New Posts New Posts RSS Feed - recepti za zobene pahuljice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

recepti za zobene pahuljice

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
sportasica_cro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Rujan 2018
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sportasica_cro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: recepti za zobene pahuljice
    Posted: 20 Rujan 2018 at 01:29
Meni su super sa grčkim jogurtom, voćem tipa jabuke ili neko bobičasto tipa borovnice, malo posipaš whey-a od čokolade i cimeta i super klopa ispadne.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2018 at 12:28

Voćni jogurt? No no :) Uzmi običan jogurt/svježi sir i ubaci šumsko voće. Ja cijele godine koristim zaleđeno šumsko voće (Lidl, Ledo) i to mi je obavezan dodatak doručku.

Za još bolji okus i dodatnu dozu proteina uzmeš neki whey sa voćnim okusom ( ja preferiram vaniliju - malinu Myprotein) i dodaš ga u to mliječno. Meni je to već duuggooo jedini i omiljeni doručak :) Sa zobenima naravno.

U takvoj kombinaciji ti ni banana ni med neće trebati (ja bi rađe ubacila steviu ako ćeš malo slatkoće), a za dodatak zdravih masnoća imaš chiu, lanene, bademe i ostale orašaste kao i maslaci od istih.... divota Star


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
annabelle View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Travanj 2018
Location: Pula
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote annabelle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2018 at 00:23
zobene sa voćnim jogurtom. preferiram bobičasto voće i super su mi. sviđaju mi se ove ideje sa bananom i medom. vrijedi probati hehe
Back to Top
fitnessina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Prosinac 2017 at 19:55
Ja stavim zobene u grčki jogurt preko noći, i chia sjemenke. Ujutro dodam malo meda ili javorovog sirupa, predobre. Prije sam ih kuhala i dodam malo kikiriki putera, nije ni to loše. ALi pošto mi vrijeme ujutro prolazi nekako pet puta brže, ova prekonoćna varijanta mi je bolja, a da se ne lažemo i ukusnija.
Back to Top
jasna781 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasna781 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2017 at 21:12
Probala Myprotein Muffin Mix, ima zobenih unutra :) stvarno je super, gotovo za 15min, skupa s pečenjem, a budu mekani i drugi dan ako su u posudi zatvoreni (i ako prežive) :D
Back to Top
pant3rica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Studeni 2016
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pant3rica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2017 at 23:33
Odličan vam je ak se žurite na posao( a tko se ne žuri ujutro haha) nemam vremena skuhat kavu kamolli još i doručak da pečem neke palaćinke...Odlična zamjena mi je Mug cake od Myproteina u roku minute je gotov cake sa odličnim sastavom. il muffin mix pa se umješa sa zobenima kao se želi al brzo i efikasno a plus toga zdravo i zasitno :D 
Back to Top
jasna781 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 17
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jasna781 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2017 at 10:21
Evo još jedan jednostavan recept za proteinske palačinke :)
Sastojci:
-1,5 žlica zobenih pahuljica (sitni tip)
-3,5 žlice zobenog brašna (samo izblendajte zobene pahuljice)
-2 jaja
-50 g proteinskog praha (preporuka my protein vanilija; za one koji ne koriste ovakvu vrstu dodatka prehrane, preporučam ekstrakt vanilije i/ili vanilin šećer, ali onda povećajte malo količinu brašna)
-malo soli
-malo stevije (po želji, možete čak dodati malo meda umjesto stevije)
Preljev po želji:
-grčki jogurt s medom
-otopljena crna čokolada

Sve sastojke izmiksajte, zagrijte malo kokosova ulja na tavi (pecite ih na dobroj tavi kako vam se ne bi zalijepile) i izlijte mjericu smjese. Plin stavite na minimum i poklopite poklopcem te pustite da se tako peče 2 min. Nakon toga okrenite na drugu stranu i pecite još otprilike 1 minutu.
Prelijte čokoladom i grčkim jogurtom.
Back to Top
MegaMass View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Ožujak 2016
Location: Hrv, St
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote MegaMass Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2016 at 17:20
Evo par varijanti sa zobenima..

1. http://i.imgur.com/RPT6gpE.jpg
Zobene. mlijeko 0.9% mm, 1 banana.. (Ja sebi za doručak stavim 120g zobenih, 300ml mlijeka 0.9%mm, 100g jagoda, 100g banane, zobene i mlijeko kuham, u posudi sa strane bananu usitnim vilicom te na kraju srežem jagode, bude mmmm fino)

2. http://i.imgur.com/fBksOAB.jpg 1. opcija (stajale preko noci)
2. opcija http://i.imgur.com/GcffqFv.jpg (ove nisu stajale preko noci)
Zobene, mlijeko, banana.
(Sebi za doručak sam radio 120g zobenih, 300ml mlijeka 0.9% mm, 100g banane - zobene kuhane u mlijeku a banana sa strane usitnjena skroz dok ne bude vodenog oblika i sve to pomješam. Zobene ostavim preko noći na sobnoj temperaturi i ujutro bude texture kao puding i jako jako dobrog okusa)

