New Posts New Posts RSS Feed - Transformacija-in progress
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Transformacija-in progress

 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>
Author
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2018 at 20:39
Nikša, odavno sam ti rekao da imaš dobru genetiku, ali i da trebaš dobrog trenera. Bez ljutnje za kritiku, na kvadricepsu veliki napredak, na gornjem dijelu tijela mali, u odnosu na ranije fotke. Imaš V oblik, ali je masivnot latisimusa i trapeziusa, dosta zaostala, dok su mišići kralježnice napredovali. Djeluje mi kao da najviše forsiraš powerlifting, tj deadlift, čučnjeve i bench. Kao što i prije rekoh, za lijepu građu simetrija je bitnija od pojedinih velikih mišića. Imaš široka leđa i ramena, mislim na kostur, iskoristi to. Sretno za dalje.
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2018 at 21:10
Bok Iver.Naravno da nema nikakve ljutnje i hvala ti što si komentirao.Znaš kako,da ti budem iskren,od prošlih slika koje sam postavio na forumu prije ovih,od toga perioda kada sam postavio slike pa do ovih slika mnogo sam puta odustajao,pa kretao pa sve iznova(manjak discipline),to je glavni razlog svega ovoga što si napisao.Trebao sam neke stvari posložiti u glavi i donijeti neke odluke tako da će iduće slike biti veći napredak.Što se tiče trenera,naravno da bi mi bilo drago naučiti i poslušati savjete nekoga iskusnoga ali nažalost za to nemam novaca.Trener je dobra stvar,ali nemam novaca za to,a iskreno mislim da mogu sam napraviti transformaciju tako što ću imati sređenu prehranu i trening i biti uporan i strpljivi najvažnije ne odustajati :)

Hvala ti puno što si komentirao =)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Veljaca 2018 at 23:46
Nikša, mlad si, slagat ćeš ti stvari u glavi još x godina, i to je normalno. Sam, i bez ičije podrške, znam da je teško. Ali zar tamo gdje treniraš nema netko sa iskustvom da ti pomogne savjetom i kritikom? Ja jesam znatno stariji, ali u vrijeme moje mladosti je još bilo stručnih ljudi koji su bili voljni pomoći na kolegijalnoj razini, bez naplate. Izbjegavaj "znalce" bez obrazovanja i broscience. Ne mislim na nekog mišićavka, nego na nekog tko ima iskustvo sa klijentima, može te procijeniti, i personalizirati neki gotov program sa neta. Ako i skineš nešto sa neta, pazi da ima periodizaciju bar nekoliko mjeseci. S obzirom da si mlad, moraš poraditi i na varijabilnosti vježbi, to je dugoročno nužno i za zdravlje muskuloskeletnog sustava. Nemoj zaboraviti ni vježbe mobilnosti, kojih 15-30 minuta u dane kad ne dižeš- može i neke yoga vježbe, toga imaš dosta na youtube. Na svakom treningu, obavezno vodi računa za zagrijavanje, i opuštanje kad si gotov. Koliko si sad ok i zdrav, to je dugoročna garancija za trening sa manje ozljeda ili mikrotrauma. U dane težih dizanja čučnjeva, deadlifta, na kraju napravi dekompresiju kralježnice. Ja sam nažalost uvijek u gužvi, pa i nemam previše vremena, pročitaj par postova o fitness mitovima na Facebook stranici os sajkoperformance, bit će ti jasnije što mislim. Ni on nije htio vjerovati dok nije osjetio na svojoj koži, a zaista je dobar trener sa iskustvom. Mislim da je i dobro da si pauzirao neko vrijeme, ćini to uvijek po potrebi. Vezivno tkivo se teže regenerira nego mišići, pa možeš npr nakon svaka 3 mjeseca odraditi dva tjedna power yoge ili slično, animal movement od Mike Fitch-a i ima hrpa sličnog na YouTube, ne mogu se sad svega sjetiti.   
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2018 at 07:52
Pa znaš kako,kod nas u teretani ima trener koji je tu da uzme novac od klijenata,i nema pojma pojma što radi,jer sam ga više puta imao priliku vidjeti kako radi,i iskreno žao mi je tih ljudi što rade s njim,jer bolje bi im ja pomogao sa par savjeta nego što ih on "vodi kroz transformaciju".Onda ima još ovaj jedan čovjek koji se bavio najtecateljskim bodybuildingom i vidim sad radi s nekim momcima mlađim i sve što im govori je sad će mo raditi ovu vježbu sad onu,ne objašnjava im što rade,zašto nešto rade i te stvari.A većinom momaka ovdje u dubrovniku koji su amo reći izgrađeni se špricaju što znam iz pouzdanih izvora.Tako da,onda mi jedino preostaje da se oslonim na sebe i da svoje znanje unaprijeđujem i primjenim na sebe.

