New Posts New Posts RSS Feed - Vrtim se u krug i nije mi dobro
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Vrtim se u krug i nije mi dobro

 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
Author
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 17:52
Ja dnevno unosim 2500kCal, tri obroka po 700 i dva shakea od 200
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2014 at 18:00
Ma kalorije su mi varka,npr. ja često jedem kombinaciju smrznutog povrća na kokosovom ulju u pečnici,400g miješano brokula,cvijetača i šenon,400g baby mrkve i 400g kockica bundeve,to je 1,2 kg a samo 400 kalorija...za tih 400 kalorija možeš pojest malo više od 100g riže...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 11:46
300g bundeve,300g baby mrkve,300g prokulice,300g mješano brokula,cvijetača i šenon i 4 kuhana jaja prvi obrok...
http://imageshack.com/a/img674/258/CAjinI.jpg


Edited by Tancho - 11 Prosinac 2014 at 11:47
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 12:55
Ti ovime više iziritiraš inzulin nego što biš sa 2 šake riže Smile

Mislim da tijelo više ni ne podnosi te količine povrća, od nečeg što je zdravo napravio si drugu krajnost...moja pretpostavka. Nije ni čudo da pukneš tu i tamo, ja bi pukla odavno.....razmisli o ravnoteži malo... podijeli to povrće na više obroka i malo ga mijenjaj da ne jedeš jednolično....mislim da pretjeruješ i da to nije dobro na duge staze, a očito ni teni nije kad se dovodiš do takvih ispada..
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 13:32
Originally posted by dena75 dena75 wrote:

Originally posted by bejb bejb wrote:

Pa probaj za pocetak da nedjelja na selu bude opusten dan pa vidi kako ce ici. Jos nesto sto sam ja skuzila. Cesto zelja za npr hrskavim cipsom nje zelja za cipsom vec za hrskavoscu. Mozda bi grickanje neceg zdavog hrskavog pomoglo. Takodjer kad sam probala jesti sasvim lchf skuzila sam da mi fali slatko-kiseli okus voca pa sam se vratila vocu... i kombinaciji sir voce. Treba eksperimentirati i pokusavati.

...Big smile...bejb@  ...hrskavi integralni krekeri sa kikiriki maslacem...
joj ne provociraj :) kikiriki maslac je sotona, ja ne znam stati kada se dokopam toga i to je problem, sto je nekome nutela, to je meni kikiriki maslac, uzas.
ne kazem da ga treba izbaciti, ali za mene bi bilo bolje da rade neka mala pakiranja od recimo 50 grama, a toga nema!
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 13:37
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Ti ovime više iziritiraš inzulin nego što biš sa 2 šake riže Smile

Mislim da tijelo više ni ne podnosi te količine povrća, od nečeg što je zdravo napravio si drugu krajnost...moja pretpostavka. Nije ni čudo da pukneš tu i tamo, ja bi pukla odavno.....razmisli o ravnoteži malo... podijeli to povrće na više obroka i malo ga mijenjaj da ne jedeš jednolično....mislim da pretjeruješ i da to nije dobro na duge staze, a očito ni teni nije kad se dovodiš do takvih ispada..
meni cak i skodi kad imam povrce u bas svakom obroku, ne samo da mi prisjedne vec mi i probava podivlja. jesam to smjela reci :)
mislim, jedem ga svaki dan, bar dva puta. ali ne radim stvari poput npr jaja dinstana na povrcu pa jos salata uz to, to mi previse.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 14:07
Pa ovo povrce ima skupa 400kcal i skoro nista secera...a fino mi je...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 18:56
Drugi obrok su bila 4 ona oopsie kruščića i 300g posnog sa malo namaza od paprike i indijskih oraščića i luka,maloprije sam si složio puding od 500g posnog,2 banane i 30g warrior blend čokoladnog proteina,preko toga 75 g prosovih pahuljica i 100g crne čokolade(malo previše),nažalost još uvijek se tražim i trebat će mi dosta da se vratim u normalu...evo vam kako mi je izgledala večera kad sam bio na warrioru pa da znate zašt mi je tak teško sad:
Prvo sam pojeo veliku salatu mješanu tj. 700g matovilca,špinata,paprike,zelja,mrkve i sl. poslije toga 600g cvijetače,600g tikvice,250g mrkve,800g krumpira,10 pečenih jaja,300g cikle...
Malo mi je čudno se vračat na staro jer mi to nije pasalo previše ali čini se da je ipak zdravije...
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 21:12
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Drugi obrok su bila 4 ona oopsie kruščića i 300g posnog sa malo namaza od paprike i indijskih oraščića i luka,maloprije sam si složio puding od 500g posnog,2 banane i 30g warrior blend čokoladnog proteina,preko toga 75 g prosovih pahuljica i 100g crne čokolade(malo previše),nažalost još uvijek se tražim i trebat će mi dosta da se vratim u normalu...evo vam kako mi je izgledala večera kad sam bio na warrioru pa da znate zašt mi je tak teško sad:
Prvo sam pojeo veliku salatu mješanu tj. 700g matovilca,špinata,paprike,zelja,mrkve i sl. poslije toga 600g cvijetače,600g tikvice,250g mrkve,800g krumpira,10 pečenih jaja,300g cikle...
Malo mi je čudno se vračat na staro jer mi to nije pasalo previše ali čini se da je ipak zdravije...

