New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima :D
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima :D

 Post Reply Post Reply
Author
defactic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote defactic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima :D
    Posted: 03 Listopad 2014 at 23:30
Bok ljudovi,

evo pokrenio sam se i ja nakon duge stanke. Od 2 mj do prošlog ponedjeljka ništa nisam radio. Kilogrami su se skupljali a onda sam prošli ponedjeljak (22.09.) rekao STOP. Već 2 tjedna sam u teretani i super sam zadovoljan. Trening nekakav sam skinuo s interneta i mislim da je dobar. Princip piramide je... Po 3-4 serije piramida 15,12,10-8-6. Obuhvatim sva ponavljanja. Radim i s vecim i manjim tezinama.

Međutim imam pitanje vezane uz prehranu. Ova 2 tjedna sam dosta dobro jeo i trenirao međutim na vagu ne želim stati. Bitan mi je izgled. Želim 0.75-1kg tjedno dolje. Skinuo sam si aplikaciju myfitnesspal te mi ista računa 2930 kcal.

Fitness kalkulator mi računa BMR: 2588 kcal , TDEE: 4011 kcal

To me buni. Neznam koga da slušam. Inače moje proporcije su 120kg i 200 cm.

Neznam koliko kcal da unosim? Cilj mi je izgubiti mast!

Razmišljao sam o sljedećem unosu:

Proteini 252 g
Masti 56 g
UH bih ciklirao jer sam čitao da je dosta uspiješno
PON: 220g, UTO: 200g, SRI: 50g, ČET: 180g, PET: 150g, SUB: 50g, NED: 100g

Od suplemenata koristim whey od myproteina,omega 3 natrol i multivitamin i mineral.

Molim Vas da mi pomognete da li sam dobro odredio unos proteina,masti i uh kako bih postigao svoje ciljeve. Cilj: stopiti mast a ocuvati sta vise misicnu masu.

Slusam Vase prijedloge pa si postavim jelovnik da ga iskomentirate!

Unaprijed Vam hvala!

P.S. Trening

PON: Prsa,Triceps,Trbuh
UTO: Kvadriceps,listovi,Trbuh
SRI: Čučnjevi sa girjama, Swing sa girjom, Vojnički potisak, 15-20 minuta cardio na traci.
ČET: Leđa, Biceps, Trbuh
PET: Ramena,Zadnja loža, Trbuh
SUB: KARDIO 25 minuta sprintevi na 50 m
NED: ODMOR

Edited by defactic - 03 Listopad 2014 at 23:34
Back to Top
Željo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Željo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2014 at 13:40
Bok,
moje mišljenje je da ti je trening snage sasvim u redu, samo što ja ne bih radio toliko trbuh jer jednostavno nije potrebno (max dvaput tjedno)te bih ubacio još koji kardio trening jer ti je cilj izgubiti salo kako si napisao, ako možeš idealno bi bilo ujutro natašte 40-50 min laganog jogginga ili bicikliranja dva-tri puta tjedno i jednom tjedno hiit trening da razbiješ monotoniju.. Unos proteina je isto u redu, bitno je da jedeš 4-5 obroka dnevno i da jedeš puno voća i povrća. Također, ako budeš radio stalno ovaj program tijelo će ti se kroz mjesec-dva naviknuti na opterećenja pa bi bilo dobro da par puta mjesečno ubaciš i malo drukčiji trening snage-kružni ili nekakav crossfit npr. Sve u svemu, samo treniraj i sretno :)
Back to Top
defactic View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote defactic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Listopad 2014 at 20:27
Željo hvala na odgovoru no jel mi mozes pomoci da li sam odbro odabrao cikliranje UH?

Back to Top
Željo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Željo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Listopad 2014 at 11:42
Rado bih ti pomogao, ali nisam pokušavao pa ti ne želim davati krive savjete.. Evo ti link za jedan dobar članak, imaš i puno komentara pa malo prouči :)
I još jedna stvar vezana za trening: nemoj svaki tjedan raditi iste vježbe (npr. svaki put kad radiš prsa krenuti s benchom), već mijenjaj vježbe, kombiniraj..
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Cikliranje-ugljikohidrata.aspx
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.