New Posts New Posts RSS Feed - Pomozite mi .. mršavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomozite mi .. mršavljenje

 Post Reply Post Reply Page  123 24>
Author
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomozite mi .. mršavljenje
    Posted: 02 Rujan 2009 at 10:28
Dakle ovako

zadnjih mjesec dana se zaista trudim skinuti kile
Na š70 cm imam 84 kg

Doruckujem biopecivo oko 8.30 sati / ili žitarice sa nemasnim tekucim jogurtom
u š2 sati pojedem neko kuhano povrce ili varivo bez kruha, bez mesa i bez zaprške
oko š7 sati opet jedem gore navedeno
a navecer se zaista trudim ublažiti glad sa vocem (moram priznati nikako mi ne ide to utaživanje gladi...)

Ponekad umjesto variva pojedem posni sir ili integralno pecivo sa purecim prsima (cca š0 dag)

Najgore mi je to što je u prvih tjedan dana vaga pokazala 8š kg (znam da se cini nemoguce), a sada nakon 3 tjedna vaga pokazuje 84 kg opet!!!


priznajem da sam tu i tamo malo zgriješila ali po mojim pretpostavkama nedovoljno za 3 kile...

Ne znam što radim pogrešno
Pomozite mi sa savjetima
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 10:45

 Skviki polako, sredit cemo to, samo ostani s nama

š. Reci mi koje žitarice jedeš?

2. Zašto samo povrce za rucak? Gdje je meso, riba, jaja..bilo što od proteina? Ako si slucajno vegetarijanka ima puno dobrih zamjena za proteine životinjskog podrijetla

3. Do š7 h ti je malo velika pauza, trebala biš ubaciti nešto sitno između

4. Navecer ti voce nije najbolji izbor kad si na dijeti - onda ti je bolja varijanta da njega ukljuciš kao međuobrok, a za veceru npr. ostaviš povrce/salatu I neki izvor proteina - tako sigurno neceš biti gladna ;)

5. Nije nemoguce jer si srezala kalorije, došla u kalorijski deficit i tijelo je reagiralo gubitkom - vode. Koja se kasnije vratila...

Premalo jedeš. Usporavaš si metabolizam. I gladna si. To nije dobro. Isto tako fali ti proteina - tj. uopce ih nemaš - a to je prva stvar koju si trebaš osigurati u dovoljnom omjeru. Tijelo najviše energije troši na probavljanje proteina i zato ceš samim njihovim konzumiranjem trošiti više.

Osnovno:

- smanjih unos ugljikohidrata i ogranici ih na prvi dio dana (jednostavne izbaci skroz i zamijeni ih složenim)

- neka ti proteini, povrce i dobre masti (orašasti plodovi - pazi i tu na kolicinu, maslinovo, laneno ulje...cine osnovu prehrane

- gazirane, vocne sokove izbaci -voda, voda, voda...i zeleni caj

- ne ostavljaj velike pauze između obroka, znaci jedi svakih 3-4 h manje obroke ali nek ti dorucak bude najobilniji, tako ceš jesti manje tijekom dana

Reci mi kako stojiš s aktivnostima?

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 10:59
Gym Girl..hvala ti na odgovoru

š) Ovako - što se žitarica tice ispocetka sam kupovala onaj cornflakes bez šecera u DM-u , ali mi je netko rekao da me to deblja pa sam si sad kupila onaj Whole Grey od Nestlea..ali mi ne paše jer je sladak..kao da je zašeceren

Imaš li ti kakvu ideju koje žitarice da uzmem?

2) nisam vegetarijanac dapace - volim meso
Ponekad ga jedem..problem je što ga ja neznam spravljati pa obicno pojedem neku piletinu kada mama napravi
Problem je i u tome što ne mogu jesti kuhano meso..baš mi je to grozno...a ako je peceno - kaloricno je zbog ulja, ne?
Za jaja mi isto svi vicu da užasno debljaju..a ja jaja volim..samo kaj mi treba 4 komada da se najedem
Ribu volim...ali nezdravu tipa pržene lignje, riblje štapice... to je sve masno jel tak?
Mogu pojesti tunu iz konzerve...to nekad i radim u nekoj salati od povrca stavim tunjevinu

3) - što bi bilo pametno? voce?

I u pravu si..gladna sam a kad sam gladna loše mi je.

Pitanje - da li valja onaj zeleni caj hladni u bocici kaj se može kupiti u ducanima? Ili je to puno šecera pa da ne koristim?

