New Posts New Posts RSS Feed - Gymkin put 2000. - 2018. :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gymkin put 2000. - 2018. :)

Post Reply Post Reply
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gymkin put 2000. - 2018. :)
    Posted: 09 Lipanj 2018 at 17:39

Mislim da bi bilo u redu da se i ja predstavim na ovaj način kako bi svi koji čitaju, a ovdje su odnedavno, mogli vidjeti tko je uopće Gymka i otkud njoj pravo da tu pametuje Tongue

Istina, moja priča razvezana je na par starih blogova koji su već zakopani negdje duboko u prošlosti, ali zbilja nebi bilo fer od mene da vas tražim da prekopavate po nekim davnim godinama i čitate moje kilometarske postove kako biste me „upoznali“ i shvatili moj put. Zato je ovdje pravo mjesto na kojem će svi moći odmah vidjeti što je zapravo u pozadini svih ovih mojih piskaranja ovdje. Slike govore tisuću riječi, to je nešto što nikad neće izaći iz mode.

So....this is my story...

Gymka je veselo djevojče iz grada koji teče, koje se sa svojih 32 god. nakon duuugih godina borbe sa svojim tijelom, danas osjeća nikad mlađe Cool Usput, moja draga frendica vaga Tanita kaže da, s obzirom na moje gabarite, imam 17 god, pa se toga nekako rađe držim – vjerujem joj u potpunosti kad me tako lijepo časti Big smile

Uglavnom, Gymka (iliti Martina) se s mukom sjeća svojih davnih dana, tamo negdje na početku srednje  škole, kad je radi nekih čudnih frustracija nakupila preko 10 kg i zaokružila se na 70...a onda se prestala vagati. Pretpostavljam da sam dosegla 75 kg, ali to nije ni bitno, sjećam se samo da sam se osjećala – koma. Nažalost, iz tog razdoblja nemam niti jednu jedinu sliku i očito je zašto ne Sleepy

Kako god, nakon tog perioda odlučila sam se na drastične mjere jer mi je voda došla do grla, a dečki me više nisu tako lijepo gledali. Šta ćeš, sa 15 je to prioritet. Mnogi mlađi nemaju pojma kako je tada izgledao svijet bez pametnih i svemirskih spravica (nokia 3310 anyone? LOL) raznih foruma, facebooka, instagrama, tweetova, influencera, fitness trenera, šarenih tajica, rozih shakera, wheyeva i palačinki i pizze u prahu,  emisija o mršavljenju, članaka, knjiga, života na vagi...bla bla bla....da skratim – bio si nekako prepušten sam sebi i hrani koju su jeli starci doma. A i tko je tada uopće znao išta o metabolizmu? BMR, deficiti i suficiti, leptini i grelini, inzulin itd... znali smo samo da trebamo začepit usta i vježbat.

Pa eto, napravila i ja pametna tako pa daaavne 2000. god (ili čak nešto prije) upisala teretanu i prestala jest. Preskoči doručak, marendu u školi, pojedi nešto malo za ručak što baka spremi (samo da nije masno jaaaooo) i to je to. Vježbaj i kardijaj satima. Odbijaj hranu. Nema druge, treba biti lijep, treba maknut majicu s guzice, TREBA BITI LIJEP!

I skinula tako ja 15 kg, no problem. Osim par rušenja po Korzu i po školi, nema veze, uvijek te netko digne (btw. hvala mojim curama na doslovnoj podršci) LOL

E, sorry, i dalje nemam slike Embarrassed Idem dalje.

Nakon tog ludog perioda izgladnjivanja, eto zgodne male, ruši se po ulici ali bogati - slama srca. Nema veze za zdravlje, nema veze za išta. Došla sam do cilja, bila sam top. Izađi van, pokaži se, uberi nekog zgodnog crnog s plavim okicama i to je to.

Ubrzo nakon toga, upalio se survival mode. Nisam mogla izdržati više. Sanjala sam hranu, tijelo je tražilo svoje, skupljalo sve više na svaki zalogaj....

Došao je maturalac, a ja....maaalčice probujala.

Ništa strašno, ali sam opet bila nezadovoljna sobom. Ovaj put nisam došla do 70 kg ali sam se svejedno osjećala loše i poraženo....eh....začepi ta usta opet i deri dalje.

Da skratim priču između kraja srednje i prvih godina faksa gdje se ništa posebno nije dešavalo osim nekog vježbuckanja doma, povremeno u teretani i nekog brljavljenja sa hranom i stalnim frustracijama radi iste, odbij vamo, odbij tamo, ruši se, tlak na nuli, glad do nebesa - negdje pred kraj faxa dobivam ponudu za rad u teretani u kojoj sam trenirala većinom kružne treninge. Počinjem raditi na pultu i tu počinje moja ljubav i moje ozbiljno vraćanje u formu...bila sam dosta skinny ali i dalje nezadovoljna jer nisam bila čvrsta – klasik skinny fat u gornjem dijelu, dok sam vodila vječnu brobu sa donjim dijelom tijela. Ono čega se jasno sjećam bila je moja slabost – jedva sam uopće nosila vrećice iz dućana, a uteg od 4 kg što sam ga imala doma još od mame bio mi je težak – tonu. Godine izgladnjivanja i kardijanja pojele su mi sve mišiće i snagu, energiju....a nekad i volju za životom uopće. Svako ljeto sam sa grčem u želucu odlazila na plažu i gledala kako svi izgledaju bolje od mene, a ja se toliko trudim.....

