New Posts New Posts RSS Feed - Jos jedan novajlija :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jos jedan novajlija :)

 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>
Author
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 11:55
Hhh, ma svasta se desava u ovim nasim promjenama rezima.

I ja bih najradije da imam ustaljen plan prehrane, ali nikako da ga uspostavim, prvo jer su mi smjene prva, druga, prva, druga..
Kad sam prva, doruckujem u 6, a kad sam druga u 8, pola 9 i nikako da se uhodam, mislim da mi to i pravi najveci problem jer kile ne idu dole.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:03
Kada bi naisao neko ko radi u smjenama pa da se posavjetujes posto je moje radno vrijeme od 7:30 do 15:30 i uglavnom mogu napraviti red u prehrani.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:15
Samo Tvoja, svaka čast na -11 kg, lijepo Wink  Razvila si i neke dobre i korisne navike, kao što je vođenje dnevnika. I ja to radim (ne stalno) i puno mi je pomoglo u utvrđivanju nekih obrazaca, odnosno nalaženju kombinacija hrane koje me drže najduže sitom, daju najviše energije..kao i onih suprotnih kombinacija koje me ne čine previše sretnom :) Iako je svaki dan priča za sebe i puno tu faktora može biti u tome kako se osjećamo itd, dosta je korisno imati sve zapisano pa pratiti moguće uzroke i posljedice.

Ako ti za sada ovako ide dobro, nemoj puno mijenjati dok ne stane ali ako ti mogu dati savjet za nešto neka to bude malo kvalitetnija večera ;) Nikakve pločice, a čak ni voće i jogurt (makar se smatraju laganom večerom) mi nekako nisu najbolji izbor za taj period. Po meni je tu najbolje iskoristiti obilje povrća, uz to ubaciti koji kvalitetan izvor proteina i po želji ( kao i kalorijama koje ti ostanu i reakcijama organizma) neke kompleksne ugljikohidrate ili zdrave masti.  Isto tako, s vremenom si u doručak uvrštavaj što čišće žitarice (samu zob, ječam, heljdu..itd) a orašaste i sjemenke dodaj posebno ;)

A trening....nisam baš neki aerobik tip :) i smatram da se tijelo na to prebrzo navikne. Trebaš podržavati mišićnu masu, a to će time biti malo teže. Planiraš li uvrstiti koji trening snage?


Didii, ja se ne bih opterećivala nekim ustaljenim rasporedima, mislim da to nije tvoj najveći problem, tijelo čak i voli malo promjene :) Što se tiče obroka koje možeš nositi na posao izbora ima ko u priči, čak i ako baš ne preferiraš kuhanu hranu :) Od raznih zdravih palačinki, muffina, preko salatica od mesa/ribe/jaja, zdravih sendviča, smoothia, pa i nekih kombinacija sa voćem i orašastima recimo za 1 obrok kojeg možeš pojesti u par minuta........zbilja ima načina, bez obzira na smjenski rad :) Navest ću ti primjer mog dečka koji isto tako radi u smjenama pa mu je torba puna posudica i shakera ;) Ovisi kakav je točno posao i koliko si u kontaktu s ljudima ali mislim da uvijek možeš naći malo vremena i prilagoditi obroke da ti bude najlakše.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:23
Ma znam i ja da se moze, i znam da ima recepata, ali moram se naviknuti praviti unaprijed raspored, sta cu jesti, sta ponijeti na posao itd.
Ja uvijek u zadnji cas se odlucim sta cu.
Radim u trgovini, u centru grada, gdje je non stop prometno,nije tipicna samoposluga gdje se svi sami posluzuju, nego bas ja moram im donijeti, tako da nema sjedanja, sem kad je vrijeme kafe i uzine, oko 5, a u prvoj smjeni i nema pauze, nego "s nogu" sta pojedes, zato preferiram da doruckujem kod kuce u 6, a na poslu uzmem uzinu.Sad sam rijesila problem, rucala sam, i sad krecem na posao, a oko 3 cu uzinu i gotovo do vecere. :)
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:34
Gym girl, hvala ti na savjetima. Nemam puno iskustva s vjezbanjem pa mi odgovara sto mi neko drugi odredjuje tempo i vrste vjezbi, ali bih voljela vremenom uvesti jos nesto, posto sam tip kojem stvari brzo dosade. Mozes li mi nesto preporuciti od vjezbi. Inace, tijelo mi se smanjuje, vidi se da gubim kilazu ali unutrasnja strana bedara je ista svo vrijeme i voljela bih se na to fokusirati za sada.