Što se tiče mog sadašnjeg treninga,radim program od Jasona Blahe ice cream fitness 5x5 i neznam jeli znaš o čemu sa radi u ovom programu,uglavnom 3 puta tjedno,cijelo tijelo.E sad imaš treninge A i B i mijenjas kroz tjedan.Jedan tjedan A B A a iduci B A B.

Iskreno mislim da ovaj program i nije možda toliko dobar za mene zato što je više orijentiran na izgradnju snage i opcenito powerlifting koliko ja mislim.Evo staviti ću ti sliku kako izgledaju ti treninzi pa pogledaj.

  

Ja mislim da bih trebao promijeniti trening baš zbog toga što si ti naveo a to je da se ne fokusiram na powerlifitng nego na hipertofiju.Jer recimo kod ovog programa jedina vježba za leđa je veslanje sa šipkom,jedina vježba za prsa je bench press,za noge samo čučanj i mislim da bih baš kao što si ti rekao treba preložiti i vidjeti drugačiji trening i mislim da bi mi to dosta pomoglo u razvijanju muskulature i baš ovog što si ti rekao što mi treba napredovati.

E da,nakon svakog treninga se obavezno istegnem i također zagrijem prije svakog treninga,bez toga ne počinjem trening.A ovo što si mi napisao za dane kada ne treniram ću isto pogledati i primijeniti.

Hvala ti puno što izdvajaš vrijeme za ovake komentare jer cijenim i volim kada se netko raspiše.Hvala ti puno =)
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2018 at 15:58
Da, nažalost znam kakva je situacija sa trenerima, i kod nas i vani, a i na netu. Upoznao i čovjeka koji je višestruki svjetski Pro BodyB prvak( valjda IFBB, ne sjećam se više), preko 20 godina trener i prodaje svoje programe treninga i prehrane, a blage veze nema sa ljudskim tijelom i endokrinologijom, pa svima nudi sličan program prehrane. Dobar ti je zaključak, ovakvi programi nisu za tebe, možda samo npr 2 puta po mjesec dana godišnje - za promjenu ili preskočiti neki plato tj zastoj. Skoro svaki mišić ima više grupa, i trebao bi na tome poraditi, a ako imaš u teretani i cable machine, sa hrpom vježbi odlično funkcionira jer drži tenziju u većem opsegu pokreta nego uteg kod velikog broja vježbi, ne svih naravno. Stretch-tension ciklus im je odličan za hipertrofiju lijepih mišića. No, kao što rekoh nemam baš vremena piskarati, ali sviđa mi se tvoj trud pa... A preko ljeta kad si doma, gume tj powerbandovi su izvrsna stvarčica.
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2018 at 16:48
Jer stvar je u tome,da jedan naturalac se ne može poistovjetiti niti primati savjete od nekoga tko nije natural.Znači takva osoba nije kompetentna da mogu od nje primiti savjet.Ali pošto ja volim ovaj sport i volim vježbati i educirati se,onda stalno proučavam,gledam,čitam i razlučim što valja a što ne.Od dana kada sam počeo trenirati znači moji početci pa do danas masu masu toga sam naučio i vidio koje sam greške radio i tek ću naučiti koliko ih možda i sada radim,ali ću znati i volim naučiti zašto nešto radim a ne kao robot kopirati nešto ili slušati nekoga tko mi nešto govori jer je to negdje pročitao ili čuo.Volim upoznati materiju do kraja i shvatiti kako i zašto,tako da ne sumnjam u sebe,mogu ja to i sam,samo ovaj put neću odustati i prekidati pa počinjati nego ću biti konstantan i uporan =)

