New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  123 9>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje za bulking i definiciju
    Posted: 14 Svibanj 2019 at 23:22
Pozdrav. Žensko sam i imam 22 godine. Počela sam ići u teretanu u 5om mjesecu 2018. godine al kako sam stalno bila u deficitu ništa nisam uspjela mišića izgraditi. No u 11 mjesecu 2018. godine sam krenula sa bulkanjem. Kalorije za održavanje su mi po TDEE bile 2170 kcal pa sam krenula bulkat sa 2450 kcal. I sad (14.5.2019) još bulkam sa isto toliko kcal. Narasli su mi mišići ali naravno i masti sam dobila. E sad htjela bi šesti mjesec radit definiciju ali nigdje ne mogu naći pravi pristup. Znači naravno želim izgubiti što više masti a da minimalno mišića izgubim. Da li je onda bolje da idem u deficit na 1600 kcal i budem u njemu 2,3 tjedna ili da idem u deificit na 1800 kcal i budem mjesec dana u njemu?  I da li se mogu uopće u dva,tri tjedna dobro izdefinirati?
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 10:37
Pozdrav Tina,

iz svega navedenoga jako je tesko dati odgovor..

Koliko kilograma si nabacila, kakvo je trenutno stanje sa bodifetom, koliko nisko planiras ici, koliko kilograma/cm mislis da trebas skidat?

Sto se tice unosa, najbolje je krenut postepeno snizavanjem kalorija, ili pojacavanjem aktivnosti na tjednoj bazi..
Pratiti parametre, mjere/kilazu na tjednoj bazi i od toga dalje pravit potrebne izmjene..

Ne znam sto tocno planiras u 2-3tjedna, ali to je izuzetno kratak period za vidjeti nekakve velike promjene cak i u slucaju ekstremnih pristupa.. 2-3mjeseca bi vec nekako realnije zvucalo..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 10:39

Pozdrav Tina :)

Koliko će ti vremena trebati ovisi o tome koliko uopće misliš skidati. Koliko si kg (i/ili BF-a ako mjeriš) sveukupno dobila?

1600 bi ti mogao biti preveliki početni deficit ako si zbilja bila na toliko kcal koje si navela. I ako nemaš puno za gubit. Sve ovisi o tome u kakvoj si trenutno formi, i kakva ti je generalna potrošnja (treninzi + ostale aktivnosti).

Iako si malo na knap krenula moguće je (opet kažem ovisno o formi) samo treba sve dobro posložiti, i nastaviti sa kvalitetnim treningom da što više sačuvaš miš.masu.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 16:36
Problem je što ja jako teško dobivam mišiće a još lakše ih i gubim, tako da mislim da bi 2,3 mjeseca bilo stvarno previše. Počela sam bulkati sa 57 kg, a sada sam na 60 kg. Dakle u 6 mjeseci na suficitu od 300 kcal iznad održavanja sam dobila 3 kg. Body fat nisam mjerila.
Evo najbolje po ovoj slici trbuha: https://drive.google.com/file/d/1B68z7AmNRkeXppZDAT1Jc-DFzqmxVArD/view?usp=sharing
prva slika je kada sam počela bulkati. Tada sam bila premršava, jedino je dobro bilo što sam imala pločice. Sada je stanje kao na drugoj slici. Htjela bi se vratiti na body fat sa prve slike al da pritom ne izgubim guzicu i ruke koju sam izgradila.
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 16:41
P.S. na prvoj slici sam stisnula trbuh
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 16:56
Ja ne vidim pretjeranu razliku osim sto i sama kako kazes razlika je u kontrahiranom i ne kontrahiranom trbusnom zidu.. =)

Skidanem te tri kile vrlo vjerojatno ces vratit i izgled koji si imala, jer je to zaista mala, mala razlika.. Toliko da bi vjeroj. prva kila otisla odmah na ustrp vode i praznjenja crijeva..

Ako planiras ici u cikluse mase/definicije, da imas vece benefite u izgradnji misicne mase zbog nesto viseg kalorijskog unosa, stvarno bi trebala pravit vecu razliku u kilazi.. Na trenutno barem jos 4-5kg, da bi kasnije mogla spustit kile, a da to tijelo izgleda iole drukcije na slicnoj kilazi kao sto je prije mase bilo..

Zakljucak price, ako ti je cilj dobiti jos misica samo nastavi jest i rasti i budi strpljiva, jer je postotak masnog tkiva sasvim pod kontrolom i dalje.. Ako ti je pak cilj zadrzat steceno ostani na kilazi kojoj jesi..

Ja osobno ne bih isao na "definiciju" s obzirom na trenutno stanje...Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 17:56
Taj suficit je ipak bio nešto manji nego što misliš :) jer biš dobila više na kilaži da si redovito jela oko 300 kcal više. Varljivo je to brojanje kalorija, sa svih strana :) 

I iako se slažem sa svime gore napisanim, i iz osobnog iskustva nekako sumnjam da je daljnji bulking moguć pred ljeto ;) ali i zanima me kako izgleda ostatak tijela, odnosno gdje ti Tina vidiš najviše viška kojeg treba rješavati? Na trbuhu ga očito nema Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 22:51
A slika je slikana ujutro, tako da nakon sve ove unesene hrane da bi dosla do 2450 kcal na kraju dana trbuh izgleda puno veći. Kuzim da 3 kg nije puno, ali stvarno se osjecam velikoo pogotovo jer obozavam isklesanost. Mislim da sad ne ide ljeto, onda bi nastavila bulkat al mi je zbog ljeta najvise. Evo ovakvo je stanje sa rukama i nogama: (meni preveliko :(  )
https://drive.google.com/file/d/1cevoOuhitqGoavSciUUx1xvTqYkGb_oU/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1o_dBqBvhbq9H5QAqlIZcKw-zJc8DUoQw/view?usp=sharing


