New Posts New Posts RSS Feed - Uzina-DA ili NE?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Uzina-DA ili NE?

 Post Reply Post Reply
Author
ica-beograd View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 30
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ica-beograd Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Uzina-DA ili NE?
    Posted: 26 Lipanj 2007 at 12:14
 Da li neko moze da objasni da li je za mrsavljenje uzina " prava nutricionisticka katastrofa "  /kako sam negde procitala/,pa cak i ako je u pitanju š vocka? Kada sam ovo procitala u jednom casopisu bila sam uzasnuta i zbunjena,jer vec duze vreme konzumiram 5 obroka dnevno,na svaka 3-4 sata,sa vockom izmedju glavnih obroka. Da li sam sve vreme pravila gresku?
Koja je razlika izmedju skole i zivota? U skoli dobijete lekciju,a zatim vam daju test. U zivotu dobijete test koji vas nauci lekciji.
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2007 at 21:54

  ,mislim da se hranis ispravno,,,,ja imam isti broj obroka  samo sto uzinu pojacavam.,vocnim jogurtima,,sendvicima,zivom ribom u onome sosu,,,pocesto pojedem papriku,ma svasta mi padne na um,,,,,,,

nedavno sam gledao na onome discovery jednog strucnjaka koji kaze da je najbolje jesti kasno uvece ,,napravio je neku semu to jest program za mrsavljenje neizbjegavajuci vec naprotiv jeduci pred spavanje...,,,kazu jako uspjesan program....ima kontraverznosti,,,masa strucnjaka experata,,,,svak donosi nesto novo......,,,

Back to Top
nobody View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2007
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nobody Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2007 at 23:40
I ja isto jedem 3-4glavna obroka i medjuobroke (voce,jogurti,povrce i sl.),sto vise manjih obroka to bolje,a sto se tice price u casopisu, ne obaziri se previse na to...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Lipanj 2007 at 02:51

Koliko ja vidim postoje 2 stvari koje su bitne i sve ostalo je marginalno:

a) koliko hrane uneses dnevno u energetskom smislu ( dakle koliko kalorija )

b) kakvu hranu jedes ( bjelancevine, secere, slozene ugljikohirate, zasicene masnoce ili nesto deseto)


Dakle, trebas napraviti sljedece:

š. odrediti koliko kalorija trebas jesti dnevno ( recimo za program mrsavljenja bi ja izracunao bazalni metabolizam i oduzeo recimo 20% - naravno uz svakodnevnu (barem) umjerenu tjelesnu aktivnost )

2. definirati sto jesti - preporucam bjelancevine, slozene ugljikohidrate i vlakna, nezasicene masnoce.
izbjegavaj - secere i zasicene masnoce, i posebno trans masnoce


Ako se drzis ove dvije stvari, ostali detalji nisu toliko bitni.
Jabuka spada u preporucenu hranu.
Naravno, optimalno je rasporediti kalorijski unos na barem 5 obroka dnevno - ali ni to nije toliko presudno - eventualno metabolizam nece biti tako brz.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.