New Posts New Posts RSS Feed - program prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

program prehrane

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:30
Mislim da se ovdje radi o smanjivanju ugljikohidrata, sto znaci da ne izbjegava ugljikohidrate i masti. - Barem mislim da je to htjela reci.

 
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 00:48
 Moguce, ali dnevni omjer treba biti oko 60% ugljikohidrata 25% masti i š5% proteina kod obicne populacije, a kod sportasa oko 70% ugljikohidrata š5% masti i š5% proteina.
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 16:44

 Hm...ja definitivno ne postujem ovaj napisani omjer, bar ne ovih dana...ne znam koliko grijesim zbog toga...hm...

No...Mr.G je dobro rekao...nisam izbacila ugljikohidrate. Ja doruckujem zobene+banana+brusnice i kroz dan pojeden poprilicnu kolicinu voca sto su sve pretezno ugljikohidrati, ali da bas ne konzumiram krumpir, tjesteninu, rizu...istina. Ali ne non stop. Prosli tjedan sam od pon-pet bila na gore navedenoj prehrani, a preko vikenda sam normalno ubacila ugljikohidrate. Prisli tjedan je tako ispao, a inace sam mislila 3-4dana proteni (uglavnom), pa dan normalno. FitnessHr jel i dalje mislis da grijesim? To sve radim sa ciljem da malo trbuscic dovedem u red prije ljeta, nije mi cilj neki gubitak kila jer nemam problema s tezinom.

Prije treninga uzmemem jos dodatno saku-dvije brusnica.

 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 22:47
Ma ok ti je to, samo pocni malo vise jesti ugljikohidrate da to malo uravnotezis, npr. pojedi ponekad i tjesteninu, ne moras cesto!

Voce jedes dovoljno koliko cujem , to je  za pohvalit!

Ako ne moras gubit kile ne moras bas toliko izbjegavat ugljhikohidrate, onaj omjer sta ti je napisao fitness.hr je dobar za tebe!

Jedes sta piletinu /puretinu?

Mozes si i to ubacit koji put ako ne jedes

Kakvi su ti treninzi?
Koje trbusnjake radis, kakve crobne vjezbe najcesce radis?

Trbusnjaci ce ti malo povecat i ucvrstit trbusne misice ali oni ne skidaju salo,a crobne vjezbe su dobre za skidanje sala bas
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Travanj 2007 at 23:15

Bavim se tajlandskim boksom(3x tjedno,nekad i 4, po sat i pol). Od vjezba snage, na kraju treninga, radimo sve moguce oblike trbusnjaka, leznjake, sklekove...sve moguce. Osim toga, bas zbog ovog (da crobne aktivnosti skidaju salo, a ne trbusnjaci) trcim 3x tjedno po max.sat vremena, min. 40min. I svakodnevno puno setam (imam psa). Opcenito sam jako aktivna osoba. Kad hodam brzo hodam (to mi je prirodno :)), cesto rolam...

Imam negdje š70cm (mozda koji cm vise) i 56kg.

Sve to kad nabrojim izgleda kao dosta aktivnosti, ali ja takodjer volim puno jesti :) i to sto jedem nije uvijek olicenje zdrave hrane, ima tu zbilja svega, tako da...sva ta aktivnost dobro dodje :) A vrlo cesto izgubim kontrolu nad brusnicama koje ako cemo iskreno nisu stvorene za ljude koji paze sta jedu

Od proteina jedem piletinu, posni sir, jaja, bademi :), tuna.

Visak ugljikohidrata se sprema u salo pa mi je onda najlogicnije rjesenje za rjesavanje istog da se smanje ugljikohidrati. Takva prehrana+trcanje tj.crobna aktivnost...nema bolje  

 

   

Edited by petra
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 00:10

 Inace taj problem sa viskom sala na trbuhu imaju skoro svi ljudi a pogotovo zene

razlog je uglavnom taj sto je ljudsko tijelo jedan iznimno pametan i ekonomican

stroj koji masno tkivo ne smatra viskom nego potrebom. Covijek kada bi pao

ispod 2% tjelesne masti vjerovatno bi umro donja granica je oko š.2%.Tijelo masti

koristi za: Tvore stanicnu membranu, osiguravaju oko 70% energije u

mirovanju,stite vitalne organe, stvaraju steroidne hormone, cuvaju toplinu tijela i

vitamini A,D,E,K, su topivi u mastima i zato tijelo cuva mast jer bi nedostatak masti

imao izrazito negativan ucinak za tvoje zdravlje. Ali mozes ga probati malo

zavarati pa koristiti maslinovo ulje i ulje sjemenki lana( nezasicene masne

kiseline). I probaj ako vec nisi

uzimat L-carnitine prije aktivnosti. 

 

Edited by fitnessHr
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 16:27

Ok, FitnessHr jel onda ovaj tvoj zadnji post odobrava moju prehranu, nakon sto sam ju malo poblize opisala, ili i dalje mislis da grijesim?