Edited by tina057 - 15 Svibanj 2019 at 23:00
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 22:52
Sumnjam bas da bas previse pogrijesim u brojanju kalorija, jer sam bas dugo za sve namirnice trazila najtocniju nutritivnu vrijednost i sve važem sirovo i baš sve sve važem, pa čak i začine kao što su curry itd. i maslinovo ulje pa čak i limun koji iscjedim 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Svibanj 2019 at 23:31
Originally posted by tina057 tina057 wrote:

Sumnjam bas da bas previse pogrijesim u brojanju kalorija, jer sam bas dugo za sve namirnice trazila najtocniju nutritivnu vrijednost i sve važem sirovo i baš sve sve važem, pa čak i začine kao što su curry itd. i maslinovo ulje pa čak i limun koji iscjedim 


Zasto ne odradis mjesec dana carb cycling? Ili 3 dana deficit od nekih 500 kcal, pa 4. Dan na 0 da ne uspori metabolixam..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 00:38
3 dana deficit da jedem 500 kcal sveukupno ili odrzavanje minus 500 kcal? A kako ja jedem niskokaloricnu hranu jer volim jest ogromne porcije,pogotovo povrca i skyra i onda da dodem do 2450 kcal i sa UH unesem 237 g proteina, strah me da mi bubrezi ne odu od toliko proteina 😂
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 06:55
Ne treba osobi tvoje tezine toliko proteina..
Odrzavanje - 500, a da si iznad bazalnog metabolizma..
Pojedi ugljikohidrate, nista ti nece biti :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 09:21

Tina, iako bi možda nekome drugome preporučila cycling za ovo što ti trebaš, čini mi se da kod tebe još dobar dio osnova nije izgrađen i da biš se u tom cikliranju samo smutila još više. To je super strategija koja ima svoje mjesto ali prije toga treba odraditi temelje da se znaš snaći u nečem naprednijem, ili bar prepustiti to nekome da te vodi kroz cijeli proces. Meni sve ovo zvuči preklimavo da bi ti to preporučila, a i bojim se da ti još dosta strahova treba razbit prije toga.

...važeš začine i limun?

Moraš znati da čak i da nađeš najtočnije tablice kalorija (što nećeš naći) postoji veliko pitanje koliko se od tih kcal kod tebe iskoristi. Jedna namirnica će se drukčije probaviti kod tebe, a druga kod mene (btw. postoji razlika i u istim namirnicama). Dakle postoje velika ograničenja ne samo u samom mjerenju tih kalorija (pa tako i u brojevima u tablicama i deklaracijama), već i u našim individualnim odgovorima na hranu. A da ne spominjem termički efekt kod proteina, di uvijek gubiš jedan njih dio na toplinu, ili hranu bogatu vlaknima u kojoj jedan dio kalorija ne moraš ni uzeti u obzir zbog vlakana .... i mogla bi ti o tome još pisati ali da skratim priču - ono što piše u tablici, nije ono što dobiješ na kraju i zato si i bila u puno manjem suficitu nego što misliš Smile

Možeš li nam napisati malo kako sada jedeš?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 09:37
Svako jutro napravim palacinku od 25 g wheya od stevie, 2 jaja i 50 ml bademovog mlijeka, ispecem na tavi porspricanu sa kokosovim uljem, i namazem preko pomijesan 150 g skyra sa 8 g kakaa bez secera, uz to pojedem 30 g pecenih indijskih oraha. Za drugi obrok naspricam tanjur sa kokosovim uljem, stavim jedno jaje, 30 g lanenog brasna, pola zlice praska za pecivo, ispecem to u mikrovalnoj a preko stavim 45 g sunke pilecih prsa i 70 g light cottage sira. Onda imam jos dva obroka prije i nakon treninga gdje npr naprav rizoto od 1 mrkve, 1 tikvice, 1 paprike, 100 g sampinjona, 2 paradajza, 150 g pasirane rajcice i 500 g sirove piletine i 100 g sirove integralne rize ili npr radim rizoro sa smrznutim kineskim ili meksickim mixom od leda. Ugl svaki dan kombiniram 500 g sirove piletine ili 500 g mljevene puretije sa dosta povrca i 100 g rize ili 500 g krumpira i jednom tjednom jedem ribu. Neposredno prije treninga isto pojedem 30 g indijskih oraha i poslije treninga popijem whey. Jos tijekom dana da dodem 2450 kcal pojedem najcesce skyr sa kakaom ili jos indijskih il neko voce ili nesto.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 09:58

100g riže i 500g piletine podijeliš u 2 obroka pretpostavljam? Ovo je nekih ... 5-6 obroka dnevno?

I tako otprilike radiš svaki dan tih pola godine? Jedeš li što zelenog lisnatog povrća? Neko drugo meso, druge orašaste, druge izvore UH-a?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2019 at 10:04
Da, podijelim u dva obroka. Al i dalje su to ogromni obroci. Podijelimnda jedan dio pojedem prije a jedan dio nakon treninga. Jedem samo pileca prsa, mljevenu puretinu, batak zabatak, ribu(tuna, brancin, oslic) i ponekad mljevenu junetinu. Od UH rizu, krumpir, kus kus, paste bez glutena i na dane kad treniram nekad pojedem zobene. To je uglavnom 4 obroka, jer ovo sto pojedem usput da dodwm do 2450 kcal pojedem odmah nakon ova 4 obroka, ajmo rec kao neki "desert". Jedem blitvu i spinat, ponekad salatu, a od ostalih orasastih samo nekad znam napravit "pohanu" piletinu tako da umocim piletinu u jaje i mljevene bademe i ispecem u rerni. Ne volim bas ostale orasaste
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.