New Posts New Posts RSS Feed - (Početnik)Mršavljenje i teretana
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

(Početnik)Mršavljenje i teretana

 Post Reply Post Reply Page  <1 678910>
Author
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2015 at 23:06
Radim radim, punom snagom :)

Ipak sam kupio Bodyenfit Pinda Pasta, zadovoljan sam sa okusom i svime, svaki dan ću da jedem manje količine naravno..
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2015 at 11:34

Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Nabavi rukavice, pogtovo ako dižeš veće težine. Štite zglob i sprječavaju žuljeve. Leđa mi je nezamislivo radit bez rukavica.

Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Da da, leđa je najgore raditi..


curice Tongue

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2015 at 11:36
Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Desilo se neke promjene koje su mi ''poremetile'' trening.
Dakle, odsad sam idem u teretanu i sam treniram, što mi je teže..
Pa sam se malo izgubio u vježbama i kada šta da radim..
Ponedjeljak: Leđa
Utorak: Kardio i noge
Srijeda: Prsa
Četvrtak: Ruke(biceps, triceps, podlaktica)
Petak: Kardio i noge
Subota: Odmor
Nedjelja: Ramena

Da li ovo izgleda dobro?
P.S. Napisat ću plan vježbi i broj ponavljanja dok sastavim.

Misliš da ti je potreban poseban dan za ruke? I općenito 1 skupina po danu?

Ajd napiši vježbe i ponavljanja...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2015 at 12:57


Treba troznamenkastu masu dići na zgibovima a ja ne volim previše te žuljeve na dlanovima. I ovako ih imam, a bez rukavica bi bilo još gore.
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2015 at 13:36
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Originally posted by Mujjke Mujjke wrote:

Desilo se neke promjene koje su mi ''poremetile'' trening.
Dakle, odsad sam idem u teretanu i sam treniram, što mi je teže..
Pa sam se malo izgubio u vježbama i kada šta da radim..
Ponedjeljak: Leđa
Utorak: Kardio i noge
Srijeda: Prsa
Četvrtak: Ruke(biceps, triceps, podlaktica)
Petak: Kardio i noge
Subota: Odmor
Nedjelja: Ramena

Da li ovo izgleda dobro?
P.S. Napisat ću plan vježbi i broj ponavljanja dok sastavim.

Misliš da ti je potreban poseban dan za ruke? I općenito 1 skupina po danu?

Ajd napiši vježbe i ponavljanja...

....mujke...kardio i noge zajedno?.....pazi se ove kombinacije...dobitna kombinacija za ne doći 3 dana sebi posli ovogaBig smile..simptomi...totalni umor,pretreniranostBig smile...


Edited by dena75 - 07 Ožujak 2015 at 13:36
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2015 at 15:39
@dena75, to je samo trčanje na traci i biciklo/steper, ne brini

Evo da napišem kako to izgleda:

LEĐA
Zgibove ne radim, ne mogu se dignem
1.Veslanje u pretklonu nadhvatom na Smith mašini
2.Povlacenje na latu; prednje, zadnje i sa uskim paralelnim hvatom.
3.Veslanje bucicama u pretklonu
4.Sjedece veslanje na sajli
5.Jednorucno veslanje sa bucicama
6.Uspravno veslanje sa EZ sipkom; sirokim i uskim hvatom
7.Povlacenje na masini; siroki, uski hvat
8.Veslanje sa T-šipkom
9.Ledjna ekstenzija

KARDIO I NOGE
1.Trčanje na traci 20 min, svakih 5 min podizanje za 5.0
2.Biciklo/steper 10 minuta
3.Cucanj na smith mašini
4.Nozna ekstenzija
5.Sprava za noge kojoj ne znam ime, slicna spravi nozne ekstenzije.
6.Iskorak sa šipkom ili bučicama
7.Nozni pregib
8.Listovi na hamer mašini
8.Listovi sa podizanjem samog sebe (pokusajte shvatit)

