New Posts New Posts RSS Feed - Koliko kg dolje tjedno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliko kg dolje tjedno

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliko kg dolje tjedno
    Posted: 06 Prosinac 2014 at 14:30
Dnevna potrosnja mi je oko 4000 kcal,tj. BMR je oko 2000,svaki dan setam 1,5 h kada idem po namirnice i sl.,trening snage imam 3 puta tjedno i vozim sobni bic svaki dan po 2 sata,gledam uz voznju filmove ili slusam muziku pa mi nije dosadno....sad dok pisem vozim npr...Moje pitanje je posto zelim gubiti salo koliko da jedem kalorija a da ne bude premalo tj. koliko je moguce izgubiti sala u jednom tjednu?
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 15:05
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Dnevna potrosnja mi je oko 4000 kcal,tj. BMR je oko 2000,svaki dan setam 1,5 h kada idem po namirnice i sl.,trening snage imam 3 puta tjedno i vozim sobni bic svaki dan po 2 sata,gledam uz voznju filmove ili slusam muziku pa mi nije dosadno....sad dok pisem vozim npr...Moje pitanje je posto zelim gubiti salo koliko da jedem kalorija a da ne bude premalo tj. koliko je moguce izgubiti sala u jednom tjednu?

Najoptimalniji gubitak težine iznosi 0,5 kg tjedno. Dok si u toj granici možeš biti siguran da ne gubiš previše mišića (zapravo gubiš ih minimalno), naravno uz dobru prehranu i trening ;)

Znači 0,5 kg, to ti je 3500 kcal deficita tjedno. Dakle svaki dan deficit od 500 kcal (najbolje jednak omjer treninga i prehrane) i salo će ići polako ali sigurno :)
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 15:15
Ocekivao sam takav odgovor...iako po novom ima raznih teorija...to mi se cini najpametnije ipak...omogucuje mi da se ne odricem niceg sta volim a i dalje gubim polako...samo me zanima koliko je zdravo toliko trosit dnevno...meni nije problem...osjecam se super...samo sto sam se nacitao od raznih fitness gurua kakao cardio nije zdrav,pogotovo ne 2 h dnevno...
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 15:27
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ocekivao sam takav odgovor...iako po novom ima raznih teorija...to mi se cini najpametnije ipak...omogucuje mi da se ne odricem niceg sta volim a i dalje gubim polako...samo me zanima koliko je zdravo toliko trosit dnevno...meni nije problem...osjecam se super...samo sto sam se nacitao od raznih fitness gurua kakao cardio nije zdrav,pogotovo ne 2 h dnevno...

Po mome mišljenju jutarnji cardio na tašte 60-65% max HR-a u trajanju od 60 minuta je sasvim dovoljan. Naravno uz anaerobni trening barem 3 puta tjedno. Ako želiš možeš uz to dodati i HIIT trening 2 - max 3 puta tjedno u dane kad ne radiš trening s utezima i nikako na tašte ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:23

Tancho, prema tebi je dena mala beba sa tim računanjem Tongue

Znači točno 2000 i 4000? Dobar si Wink Ok, ajmo se malo odmaknuti od tih brojeva.....očito si dosta aktivan što je pohvalno, imaš volje i imaš malo više prostora za jesti od drugih s obzirom na toliku potrošnju. Mada...ja sam ti više neki hormonski tip nego matematički :) pa bi bilo korisno vidjeti kako ti slažeš te obroke, više nego neke šture brojke koje mogu, a i ne moraju biti točne. 

Pitaš koliko kalorija biš trebao jesti, tražeći neki odgovor baziran na računima......zašto jednostavno neko vrijeme ne stavljaš na papir sve što jedeš (ako to već ne radiš), svaku aktivnost koju odradiš i rezultate svega toga pa vidiš sam? Možda bi ti trebalo puno više ili puno manje od onoga što bi kao bilo preporučeno za nekog sa tvojim podacima.

