New Posts New Posts RSS Feed - vjezbanje i salo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

vjezbanje i salo

 Post Reply Post Reply
Author
zorki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zorki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: vjezbanje i salo
    Posted: 13 Rujan 2008 at 13:00

Bok svima! Ja vec dugo vjezbam i nikako da nadem rijesenje svog problemcica.Zeljela bih smrsaviti 3-4 kg,ali nikako da to uspijem.Naravno da znam da je misic tezi od sala i da nebi trebala gledati vagu nego centimetre,ali problem je sto se meni nekim cudom osim misica rastu i centimetri sala. Prosle godine su mi u jednoj teretani izradili program vjezbi i prehrane,radila sam i crobni trening i vjezbala na spravama i pila proteine nakon treninga i tako svaki dan..ali sam se jos vise udebljala i daleko je to bilo od toga da su to misici. Ove godine sam probala raditi samo crobni trening š dan,a drugi ici na pilates i ne pijem vise te proteine. Ne vidim ni s tim nacinom vjezbanja nikakve bitne rezultate. Mozete li mi reci u cemu je problem? Sto se tice prehrane pazim sta jedem i to nikako nije hrana i kolicina od koje uz toliko vjezbanja bi se gomilalo salo. Nakon treninga koji zavrsim oko 20 sati sada jedem voce jer neznam sta da vise probam,mozete li mi i tu dati savjet.Hvala




Edit: Maknut bold


Edited by Fitness.com.hr
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2008 at 14:30
Search, search, search...i opet search po forumu...


You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2008 at 16:47
š.prehrana je najvaznija isto tako u njoj sigurno najvise i grijesis
2. trening je tek cirka 30% kljucan kod mrsavljenja ali misli da i tu dosta grijeis(Ubaci HIIT 3x tjedno,trci ujutro prije dorucka,poslje treninga jedi namjernice bogate proteinom,itd itd...)

Nije vazno koliko jedes nego je vazno kad sta jedes i sta je to.

Ja akd sma bio na definiciji prije koje godine u 6 obroka vise sam pojeo nego kad sma bio na masi kad sam jeo 3x na dan,a bio sma gladan 20 min nakon jela.Nakon 3 tjedna organizam se naviko na tako mnogo obroka(koji su kolicinski manji) i bf mi je pao za 5% za 3 tjedna.Nakon 6 tjedana bf pao za 8%
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2008 at 18:46
Dobro kaže: prehrana je 70% ako ne i više. Problem je što se nakon vježbanja osjeca glad pa si ljudi "za nagradu" za naporan rad priušte nezdrave namirnice, te postižu kontrcfekat.
Lako je reci mora se jesti što više bjelancevina, a što manje ugljikohidrata i masti, ali nije baš tako lako držati se toga, iako ne i nemoguce.

U današnje vrijeme brzog nacina života po meni jedini nacin za usklađivanje poslovnih obaveza, želje za zdravom prehranom i lijepim izledom bez sala su zamjenski obroci izvrsnog okusa, male kaloricnosti, a savršenog makronutrijentskog sastava.

Ja ih osobno tek tjedan dana koristim i vec uviđam pozitivne promjene ne samo na tijelu (gdje mi je mišicna masa ostala isto, a salo se otopilo), nego i na psihickom planu jer apsolutno nikad ne gladujem, dapace još više uživam u hrani i nemam nikakvih probavnih smetnji.
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Rujan 2008 at 19:17
a joj nemam komentara na ovo.

