New Posts New Posts RSS Feed - Trening donjeg dijela tijela
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Trening donjeg dijela tijela

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Trening donjeg dijela tijela
    Posted: 20 Travanj 2015 at 14:21
Trebam pomoć oko sastavljanja treninga,uglavnom mislio sam kao trening jednom tjedno,kompletno noge i donji dio leđa...od opreme imam olimpijsku sipku 220 dužine,jednu onu kratku kao bučicu i 100-injak kg ploca...koje vježbe predlažete?Cilj mi je trenutno gubitak sala i da opet počnem koliko toliko redovno vježbati...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 14:51
Netko?
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2015 at 15:00
Nemoj očekivati da će ti netko sastavljati trening, pogotovo s ovako malo informacija. Uostalom, neajasno si napisao: planiraš raditi samo jedan trening tjedno?

Na forumu imas jako puno informacija o treningu i vjezbama pa predlazem da malo sam pregledaš postove.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2015 at 08:51
Trening donjeg dijela jednom tjedno,2-3 puta odradim bodyweight progresijom za gornji dio...Al,nesto sam iskombiniro...
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2019 at 13:38
Ekipa moze moolim vas par dobrih vjezbi za noge i straznjicu. Trebam izgubiti 5 kg i ucvrstiti se. Mrsavljenje provodim dijetom, ali vjezbe za noge i straznjicu su mi neophofne (kriticna zona kao kod svake zene). Moze za teretanu 😄
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Travanj 2019 at 13:50

A što trenerica kaže zoey? Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 11:24
Trenerica mi zadaje dobre vježbe, ali s njom sam 3 puta tjedno. Pa da za ostale dane znam sama
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 11:41
Zoe.. što ti radiš s trenericom 3 puta tjedno? Ako imaš 5 treninga tjedno, lako ti se može desiti da ti trenerica isplanira recimo noge, a ti si ih redila baš dan prije, i onda ti nema efekta. Prema tome, razmisli o strukturi treninga s njom, napiši, pa ti se onda može dati savjet. Ako je 3 puta tjedno, ili radiš fullbody, ili neki oblik push-pull-legs, dakle prsa-leđa-noge, nakon čega bi ja osobno možda dodala 2 treninga trupa ili jedan trup, a drugi neku skupinu koja je tebi slabija, ali je glupo išta govoriti bez da znamo kako ti izgledaju treninzi
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 12:06
Evo ovako 3 puta tjedno s njom s tim da ova dva dana koja odradim sama u dogovoru s njom odradim skupinu koju nismo na prethodnom treningu. Ali ja bih nekako ta dva dana posvetila straznjici. S njom radim npr jedan dan ruke, leđa, prsa, onda noge, valjda straznjica jer stalno osjecam kvadriceps i onaj straznji misic nogu, te trbuh. Onda nekad radimo HIIT.