Znam da mnogo zena imaju mali trbuscicm, ali mnogo ih i nema...tako da dokle kod znam da i takve postoje...

Nisam koristila L-karnitin jer nikako da se odlucim na to jer stalno nalazim oprecna misljenja o tome pa ne znam ni sama ima li smisla to uzimati.

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 16:55
šta se tice aktivnosti, moram te pohvalit, jer zbilja si aktivna, i zbog toga mislim da ne trebas bas toliko izbjegavat ugljikohidrate jer ti ih ionako sve potrosis s tim aktivnostima tako da nece bit viskova, jedino nemoj jest fast food i jako masno i zasecereno i trebalo bi sve bit za 5!

Iako naravno svatko ima svoju gradju koju je jako tesko mijenjati ako ti se ne svidja, ali po tvojoj kilazi i svemu ne bih bas rekao da imas nekakav sad trbuh velik, vjerojatno si to malo i umisljas, svi znamo kako su cure ponekad lake za umisljat neke stvari, pogotovo o debljini
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 18:43

Ma ne, zbilja ne zelim ispasti neka glupaca koja se zali na kilazu ili nesto tako jer zbilja nemam problema s kilama i uglavnom sam zadovoljna i nemam ja veliki trbuh, ali nemam skroz ravan :( Ah...

Da, aktivnosti zbilja imam, ali napominjem jos jednom da znam ponekad jako puno i fino papati :) U zadnje vrijeme se malo vise kontroliram, ali sam znala imati faze u kojima bi jela dan i noc :)(imam prijatelje kojima je kuhanje profesija i cesto sam kod njih na vecerama, a to je onda prava gozba :)) Fast food ne jedem, tu i tamo pizzu pojedem, ali ostalo ne. Slatko ne jedem vec š0g tako da nema brige oko zascerene hrane ;)

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Travanj 2007 at 21:05
 Mislim da bi ti L-carnitine rijesio problem da se ne mucis previse oko hrane, a ima i jos jedna dobra stvar L-carnitine dobro utjece na rad srca i mozes ga piti kao sok a i kad te vec toliko muci taj trbuscic ako si u Zagrebu ili okolici i odlucis se za Weider jos ces dobiti i dobar popust.
Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 11:47
 Da, u Zgu sam. Ajde me uputi gdje da ga potrazim (L-kar.). Gdje, kako i sta ? Da ne budemo off topic mozes mi privatnu poruku poslati.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 14:30

Originally posted by fitnessHr fitnessHr wrote:

 Mislim da bi ti L-carnitine rijesio problem da se ne mucis previse oko hrane, a ima i jos jedna dobra stvar L-carnitine dobro utjece na rad srca i mozes ga piti kao sok a i kad te vec toliko muci taj trbuscic ako si u Zagrebu ili okolici i odlucis se za Weider jos ces dobiti i dobar popust.
 

 

 Trece razredni suplement ili bacanje love(narocito nakon marketinga da sprijecava pojavu tumora).ovo je moje misljenje o tom suplementu.......

Nerazumijem, osoba nema problema sa viskom kilograma osim tog stomaka koji nazalost nije ravan,,,ustvari meni se cini da ona ima jako dobre proporcije tijela jedino sto mozda tezi ka nekom savrsenstvu ili ima neku bojaznost od necega sto dolazi sa godinama.,,,takozvanih starosnih defekata.... Nadam se da necu biti pogresno tumacen....ima tu jedna recenica u kojoj Petra kaze da visak ugljikohidrata se pretvara u salo,,,,,

da ,ono se pretvara u salo ako je covjek neaktivan( UZ NEIZBJEZNU NEPRAVILNU ISHRANU) to jest ako je previse statican gdje je njegov kolicinski unos kalorija  veci od kolicinskog sagorijevanja.....ona ima jako dobar ritam zivota sto znaci da je dosta u pokretu bilo mentalno bilo fizicki,dosta poznaje prehrambene tematike uz to

,aktivan je sportista ciji organizam funkcionira dobro a nevidim uopce razlog za neku alarmantnu situaciju kada se covjek ponekad odluci na neke ugljikohidratno kalorijske izlete,,,,,,,

Nerazumijem zasto da koristi taj suplement L-carnitine da bi napravila neka poboljsanja u prehrani uz poboljsanje rada srca...........

kad smo vec kod rada srca nesto vrijedno napomenuti---Tijelo kad miruje  ,misici gube svoje radne sposobnosti i postaju potrosaci krvi sto stvara dodatno opterecenje za srce---covjek kad se krece a narocito kad vjezbamo poboljsavamo cirkulaciju krvi cime automatski stvaramo dodatan pritisak potiskivanja krvi kroz vene.....na taj nacin misici dopunjavaju rad srca i ono se manje zamara cime postaje vremenom jace..