Kako i koliko sada jedeš i kako ti sve te aktivnosti utječu na tijelo, što primjetiš što se kilaže i ostalog tiče? Koliko uopće imaš tog masnog tkiva, kako mišićna masa stoji, kakva ti je energija, odnosno snaga na treningu i općenito, kako se osjećaš sveukupno? To mnoštvo aktivnosti može i ne mora biti dobro, meni čak i nije problem toliko u količini koliko u intenzitetu, a tvoj nije toliko jak pa mislim da je manja opasnost....mislim da nas više kontinuirano jak intenzitet treninga lomi od ovih lagano/umjerenih češćih aktivnosti.....ovdje bi se sigurno iver snašao bolje od mene ;)

Pitanje je što je s kortizolom od svega toga (mada nije toliko žestok kao kod većih intenziteta), njegovog utjecaja na mišićnu masu....ako si svim time previše jedeš muskulaturu, odnosno to vidiš na sebi, naravno da neće biti dobro, jer gubitak toga vuče sve ostalo, a i treninzi su time traljavi, gubiš volju.....još ako prehrana nije dobro usklađena, hormoni se dobro ne reguliraju, stres od svega toga korak po korak preplavljuje tijelo....na kraju možeš završit pretreniran, ravan i sav nikakav....a salo tvrdoglavo stoji ili se jedva miče...pa čak i novo dolazi :) a čuj...pitanje je i kako sjediš na tom bike-u tih 2h, nadam se da nisi sav zgrbljen i da je bar sve dobro narihtano da ništa ne pati :)

Eto....a ti si samo tražio brojke LOL






Edited by Gym_girl - 06 Prosinac 2014 at 16:27
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:45
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Tancho, prema tebi je dena mala beba sa tim računanjem Tongue

Znači točno 2000 i 4000? Dobar si Wink Ok, ajmo se malo odmaknuti od tih brojeva.....očito si dosta aktivan što je pohvalno, imaš volje i imaš malo više prostora za jesti od drugih s obzirom na toliku potrošnju. Mada...ja sam ti više neki hormonski tip nego matematički :) pa bi bilo korisno vidjeti kako ti slažeš te obroke, više nego neke šture brojke koje mogu, a i ne moraju biti točne. 

Pitaš koliko kalorija biš trebao jesti, tražeći neki odgovor baziran na računima......zašto jednostavno neko vrijeme ne stavljaš na papir sve što jedeš (ako to već ne radiš), svaku aktivnost koju odradiš i rezultate svega toga pa vidiš sam? Možda bi ti trebalo puno više ili puno manje od onoga što bi kao bilo preporučeno za nekog sa tvojim podacima.

Kako i koliko sada jedeš i kako ti sve te aktivnosti utječu na tijelo, što primjetiš što se kilaže i ostalog tiče? Koliko uopće imaš tog masnog tkiva, kako mišićna masa stoji, kakva ti je energija, odnosno snaga na treningu i općenito, kako se osjećaš sveukupno? To mnoštvo aktivnosti može i ne mora biti dobro, meni čak i nije problem toliko u količini koliko u intenzitetu, a tvoj nije toliko jak pa mislim da je manja opasnost....mislim da nas više kontinuirano jak intenzitet treninga lomi od ovih lagano/umjerenih češćih aktivnosti.....ovdje bi se sigurno iver snašao bolje od mene ;)

Pitanje je što je s kortizolom od svega toga (mada nije toliko žestok kao kod većih intenziteta), njegovog utjecaja na mišićnu masu....ako si svim time previše jedeš muskulaturu, odnosno to vidiš na sebi, naravno da neće biti dobro, jer gubitak toga vuče sve ostalo, a i treninzi su time traljavi, gubiš volju.....još ako prehrana nije dobro usklađena, hormoni se dobro ne reguliraju, stres od svega toga korak po korak preplavljuje tijelo....na kraju možeš završit pretreniran, ravan i sav nikakav....a salo tvrdoglavo stoji ili se jedva miče...pa čak i novo dolazi :) a čuj...pitanje je i kako sjediš na tom bike-u tih 2h, nadam se da nisi sav zgrbljen i da je bar sve dobro narihtano da ništa ne pati :)

