New Posts New Posts RSS Feed - Podizanje muških sisa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Podizanje muških sisa

 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>
Author
slav97 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Prosinac 2019
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slav97 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2019 at 20:10
Imam 193cm i 90kila, nakon dvije godine uz promijenjene prehrambene navike, bez neke velike fizičke aktivnosti uspio sam izgubiti 50 kilograma. Zanima me kako sada ućvrsnuti tijelo, izgledam dosta ispijeno, mršavo kao da imam neku bolest iako na stomaku još postoje naslage kože i sala. Krenuo sam u teretanu i zanima me što raditi dali masu ili definiciju budući da izgledam mršavo ali mekano.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Prosinac 2019 at 20:41
Slav, ajde, molim te, otvori svoju temu, napiši tamo ono što si ovdje, napiši kako si do sada jeo i jesi li kad što trenirao, pa ćemo ti pomoći. Ostavimo Novaku mjesta da ovdje piše o sebi, a tebi ćemo se u tvojoj temi posvetiti.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2019 at 12:21

Slažem se, da ipak imamo bolji pregled situacije.

Slav, svaka čast za tih 50 kg, to je zbilja puno Clap Jasno je da se pojelo dosta mišićne mase i da to sad treba vraćati, a sigurno treba poraditi i na vraćanju nekih namirnica i korekciji prehrane. Ipak duži deficit radi svoje, pogotovo ako je veći nego što bi trebao biti.

Biti će nemoguće obuhvatiti sve na ovom mjestu ali neke smjernice možemo dati, samo nam se malo detaljnije predstavi u odvojenoj temi pa ćemo vidjeti što se da napraviti Wink 







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2020 at 15:30
Pozdrav,evo da se ja javim.poslije 2 mjeseca pauze sam se vratio treningu i po vašem savjetu radim samo teretanu,prehrana ok,trening ok ali me muči ova desna ruka,bio sam na pregledu i ustanivio je dr.da je slabija 30 do 40 %.U treningu sam već 2 mjeseca i vratio sam se na kilaže koje sam prije radio.Do sada sam nabio 3 kg mase poslat ću sliku,trbuh noge ,bočni trbušnjacu.poslat ću sliku pa usporedite sa slikom od 17.rujna.Muči me ta desna sisa i desna ruka.Imate li savjet za izolacijske vježbe desne ruke,onaj dečko više ne radi.Neko mi je rekao da manja kilaža sa vise ponavljanja daje iste rezultate,sa lijevom sisom sam zadovoljan ali radi ruke pati cijeli desni dio tijela,nema napretka.
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2020 at 15:49
https://imgur.com/a/dmX3H9S
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2020 at 20:23

