New Posts New Posts RSS Feed - krem juha od povrca
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

krem juha od povrca

 Post Reply Post Reply
Author
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: krem juha od povrca
    Posted: 25 Listopad 2012 at 12:32
ne znam ako je tko radio do sad, pretpostavljam da je, ali ja sam tek nedavno otkrila ovakvu verziju pa probajte

3 tikvice - vece
2 krumpira - manja
pol korjena korabe
2 režnja cešnjaka 
pola glavice luka
pola litre vode
sve to stavit kuhat i dodat zacina po guštu
kad se povrce skuha, dodat 3 dcl mlijeka, 0.9%mm i razraditi stapnim mikserom, pa vratiti na plin da prokuha



Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 13:39
baš cu isprobati ovih dana. imam jednu tikvicu što je uspjela ovih dana u vrtu. tnx ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 13:42
Odlicna je ova juha, cesto ju radim na taj nacin i nema mi boljih nego tih domacih krem juha :)
Back to Top
vedi08 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2012
Location: rijeka
Status: Offline
Points: 135
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vedi08 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 18:59
ja sam se isto odusevila, jer moji doma inace u takve stvari stavljaju vrhnje za kuhanje, sto meni ne odgovara
pa sam probala ovako i super je
jedino ako koristite bijeli papar oprezno s dozom, ja sam umirala danas kako je bilo papreno :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 21:11
Ja cesto ne stavim ni mlijeko ni vrhnje i bez tog mi je super.
Evo upravo sam na isti nacin napravio krem juhu od svježih vrganja :) Samljeo sam još sušene i ubacio kao zacin da još pojaca aromu i dobio fenomenalnu domacu krem juhu od vrganja , i skuhao cijeli lonac samo za sebe Pig , a odvojio malo na stranu dio juhe za punicu u koju sam ubacio zelene pupavke Approve
Back to Top
tortica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tortica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2012 at 22:09
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Ja cesto ne stavim ni mlijeko ni vrhnje i bez tog mi je super.Evo upravo sam na isti nacin napravio krem juhu od svježih vrganja :) Samljeo sam još sušene i ubacio kao zacin da još pojaca aromu i dobio fenomenalnu domacu krem juhu od vrganja , i skuhao cijeli lonac samo za sebe Pig , a odvojio malo na stranu dio juhe za punicu u koju sam ubacio zelene pupavke Approve

pupavke



usput, daj recept! al ne ovaj za punicu
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2012 at 09:54
A recept , paskoro identican ovom gore prvom, jedino sam od oka stavljao namirnice, nesto krumpira, hrpa vrganja, par sušenih vrganja samljeo u ubacio u to, te nisam dodavao ni mlijeko ni vrhnje.
Dakle, krumpire narezes da se prije skuhaju , kuhas u slanoj vodi, kad se skuhaju odma u loncu zmiksaš štapnim mikserom, ubaciš vrganje, ponovno smiksaš  , onda dodam još sitno narezanih vrganja da ih ima u juhi, taj da nije sve smiksano ko kaša, ubacio sam prah suhih vrganja, bibera, soli i vegete natur po želji.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.