New Posts New Posts RSS Feed - D: Trnci i bol u ramenu i ruci - simptomi, uzroci i što možete odmah u
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Trnci i bol u ramenu i ruci - simptomi, uzroci i što možete odmah u

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Tinachica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinachica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Trnci i bol u ramenu i ruci - simptomi, uzroci i što možete odmah u
    Posted: 23 Listopad 2014 at 15:13
Back to Top
bol View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2016 at 22:03
Pozdrav! Moja mama je 8 godina na dijalizi,vec dvije godine ima jake ,užasne bolove u ramenima,primala je blokade,ali ništa ne pomaže,bolovi su intezivniji nocu,skoro nepodnošljivi i svi kažu da je to od dijalize,nemogu vjerovati da tu nema nikakve pomoci
Back to Top
lipov View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lipov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2016 at 16:45
Vec mesec dana imam bolove u vratu bol se proteze u desnu plecku i zglob ramena sve do lakta. Stoga vas molim dami neko kaze koji su uzroci i sta mogu da ucinim dabi ublazila bol . LEKARI PREDLAZU OPERACIJU ALI JA SE BOJIM OP.UNAPRED HVALA.
Back to Top
dandi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Ožujak 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dandi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Ožujak 2016 at 09:11
super clanak!
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2016 at 22:59
Draga Bol, preporucam da potražite drugo mišljenje vezano za rame. Smatram da postoji velika šansa da se bol smanji.
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2016 at 23:00
Lipov, kakvu operaciju Vam preporucuju? Morate biti malo detaljniji da bi vam mogla odgovoriti.
Back to Top
InAa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote InAa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2016 at 14:53
Pozz.vec duze vrijeme imam bolove u lijevom ramenu i plecki koji se produzavaju do sake i osjecaj bockanja ili trnjenja i pucketanja kostiju u plecki prilikom micanja ruke.Radila sam kardiovaskularne pretrage srce nije uredan ultrazvuk,holter sta je u pitanju?Plasim se otici doktoru a bol je ponekad bas neugodna.Hvala
Back to Top
InAa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Srpanj 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote InAa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2016 at 15:05
Pozz.vec duze vremena imam bol u lijevom ramenu i bol se siri prema saci uz osjecaj trnjenja vrhova prstiju.Radila sam pretrage srca uredan je ultrazvuk,i holter.Prilikom pokreta ruke dese se neka pucketanja u plecki kao da se drobe kosti.Sta je problem bojim se otici doktoru.Hvala
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2016 at 20:47
Vjerojatno se radi o nekim degenerativnim promjenama cija je posljedica iritacija živca. Nemojte se bojati doktora, vec napravite pretrage (preporucam MR) da bi prema postavljenoj dijagnozi mogli reagirati i prevenirati daljnje degeneracije i potencijalne ozljede.
Back to Top
Ricaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Rujan 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ricaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Rujan 2016 at 12:23
Pozdrav...Inace ledja mi nisu jaca stranei ima vec neko vrijeme da mi se javio taj ne toliko jak fizicki bol,vec ta neugoda u ramenu i to sto navedose pojedini clanove u komentarima,to krckanje u desnoj plecki.Nekih 10-ak dana,sam poceo raditi sklekove i plank...Pa da li bi trebao prestati sa tim,dok ne rijesim ovaj problem? Ili jednostavno da se redovno istezem,i ove vjezbe koje ste vi gore naveli? Veliki pozdrav
Back to Top
mliniski View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2016
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mliniski Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2016 at 14:02
Smijem li ja vježbati, na kraju sam bolesti herpes zoster ali mi upala živca ne prolazi ?
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Studeni 2016 at 12:25
U slucajevima kada postoji bol i nelagoda u ramenu preporucam izbjegavanje plankova i sklekova dok se ne riješi problem boli. Ne mogu znati, ali pretpostavljam da se u tim slucajevima radi o preslabim mišicima leda u odnosu na mišice koji se nalaze na prednjoj strani tijela. Pri tome treba slijediti tocno odreden raspored i metode da bi ispravno postigli balans u gornjem dijelu tijela.
Back to Top
ANIME View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2017
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ANIME Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2017 at 20:39
imam problema sa lijevim ramenom, rukom, dalje prema saci i prstima. Bol se siri prema prstima u lijeve noge -tri srednja prsta gdje mi je bilo otezano hodanje, dalje prema vratu i strasne glavobolje. Nikakava medicina mi nije pomogla kod ublazavanja bolova do sada. Naime u oktobru prosle godine mi je na lijevo rame pala masina teska 4-5 kg sa visine od 30-50 cm iznad mene, ruka je bila ategnuta i odmah po padu masine sam osjetila bolove i naticanje sake. Nisam se isti dan obratila ljekaru jer lose iskustvo kod hitnih slucajeva su me sprijecile da odem direktno u hitnu. Tek 4 dan kad vise nisam mogla podizati ruku niti micati prstima sam potrazila ljekarsku pomoc. Tek poslije 2 mjeseca sam dobila vrijeme za MR i uradjen je djelimicno bez kontrasta. Utvrdjena je djelimicna povreda tetiva na nekoliko mjesta i neka starija povreda izmedju 5-6 i 6-7 prsljena. Poslata sam na snimanje nerava lijeve ruke koji je uradjen 23 jan. ove godine. Odgovor jos nisam doila ali imam iste probleme kao na ovim slikama koje ste prikazali gore. Radila sam akupnkturu u medjuvremenu 14 puta i sad nemam te glavobolje niti bolove u nozi i prstima-povremeno se pojave medjutim rame, potiljak, bisepc, trisepsi, bolovi u podlaktici i prstima su cesti. Pomoc!
Back to Top
Alenseki View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2017
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alenseki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Svibanj 2017 at 23:12
Imam isti bol kao sto je na slikama vec 4 mjeseca. Lijekovi ne pomazu snimao sam sve je u redu ali mene i dalje boli.
Back to Top
edo34 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote edo34 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2017 at 15:56
Pozdrav, nikad nisam imao bol u vratu ili kicmi, medjutim zadnjih par mjeseci svakodnevno osjecam bol u vratu tacno sa lijeve strane prsljena tu tacku mogu da napipam koji se proteze nekad u lijevo rame a u zadnje vrijeme kad se istezem i rasirim ruke u palcu lijeve ruke osjetim trnce... Koliko je situacija ozbiljna i sta mogu da primjenim ( koje vijezbe) da ovo sprijecim... Inace zadnjih par mjeseci radim kao paker pola radnog vremena i stalno ponavljam isti potez desnom ( suprotnom rukom od one nakojoj je strani bol) sa ljeplivom trakom pri pakiranju. Da li to moze biti uzrok?? Hvala pozdrav
Back to Top
FitLana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Lipanj 2015
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FitLana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2017 at 12:36
Poštovana ANIME, uzrok Vaših problema je najvjerojatnije ozljeda nastala zbog sile pri padu spomenutog predmeta na rame i ruku. Molim Vas da nam se ponovno obratite kada dobijete sve nalaze. Tada bi Vam mogla reci neki detaljniji odgovor.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.