New Posts New Posts RSS Feed - upala misica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

upala misica

 Post Reply Post Reply
Author
martinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: upala misica
    Posted: 03 Travanj 2012 at 12:07
pozdrav! pocela sam vježbati kod kuce prije nekih mjesec i pol dana, i zadovoljna sam rezultatima! vjezbam pon sri i pet. ovako nekako izgleda trening: cucnjevi, iskoraci, mrtvo dizanje po 2/3 serije od 12/15 ponavljanja, vjezbe za ruke, trbuh i jos neke vjezbe za noge radim uz gledanje tracy anderson na youtubu. zanima me jel normalno da i nakon mjesec i pol imam upalu misica (ne jaku)? nije da mi smeta, barem znam da sam nesto i napravila... hvala :)
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 14:00

otpocetka imaš jednak intenzitet/broj ponavljanja/masu koju dižeš? meni se pojavi muskulfiber kad povecam masu utega, npr. za bicepse.



Edited by LolitaInChains - 03 Travanj 2012 at 14:01
Back to Top
martinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 14:12
pa kad bolje razmislim, stalno nesto pojacavam, dodajem neke varijacije cucnjeva i da sad sam radila sa utegom od 4kg (i šipka neznam kolko ima, ona mala). sad radim sa takva 2 utega. jel u redu da stalno nesto pojacavam ili da pricekam da se skroz naviknem na jedan intezitet, tj da kad me iduci dan nista ne bude bolilo, da tek onda pojacam?
Back to Top
LolitaInChains View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1290
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LolitaInChains Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 14:38
da, dobro je pojacavati i dodavati masu koja se podiže! sad ne znam koliko cesto, ni ja osobno nemam neko pravilo. kad želim napredak, a želim ga jako Smile, onda idem preko svojih granica i podižem više. i naravno, ne prestanem trenirati kad nastupi muskulfiber (drugi dan npr., al druga mišica skupina). možda bi bilo idealno pricekat da muskulfiber uglavnom prestane pa onda pojacat trening, do tad radit jednak. evo ti jedan clanak: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/savjeti-za-vjezbanje/Misicni-zamor-muskulfiber.aspx
Back to Top
zvoncica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zvoncica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 15:51
ja pojacavam trening sa tezinama ili ponavljanjima(zavisi od vjezbe) cim osjetim da mi je lako raditi. nekako se sa tim vodim. npr kad sam radila u teretani cucnjeve sa bucicama od 5 kg,prvih nekoliko puta sam imala jaku upalu,poslije je bilo lakse i onda mi ni 20ponavljanja u seriji nije predstavljalo teret,onda sam uzela bucice od 7,5kg 
Back to Top
martinka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2012
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote martinka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2012 at 20:29
ja imam taj blaži oblik, jer vjezbam npr. u pon, uto se odmorim i malo me boli i u srijedu opet vjezbam normalno :)
kad ne bude ništ bolilo budem vec nešto pojacala ;) hvala!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.