Cuj mislim da ti je to sve na psihickoj bazi.nakon tjedan dana jedino sta mozes osjecat je placebo ucinak.nakon mejsec dana pa cak i nakon dva tek visi prave ucinke.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2008 at 10:28
Sve u svemu salo se samo od sebe nece skinuti. Uz optimalnu prehranu sa smanjenim udjelom ugljikohidrata i masti, treba vježbati i to vježbati crobno što znaci trcanje, hodanje, bicikl, plivanje itd. U biti svako vježbanje sa relativno malim opterecenjem ali kroz duži vremenski period. U cilju ubrzavanja rezultata korisno je popiti prije vježbanja pripravke l-carnitina, ili nekih prirodnijih napitaka (cajeva) koji  "tjeraju"  tijelo na brže trošenje energije i na povecano lucenje l-carnitina iz samog tijela.
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2008 at 18:25
stvarno ne mogu da vjerujem da sam ovo cito

Ajde molimte reci mi ili odnosno poksuaj dokazat da teretane ne moze potrosit vise kalorija nego crobno.Ako mi to dokazes onda stvarno si pro.

Prvo i osnovno nema to veze s kilazom.To ima veze samo s jednostavnom formulom

Uneseno(U) i Potroseno(P)

ako zelis mrsavit treba biti U/P<š
ako zelis dobit na masi U/P>š

Mozes ti jesti masno ako bas oces i mozes mrsavit.To ti mogu dokazat kad god oces i na kom god oces.Stvar u zdravoj prehrani i cescim obrocima je ta sto su rezultati vidljivi brze,a crobni trening je bolji samo zato sto te toliko ne trga odnosno ne iritira toliko misice.Ako te bas zanima negdje sam cito do ti je 4 min cucnjeva odprilike ko š5 min na biciklu.

a l carnitine osobno ne volim i ne preporucujem ga pogotovo ljudima koji su vec sportasi.

Ajde molimte opisi mi ti prvo svojim rijeciam kakav je utjecaj imo l carnitine na tebe i sta mislis sta on tocno radi???
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2008 at 18:45
Svaki covjek može tocno opisat kako želi izgledat i za njega je moguce napraviti raspored treninga i prehrane kojeg se mora držat da bi napravio željene rezultate. Moraš uzet u obzir da nije baš svima (izuzev vas body buildera) cilj dobiti na masi. Vecina ljudi želi izgubiti na masi, a da bi se to postiglo treba radit jednostavno ono što si ti rekao ::: U/P<š :::, a kad se vec postigne željeno samo to uravnotežit da kilaža ne oscilira. cinjenica jr da se držati toga nije sasvim lako zbog grozne napasti cokoladica, grickalica, junk food-a i slicnog. Treba jesti mnogo manjih, ali ZDRAVIH obroka dnevno, znaci tri glavna+vocni međuobroci, ali ideja zamjenskog obroka je unijeti savršen omjer makronutrijenata pomiješanih sa omiljenim vocem -->vjeruj mi, dva i pol do tri sata si sit nakon toga!!, a uneseno je duplo manje kalorija nego za klasicnim obrokom. Ako me pitaš tebi bi to preporucio umjesto klasicnog dorucka za razdoblje kad ceš radit na definiciji..
što se tice L-carnitina, http://www.gaz.hr/studija-š.asp evo ti link o njemu.. Ono što ja znam o njemu (iz vlastitog iskustva je da podiže opceniti nivo energije, odnosno kad si povisiš nivo njega u organizmu sve što radiš radiš koncentriranije, intenzivnije, smilsenije, mocnije. Više se znojiš, više trošiš energije, više mršaviš). Možeš ga unijeti kemijski, a možeš i popiti biljni caj prije treninga koji ce ti na prirodan nacin povisiti njegovu razinu, odnosno iritirat ce tvoje tijelo da ga samo proizvodi u vecoj kolicini
 