Novak, možeš li nam malo bolje opisat taj pregled i da li si ikakve savjete tamo dobio u vezi ovoga što pitaš? 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2020 at 13:49
Pozdrav Gym-girl 😊,pregled je bio u Lovranu slikanje,mišić je tu ali je zakržljao,dr. je pogledao sliku i dirao mi mišiće lijeve i desne ruke rekao mišljenje što sam gore napisao uz opasku da se teško može ojačati ali da ga forsiram (napredak ne vidim ali ga i ne optetećujem previše jer mi je ivaj program naporan a ne vidim napredka,pdogresije u kilaži) Trenerica (voxiteljica)je rekla da je program odličan ali poslije mjesec dana došao sam na predhodni nivo. Nožda neznam progresiju radit,primjer bench počnem za zagrijavanje 30 kg na 40-45 mi treba asistirati.prvo mi treba savjet za ovo a kasnije ću za super elemente.Hvala
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2020 at 13:52
I prehranu općenito jer mislim da jedem dobro ali.. mase je nešto došlo jedem ali 3,3,5,4 kile u 8 tjedana previše?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2020 at 14:33
Novak, je li doktor napisao zašto misli da ga se teško može ojačati? U čemu je točno problem pa je taj mišić slabiji? Kažeš "ovaj program", koliko dugo već radiš po istom programu i koliko si napredovao, ako uopće? Je li to program od onog dečka od prije ili neki novi?
Gore si pak napisao da je "zbog ruke pati cijeli desni dio tijela". Je li ti i trup na desnoj strani slabiji?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2020 at 20:41
Pozdrav,Justanyone😊, uzrok je opeklina koju sam dobio na nadlaktici sa 14 mjeseci života i tako išao kroz život.Napisao je oslabljena muskalutura nadlaktice usporedo sa lijevom rukom.Smanjenje mišića (hipertrofija),O svemu dobio usmena uputstva.(dr je u treningu koliko sam primjetio👀,rekao je da je mišić toliko slab jer se po njemu ne može baš ojačati?🤔),ali da probam raditi izolaciju koju mi se neda radit doma a u teretani me izmori i ovaj moj program,(poslat ću ga u slici),koji sam radio jedno mjesec dana prije stanke i danas je točno 8 tjedana što ga radim u šutu.Dobar mi je (rastegla mi se koža po trbuhu dobio sam mišiće ispod masnog tkiva,uz to ima mjesta za napredak,kako pati desna strana pa manje radi,danas na latu na 45 kg,6 ponavljanja većinu radi lijeva strana,na veslanju isto varanje na 40,45,kila,mislim da je cijela lijeva strana već jača od desne,na vježbama gdje koristim obje ruke barijera je 40,45,kilograma,to me psihički ubija radi desne suse koja se ne diže kao lijeva,što naročito vidim sam kod razvlačenja na kosoj klupi i potisku za ramena do brade na kosoj klupi,visi brate😡.U ovom programu ne radim kotačić jer ne mogu ali plank mi je svaki dan od 40 do 60 ',i radim rastezanje na sajli za prsa,naravno više ponavljanja i serija od ovog šta piše.Imate li kajav savjet za izolaciju.Možda ubacit jedan dan samo izolacije ili? Hvala
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2020 at 20:46
https://imgur.com/a/TlTIRBS
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2020 at 09:05
Ok, vidjela sam program,dobro je ako si napredovao i ako ti je još izazov. Jedino, doktor se možda krivo malo izrazio, ne izolacija toliko koliko mislim da bi tebi mogle pomoći unilateralne(jednostrane) vježbe. Dakle, to veslanje na spravi možda zamijeniti jednoručnim veslanjem s bučicama, ako ti to ima tko pokazati. Da veslaš jednom pa drugom rukom. Za prsa imaš chest press mašinu, ako je imaju u tvojoj teretani. na kojoj možeš raditi najprije lijevu pa desnu stranu, a ne da lijeva vuče, barem dok ne vidiš možeš li ipak ojačati i steći dovoljno... mind muscle veze da malo... povučeš i tu desnu stranu. Ako toga nema, probaj floor press, pa isto tako, jednom pa drugom rukom. Za biceps imaš i Scottov pregib na klupi gdje možeš raditi jednu pa drugu ruku. Dakle, ako ti treba i ako želiš raditi na desnoj strani, biraj jednoručne, jednostrane vježbe, pa vidi kako ide :). Inače... u programu ti piše 12-15 ponavljanja, a ti ako sam shvatila ideš do 20? 25? Ako je tako i ako možeš toliko s tim težinama, jesi probao povećati kilaže pa da ti 12-15 bude taman?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2020 at 17:21
Probati ću sve što si rekla,8,10,12, ponavljanja radim sa 40,45 kila,ali varam :-),lijeva radi više. Sad da pitam za superelemente,počeo sam uzimati keratin 5 g,dnevno i vidim da mi djeluje,prvih mjesec dana sam pio samo whey a sada uzaimam neki all in 1 protein radi toga da budem na cca 2 grama po kilogramu pijem ga po 40-80 g, u dane kada imam trening pijem 2 mjere proteina sa jednom žlicom dektroze.Radi li mi to veću fluktaciju jer mi vaga opet divlja. No najprije trening znači ovo da ubacim sa treningom koji već imam? Izazov mi je da dignem 50 kila na benchu barem 3 puta bez asiatiranja.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2020 at 19:06
Ako je tebi ovaj trening naporan, i ako ti radiš 8-12 ponavljanja, onda bi ja zamijenila. Npr. umjesto veslanja na spravi, nekad bi radila jednoručno. Umjesto razvlačenja ili ravnog bencha chest press. 40-80g wheya s kreatinom dnevno? Koliko dugo već to piješ? Gle, o wheyu smo ti već pisali, meni osobno je to malo previše, a nije ti bogzna što nutritivno korisno. Koliko znam, sam kreatin navlači dosta vode, tako da ti to može bit razlog zašto ti vaga divlja. Nikako te proteine ne uspiješ pokriti hranom?
Back to Top
Novak-44 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2019
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Novak-44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2020 at 19:39
Pa radit ću na spravi da ojačam ruku,naporan mi je u toliko što me recimo danas više ajmo reć,peče više lijeva strana,da su ruke iste sigurno bih išao na veće kilaže,ali se lijeva umori:-(,radi većinu posla.Pa ne brojim više kalorije jedem sve na tvoj savjet proteini,ugljikogidrati,masti,vlakna.40 ih popijem kada mislim da imam dosta proteina iz hrane,više kada ne.Trening me ne umori toliko mogao bih hoš ali je lijeva iscrpljena.Toliko proteina pijem već 2 mjeseca.40 ubacim u blender ujutro,sa bademima,zobenim i bananom,kruti obrok ne mogu.40 poslije treninga i tako imaš kakav savjet?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2020 at 20:19
Ok, ja sam iz ranijih postova shvatila da ti doslovno umireš na ovom programu . I da se razumijemo, 40g su dvije mjerice wheya, ako se ja ne varam? I tako si jeo svaki dan zadnja dva mjeseca? Ne pijem ga već dvije godine pa sam zaboravila. Radi jedno vrijeme koliko ti dopušta ta desna ruka, nadoći će. I tu bi ti mogle jednoručne vježbe dosta pomoć. E sad za hranu, velim, ja sam uvijek na strani prave hrane i to što je moguće raznovrsnije. Dosta nas sebi složi jelovnik pa dere stalno po jednom i onda se čudimo kad nam jednog dana ono što smo godinama jeli više ne paše. Kako se ti osjećaš na sadašnjem jelovniku? Ako ti smeta što ti vaga divlja, a ako si više na nekom održavanju, a ne u deficitu s teškim treninzima onda ti možda ni ne treba toliko proteina, pa ne znam jesi probao možda negdje 1,2-1,5g/kg, ako već brojiš koliko P unosiš. Možda bi dobio iste efekte, a lakše bi ti bilo to unijet. Ova vaga što ti divlja ti lako može biti od kreatina, a ako njega unosiš skup s wheyem, lako se nakupi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.