A sto se tice vecere, mozes li mi dati neke konkretne zdrave prijedloge, posto iskreno, bojim se tih vecernjih obroka i mogucnosti prejedanja. 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:45
Didii, sve to malo pomalo dođe na svoje kad skužiš to slaganje obroka i kad si već ustališ neku rutinu :) Imaš određene kombinacije i samo ih vrtiš, pogotovo ako nemaš vremena za neko eksperimentiranje nego ti treba nešto poznato i brzo.  Većinu puta i ja odlučujem pred obrok što ću jesti, nemam uvijek sve isplanirano dan unaprijed. 

Uvijek krenem od izvora proteina - ajmo reć da želim piletinu. Onda vidim šta bih uz to, ovisno o danu, aktivnostima, nekom režimu ako ga imam itd -  nekad je to kruh/pašta/riža/razne grahorice (prvenstveno mi je sad hit leća), nekad samo povrće. Na kraju gledam da li mi fali što masti pa dodam ako treba. Međuobroci su mi sada uglavnom voćni i eventualno par badema ako sam malo gladnija, to mi trenutno paše tako. Kako rekoh, samo vođenje dnevnika jako pomaže u tome jer ti pomaže da skužiš određeni broj kombinacija koje možeš iskoristiti na brzinu.

U tvom slučaju je najbolje imati nešto tekuće ili orašasto :) Doma pojedeš konkretno i dovoljno da nisi prebrzo gladna, a onda tamo samo ubaciš na brzinu nešto praktično. Kad imaš vremena za konkretno, uzmeš konkretno :) Ne kompliciraj si više nego što trebaš ;) Neki imaju vremena za 6 manjih obroka, drugi za 3 veća i eventualno jedan maleni. Ne gledaj na to, gledaj da jedeš kvalitetno i da se krećeš što više.


I da - mislim da bi ti pomoglo da si odrediš cca 10 obroka za početak i zapišeš ih te zalijepiš na hladnjak ili na neko drugo vidljivo mjesto. Tako ćeš u svakom trenutku kad ti bude frkovito dobit ideju za dobar obrok Wink










Edited by Gym_girl - 03 Studeni 2014 at 12:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 12:53
Originally posted by SamoTvoja SamoTvoja wrote:

Gym girl, hvala ti na savjetima. Nemam puno iskustva s vjezbanjem pa mi odgovara sto mi neko drugi odredjuje tempo i vrste vjezbi, ali bih voljela vremenom uvesti jos nesto, posto sam tip kojem stvari brzo dosade. Mozes li mi nesto preporuciti od vjezbi. Inace, tijelo mi se smanjuje, vidi se da gubim kilazu ali unutrasnja strana bedara je ista svo vrijeme i voljela bih se na to fokusirati za sada.

A sto se tice vecere, mozes li mi dati neke konkretne zdrave prijedloge, posto iskreno, bojim se tih vecernjih obroka i mogucnosti prejedanja. 

Wink

Gubiš kilažu, i to je dobro ali možda ju ne gubiš adekvatno - u smislu da prvenstveno gubiš masti. Mišiće treba održavati i stimulirati, time će ti i ubrzani metabolizam donijet benefite, plus to što će se tijelo lijepo oblikovat.

Ako doma nemaš nikakve rekvizite uvijek možeš krenuti od sklekova i čučnjeva, iskoraka, raznih core vježbica....ako si neutrenirana samo to će ti donijeti rezultate, imat ćeš dosta prostora za napredak. Ima i raznih načina povećavanja intenziteta, i bez klasičnih utega.

