New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje za bulking i definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje za bulking i definiciju

 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
Author
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2019 at 15:03
Još samo jedno pitanje, sta nije da se proteini racunaju samo iz namirnica zivotinjskog podrijetla? Meso riba jaja sirevi jogurti i whey?

Edited by tina057 - 20 Svibanj 2019 at 15:04
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2019 at 19:42

Ja uzimam sve u obzir ali se ne opterećujem koliko je točno iz biljnih izvora, bitno da je sve podmireno i da mi plan funkcionira. Gledam primarno na životinjske (da ih imam cca 20g u obroku) jer mi je tako jednostavnije, što ne znači da se ovi drugi automatski izbacuju. Što bi vegani brojali da se samo životinjski broje.....







"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2019 at 20:15

Ali ako misliš na to da li u svakom obroku baš moraš imati životinjski izvor da bi se računao, ne moraš.....dapače, dobro je kombinirati sve pa tako nekad i napraviti neki obrok samo s biljnim izvorima i odmoriti malo od ovih drugih. Bar se sa mahunarkama svašta da izvesti... ali i heljda, quinoa i tome slično su isto super namirnice u raznim varijantama.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2019 at 20:44
Razumijem :)
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 19:07
Evo vec tri dana pokusavan unijet vise UH i masti i dosta smanjila proteine i gladna sam cijeli prokleti dan iako i dslje unosim 2450 kcal. Znaci uzasno sam gladna toliko da nemam energije ustat sa kauca i pomaknut se i trbuh me ubija od gladi. U cemu je problem????

Edited by tina057 - 21 Svibanj 2019 at 19:08
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 19:21
Tina, kako si ti posložila te obroke i koliko si smanjila proteine? Jesi ostavila povrće? Kako sad izgleda taj jelovnik, spavaš li dovoljno i koliko vode piješ? Ajde pliz napiši ovdje onako po obrocima i kad, šta i koliko pojedeš u ta tri dana kako si promijenila. MOGUĆE je da si malo lošije posložila te obroke pa ti smeta nagla navala inzulina, da ti nisu uravnoteženi, i mene je znala ista stvar mučiti. Doslovno
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 19:31
Evo danas: pojela sam ko i uvijek u 11 one moje palacinke i indijske orahe, onda sam u 15 umjesto onog svog sendvica od lanenog, jaja, sunke i sira pojela 15 g chie topljene u bademovom mlijeku, 40 g zobenih pahuljica, 150 g sumskog voca, 100 g grckog jogurta i 5 g kakaa i ne da se nisam najela nego sam prokleto umrla od gladi a taj glupi obrok mi je uzeo toliko kalorija da sam jedva istrpila 3 sata do slj obroka i sad za dva obroka napravila 300 g mljevene puretine, jednu papriku, 45 g sampinjona, 100 g pasirane rajcice i 250 g njoka. Ja sad umirem od gladi, ne znam kako cu na trening, ovakvu glad nisam osjetila ne sjecam se od kad
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 19:33
A jucer sam umjesto tog sendvica napravila dva obroka. U jedan stavila tri rizina keksa umjeato peciva od lanenog i jaja i jos vise sira i sunke a u drugom obroku pojela insalatissime cous cous i isti ovaj rucak sa njokima i isto cijeliii dan gladna ko pas.

Edited by tina057 - 21 Svibanj 2019 at 19:37
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 19:34
Sad pijem jos vise vode samo da probam nekako ubit tu glad i poremetilo mi je cak i san, nisam mogla spavat sinoc cijelu noc od gladi