PRSA
1.Ravni i kosi potisak na smith mašini
2.Potisak bucicama i letenje sa rotacijom na kosoj klupi
3.Isto kao pod 2. samo na ravnoj klupi
4.Isto kao pod 2. samo na kontrakosoj klupi
5.Cross Over na sajlama(1.sedmica obicni, 2. kosi, 3.okomiti, 4.gornji)
6.Potisak na spravi
7.Letenje laktovima na spravi
8.Pullover
9.Sklekovi sa sklekerima

RUKE
1.Sjedeći pregib ručnog zgloba u podhvatu sa šipkom
2.Stojeci biceps pregib šipkom u nadhvatu
3.Stojeci biceps pregib sipkom(3x21; 0-7 do prsa, 7-14 od prsa do glave, 14-21 potpuni pregib)
4.Lezeca triceps ekstenzija EZ sipkom
5.Triceps ekstenzija na sajli(Svake sedmice mijenjam nacin)
6.Zgibovi
7.Stojeci pregib bucicama
8.Stojeci naizmjenicni pregib bucicama
9.Zgibovi
10.Sjedeca triceps ekstenzija bucicom

RAMENA
1.Potisak na Smith spravi sa klupom
2.Prednji potisak na Smith sa klupom
3.Naizmjenicno predrucenje bucicama
4.Razrucenje bucicama
5.Potisak ramena na masini
6.Letenje bucicama u pretklonu
7.Predrucenje diskom
8.Okomito veslanje Ez sipkom
9.Jednorucno razrucenje na sajli

-------------

Ovo su neke od vjezbi, radim ih jos mnogo i kombinujem..Najvise me zanima redoslijed izvodjenja vjezbi, znam da osnovne vjezbe trebam prve raditi a ostalo mi je vec malo nejasno..
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2015 at 12:21
Osjećam odgovornost da se javim.
Upravo sam se vagao i ako je vjerovati vagi, imam 78kg što znači da sam smrsao 5 kg u nepunih 3 mjeseca.
Takodje kreće da se formira tijelo sto znaci da radim dobro. Rezultati su vidljivi, ne mnogo ali dovoljno za početak. Odličan rezultat, želio bih se zahvaliti svima koji su mi dali savjet, posebno Gym_girl i Gorancheru. Idemo dalje, u nove misije!
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2015 at 14:32
Lega, gledaj na ovo samo kao na početak. Sad da te 'udebljamo' za tih 5kg, a da se struk pri tome nastavi smanjivat.
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2015 at 00:53
Da da, ali sada sam u zabludi..misici sporo rastu!
Nisam zadovoljan napretkom, iako tek skoro 3 mjeseca treniram.
Ali eto, dobio sam snage , na svakoj vjezbi sam povecao tezine i ojacao sam.
Mene zanima, da li da nastavim raditi kao do sada ili da radim manje serija sa vise ponavljanja,?
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2015 at 09:25
Ako se nećeš bocnit, ona nije ni realno da brzo rastu. U nekim savršenim uvjetima možeš dobiti 0,4kg kvalitetne mase tjedno, no realno 1kg mišića u mjesec dana je premija. I pola kg mjesečno je 6kg u godinu dana, što je svemirski rezultat. Također, upamti da je kilogram mišića daleko manji volumen nego kilogram masti. Ništa ne dolazi preko noći, za tri mjeseca si napravio odličan rezultat, i treba nastavit.

Pogledaj si ovo:



Nixa zna znanje.

Back to Top
decoucy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote decoucy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2015 at 12:05
Ne malo, mnogo!

Mislim da je prilično teško prihvatiti da se radi o promjeni - dakle vježbanje i prehrana - koja je trajna. I da tu dva ili tri mjeseca zapravo ne igra nikakvu ulogu. To je vremenski ništa. Sad skinut ću 10% težina za dva mjeseca, dobit ću 5 kg mišića za tri mjeseca.... i slično. Osnovno pitanje je čemu žurba ako se radi o nečemu što će trajati, pa hm, ostatak života?