Edited by Fresh
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 14:20
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Svaki covjek može tocno opisat kako želi izgledat i za njega je moguce napraviti raspored treninga i prehrane kojeg se mora držat da bi napravio željene rezultate. Moraš uzet u obzir da nije baš svima (izuzev vas body buildera) cilj dobiti na masi. Vecina ljudi želi izgubiti na masi, a da bi se to postiglo treba radit jednostavno ono što si ti rekao ::: U/P<š :::, a kad se vec postigne željeno samo to uravnotežit da kilaža ne oscilira. cinjenica jr da se držati toga nije sasvim lako zbog grozne napasti cokoladica, grickalica, junk food-a i slicnog. Treba jesti mnogo manjih, ali ZDRAVIH obroka dnevno, znaci tri glavna+vocni međuobroci, ali ideja zamjenskog obroka je unijeti savršen omjer makronutrijenata pomiješanih sa omiljenim vocem -->vjeruj mi, dva i pol do tri sata si sit nakon toga!!, a uneseno je duplo manje kalorija nego za klasicnim obrokom. Ako me pitaš tebi bi to preporucio umjesto klasicnog dorucka za razdoblje kad ceš radit na definiciji..
što se tice L-carnitina, http://www.gaz.hr/studija-š.asp evo ti link o njemu.. Ono što ja znam o njemu (iz vlastitog iskustva je da podiže opceniti nivo energije, odnosno kad si povisiš nivo njega u organizmu sve što radiš radiš koncentriranije, intenzivnije, smilsenije, mocnije. Više se znojiš, više trošiš energije, više mršaviš). Možeš ga unijeti kemijski, a možeš i popiti biljni caj prije treninga koji ce ti na prirodan nacin povisiti njegovu razinu, odnosno iritirat ce tvoje tijelo da ga samo proizvodi u vecoj kolicini
 


joj moram ici na wc da se pokenjam od citanja ovog posta.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 14:42
Umjesto vulgarnosti, bolje bi ti bilo da konkretno obrazložiš od kojeg tocno dijela moraš na wc:-)?? 
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 20:40
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Umjesto vulgarnosti, bolje bi ti bilo da konkretno obrazložiš od kojeg tocno dijela moraš na wc:-)?? 


radje me pitaj od kojeg ne moram.lakse cu ti odgovorit.
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 21:36
Frende ne znam cemu toliki skepticizam kad stvar kod mene djeluje, a i znam brdo ljudi kod kojih djeluje!!!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 21:40
Postižem za 30% bolje rezultate od svojih suigraca, na tjelesnim testiranjima, a treniram jednako kao i svi ostali.. 
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 21:58
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Postižem za 30% bolje rezultate od svojih suigraca, na tjelesnim testiranjima, a treniram jednako kao i svi ostali.. 


ma ti si onda jako trazen.Mozda te cak i znam za koji klub igras.?



Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2008 at 22:19
Ovo je internet forum i zadržavam svoje pravo da na njemu ostanem anoniman. Ako te zanima možemo na cugu pa cemo se upoznati :-)--> ko zna možda postanemo i frendovi
 

Edited by Fresh
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2008 at 22:53
Originally posted by zorki zorki wrote:

Bok svima! Ja vec dugo vjezbam i nikako da nadem rijesenje svog problemcica.Zeljela bih smrsaviti 3-4 kg,ali nikako da to uspijem.Naravno da znam da je misic tezi od sala i da nebi trebala gledati vagu nego centimetre,ali problem je sto se meni nekim cudom osim misica rastu i centimetri sala. Prosle godine su mi u jednoj teretani izradili program vjezbi i prehrane,radila sam i crobni trening i vjezbala na spravama i pila proteine nakon treninga i tako svaki dan..ali sam se jos vise udebljala i daleko je to bilo od toga da su to misici. Ove godine sam probala raditi samo crobni trening š dan,a drugi ici na pilates i ne pijem vise te proteine. Ne vidim ni s tim nacinom vjezbanja nikakve bitne rezultate. Mozete li mi reci u cemu je problem? Sto se tice prehrane pazim sta jedem i to nikako nije hrana i kolicina od koje uz toliko vjezbanja bi se gomilalo salo. Nakon treninga koji zavrsim oko 20 sati sada jedem voce jer neznam sta da vise probam,mozete li mi i tu dati savjet.Hvala




Edit: Maknut bold


Potkožno masno tkivo i to tih kriticnih kilu dvije je problem skinuti, znam, znam.... Povecaj crobni trening!!!! Ne možeš imati š trening tjedno i ocekivati rezultate! Povecati na 4 do 5 i da vidiš - kriticne zadnje kilice idu samo dolje!!!!


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.