New Posts New Posts RSS Feed - Gdje se educirati? ZG/VŽ
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gdje se educirati? ZG/VŽ

 Post Reply Post Reply
Author
T.fit23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T.fit23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gdje se educirati? ZG/VŽ
    Posted: 26 Svibanj 2016 at 20:11
Pozdrav!
Novi sam na forumu i registrirao sam se samo da mogu ovo pitati.
Dakle, da ne duljim s pričom zanima me gdje se u Zagrebu/Varaždinu najbolje/najpovoljnije (predložite više opcija ako ih ima) educirati za individualnog fitness trenera?
Imam 20 god i trenutno sam na tehničkom faksu na 2.god, ali to mi nije problem uskladiti s obavezama oko ovog.

Također, ako ima neka pouzdana metoda educiranja online putem, znam da postoje mnoge online akademije širom europe koje nude certificiranje, predložite i to samo mi je bitno da ima neko nekog iskustva, da može nešto konretno reči

Bilo kakvi prijedlozi i po pitanju literature su dobrodošli!
Hvala


Edited by T.fit23 - 26 Svibanj 2016 at 20:13
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2016 at 09:11
Pozdrav,

Pogledaj ovo: 

Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
T.fit23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Svibanj 2016
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote T.fit23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2016 at 21:51
Hvala za prijedlog, definitivno ću pogledati!

Ima li itko iskustva s ISSA-om?

Edited by T.fit23 - 27 Svibanj 2016 at 21:51
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Svibanj 2016 at 00:53
Stvarno veoma ovisi o tpme koji ti je cilj. Samih institucija koje nude certifikat ima bezbroj, a ako želiš i znanje, tu ih već ima znatno manje. Jedina institucija koja objavljuje i znanstvene članke je NSCA, a njihov mjesečnik koji izdaju u suradnji sa LWW, The Journal of Strength and Conditioning Research, je daleko najozbiljnija literatura iz tog područja u svijetu. Pretpostavljam da si početnik u ovom svijetu, zbog načina postavljanja pitanja( ne mislim pri tom ništa loče, svi smo to bili).
Na linkovim Joe Cannona možeš nešto naći, ali ne o evropskim institucijama.
   http://www.joe-cannon.com/nsca-or-nasm-whats-better-personal-trainer-certification/
Najozbiljniji predavači su na višoj trenerskoj od Kineziološkog faksa. Možda je program fitnes učilišta tebi zanimljiviji, pogledaj, ovisi o interesima i cilju, no osobno ne mogu cijeniti previše ustanovu u kojoj o nekim područjima znam više od dobrog dijela predavača , dok npr nasuprot tome od prof. Gorana Markovića sa KIF-a mogu još učiti godinama. Ali ja sam freak, a tvoje želje su možda drugačije. U svakom slučaju bilo koji od tih visokoškolskih certifikata je vjerojatno bolji od online tečaja, ali i dulje traje. No sve to je samo početak ako te ovo područje ozbiljno zanima. Na raznim ozbiljnim konferencijama se još može strašno mnogo naučiti, ali to naši treneri uglavnom ne mogu platiti, osim iznimaka gdje bogati klub plati te troškove.
   A popis literature na tu temu je danas već skoro beskonačan, od anatomije, biomehanike, fiziologije-biokemije-energetike vježbanja, pa testiranje i preskripcija vježbi za posebne skupine,povrede, itd... A tu još dodajem i razne nivoe te iste literatura, od početničkih do zaista naprednih.Pa onda procjena i individualizacija... Tu prehranu još nisam ni spomenuo, jer nijedan obrazovni sustav za trenera u HR ne daje ni poluozbiljno znanje o tome. U biti, sad sam se sjetio, za početak bih ti preporučio NSCA'S Essentials of Personal Training, za taj nivo je bolja od bilo čega do sada napisanog, a vidjeo sam skoro sve.
O programu što nudi ISSA nemam pojma, ja sam profesionalni član NSCA i Ideafitness organizacije, nemam vremena za drugo, a iskreno, i ne zanima me.
Ako imaš ozbiljnog iskustva u nekom sportu to ti nešto olakšava razumijevanje i učenje.
      

Edited by iver - 29 Svibanj 2016 at 01:09
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.