Edited by tina057 - 21 Svibanj 2019 at 19:36
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 20:21
Yep... Mislim ja da ti sebi malo previše provociraš inzulin s ovim obrocima. Nekima je mliječno i istala mlijeka protein, a nekima prvenstveno šećer i provolator inzulina, nažalost. Pitanje je kako reagiraš na mliječno i šećer iz baemovog mlijeka, a još i voće na to.... i sama sam od takvog obroka ostala gladna. Rižini krekeri ista stvar. Rafinirani šećer koji nema baš cjelovitih sastojaka, a zna dizati inzulin. Jesi probala si kad složiti omlet ili fritatu od jaja, povrća i par raženih krekera ili nekog kruha? Ni cous cous ni njoke mi nisu baš neko rješenje jer je to sve rafinirano i od bijelog brašna i nije ni čudo da si gladna, pogotovo ako nemaš uz to dosta proteina. Gledaj sastav tih kupovnih stvari kad kupuješ. Nisu tortilje i to zlo, ali ja ne bi to prečesto i gledaj sastav, da je čim manje tih TipXY ili EXYZ stvari. Ja bi si fino odredila neki unos proteina, recimo 120g i to si raspodijelila na obroke, kako ti je rekla Gymka. cca 20-30g po obroku.
Recimo, doručak:
Zobena kaša od 50g zobenih, kakaa, i 120 g bjelanjaka. Možeš i šumsko voće dodati. Uz to možda još šaka indijskih.
Ručak: Bilo kakvo meso, povrće i možda 3-4 krekera, dakle, 200g te puretine, tikvice, rajčica, paprika, u to si razbij 3 jaja, i uz to 3-4 krekera i možda jabuka. Možeš i salatu uz to ako hoćeš s nešto ulja
Za večeru možeš ako jedeš, neku salatu od tune sa recimo 70-80g kuhane heljde, začiniti naravno. Dakle, povrće, tuna, i heljde, prosa.... čega već voliš, recimo nekih 70g za početak, pa gledaš kako ti je. Ili čak možda i posni, ali s povrćem i nešto masti i možda škroba umjesto voća i mlijeka.
Uglavnom možda da gledaš da u svakom obroku imaš sve, da piješ vode i testiraš. Ako si gladna, jbga, uzmi, jedi. Neće se ništa desiti. Ja sam prekjučer bila na 2200, danas sam na jedva 1200 i nisam gladna. Trebat će malo fine tuninga, but you'll get there. Sad si npr. nešto testirala, nije išlo, i za dalje ti je malo jasnije: Za početak se držat cjelovitih žitarica, dakle raženo brašno, zob i ostala ekipa.


Edited by Justanyone - 21 Svibanj 2019 at 20:28
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 20:29
A gledala sam u njokima u sastojcima, nemaju bijelo brasno. Bar ove koje ja kupujem. Ma odlucila sam ipaj uzeti nutricionista
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 22:50
Al ovo je samo tri obroka? Jos ja jedem rucak u 19 navecer i 22. Znaci jedem u 11,15,19 i 22. Zadnja dva obroka su mi "rucak".

