New Posts New Posts RSS Feed - Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ako ovo netko naziva djetom onda ravno bang bang
    Posted: 10 Svibanj 2012 at 14:35
Pozdrav, evo citam na netu i naletih na ovo, i malo mi se smucilo odmah, znaci necu navoditi izvor i ime, uglavnom ako je vec bilo ovo ispricavam se ali moram podijeliti s vama kako ljudima nebi palo na pamet da krenu na nesto ovakvo citiram:

"Mesna dijeta

Obaviještavam sve da od danas krecem s mesnom dijetom. Jucer sam dobila uputu od jedne cure koja kaže da je za mjesec dana skinula 15 kila i da nije gladna dok je bila na dijeti. Jela je kad god je htjela, i ujutro, i iza ponoci, kad god.

Dvoumila sam se izmedju Atkinsa i ove mesne dijete. Mnogi ce reci da je ista, ali nije.

U Akinsu smijete jesti u 2 tjedna samo 20 UH, dok ovdje možete jesti koliko god hocete.

Evo kaj se NE SMIJE jesti (ima više onoga kaj se smije jesti, a to je hail! ):

- mahunarke (grah, grašak, mahune)
- kukuruz
- svi mlijecni proizvodi i mlijeko
- alkohol
- šecer (koristiti natren ili splendu)
- gazirani sokovi
- krumpir, riža, tijesto, kruh i sl. - NIŠTA UGLJIKOHIDRATA

Dozvoljeno:

- sve vrste mesa, peceno u ulju (bilo koje), maslac i margarin nije koristila u dijeti
- ribe, plodove mora, salame, kobasice, cvarci, špek
- povrce sve osim ovog gore navedenog, šampinjoni su odlicni, sve vrste salate
- kiseli krastavci, kisele paprike, turšija
- jaja koliko hocete
- zacini (sol, papar, vegeta, ocat)

Mora se piti puno tekucine (voda, mineralna voda, donat MG, caj od koprive, zeleni caj, smije se kava).

Najbolje takodjer piti ABC vitamine.


Moj startni broj je: 85 kg :mad:......... Cilj: 65 kg mig

Bit cu tu s vama cijeli dan. Tko se želi pridružiti, slobodno, dapace, što nas ima više to je bolje.

Pozz i puno srece svima i meni :D:D:D:D:D:D:D:, "

nadalje, objašnjava kako se hrani po danima:

!"1. dan - 85 kg

POJELA:

2 pecena jaja
malo cvaraka (3-4 komadica)
slavonska kobasica suha 10 šnitica (debljih)
kava crna bez šecera

opet 2-3 komadica cvarkica :p

2 pecena komada svinjske vratine
peceni šampinjoni
zelena salata"


OMG....neznam sto reci.... 





Edited by Arter - 10 Svibanj 2012 at 14:38
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:07
Sva sreca da postoji google, pa sami nadjemo ime i izvor!
Dovoljno su tamo rekli, ajmo se mi bolje na ovom forumu posvetiti dobrim primjerima!
LiveStrong
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:12
Ja sam sa mesnom dijetom skinula 10kg...nisu se nikada vratili..a to je bilo prije hmm...godinu dana... nisam niti grama dobila od tada.. no, sada ne mogu biti toliko disciplinirana...pa sam se odlucila na zdraviju varijantu... Wink
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:26
Ne vidim zbog cega negativan odnos i paljba na ovakvu vrstu prehrane.

Zapravo, ovo je još jedan od boljih nacina prehrane, vrlo slican paleo dietu i još kad bi se ubacili orašasti plodovi, pun pogodak!

Pogotovo je dobra stvar sa one sa problematicnom težinom.
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:42
@thorn pa kako moze biti dobro prvo pise da treba meso peceno u ulju (bilo kojem), zatim cvarci, kobasice, salame itd itd.... zatim dnevna prehrana 

2 pecena jaja
malo cvaraka (3-4 komadica)
slavonska kobasica suha 10 šnitica (debljih)

bas sve ono sto nastojimo izbjegavat i jako smanjit, i sto ljudima na forumu se tupi....tu je obrnuto...ja ne kazem da se nece smrsaviti, ali koliko masti se unese u organizam??? A nema vjezbe, mislin kako onda da se potrosi salo? Smrsavi se ali se dobije vise masti u tijelu nego prije.... Nemoj sad da mislis da ti nesto pametujem, samo diskutiram, i volio bih da me upozorite ako sam u krivu, da sebi ne stetim, jer sam sebe vodim ;)  
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:47
ne piše da se TREBA jesti meso peceno u ulju... nego da se jedu sve vrste mesa, a može biti i peceno... Wink
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 17:49
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

ne piše da se TREBA jesti meso peceno u ulju... nego da se jedu sve vrste mesa, a može biti i peceno... Wink
TongueCry
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 18:09
ja sam živjela na piletni (pecenoj Tongue ), raznim salatama, svježem siru (a ponekad i dimljeni), šunki, gljivama, tu i tamo bi uletila i domaca kobasica...ipak sam slavonka Tongue  i odlicno sam se osjecala... nakon izgubljenih 10-ak kg...mi je dop* :D i onda sam prestala...ali se kg nisu vratili...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 18:25
@arter
jednostavno receno, više ceš se udebljat i štete ucinit svom organizmu sa pretjeranom kolicinom / nedovoljno iskorištenom kolicinom ugljikohidrata nego masti.

pogledaj malo teme o keto / paleo prehrani Wink

cak znam jednog BB natjecatelja koji se spremao na paštetama, kobasici, tvrdom siru, i drugim "zabranjenim" namirnicama.

nije da se treba ocrnjivati UH-e, ali svakako su po meni veci problem nego masti + što sa puno Uh-a se osjecam tromo, vodeno, neraspoloženo, dok sa puno M prštim od energije
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 19:44
mozda kratkorocno skines koju kilu, ali ovom prehranom unosis nemali broj zasicenih masti koje se treba izbjegavati. keto je daleko bolja opcija
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 20:57
al ja sam uvik misljenja da treba pazit koje masti se unose, te opet, ok unosis to, ali to triba i potrosit... tako da mislim ako nema vjezbe da to ne drzi, ali ok koji su probali super...svaka cast. 