Eto....a ti si samo tražio brojke LOL





....LOL..G..izvini za ono nekidan šta sam planija na tebe....i ....oprosti za ove brojeveLOLLOLLOL....profesionalna deformacija...ali ja bi Tachi sve izračuna ako mi reče kilogrameLOL...i znam di griješi jer vidim sebe
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:51
Ravan sam skroz dok sjedim,nema grbljenja,naučio sam se dobro naštelat kičmu jer moram biti napet kad radim ispod dizalice u garaži...što se snage tiće u tome nemam problema,nisam dugo trenirao ali od kada sam opet krenuo samo napredujem i osjećam se bolje...jedem nešto slično Warrior dietu jer mi tako paše,znam da nisi ljubitelj toga ali meni stvarno paše i tako imam najviše energije i koncentracije tokom dana,nešto sam probavao sa dodatnim obrocima preko dana ali to mi je samo oduzimalo vrijeme i čak su me ti mali obroci čini gladnijim,jednostavno mi ovako paše...jedem jako puno povrća,kuhanog,sirovog,pečenog,jaja domaća,piletinu uzimam na placu,od ribe jedem sardine,ugljikohidrati su razne tikve i bundeve,jedem puno krumpira...uglavnom osjećam se super...samo što moram počistit to salo koje sam skupio u nekoliko mjeseci netreniranja i loše prehrane(previše junka prečesto)...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:51
Originally posted by Fortitudo Fortitudo wrote:

Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ocekivao sam takav odgovor...iako po novom ima raznih teorija...to mi se cini najpametnije ipak...omogucuje mi da se ne odricem niceg sta volim a i dalje gubim polako...samo me zanima koliko je zdravo toliko trosit dnevno...meni nije problem...osjecam se super...samo sto sam se nacitao od raznih fitness gurua kakao cardio nije zdrav,pogotovo ne 2 h dnevno...

Po mome mišljenju jutarnji cardio na tašte 60-65% max HR-a u trajanju od 60 minuta je sasvim dovoljan. Naravno uz anaerobni trening barem 3 puta tjedno. Ako želiš možeš uz to dodati i HIIT trening 2 - max 3 puta tjedno u dane kad ne radiš trening s utezima i nikako na tašte ;)

...slažem se za cardio na tašte.... i još ga držat na 65% 126-129 otkucaja...samo ako ga odradiš 60minShocked....svaka čast
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 16:58
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Ravan sam skroz dok sjedim,nema grbljenja,naučio sam se dobro naštelat kičmu jer moram biti napet kad radim ispod dizalice u garaži...što se snage tiće u tome nemam problema,nisam dugo trenirao ali od kada sam opet krenuo samo napredujem i osjećam se bolje...jedem nešto slično Warrior dietu jer mi tako paše,znam da nisi ljubitelj toga ali meni stvarno paše i tako imam najviše energije i koncentracije tokom dana,nešto sam probavao sa dodatnim obrocima preko dana ali to mi je samo oduzimalo vrijeme i čak su me ti mali obroci čini gladnijim,jednostavno mi ovako paše...jedem jako puno povrća,kuhanog,sirovog,pečenog,jaja domaća,piletinu uzimam na placu,od ribe jedem sardine,ugljikohidrati su razne tikve i bundeve,jedem puno krumpira...uglavnom osjećam se super...samo što moram počistit to salo koje sam skupio u nekoliko mjeseci netreniranja i loše prehrane(previše junka prečesto)...

...tancho ..i ja sam skida kile sa sobnom biciklom...al sam koristija pulsmetar ...i to ti je puno 2 sata....odradi 45min iza ručka....i 45min navečer...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 17:18

Bez brige dena, sve si mi draži nekako Cool


Hehe Tancho, ma nisam ja tvrdo protiv Warriora Smile Istina, ne smatram da je to baš najbolji način za većinu radi niza razloga (pogotovo zašto što je većini teško izdržati na tome pa se nema smisla mučiti kad ima bezbroj lakših načina) ali uvijek se nađe neka iznimka, kao i u svemu drugom. Ja samo mislim da ćeš za neko vrijeme otkriti da ti nešto paše još bolje ali nema veze, možda sam u krivu ;)

Ok, uglavnom osjećaš se dobro :) E sad....iako sav taj kardio može pomoći (kao i odmoći) i nije da se ne slažem s dečkima, moje iskustvo je bilo takvo da sam višak skinula bez prevelikog mučenja tim aktivnostima i postocima :) Ok, meni je bilo lakše jesti manje nego letati više Big smile što možda kod tebe nije slučaj i želio biš imati veću slobodu kod jelovnika, a gušt ti je kretati se toliko...ok, može i jedno i drugo, samo naglašavam da ne misle svi da je tona kardija neophodna za fat loss jer nije :)