Aktivnosti - od slj tjedna pocinjem ponovo s crobikom 3 puta na tjedan
Sad je bila ljetna pauza
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 11:02
još samo da napomenem...

posao mi je sjedeceg tipa...i vrlo stresan
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 11:21

 Nema na cemu, zato i jesam tu 

š) hmmm ne kao da je, nego je . Pusti te slatke kutijice i uzmi si one dosadno pakirane u obicnim vrecicama - imaš i u dm od alnature ali i u ostalim ducanima/centrima još i jeftinije...dakle, zobene, ražene, jecmene pahuljice...bilo što samo da nema nikakvih dodataka - mene su zobene na pocetku spasile

2) odlicno :) joj joj pa nema tu filozofije, bar u današnje vrijeme nije teško kuhat  Ma staviš na tavu mrvicu ulja i speceš, niš ti nece bit - to su vec nijanse koje ti za sad ne trebaju

jaja debljaju  žutanjci su tu malo problematicniji od bjelanjaka koji su cisti proteini al neboj se...ako ti ih vec treba 4 - uzmi 4, 2 žumanjka i ostalo bjelanjke - inace kajgana ti je odlicna stvar za dorucak

pržene lignje, riblji štapici....out  što više na lešo...oslic ti je odlican

3) voce (al opet pazi na kolicinu- ja ga više preferiram u prvom dijelu dana), jogurt, posni, orašasti plodovi, neka salatica pa s tunom recimo....

Ne smiješ bit gladna i ne smije ti bit loše. To je znak da se tijelo muci i da je u fazi preživljavanja, a to ne smiješ dopustit jer si radiš kontrcfekt. Treba jesti ali i znat što i kad. Ne možeš pogriješit ako si ujutro dopustiš jedan dobar obrok sa proteinima i ugljikohidratima i uzmeš si neku vockicu kao međuobrok i dalje piciš sa laganom hranom - proteinima, povrcem i orašastim plodovima...

Ne ne, obicni zeleni caj u vrecicama. Imaš i u listicima al možeš slobodno uzet i ovaj prvi. Ovog u bocici pusti na polici

Super. Dodaj što više toga, samo se kreci!  Ako imaš mogucnosti probaj si skombinirat neku aktivnost (brzo hodanje, trcanje, vožnja bicikla..) ujutro natašte. Skuhaj si zeleni, obavi lagani trening od 45 min i na dorucak. Pa da vidiš kako ce kilice krenut...

 

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 12:10
nažalost uvijek radim ujutro a kako poprilicno daleko živim ne mogu si dopustiti neki workout ujutro

pokušat cu iskombinirat crobik 3 x tjedno sa 2 x brzog hodanja u slobodnim danima ili vikend vožnjom / rolanjem

što tocno zeleni caj radi organizmu? detoxikacija ili?

Ako još netko ima kakav prijedlog .. ili cak rijeci potpore dobro ce mi doci
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 14:43
 zeleni caj ima više pozitivnih strana, a jedna od njih je i detoksikacija..ima dosta clanaka o njemu na netu pa si procitaj malo. Može bit i dobra zamjena za kavu npr. Ne znam, ja ga pijem vec godinu dana uglavnom popodne ili prije jutarnjeg kardia i baš me osvježi...tako da ga svima preporucujem uz vodu kao alternativa ostalim cajevima...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 14:50
Originally posted by Skviki Skviki wrote:


što tocno zeleni caj radi organizmu? detoxikacija ili?


Citaj vise o zelenom caju.
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 19:50
hvala

evo baš sam si skuhala šalicu zelenog caja

još jedno pitanje: što mislite o kuhanim hrenovkama pilecim ili purecim?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 21:36
Originally posted by Skviki Skviki wrote:


još jedno pitanje: što mislite o kuhanim hrenovkama pilecim ili purecim?


Totalni junk food - ja to gledam kao pastetu ili hamburger.

Pogledaj si sastav pa ces znati zasto.
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2009 at 22:14
a integralna tjestenina u kombinaciji sa kuhanim povrcem?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 00:28
 to je ok al pazi da ne bude precesto
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 09:34
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 to je ok al pazi da ne bude precesto


Istina...istina..

Ta Gym_girl je stvarno zakon!
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 09:42
Baš sam jucer išla u nabavku svih potrebnih stvari i nadam se da ce pomoci

Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 09:47
Gym_Girl rocks !

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2009 at 09:47

Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 to je ok al pazi da ne bude precesto


Istina...istina..

Ta Gym_girl je stvarno zakon!
 

 thanx Mr. G. ...

Originally posted by Skviki Skviki wrote:

Gym_Girl rocks !

  

.. & Skviki & zabava too

   

Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 24>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.