New Posts New Posts RSS Feed - Kako s prehranom?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako s prehranom?

 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
Author
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 17:42
joj tek sam sad vidjela. što se tiče tune, nije previše jedna konzerva za večeru?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 17:43
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

joj tek sam sad vidjela. što se tiče tune, nije previše jedna konzerva za večeru?

naravno da nije :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 17:44
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

izračunala sam. ali mi je stvarno previše i ne mogu toliko jest i ne razumijem to zbrajanje kalorija i vaganje hrane. cijeli dan sam opterećena sa hranom i s time koliko moram jest. možda sam se i zato udebljala, od stresa prema hrani.
jela sam 1 jetricu jer sam mislila da nije baš pametna za jest
inače ih obožavam i jedva se suzdržavam. dobro. mislim da ću često dolazit sa pitanjima, bar dok se ne uhodam.

mogu onda ako za ručak nemam neke proteine, pojest manje npr. svinjetine + normalan prilog i malo svježeg sira na dvopeku da nadoknadim?


ček, jesi vidjela ovaj kalkulator https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
naravno da mozes ovu kombinaciju, samo pripazi da onda svinjetinu pravis bez masti ili da ne bude masna jer ako dodas npr. ulje + mast iz mesa+ mast iz svjezeg sira (ako nije posni) nakupi se masti..
jetrica je super, puna proteina i zeljeza samo sto za pecenje treba dosta ulja bar meni
cookies are for pussies
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 17:45
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Ali bolje umjesto voca i orasastih, pojest proteine i orasaste.. svakako radis uslugu misicima dovodeci proteine :)

ma pojedes sve i vocku i sir i bademe i amen
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 17:49
hahaha sad ste me nasmijali. ok, zapravo mogu jest svoje jetrice? PREDIVNO!
i to za tunu SUPER! :)
vidjela sam taj kalkulator, ali na njemu nema sve i naljutim se kad vidim da mi to sve opet nije dosta kcal.
uglavnom sve jedem bez puno masnoće jer ne volim masno (osim čvaraka koje više ne jedem :( )
pa bože, sad mi je još manje jasno zašto sam se udebljala.
hvala vam, super ste! :))
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 18:00
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

hahaha sad ste me nasmijali. ok, zapravo mogu jest svoje jetrice? PREDIVNO!
i to za tunu SUPER! :)
vidjela sam taj kalkulator, ali na njemu nema sve i naljutim se kad vidim da mi to sve opet nije dosta kcal.
uglavnom sve jedem bez puno masnoće jer ne volim masno (osim čvaraka koje više ne jedem :( )
pa bože, sad mi je još manje jasno zašto sam se udebljala.
hvala vam, super ste! :))


moguce da si i prije jela malo pa si usporila metabolizam i zato si se udebljala..zato kazem da trebas jesti dovoljno jer tijelo kad osjeti da je "pod stresom" tj kad osjeti da si u modu izgladnjivanja se brani tako sto nezeli mrsavit tj davati masti jer mu trebaju da "prezivi"..slikovito opisano jel
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 18:06
okii:)
ali se ne osjećam gladnom nikad. nego onako taman da imam energije i volje, a da nisam trula!! :)
možda kad mi se tijelo na to privikne krene na bolje :) a opet. meni je tijelo dosta čvršće od vježbi. ko zna, možda već slijedeći tjedan krene na bolje.
mogu vam nekad poslat svoj jelovnik za slijedeći dan pa da mi kažete ako je dobro i dali treba nešto promijenit??
ugodna večer! :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 18:26
naravno, ovo je tvoja tema sad, mozes svaki dan pisat jelovnike i vjezbe i netko ce ti iskomentirat. Samo malo pojacaj proteine kroz meso, ribu i sir, povrca vidim imas, od UH mozes koristiti sve integralne- razeni kruh, int tjestninu, int. rizu, heljud, jecam, leca, grahorice..masti nek budu iz orasastih (tu nemoj pretjerivat jer su dosta kaloricni) i maslinovog ulja
sretno
cookies are for pussies
Back to Top
jure01 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jure01 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 19:18
može :))
kad vježbam se oznojim, ali vidim da se ovi na videu puno više znoje od mene. postoji neka namirnica ili piće koje se može popit/pojest (prirodno)
 prije vježbanja da potakne jače znojenje i topljenje masnog tkiva? 
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 19:24
može :))
kad vježbam se oznojim, ali vidim da se ovi na videu puno više znoje od mene. postoji neka namirnica ili piće koje se može popit/pojest (prirodno)
prije vježbanja da potakne jače znojenje i topljenje masnog tkiva?