U svakom slučaju...ovo nabrojeno mi niš ne govori :) Bitne su količine i bitno je kako tebi tijelo podnosi tu količinu i kombinaciju hrane u jednom obroku...ali ako si siguran da su junk i manjak treninga glavni krivci za taj višak masti onda dobro, prihvaćam :) Kako god - jedi sad što jedeš i prati koliko i što, i prati kako ti se tijelo ponaša uz sve te aktivnosti....ako skužiš da mast ide dolje, a sve drugo super onda si tu negdje, pogađaš s hranom i sa svime...nastavi tako dalje.....suprotno - nešto mijenjaj...smanji, čak i od oka ne moraš nužno vagat ako si već uže u tome pa i otprilike znaš....zamijeni.....bez previše potrebe za brojkama. Kužiš što ti hoću reći :) Pojednostavi si sve to malo i samo prati tijelo.....nakon toliko vremena u ovim igricama sa njim sigurno već i znaš na što reagira :)






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 17:25
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Bez brige dena, sve si mi draži nekako Cool


Hehe Tancho, ma nisam ja tvrdo protiv Warriora Smile Istina, ne smatram da je to baš najbolji način za većinu radi niza razloga (pogotovo zašto što je većini teško izdržati na tome pa se nema smisla mučiti kad ima bezbroj lakših načina) ali uvijek se nađe neka iznimka, kao i u svemu drugom. Ja samo mislim da ćeš za neko vrijeme otkriti da ti nešto paše još bolje ali nema veze, možda sam u krivu ;)

Ok, uglavnom osjećaš se dobro :) E sad....iako sav taj kardio može pomoći (kao i odmoći) i nije da se ne slažem s dečkima, moje iskustvo je bilo takvo da sam višak skinula bez prevelikog mučenja tim aktivnostima i postocima :) Ok, meni je bilo lakše jesti manje nego letati više Big smile što možda kod tebe nije slučaj i želio biš imati veću slobodu kod jelovnika, a gušt ti je kretati se toliko...ok, može i jedno i drugo, samo naglašavam da ne misle svi da je tona kardija neophodna za fat loss jer nije :)

U svakom slučaju...ovo nabrojeno mi niš ne govori :) Bitne su količine i bitno je kako tebi tijelo podnosi tu količinu i kombinaciju hrane u jednom obroku...ali ako si siguran da su junk i manjak treninga glavni krivci za taj višak masti onda dobro, prihvaćam :) Kako god - jedi sad što jedeš i prati koliko i što, i prati kako ti se tijelo ponaša uz sve te aktivnosti....ako skužiš da mast ide dolje, a sve drugo super onda si tu negdje, pogađaš s hranom i sa svime...nastavi tako dalje.....suprotno - nešto mijenjaj...smanji, čak i od oka ne moraš nužno vagat ako si već uže u tome pa i otprilike znaš....zamijeni.....bez previše potrebe za brojkama. Kužiš što ti hoću reći :) Pojednostavi si sve to malo i samo prati tijelo.....nakon toliko vremena u ovim igricama sa njim sigurno već i znaš na što reagira :)







...u sljedećem blogu...šta dolazi... sam pisa o warrioru..Big smile...prikupljam neke slike iz svoje galerijeBig smile
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 17:34
Jedva čekam Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 17:48
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Jedva čekam Clown

....uf ...triba inspiracije za pisatSmile...i ne moš na gladno pisatBig smile...triba brdo UH  ...triba držat humor visokLOLLOL...ako bude drugi dio lošiji ...nevaljaCry
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 17:58
Ma neee.... inzulin te slomi pa zakunjaš na pol teksta....drž ravnotežu glukagona i inzulina, dodaj malo masti da se sporije otpušta i pisat ćeš do sutra Tongue
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2014 at 18:32
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ma neee.... inzulin te slomi pa zakunjaš na pol teksta....drž ravnotežu glukagona i inzulina, dodaj malo masti da se sporije otpušta i pisat ćeš do sutra Tongue
....ma vidi vidi.Big smile.....a čoklit sa lješnjacima i to wholeConfused...ka šta je papimEmbarrassed..jel to valja
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2014 at 10:50
Samo prati svoj osjećaj...još ćeš se toga puno ti načitati što je dobro a što nije.... " doktori znanstvenici".... koji su zalijepljeni na foteljama dok pišu nekakva istraživanja a nisu digli ništa teže od olovke sa poda....

Ništa nije previše...dok ne ideš preko onoga što ne možeš izdržati....znaš i sam najbolje :) nije tako ni lagano CNS spaliti....pogotovo kada duže trneiraš
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.