3. http://i.imgur.com/5xHpEbo.jpg
Ovo nije nešto ali posluži.. Ja sebi nekada stavim 2 jabuke (naribane), 100g oraha (mljevenih) i žlica kikiriki maslaca - sve to promiješam dobro.. Bude međuobrok, prefino, uskusno, zdravo :)



Edited by MegaMass - 17 Travanj 2016 at 17:22
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 10:17
Hvala Gym_girl. Evo jutros sam napravila ovakvu kombinaciju:
50 g zobenih, 50 g posnog sira, 50 g banane, malo lanenog brašna i stevija. Što se tiče kalorija po mojoj procjeni to je oko 300 kcal, otprilike kao i ovaj doručak koji sam do sada jela.
Je li dobra kombinacija što se tiče uh i proteina?
Zasitilo me je a i fino je :)
Drugi put mislim napraviti kombinaciju s šumskim voćem, možda pola mjerice wheya umjesto posnog.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2015 at 06:07

Ovisi da li te zanima samo kalorijska vrijednost ili konkretni omjeri. Ovdje nisi navela količine svega pa je nemoguće reći po kcal vrijednosti ali ako si mislila samo na odnos kruha i zobenih onda ti je to manje zobenih u odnosu na kruh. Kruh ima sitno više od 40 g uh na 100g, do 250 kcal, a zobene nešto manje od 30g uh-a na 50g...i manje od 200 kcal....i brdo manje soli Smile Ako dodaš voće i posni/jogurt možeš nadoknadit uh-e ali sad ovisi koje voće i koliko svega Wink Naravno, ako staviš whey umjesto mliječnih onda imaš manje....

Uglavnom, bilo bi ti dosta 50g sa tim dodacima, pogotovo ako ne pretjeraš s njima :) Ja inače stavljam isto do 60g, isto toliko šumskog voća, još se tu nakupi oko 10g iz svih tih proteina i to ti je to.....no ne gledaj po drugima, moraš nać svoje brojke, a i sve ovisi kako jedeš dalje kroz dan......ako jedeš manje puta složiš veće obroke...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2015 at 19:02
Pa npr do sada sam doručkovala 100 grama crnog kruha (iako ne vjerujem da je pravi crni jer se rijetko nalaze u dućanu) + neki namaz i povrće, ili s purećom šunkom.
Ako bih radila zobene (50grama) s nekim dodacima kao što su posni ili jogurt + voće, + orašasti ili s wheyom da li bi to bilo slično po kalorijskoj vrijednosti?
Back to Top
Anaaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 38
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anaaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2015 at 18:42
Ovisi o tvojoj ukupnoj prehrani... ja obično stavim za doručak do 50 grama, ali vidjela sam ovdje na forumu da met smakne vreću od pol kile u jednom obroku. Probaj pa vidi, nije ti teško iz dana u dan povećati ili smanjiti količinu zobenih/tekućine/dodataka.
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2015 at 15:03
Molim vas savjet, koliko zobenih pahuljica ide za jednu osobu? Jela bih ih za doručak s posnim, voćem itd.. No neznam koliko čega ide
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2014 at 12:33

Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

ja sam valjda jedina osoba na svijetu koja najviše voli osobno termički neobrađene zobene

Ima nas još, ja ih jedem žlicom iz vrećice Big smile

..ali sad će po zimi odlično sjesti topla, kuhana zobena kaša....even better Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2014 at 00:15
ja sam valjda jedina osoba na svijetu koja najviše voli osobno termički neobrađene zobene jednostavo zdrobim bananu (napravim kao kašicu) i pomješam sa zobenima i lanenim sjemenkama, nekad dodam posnog sira na vrh pa mi bude kao neka torta hahah

inače zblendane, s bjelanjkom/jajom, pola banane, žlicom-dvije kakaa, u mikrovalnoj 3 min i bude super muffin

s bjelanjkom/jajom, malo mlijeka/vode, pola banane i mogu biti i palačinke

obične kuhane na vodi su mi dobre jedino sa svježim jagodama, borovnicama ili nektarinom narezanom, znači ečim slatkim što pušta sok u to da sve zasladi

u svakom slučaju, zobene se mogu umješati u gotovo sve kako dodatak, a ako su glavno jelo treba malo mašte za začiniti :D
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 21:47
meni je to vise palacinka nego omlet.
ja ga jedem sa svime, stvarno sa svime. sa svjezim sirom, ricota sirom, posnim sirom. s posnim sirom+jajima/sunkom (napravim namaz). sa svjezom paprikom, rajcicom, sa sunkom i sirom (ko sendvic), s maslacem (ko sendvic), sa kikiriki maslacem (svake prijestupne nazalost),sa humusom, s guacamoleom, sa 'domacom' cokoladom (kakao, whey + zasladjivac)... ma milijun ideja stvarno.
sendvic ni ne pozelim, imaju vec tjedni kako ga ni za cheat meal nisam pojela..

kljuc je naravno kolicina, ja ispecem jednu palacinku i s nekim nadjevima pripazim malo, ne trpam u beskraj.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.