Edited by tina057 - 21 Svibanj 2019 at 22:50
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Svibanj 2019 at 23:44
Nemam baš vremena pročitati sve postove, ali tina057 ti očito imaš neki gastrointestinalni ili slični poremećaj kad si neprekidno gladna. Ljudsko tijelo je evolucijom razvilo skladištenje a i trošenje energije, duga teorija i nemam vremena, ali ne možeš neprekidno se trpati hranom makar i kalorijski unos bio samo na "održavanju" jer se postprandijalno aktiviraju neki drugi molekularno-biokemijski putevi i signalizacija.
----Justanyone, samo kratka napomena, nemojmo svako lučenje inzulina nazivati provokacijom ( ti vjrojatno imaš svoje razloge iz svojih bivših problema i načina života), netko tko redovito ima fizičku aktivnost i nema inzulinsku rezistenciju je sasvim drugi slučaj od neaktivne osobe koja glikogen troši samo na preživljavanje, tj za normalni rad organa (znači ne troši glikogen iz mišićnih ćelija nego samo glukozu iz krvi), aktivni mišići (tj u vrijeme vježbanja) troše do 20 puta više nego isti mišići u mirovanju, zato je fizička aktivnost sposobna metabolizam držati u višoj brzini, jasno i neka bolesna stanja nažalost. Nekad davno dok sam bio klinac i bila siromašnija vremena, kao djeca smo jeli 90% ugljikohidrata, tj kruha(onda još nisu špricali pšenicu glifosatom) sa šećerom, kruha sa masti lukom i paprikom, ili češnjakom, meso 2-3 puta tjedno, ali smo čitav dan bili aktivni - i ljeti i zimi, te nije bilo baš nijednog debelog u školi. Tako da je cijela slika relativno složena, ali je ipak produkt današnjeg načina života i bezobzirnosti politike u proizvodnji hrana. Postoji već poprilično znanstvenih dokaza kako fizička neaktivnost-aktivnost u djetinjstvu utječe na zdravlje, od organa do ostalog. Nekad je bilo normalno da se djeca igraju i 5-6 sati dnevno, danas imaju 2 sata tjelesnog tjedno a kad odu doma iz škole sede pored neke igre ili slično (čast iznimkama) i onda dolazimo do epidemije metaboličkog sindroma, dijabetesa, masne jetre itd... Nebitno da li je pojedinac vitak ili ima višak kg, čim je neaktivan već je na rubu bolesti, imao simptome ili ne. Skoro svake godine se otkrije novi hormon koji je produkt mišićne aktivnosti, neki od kardia i neki drugi od rezistentnog treninga. Pa neka ljudi kupuju gadgete djeci ... Onaj tko ozbiljno vježba, može u slastičarnu svaki dan bez straha, ali to naravno ne znači da je rafinirani šećer zdrav, kao ni veće količine zasićenih masti. Sad idem na 2 bounty sladoleda za nagradu :)

Edited by iver - 21 Svibanj 2019 at 23:45
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2019 at 00:00
Cek ne mogu bas raspoznati zakljucak ove price tocno za mene? Da li je nekako moguce da moje tijelo opcenito ne podnosi UH? Jer kad jedem jelo sa samo mastima i proteinima ja se uspijem zasitit na nekih 4 sata. Ali jos jedna cudna situacija, evo npr pojedem normalni rucak i budem sita 4 sata, ali ako pojedem taj isti rucak i nakon njega pojedem bananu ja cu ogladnit za sat vremena? Uvijek sam se cudila sebi kako je to jeb*** moguce ako sam pojela jedan te isti obrok samo sam u drugom slucaju pojela bananu plus? Nekad mi se zna desit da recimo sam ful ful gladna i nemam ništa drugo pri ruci pa pojedem neko voce i budem jos onda troduplo gladnija?
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2019 at 00:42
Mnogi od nas smo različiti, možda tebi nešto poveća gastrointestinalna lučenja i u nekim slučajevima brže razgradiš onda hranu... Ne znam. Meni ako pojedem desert-kolač - tortu nakon obilnog obroka, čitav dan više nisam gladan, pa sam odustao od deserta, ali meni je omiljena hrana meso-krompir-kruh, jedem kruh čak i uz rizoto, ja ogladnim od salate pa je uopće ne jedem - samo zelje ili pečene paprike sa uljem i češnjakom. Ali ja sam isto nenormalan jer jedem jako ljuto. Kako se osjećaš kad npr pojedeš grah sa kobasicom ( ili grah-repa-suho meso), ili npr neku hranu sa krompir pireom - npr špinat+pire + jaja, ili punjene paprike sa pireom ( tu ima i riže u punjenju i pirea)? I opet idem nekamo, pa te prepuštam društvu...

Edited by iver - 22 Svibanj 2019 at 00:46
Back to Top
tina057 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Svibanj 2019
Location: Rijeka, Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tina057 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2019 at 00:49
Uf mislim da nakon graha ne mogu izac jedno tri dana iz kuce od srama i smrada a isto i za luk i cesnjak. Kobasicu i suho meso mrzim iz dna duse :( i ja sam isto nenormalna sa ljutim, ako ne natrpam chillija i currya nema mi smisla ni jest
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 9>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.