..je moš satratShocked....1 kg kumpira....10 pečeni jaja..LOL..ja mislim da dobro iz tebe dimi..LOLLOL...bit pokraj tebe ...obavezno imat gas maskuLOLLOL
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Prosinac 2014 at 22:28
Nisam nikad imo problema sa tim...Dok sam bio mali trpo sam se junkom svaki dan u velikim kolicinama pa se zeludac prilagodio valjda...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 12:49
Originally posted by Tancho Tancho wrote:

Pa ovo povrce ima skupa 400kcal i skoro nista secera...a fino mi je...


Zrak? Smile Sve ovisi kako definiraš šećer..no...govorim o volumenu unesene hrane, ne o kcal (naravno da je povrće sića što se tih kalorija tiče). Po meni jednostavno nije isto pojesti normalan obrok povrća i tonu odjednom - odgovor tijela ne može biti isti. I ne samo to...uzmi u obzir i razne nutrijente koji se lako nakupe tako na svakodnevnoj bazi, a neke od njih nije dobro nakupljati previše (vitamin A npr. koji se gomila u organizmu za razliku od B i C). Naravno da rizik za višak nije isti iz sintetičkih proizvoda i prirodne hrane, ali mogućnosti postoje. Je li ti koža žućkasta? Big smile

Gledaj.. i najzdravije stvari mogu postat opasne. Previše vode može bit pogubno, kao i previše sunca - a i jedno i drugo nam treba za život. Povrće je super hranjivo i odlično što si ga tako zavolio :) ali brate mili....pretjeruješ Big smile I možda time zanemaruješ neke druge korisne namirnice. Pazi da ti tijelo ne razvije intoleranciju na uvijek isto. Kad čitam ovo dolje slabo mi je LOL Zbilja pojedeš sve ovo i uspiješ stajati normalno? Big smile A jadna probava...navikla se već Tongue


Tancho, kako spavaš?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 15:30
Spavam super...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 15:36
Al nikak da me ovi obroci što jedem preko dana zasite...sad sam pojeo zljevanku od 150g pirovog i heljdinog brašna i 6 jaja sa namazom od paprike,luka i indijskih oraščića i 180 g tvrdog masnog sira i isti mi je osjećaj kao kad popijem mjericu wheya sa vodom...dok sam bio na warrioru možda sam osjećao čak i manju glad nego sad dok jedem a svaku večer sam jeo do sitosti,sada si to ne mogu priuštit navečer...uglavnom,vidim da sam se gadno zezno i bit će teško vratit se u normalu...
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 15:38
Koža mi je ok,nikakve promijene...
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 16:20
isti problem sa prejedanjem sam imao i ja, nekada sam se znao toliko "najesti" da mi je praktički trebao oporavak od toga svega i onda kad bih pojeo bilo šta u normalnoj količini bio bih nadut i imao bih probavnih smetnji tipa grčevi itd.
mislim da je uzrok problema na psihičkoj osnovi i da prvo treba razjasniti stvari sam sa sobom,

+ još pretjerana briga o "zdravoj" prehrani koja po meni čak ni ne postoji. hrana i zdravlje se dobro iskorištavaju u svrhu što veće zarade, a to se vidi po nebrojenim dijetama od kojih svaka "obećava" i zdrav i dug život.
realno gledajući količina unešene hrane je ta koja nas čini takvima kakvima jesmo (kakvi god bili), a ne vrsta hrane. bolje pojesti manju količinu nečega što nije deklarirano kao pretjerano zdravo nego natrpati se nečime što je superzdravo jer previše hrane oped previše opterećuje organizam.


Edited by fpotter - 12 Prosinac 2014 at 16:21
Back to Top
evica333 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica333 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Prosinac 2014 at 16:29
tancho, čitam tvoju temu i moram priznat da kao da čitam svoju situaciju od prije par mjeseci
mene je pak oko 5.,6. mjeseca uhvatila neka anoreksična faza
prvo je krenulo sa kuhanim povrćem (ledo smrznuto)
živjela sam na tome dobra 2 mjeseca,jako sam smršavila,ali su mi" mišići"ostali, imala sam energije i jela non stop to povrće-dakle idealna situacija za mene : jedes kad hoćeš i kolko god hoćeš
naravno komplimenti okoline su mi odgovarali i kako sam otišla na more tak sva konačno mršava odlučila sam još mršaviti pa sam živjela prvo na par komada voća,pa na 3,2 i na kraju na jednoj jabuci
što sam manje jela počela sam sve više pušiti i dovela se čak do nekog ludila kad sam se bojala jesti 2 jabuke u danu
ali kako su krenuli jesenski rokovi (studentica sam) znala sam da moram jest i tako sam došla do tvoje situacije
kaj god da sam kupila to sam i pojela: jedan obrok znao je biti pola kile kruha sa 20dk sira, dimceka, 300g milke, pa još neki keksi koje sam trpala u sebe dok bi rezala kruh za sendvic.. i tako MJESECIMA
naravno da sam se udebljala ali čak mi to toliko ne smeta (smeta u neku ruku jer nebi se odlučila na vježbanje i novi zdravi start,ali ne na način da želim sad neke drastične mjere)
meni je pomoglo to što sam (1) reducirala količinu hrane doma,dakle doslovno nemam ništa u frizideru i u ormarićima jer znam da bih odmah to sve pojela, (2) napišem si plan što ću jesti drugi dan (naravno da se ne uspijem pridržat 100% toga,ali pomaže da sam barem za nekoliko obroka i (3) idem u dućan sa gotovinom,a ne karticom vise
jer sam znala i do par puta dnevno otić do dućana koji mi je 300m i nakupovat hrane za jedan dan i do 200kn (ali je nažalost često završavalo to u jednom obroku)
nahrani prvo svoje tijelo i onda ćeš moći normalno dalje :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 8>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.