s krivog sam gore :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 20:29
znojenje nema apsolutno nikakve veze s topljenjem masnog tkiva..da ima svi bi lijepo odlazili u saunu i bili bez sala.. prije treninga možeš popiti crnu kavu bez secera i mlijeka kao "prirodni fat burner"
cookies are for pussies
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 21:57
hm. ok. znači, ništa posebno ne mogu napravit. samo se trudit, jest i čekat
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 22:44
idem ispočetka:
imam 58kg , visoka (niska) sam 163 cm i 21 god.
ponovo sam izračunala bmr (1413) i tdee (2190) i - 20% (438) = 1752.
moram unosit 1700 kcal u tijelo na dan kako bi mršavila, jelda?
pročitala sam negdje da se na dan može unosit do 300 g proteina i ne više? istina?
koliko bi trebala od tih 1700 kcal unijet proteina, masti i uh?
i kako izračunat koliko ima kcal sviježi sir(ili bilo što drugo), manje/više od 100 g? npr. koliko ima jedna jušna žlica sira (kao međuobrok na dvopeku) ili se takvo što ne treba mjerit?

gledam u 100 g zobenih pahuljica ima 402 kcal, ali to je puno za jedan doručak kad se uz to doda mlijeko, grožđice i brusnice te neko voće?
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 22:59
i kako tih 1700 rasporedit po danu. koliko za doručak(s međuobrokom) koliko za ručak(+međ) i koliko za večeru?
hvala
Back to Top
TaPe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 211
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TaPe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Sijecanj 2014 at 23:01
s time da u 19 h vježbam a u 20 večeram i poslije oko 22 znam ić u brzu šetnju, malo trčkarat. i ne volim jest na večer poslije 20/21 jer ne mogu zaspat.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Sijecanj 2014 at 08:46
Originally posted by TaPe TaPe wrote:

a što se tice jela, evo otprilike ovako ide.

dorucak- zobene pahuljice sa groždjicama i mlijekom ili jogurtom ili feta kruha sa tankim slojem maslaca i meda + zeleni caj

medjuobrok- ako imam voce, bademi, orasi

rucak- ovisi, ponekad ako sam u mogucnosti skuham u jusi piletinu sa mrkvom, cvjetacom + salata
a ponekad su tu ruža, pašta, krumpir..bolonijez, gulaš, grah. (takve stvari se trudim u što manjim kolicinama)
ponekad i riba. sve ovisi o mogucnostima

medjuobrok-jogurt/povrce/voce.......

vecera- posni sir/ pileca prsa/ tuna (na salati)-sve ovisi o mogucnostima

pijem puno vode i zelenog caja. no nekako nisam sigurna. htjela bi da mi netko pomogne kako, ali da nije preskupo i nemoguce to iskombinirat:)


TaPe, možeš li otprilike navesti količine svega navedenog po obrocima? Koliko se uopće snalaziš u tim količinama hrane? Znaš li koliko je cca 100g pašte u tanjuru? Big smile



To se dešava kod tih kalkulacija, BMR-a, TDEE i ostalog - netko ko je manje više zobao cijeli dan odjednom skoči za par stotinjak kcal (jer tako piše da treba jesti) pa dobije par kg-a ;)


Zato ja volim krenuti od trenutnog stanja i nadograđivati dalje, do tog famoznog održavanja koje može bit dan i noć kod dvoje ljudi sa istim mjerama. Ko kaže da je tebi održavanje 1700 kcal, ako si već izdrobila taj metabolizam sa grizom hrane tu i tamo?


Ti trebaš malo promijeniti jelovnik ali ne samo dodavati kcal bzvz..... ne bi ti škodilo više proteina, povrća i umjerena količina kompleksnih UH-a. Ovako se prečesto poigravaš sa šećerima, a ne jedeš dovoljno. Možda i jedeš što se kcal tiče za sadašnje tvoje potrebe ali omjeri ti ne štimaju.

Vidim i da imaš mrvicu problema sa nerazumijevanjem doma što se hrane tiče :) To uvijek teško shvaćam ali dobro, i ja sam se dugo borila s time, čak sam i sada "opsjednuta" kad sam zapravo najopuštenija u ovih 15-ak god što kompliciram s hranom :D Koliko mogućnosti uopće imaš birati što ćeš jesti? Ne samo birati već i nabaviti si potrebnu hranu - kvalitetne izvore proteina i to. Nama je jednostavno reći - treba ti više proteina - ali znam da nekad to nije lako i ostvariti.

Dakle, koliko si uopće u mogućnosti birati hranu za sebe? Koliko se često posni sir, jaja, meso, riba nađu na tvom jelovniku?





Edited by Gym_girl - 14 Sijecanj 2014 at 08:47
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 15>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.