited by Arter - 15 Svibanj 2012 at 00:43

Back to Top
deborahdyer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deborahdyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 23:48
Bok, ljudi
Danas sam startala sa Atkinsovom dijetom ili pak nesto sto lici tome... Preporucila mi ju je prijateljica koja je pocela prosli tjedan... kaze da je vec 5kg izgubila... Malo sam citala o tome i znam da ima i "crnih" strana ali sam ipak odlucila probat. Nisam nesto ekstremno debela - imam koju kilu viska koju sam natovarila tokom zime.
Dakle, ne smijem jesti kruh, tjesteninu, rizu i tralala,  nista sto se zove voce, mlijeko i mlijecne proizvode, od povrca leca, grah, grasak, krumpir itd... slatko, grickalice...
Sve ostalo smijem... Danas sam pojela 300gr pecene piletine i kajganu za rucak a za veceru sam pojela salatu od rakova sa kuhanim jajima... Iskreno, GLADNA SAM! Znam da je to normalno, tek je prvi dan, inace sam ovisna o kruhu i tjestenini... Ne znam da li cu moci izdrzati... Trebam pomoc!
Najgore mi je ujutro, ne znam sta da jedem, ne mogu pojesti blitvu cim otvorim oci... a i kava bez secera mi je uzasna... pogotvo kad je prva kava ujutro!
Voljela bih da mi netko napise otprilike plan prehrane... cisto da se znam organizirati!
Unaprijed zahvaljujem...
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2012 at 12:05
da, i vece zakrcenje krvnih zil.
uvijek treba gledati omjer ulozenog i dobivenog, a ovdje ima malo dobivenog, tim vise sto postoje daleko kvalitetnije alternative. a da nefki ti bas i ne treba neka visoka razina testosterona, pogotovo za nas amatere, a profesionalci ionako uzimaju test, tak da su ovakve dijete za njih nepotrebne


Edited by GajbaPive - 11 Svibanj 2012 at 12:07
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2012 at 10:52
Originally posted by Arter Arter wrote:

@thron je naveo BB-a, pa da ali on to uzima i vjezba, tako da je to ok... zar ne?

vježbao i spremao se za natjecanje, da.

Gajba, više zasicenih masti -> veci boost testa
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 21:27
jedino što sam ja tada vježbala je bilo kuhanje LOL
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 20:57
al ja sam uvik misljenja da treba pazit koje masti se unose, te opet, ok unosis to, ali to triba i potrosit... tako da mislim ako nema vjezbe da to ne drzi, ali ok koji su probali super...svaka cast. 

@thron je naveo BB-a, pa da ali on to uzima i vjezba, tako da je to ok... zar ne?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 19:44
mozda kratkorocno skines koju kilu, ali ovom prehranom unosis nemali broj zasicenih masti koje se treba izbjegavati. keto je daleko bolja opcija
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 18:25
@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.

pogledaj malo teme o keto / paleo prehrani Wink

cak znam jednog BB natjecatelja koji se spremao na paštetama, kobasici, tvrdom siru, i drugim "zabranjenim" namirnicama.

nije da se treba ocrnjivati UH-e, ali svakako su po meni veci problem nego masti + što sa puno Uh-a se osjecam tromo, vodeno, neraspoloženo, dok sa puno M prštim od energije
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 18:09
ja sam živjela na piletni (pecenoj Tongue ), raznim salatama, svježem siru (a ponekad i dimljeni), šunki, gljivama, tu i tamo bi uletila i domaca kobasica...ipak sam slavonka Tongue  i odlicno sam se osjecala... nakon izgubljenih 10-ak kg...mi je dop* :D i onda sam prestala...ali se kg nisu vratili...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.