Večera :) Jesi pogledala temu "Pokažite što jedete"? Smile Tamo ima zanimljivih primjera, od onih jednostavnih i poznatih do onih kreativnijih :) Meso, ribice, jaja, svježi sir.....povrće, grahorice, nešto žitarica....orašasti, sjemenke, maslinova i ostala ulja...od toga možeš bezbroj finih obroka složit.  Salata od piletine, tune, jaja.....odrezak lososa s nekim povrćem (brokulom, špinatom...) tu i tamo, običan omlet sa špinatom recimo.....svježi sir sa nekim orašastima ili žlicom lanenih sjemenki......razne varijante sa piletinom.....pa mogla bih do sutra Big smile




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2014 at 13:07
Na treninzima redovno radimo cucnjeve s onim malim utezima, kako klasicne, tako i iskorak i cucnjeve sa stepera (barem 10-15 minuta po treningu). Sa sklekovima sam uzasno losa posto nemam snage u rukama, ali trudim se :)  Instruktorica je inace profesionalna trenerica i prvi put mi se cinim da imam trenera koji zna sta radi.

A sto se tice hrane, pogledat cu tu temu. A sve ovo sto si nabrojala mogla bih jesti Big smile Hvala ti :)
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 00:03
Eh tu ideju usvajam, sutra pravim jelovnik, pa da imam "keca u rukavu" za dane kad nemam inspiracije :D

Da napomenem uspit, vaga je kupljena, nema vise ni tu frke
Krecem punom parom i pocinjem dnevnik voditi, prvih par dana pisat cu tu dnevne obroke, da mi date koji komentar, da znam ima li gresaka.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 21:31
Imam pitanje. Do koliko sati vam je vecera? Stalno sam citala kako ne treba jesti poslije 6-7 ali ja nekada ne stignem jesti prije 8 sati pa ne znam da li je to kasno. MAda, ovo sto ja jedem se vjerovatno i ne moze podvesti pod veceru (malo posnog sira 80-100gr i file dimljene pastrmke oko 20 gr. ). Inace, kod mene kuci vecera kao obrok nikada nije postojala i nemam tu naviku pa me strah da sta god pojedem da ce se zalijepiti na ove moje noge Embarrassed
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 21:37
Vecera ti zavisi od vremena lijeganja u krevet, mozes vecerati i u ponoc ako ne mislis u krevet barem 2 sata poslije toga. Znaci najbitnije je da tijelu das vremena da svari to sto pojedes, 2, 3 sata.
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 07:57
Ovo moje skidanje kilica je stalo, ustvari skroz usporilo. U zadnjih 15 dana sam izgubila oko 1 kg, a nisam nista promijenila u odnosu na dosadasnju prehranu i trening. Istina je da mi je sva odjeca velika pa sebe tjesim da pomalo dobijam misice ali ako cemo iskreno, bas je demotivirajuce. Treba mi savjet kako da poguram dalje.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 10:05
bok Samo tvoja, samo da ti prvo cestitam na odlicnom rezultatu! stvarno je jako lijepo citati takvo nesto. ja imam manje uspjeha nego ti, izgubila sam 4kg, jer jos uvijek trazim 'svoj' nacin prehrane.

glede stagnacije, ja prolazim kroz isto  vec mjesec dana, jedino sto sam zasad ucinila je da sam pojacala kardio, ali ne pomaze mi gotovo uopce, cak mi se cini da sam se koji cm i udebljala. zeljno cekam savjete koje ces dobiti :)
Back to Top
SamoTvoja View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2014
Location: Bosnia
Status: Offline
Points: 88
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SamoTvoja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 11:00
Nadam se da ce nam neko pomoci :) Ne zelim odustati sad kada sam konacno skupila volju da rijesim ovaj dugogodisnji problem :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 17:08
Ja sad prolazim fazu kada vidim da mozda nije bas sve u pukoj matematici u svakom trenutku, a u cemu jest, ne znam ni sama.
Znam samo da sam zadnjih tjedan dana umorna ko pas, spavam i danju i nocu cim uhvatim priliku, nekako mi prolazi kroz glavu da sam naprosto premorena... mozda tijelu treba odmor, mozda i tebi, u svakom slucaju NEMA ODUSTAJANJA :)

I jos jednom, nemoj zaboraviti i zanemariti sto si postigla, postigla si puno!!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Studeni 2014 at 17:31

Možete na početku odustat od matematike, to bi bilo najbolje Wink

Samo Tvoja, zar je 1 kg u 2 tjedna nakon toliko izgubljenih kg-a problem? Tongue Nije ne, normalno je da se gubitak malo uspori Wink S druge strane, vidim još prostora u večeri (pogotovo s povrćem), a i pitanje je da li se doručak promijenio :)

Mjeriš li se? Velika odjeća mi dobro zvuči :)








"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 10>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.