Ugl ja bih guzu najvise opterecivala, ja je imam, ali je mlohavija.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 13:07
Zoe... koje vježbe radiš s trenericom za gluteus, leđa....? Kad radite,prati li trenerica da ISPRAVNO izvodiš vježbe koje ti zada, i radite li na treningu ikakve vježbe za trup, kao plank, sklopke.....? U kakvom ti je stanju trup, i kako ti izgleda čučanj i iskorak? Naginješ li se naprijed, osjetiš li tu možda nekad donja leđa? Po ovom što pišeš, MOŽE BITI, ali nisam stručnjak, da kod vježbi za gluteus ti ne aktiviraš gluteus nego ti vodeću ulogu preuzima kvadricep. Ovo se, između ostalog, može dogoditi i zbog prednjeg tilta zdjelice(kad recimo legneš pa ispod leđa imaš veliku rupu umjesto da ti dotiču strunjaču, laički rečeno). Zbog zategnutih fleksora kuka i oslabljenih gluteusa i trbušnih mišića, zdjelica se može pomaknuti prema naprijed, a onda jako teško aktiviraš gluteus kako treba, nego ti ono što bi trebao odraditi gluteus i trup preuzima kvadriceps i donja leđa. Ne mora biti da je kod tebe to slučaj, ali može biti, pa razmisli malo kad radiš neke stvari za noge ili pitaj trenericu. P.S. ja sam ovo skroz laički objasnila, jer nisam stručnjak, tako su cca meni rekli, pa pliz nemoj drvlje i kamenje ako je nešto krivo
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 15:10
Hahahaha me necu, svakako i tvoje laicko znanje nadilazi moje. Ma stvr ne odjecam gluteus i to me ultra brine. Iskorak radim ultra ispravno vise trenera mi je to reklo, cucnjrvi su mi do jucer bili ajme majko hahah mkrala sam sjedati na klupu umjesto klasicnog cucnja sad sam pocela raditi bez nje. Trup jačamo, neznam imam izrazene kosti zdjeli tesko mi je lezati na trupu zbog toga, kad nor radim skarice dkk lezim la ledima ona se dignu i savijaju. Sad nezz jel ti to ista pomaze da utvrdimo jel mi taj problem sto si vec navela. Imas neke vjezbe s kojima se ultra pogadaju gluteus maximus, medius i minimus.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 16:08
Hmmmm... to što ti se kod škarica odižu leđa ne valja, i ne izvodiš vježbu ispravno, nego ti je trup slab ili ga ne aktiviraš pa ti kontrakciju preuzimaju leđa. Tako ne radiš trup najviše što možeš. Ali to ne mora automatski značiti prednji tilt. Naginješ li se kod čučnja i iskoraka prema naprijed, ili ti se uvijaju leđa, dakle ne grbe, nego baš uvijaju?I odižu li ti se leđa kad mirno ležiš? Ako da...udri po plankovima, sve za trup gledaj da maksimalno koncentrirano radiš, leđa uz pod, kako rehoh, itd. I probaj tzv. Grok squat, ako ti se to događa. Za maksimus... RDL, čučanj(ispravno ako se radi), i iskorak. Bugarski čučanj isto... medius: sa gumom tzv. clam shell, guglaj malo. I sa malom loptom, staviš je na bok, i pritišćeš njome o zid. Fenomenalno. A i mašina je isto dobra u teretani, ali po 15x: 5 SPORIH, pa 5 brzih ponavljanja, pa onda opet 5 sporih.

Edited by Justanyone - 30 Travanj 2019 at 16:10
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 17:59
S tim da tih vježbi za gluteus ima more i tu svatko sebi bira čime najbolje pogodi mišić. Imaš i glute Bridge isto, ali to ti je najbolje pitati trenericu da se ne kosite jedna s drugom pa napravite više štete već koristi
Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Travanj 2019 at 20:01
Ahaa mislis da bi trenirajuci na svoju ruku ta dva dana mogla postici kontra efekt? Zasto?? 😮
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Svibanj 2019 at 19:01

zoey, nemoj me krivo shvatiti ali koju funkciju ima tvoja trenerica? Big smile

Mislim, mi ovdje možemo nagađati do sutra zašto ti ne osjetiš gluteus - a razloga može bit više, od najjednostavnijeg da možda jednostavno krivo radiš određene vježbe do nekih slabosti koje potencijalno imaš - ali ne kužim poantu toga ako imaš već nekoga ko te vidi i trebao bi ti na licu mjesta procijenit što bi za tebe bilo najbolje, od samih korektivnih vježbi, rada na mobilnosti itd. ako je potrebno pa do savjeta za bolje izvođenje i dodatne vježbe koje bi ti bolje legle.

Ovako nagađamo preko monitora i dajemo savjete koje mogu kontrirati tvojoj strukturi treninga....

Možda nisu potrebne nikakve veće komplikacije nego sama blaga promjena stava ili pak dubina izvođenja ili sam totalni fokus na gluteus dok izvodiš (nekad um čuda radi ovdje)....a možda bi ti i neki drugi oblik čučnja više odgovarao. Jesi probala raditi sa bučicama ili girjom?


btw. trenerica zna da ne osjećaš gluteus?







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zoeygym227 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Travanj 2019
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zoeygym227 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2019 at 21:39
Zna, zna pogodi ona meni vjezbu s kojom osjecam gluteus i zadovoljna sam s njenim rado. Tipa s cucnjem ne osjetim i ona to zna, ali to je problem u meni. Ja pitam prvenstveno zato sto zelim guzicu najvise opteretit i skupiti sto vise informacija, s trenericom sam zadovoljna i pogađamo sve misicne skupine, a van rada s njom ja bih dodatno sama jos straznjicu radila zato i pitam. Mozda je bespotrebno, ali želim je stvr oblikovati.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.