New Posts New Posts RSS Feed - D: Trnci i bol u ramenu i ruci - simptomi, uzroci i što možete odmah u
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trnci i bol u ramenu i ruci - simptomi, uzroci i što možete odmah u

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2017 at 12:40
Poštovani Alenseki, lijekovi Vam nece pomoci. Oni ublažavaju posljedicu (bol) kojoj je uzrok neki disbalans koji se Vama dogodio. Pošto niste do sada imali problema, preporucila bi Vam da odete na masažu kod strucnjaka...s naglaskom na strucnjaka. Potrebno je prvenstveno opustiti mišice prednjeg kinetickog lanca (prsni mišici i prednja strana vrata) te mišice leda. Nakon što napravite nekoliko masaža (preporucujem barem 3 u 2 do 3 tjedna) morate krenuti s ciljanim vježbama za gornji dio leda s istovremenim istezanjem prednjeg kinetickog lanca. Bez kombinacije masaže i vježbi necete riješiti problem.
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2017 at 12:42
Poštovani EDO34, Vama preporucujem da napravite MR da bi iskljucili otecenja kralježnice i diskova kralježnice. Nakon toga ovisno o zakljucku preporucujem masažu i ciljane vježbe kao što sam preporucila ALENSEKI (pogledati komentar gore). Ako imate dodatnih pitanja možete mi se javiti na mail [email protected]
Back to Top
Tinka33 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinka33 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2017 at 13:52
Poštovana Lana molim za savjet, naime, vec nekoliko godina plivam, obicno slobodan stil. Prije nekoliko mjeseci sam pocela osijecati jaku pecenje i trnjenje u desnoj ruci. Po preporuci doktora napravila sam MR vratne kralježnice i ultrazvuk kvnih žila vrata, nalazi su mi uredni. Medutim, pretraga kojom se mjere oštecenja živaca (EMR) mi je utvrdila oštecen živac C8. Na Vašim stranicama sam pronašla podatak da nepravilno plivanje tj. sportovi koji zahtijevaju puno torakalne ekstenzije i rotacije mogu biti uzrok mog problema. Ja ponekad na vratu pipam jedan od mišica koji mi bude tvrd kao kamen. Sada sam nabavila disaljku koja mi omogucava da se ne rotiram kada plivam i nemam potrebu "hvatanja" zraka, ali problem mi je ostao?! Odnosno vec nakon 10 tak minuta opet osijecam trnce u ruci. MOlim za savjet, da li imate iskustva u ovom problemu? Puno hvala Tina
Back to Top
Janaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Janaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Veljaca 2018 at 12:09
Zdravo svima, pre 3 godine sam osjetila blag bol u lijevoj ruci koji se sirio od ramena do prstiju, inace sam sklona dizanju teskih stvari i imam problema sa ledjima. To nam je genetski. Sad mi se bol pogorsao i pruza se od lopatica preko ramena , pazuha do vrha prstiju , cak 9sjetim i u lijevoj dojci i do rebara. Nisam isla na terapije, jednom mi je doktor opste medicine rekao da imam krivu kicmu , na sta du drugi doktori negirali. Inace sam u 8 nedelji trudnoce , i uplasena sam dosta , jer sam negde procitala da moze ruka da boli i od.raka pluca ( ne daj boze) imam 23 godine, i molim vas da mi pomognete jer sam preevise stresna osoba. Ne pijem tablete za bolove i cak mislim da mi sama psiha stvara taj jaci bol. Jednom sam bila i na neke magnetne sprave i struju koju su mi prikljucivali ali nije pomoglo. Da napomenem da sam proslog proleca prenela sama bicikl za kucno vjezbanje sa prvog sprata do 3 sprata na krov , i kao da se pogorsalo. Molim vas pomozite mi!
Back to Top
Gogiii View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogiii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2018 at 22:19
Pomoc!!! Bol u desnoj ruci osjetim vec skoro godinu dana,naime,bol se proteže od ramena do lopatice i cak niz leda desne strane,dok spavam i lezim ne boli al pri svakom pokretu osjetim tupu bol koja vise smeta. Jedno vrijeme je nestalo na kratko pa se opet vratilo. Radim dosta teze fizicke poslove pa neznam jel moze biti do ukliještenja ili je nešto drugo u pitanju. Izvinjavam se zbog dugog posta.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2018 at 10:55

Moguće je da je neki živac, nisam stručnjak ali imam iskustva s tim. Nekad je to bol koja onako probode poput noža pa nestane, da bi se opet vratila nakon par dana, a nekad je ovako malo konstantnija tupa bol koja smeta. S obzirom da su teški fizički poslovi u pitanju, vrlo moguće. Traje to dosta dugo, treba odradit pregled. Vjerujem da je u pitanju nešto brzo rješivo, samo treba krenut!





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gogiii View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogiii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2018 at 11:21
Nisam isla doktoru,iskreno,strah me,pa trpim 😂😂 nije bolno da nemogu izdrzati nego bas tupa bol i smeta,cak osjetim ispod pazuha i dolje pi rebrrima nekad. Nadam se da nije nista ozbiljno. Hvala vam na odgovoru 😘
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2018 at 11:43

Gogii, i sama sam često takva tako da razumijem ali mi se takav stav i obije o glavu pa eto zato već 3 dana sjedim doma sa urinarnom infekcijom Embarrassed

Da znam više i pomogla bih više, ali ono što mogu je motivirati na pregled - i bez straha jer može biti samo bolje i spriječiti daljnja pogoršanja. Treba misliti na to i osjećaj olakšanja  kad sve bude ok. Krenite! Hug
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gogiii View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Travanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gogiii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2018 at 18:40
Ja sam prošle god. Išla dobila tab.ibuprofen bez ikakve snimanja i pregleda. Malo ublažilo,al uvijek prisutno. 🤓 Da tako sam i ja za Bozic zaradila urinarnu infekciju pa se tek neki dan odlučila otici doktoru i lijeciti. Ma kad danas čovik čuje svasta strah te i povirit u bolnicu 😕 a izgleda da me ove godine i alergija na nesto uhvatila 😛 ili sam postala alergicna na muža 😂😂😂😂
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2018 at 18:39


Ma ništa od ibuprofena, samo malo ukloni bol. A što se urinarne tiče, nije se za šaliti s tim tako da takve stvari treba rješavati odmah! (usput podsjećam i sebe na to ;) Zbilja - na prvi znak smetnje malo pripazit na hranu i na prirodne pripravke za rješavanje, a kad već krene malo žešće nema druge nego antibiotik. Mene je sad nažalost tako stislo da je bilo prekasno za uvin čaj i ostalu ekipu...strah od doktora bez problema i odmah predvladaju bolovi.

Brižan muž, ni kriv ni dužan :D Da nije pelud? Trenutno su visoke koncentracije pa moguće da je to...

No....back to the theme....čekamo izvještaj doktora Cool



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.