Edited by decoucy - 28 Ožujak 2015 at 12:08
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2015 at 22:59
Mene zanima da li da još uuvijek idem na deficit jer sam skinuo 5kg? Imam viska možda još 2-3kg ali najviše želim da mi se "vide" trbušni mišići, a ostalo ce doci treningom.
Takođe, kupio sam gold whey i sada ću njega koristiti..Nadam se da će biti koristan(znam da ne treba da očekujem mnogo, ne trebate reći to :D).
Možda malo glupo pitanje ali, ako nastavim ovako da li ću do ljeta dobiti iskazane trbušne? Već sad eto nakon manje od 3 mjeseca uočavaju se ali nedovoljno za mene. Molim iskren i razumljiv odgovor, ne ismijavanje ili nešto drugo sto nije savjet. :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2015 at 08:35
Mujjke, nisam ti u koži, nemam ni fotki tvog napretka tako da dosta okvirno pričam. Ako se osjećaš dobro, imaš snage, energije, dobrog si raspoloženja, nastavi kako trenutno radiš. Ako se osjećaš slabo, nedostaje ti energije, pojačaj kalorijski unos, jedi što trenutno jedeš, samo više, pa onda nakon mjesec dana nanovo smanji.

Samo kontinuitet i strpljenja.Imaš do ljeta još tri mjeseca, ako u tih tri mjeseca postigneš pola onog što si postigao u posljednja tri, za prvu sezonu je to više nego dovoljno. Da li ćeš imati pločice, ne znam. Mi hoćemo jedno, tijelo radi po svome, ne mršavimo gdje mi želimo nego gdje tijelo odluči da mu je viška. Kad viška više ne bude bilo, otići će i to. Nemoj se previše opterećivati time i ništa uzimati preozbiljno. Korak po korak, i osjećaj se pri tome dobro. Jedno su želje, drugo je realnost, doći će to sve na svoje s vremenom.


Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2015 at 12:57
Hvala. Fotke imam ali ne toliko detaljne, uostalom vidjet ćeš. Postavljam ih 06og , tad će biti 3 mjeseca kako treniram.
Što se tiče raspoloženja i energije, onda je to to. Radim jakim intenzitetom svaki put, niti sam bolestan nit šta drugo. Što se tiče hrane vidjet ću sljedeći mjesec kilažu i ako se ne bude smanjivalo, opet ću krenuti sa deficitom iako sada smatram da sam u deficitu ali ne onolikom kao prije.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2015 at 13:25
Nije sve u deficitu, tj. nakon nekih granica ne možeš stvari ubrzati povećanjem deficita. Ako si s ovim kalorijskim unosom skidao kilograme, to ne znači da ti je to sad previše. 5kg masnog tkiva ti je kikiriki na BMR, možda pola jogurta.

U onom trenutku kad dođeš na svoju prirodnu težinu, daljnji napredak diktiraju hormoni a ne kalorije. Ako smanjiš kalorije, nećeš brže mršaviti, štoviše može se dogoditi kontra da ne gubiš masno tkivo a ne dobivaš ništa na mišićnom, e onda si u banani.

Meni je neki dnevni prosjek 2500kCal, probao sam 4 tjedna na 1500kCal, i nije bilo nikakve razlike u gubitku masnog tkiva, da te sve aritmetičke teorije slabo drže vodu, trebao sam smršavit 4kg više, no nije se dogodilo, nisam ni katabolirao, jedino mi je bilo muka od gladi dva sata prije ručka prvih tjedan dana i bio sam nekako letargičan.

Hrani testosteron, suzbij kortizol i drži inzulin na lancu i budeš se topio i dalje, a to sve bolje radi kad nisi gladan.
Back to Top
Mujjke View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Listopad 2014
Location: Zenica, Bosna i
Status: Offline
Points: 51
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mujjke Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Ožujak 2015 at 14:21
Ne razumijem neke rečenice..
"5kg masnog tkiva ti je kikiriki na BMR, možda pola jogurta"??
"Hrani testosteron, suzbij kortizol i drži inzulin na lancu, a to sve bolje radi kada nisi gladan"??
Sada ja i želim da dobijam mišićnu masu i da smanjim tjelesne masti, a skidanje kilograma će, ako ovako nastavim biti onoliko koliko želim jer imam jos vremena dosta.
Nadam se da shvataš sta želim da ti kazem..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678910>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.