@thron je naveo BB-a, pa da ali on to uzima i vjezba, tako da je to ok... zar ne?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2012 at 21:27
jedino što sam ja tada vježbala je bilo kuhanje LOL
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2012 at 10:52
Originally posted by Arter Arter wrote:

@thron je naveo BB-a, pa da ali on to uzima i vjezba, tako da je to ok... zar ne?

vježbao i spremao se za natjecanje, da.

Gajba, više zasicenih masti -> veci boost testa
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2012 at 12:05
da, i vece zakrcenje krvnih zil.
uvijek treba gledati omjer ulozenog i dobivenog, a ovdje ima malo dobivenog, tim vise sto postoje daleko kvalitetnije alternative. a da nefki ti bas i ne treba neka visoka razina testosterona, pogotovo za nas amatere, a profesionalci ionako uzimaju test, tak da su ovakve dijete za njih nepotrebne


Edited by GajbaPive - 11 Svibanj 2012 at 12:07
Back to Top
deborahdyer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deborahdyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 23:48
Bok, ljudi
Danas sam startala sa Atkinsovom dijetom ili pak nesto sto lici tome... Preporucila mi ju je prijateljica koja je pocela prosli tjedan... kaze da je vec 5kg izgubila... Malo sam citala o tome i znam da ima i "crnih" strana ali sam ipak odlucila probat. Nisam nesto ekstremno debela - imam koju kilu viska koju sam natovarila tokom zime.
Dakle, ne smijem jesti kruh, tjesteninu, rizu i tralala,  nista sto se zove voce, mlijeko i mlijecne proizvode, od povrca leca, grah, grasak, krumpir itd... slatko, grickalice...
Sve ostalo smijem... Danas sam pojela 300gr pecene piletine i kajganu za rucak a za veceru sam pojela salatu od rakova sa kuhanim jajima... Iskreno, GLADNA SAM! Znam da je to normalno, tek je prvi dan, inace sam ovisna o kruhu i tjestenini... Ne znam da li cu moci izdrzati... Trebam pomoc!
Najgore mi je ujutro, ne znam sta da jedem, ne mogu pojesti blitvu cim otvorim oci... a i kava bez secera mi je uzasna... pogotvo kad je prva kava ujutro!
Voljela bih da mi netko napise otprilike plan prehrane... cisto da se znam organizirati!
Unaprijed zahvaljujem...
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2012 at 00:38
nesto od mene.... iskreno nisam pobornik nikakvih djeta jer smatram da ima vise stete nego koristi, te k tome nerijetko i cest yo-yo efekt. 
Tvoje pitanje, ok, prvo kava bez secera, slazem se da je odvratna, ali nakon 10 puta vjeruj mi, kada se naviknes da je bolja, tako je i meni bilo, pomisao na kavu bez secera ili caj bez secera IJU, ali navikao sam se, sad kada probam kavu sa secerom dode mi da povratim, pijem espreso bez icega, cisti 100% :D, to ti sve kaze. Dalje gladna si, naravno da si gladna, ne unosis ono sto je potrebno, jer ti dijeta brani, nemas dovoljno masti, uh, proteina, sto je potrebno za normalan zivot, tj ZDRAV zivot. I tek je prvi dan a gladna si, sacekaj jos par dana, pa ces vidjeti, tjelo ce se malo naviknuti, ali to nije to. Mater mi je bila na toj djeti dok san ja jos biaj dite (ajd nisan ni sad stariji nekih 15 godina :D ), i sican se da je jako smrsavila, i svi su se divili, ali ostalo je SALO, tj ostalo je ono sto je tila izgubit, kg su otisli, ali masno tkivo je tu, a ono se gubit TROSENJEM ilitiga treniranjem, vjezbanje. Ali sto sam ti htio reci, smrsavit ces slazem se, ali to nije bas zdravo, takva djeta, prvo postoje ljudi kojima pasu UH, neki kojima pasu proteini, trebas prvo nekako provjeriti tj testirati sto ti draze tj efektnijie. Iako ovo sto si ti pojela danas, i nije tako lose, samo trebala bi onda od toga sto smiejs jesti, ubaciti vise obroka dnevno 5-6. Jedi bademe, kikiriki koji ce ti stvoriti osjecaj sitosti. Pij puno vode. I obavezno nakon odredjenog vremen a na pregled krvi, ako osjetis preveliko manjtanje, slabinu, nemoc, mislim da bi trebalo prekinuti. Ta djeta je uspijesna, ali nije dovoljno ZDRAVA, i mislim da bi trebala neke vitamine uzimati dodatno dok si na tom. Hvala na pozornosti 





Edited by Arter - 15 Svibanj 2012 at 00:43

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.