Koliko ja znam l-carnitine je tvar koja je potrebna organizmu da bi se transportirale masne kiseline u takozvane mitohondrije misicnih celija,,,,poboljsava sagorijevanje tjelesnih masti,,,,,dobar je jer povecava volym treninga, smanjujuci na neki nacin zamor u tijelu to jest smanjuje nagomilavanje mlijecne kiseline koja je uzrocnik zamora misica,,,l karnitin kod ishrane sa izuzetno malom kolicinom ugljikohidrata olaksava iskoristavanje tjelesnih masti za proizvodnju energije....

povecavajuci dotok kiseonika u organizamu povecava izdrzljivost tijela i odlaze zamaranje misica..........Sve su to navodna dejstva za koje jos nista nije dokazano,,,,,,sve sto je dokazano bilo je u ZAVISNIM  studijama.zamolio bih malo bolje objasnjenje jer nisam siguran da bas razumijem problem ustvari ja ga i nevidim nigdje.....

         

Edited by emilio
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 15:23

  Emilio,

Svatko od nas ima svoja misljenja o pojedinim stvarima i naravno da je

marketinski pritisak kompanija izrazito jak ali ja osobno ne pisem postove na

osnovu toga nego na osnovu predavanja i znanstvenih istrazivanja s kojima sam

se susretao na fakultetu i raznim strucnim seminarima, te primjenom u praksi na

osobama kojima ja programiram trening i prehranu.Na osnovu toga odgovorno

tvrdim da  L- carnitine nije trcerazredan proizvod nego je spoj:

Aminokiseline lysine, methionine vitamina c, b3, b6, i zeljeza. I izrazito je vazan

za metabolizam masti. Problem koji ima Petra je specifican i ako ga proba rijesiti

sa L-carnitinom nece pogrijesiti a ako slucajno ne uspije iz nekog razloga za nju

nece biti nikakvih stetnih posljedica. Osim toga ona ni ne tvrdi da postoji problem

ona samo zeli rijesiti tu malu nakupinu masnog tkiva na trbuhu i po njezinim

postovima vidis da je prilicno osvijestena sto se tice prehrane i raznih suplemenata

i zato sto je probala sve varijante ishrane smatram da je iskorak sa L-carntinom

dobar potez. Danas farmaceutske tvrtke reklamiraju puno gore preparate i puno

stetnije za organizam pa stvarno ne razumijem tvoj otpor prema L-carnitinu.

Back to Top
petra View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote petra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 18:57

Uf...nemoje te svadjati ...svatko naravno ima pravo na svoje misljenje kako o politici tako i o L-carnitinu ...pa tko voli nek izvoli.

Ja sam jos u fazi citanja i proucavanja L-carnitina  pa cu onda donijeti odluku da ili ne. Iako moram priznati, s obzirom sta sam do sada procitala jedno 70% komentara je protiv, a 30% za, samo je problem u tome sto nisam sigurna dal ovih 70% koji su protiv zbilja znaju sto pricaju ili ne, isto vijredi i za ovih 30% tj. koliko su ti svi ljudi zbilja kompetentni za prosudjivanje L-karnitina

Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Travanj 2007 at 19:21

 Stvarno mi nije namjera svadjati se s nekim a pogotovo ne s Emiliom koji ima

dobre namjere i treba postivati svacije misljenje ali da bi okvalificirali L-carnitine ili

neki drugi proizvod kao trecerazredan trebali bi poznavati fiziologiju covjeka i

osnove prehrane jer ti to onda daje nekakvu kompetentnost. Sto se tice

kompetentnosti ljudi koji su za i protiv nekih proizvoda to je u znanstvenim

krugovima uvijek tako neki su za neki protiv a i jedni i drugi su kompetentni, zato

je u medicini uvedeno pravilo drugog misljenja.

Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2007 at 23:43
[QUOTE=fitnessHr]

 Stvarno mi nije namjera svadjati se s nekim a pogotovo ne s Emiliom koji ima

dobre namjere i treba postivati svacije misljenje ali da bi okvalificirali L-carnitine ili

neki drugi proizvod kao trecerazredan trebali bi poznavati fiziologiju covjeka i

osnove prehrane jer ti to onda daje nekakvu kompetentnost. Sto se tice

kompetentnosti ljudi koji su za i protiv nekih proizvoda to je u znanstvenim

krugovima uvijek tako neki su za neki protiv a i jedni i drugi su kompetentni, zato

je u medicini uvedeno pravilo drugog misljenja.

 

 

Sta ako ja imam dovoljno l-carntina u tijelu to jest u misicima  kakav je onda efekat l-carnitina.......odgovor je  NIKAKAV,(a osoba koji imaju dosta l- carntina u tijelu je najveci broj),,,,,,,,jedino da imam neku rijetku anomaliju nedostatka l-carnitina u misicima e onda bi mogli govoriti o nekom povecanom izgaranju masnoca.......Uglavnom nema nikakvih cvrstih dokaza da l-carnitin moze povecati gubljenje tjelesne tezine ..............opravdanost uzimanja tog skupoga suplementa je upitna.................

 

Edited by emilio
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.