Uglavnom, malo pomalo - zaljubljujem se  u ozbiljne treninge, dečka, i u rad s ljudima. Sjećam se s osmijehom tog perioda jer sam zbilja nekako bila sretna i posložena, stvarala sam polako viziju svog budućeg života, trenirala sam ozbiljno, jela sve bolje, više i pametnije i počela dostizati neke svoje ciljeve, rušiti granice, probijati strahove. Iz dana u dan sam se učila da mi hrana nije neprijatelj, testirala sam svoje mogućnosti, dizala sve više, izgledala sve bolje i osjećala se jače....

Sve je to trajalo i trajalo...malo sam se dizala s kilažom (max 65 kg zimi), malo padala (min 58 kg, uglavnom ljeti)....većinom su nedostatak posla i  financije uvijek bile problem da se nešto ozbiljnije napravi, kao i ogroman manjak samopuzdanja. Danas žalim za tim vremenima i propuštenim prilikama ali s druge strane prihvatila sam i lekcije iz svega toga i rekla – tako je jednostavno moralo biti.

Trajalo bi još par sati pisanja da kažem sve što bih htjela o cijelom tom periodu, mojim razmišljanjima, otkrićima, dilemama i svemu ostalom, ali to ću ostaviti za blogove. Ovdje sam najkraće (khm da LOL) moguće htjela kroz slike opisati cijeli moj proces kroz....18 godina smijeha i suza Smile Danas se izvlačim iz jednog perioda hibernacije od 2 god, gdje sam silom prilika i vlastitih izbora malo pustila heavy treninge sa strane (osim onih kućnih) i u kojem sam naučila štošta o sebi i svom tijelu. O svim tim spoznajama ću pisati u svojim blogovima ali ono što je ovdje najbitnije reći je – prehrana je definitivno ključ svega Wink

Bitno je samo ovo reći -  i onda kad sam trenirala i do 5x tjedno nisam bila ovako mirna sama sa sobom i svojim tijelom, i stala u ove brojeve odjeće koje danas nosim. Jela sam previše, čak i uz treninge. Ovako, mirujući doma, shvatila sam koliko mi zapravo tijelo traži i kako se super osjećam kada jedem  manje. Istina, što se mišićne mase tiče, malo jesam pala u odnosu na prije i to me baš ne veseli, ali to je ništa s obzirom na drastično smanjenu frekvenciju treninga. Ljudi, prehrana je ključ svega! Proteini čuvaju velik dio onoga što ste stekli, uz samo malo podržaja kroz treninge. Kroz cijeli taj period prehrana je ostala tip top i to me spasilo. Uz takvu podršku, nema straha i od veće pauze ... tijelo def pamti – dugogodišnji trud se teško zaboravlja ;)

To je to, to je moja "skraćena" priča Big smile Moje lude ali divne godine u kojima bih ponešto promijenila, ali većinu bih ostavila kakva je – sve je to bilo jedno divno iskustvo, i prilika za rast.

Ciljevi predamnom – sa svojih trenutnih brižnih 56 kg planiram polagano vraćanje mišićne mase, uz što manji porast BF-a Wink I to je moja sljedeća misija, kojoj se izuzetno veselim ....ali kad prođu ovi topli dani Embarrassed

Kako god bilo nikad se nisam vratila na početak i to ni ne planiram dok me zdravlje i pamet služe. Našla sam svoj modul funkcioniranja, držanja forme uz minimum tlake i max zadovoljstva, i to je nešto što me strašno veseli i još više hrani viziju koju imam za svoju budućnost koja je još jača i bistrija nego te davne....2009.

Dosta priče, idemo dalje Star

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
Precision Nutrition Certified Coach Level 2

You're welcome here: [email protected]

Back to Top
Roozha View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Roozha Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2018 at 13:32
Svaka cast na ustrajnosti svih ovih godina.

Tu smo negdje generacijski pa znam dobro kako je bilo u eri Nokia 3310, bez ikakvih dostupnih informacija uz bakinu kuhinju :D :D

No, ja srecom nisam imala barem borbe s pretjeranim kilama, niti sam se nesto grizla oko linije, nisam se cak ni usporedjivala s frendicama kako to obicno biva u skolskim godinama :)

Srecom danas postoji pregrst literature, a opet toliko ljudi radi sebi stetu, sto je bas cudno i blesavo.

Misici pamte, itekako, a buduci da si sad tek mentalno i emocionalno najstabilnija, uz sva znanja i iskustva koja si stekla, ne sumnjam da tek predstoji NAPREDAK.

Go, girl!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2018 at 16:31

Hvala ti Hug

Era Nokie 3310, odmah mi srce zaiskri LOL Da...gadno "snalazi se sam" doba...

A što se emocionalne stabilnosti tiče, daleko sam još od toga pa kilice i dalje padaju ali ako ništa drugo, bar će podloga za masicu biti čista Cool 
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
Precision Nutrition Certified Coach Level 2

You're welcome here: [email protected]

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.