Ovo ljeto planiram raditi u Dubrovniku,tako da ću cijelo ljeto ići u teretanu što mi je užasno drago i sretan sam radi toga :)

Danas ću si sastaviti novi program treninga koji planiram sutra početi raditi,ne želim kopirati ništa sa interneta nego ću složiti sebi plan treninga u svrhu hipertofije i da trening ne traje 5 sati a opet da ne traje 20 min,nego da bude optimiziran za mene.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 01:52
Niksa, ne lijepi se na predrasude. Ima steroidnih(ili bivših) takmičara koji su veoma dobri treneri i uz to veoma iskusni i obrazovani, a steroidi su bili osobni izbor, samo se količina i vrsta kemije razlikuje od ostalih sportova. Što misliš da su neki mišićavi američki profi košarkaši postali mišićavi samo od treninga i genetike??? Ali, da se vratim, tebi(trenutno stanje) bi npr metode BB met treninga od starog gosna Scott Abela(tko i priznaje da je bio steroidni) bile idealne, za gubljenje masnog tkiva i hipertrofiju, njegovi tripleksi i kvadripleksi su stvoreni za to. Ima i idiota, ali i pametnih ljudi. Kopiranje bez razuma jest glupo, ali učiti na svojoj koži je takođe bedasto, vrijeme prolazi, ali ... Napiši što si pripremaš, ja nemam vremena više, možda CeLe111 stigne komentirati, djeluje mi razuman mladić, a i ima već iskustva.
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 07:58
Daleko od toga Iver.Ja poštujem i cijenim svačiji trud i ne pljujem po nikome,niti koga osuđujem.Samo kada vidim po youtube-u videe kako naši fitness youtuberi preporučuju i savjetuju za prirodnog vježbača da radi split program,da čučanj nije neophodan za velike noge i takve gluposti,oprosti ali meni je to onda suludo.Jer osobi koja je na sterodima i kojoj je sinteza proteina uvelike povećana ona može raditi prsa svakog narednog ponedjeljka i rasti kao gljiva.A taj isiti savjet ako ja primim od te osobe ne mogu ga primijeniti na sebi jer sam natural i kod mene je sinteza proteina uvelike manja od osobe na steroidima i meni je bolje raditi kao natural vježbaču full body i više puta tjedno pogoditi mišić :)

Našao sam na youtube-u fenomenalnu stvar i što se tiče edukacije i općenito svega što se tiče prehrane i treninga,te sada namjeravam učiti i sastaviti sebi plan treninga i općenito početi pametnije trenirati i početi slušati tijelo što mi govori a ne ono što ja sam sebi govorim i što mislim =)


Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 10:44
@iver
hvala na spominjanju, lijepi pozdrav saljem!Thumbs Up

@NiksaV
nije problem u steroidima, problem je u opcem ne poznavanju materije..
I jedan "steroidas" je nekada bio naturalac, mozda dugi niz godina, sto svakako znaci da je imao prilike trenirat i u "naturalnom" okruzenju..

Pristupa ima milijon doista, i sto pase nekom drugom ne mora znacit da ce pasat tebi. Ako ja imam velike noge i ne radim cucanj, ne znaci da ih mozes imat i ti. Isto tako ako ti npr. imas velika prsa, a ne ubijas se da bi ih izgradio, ne znaci da isti pristup mogu imat i ja (karikiram sada malo, ali shvacas sto govorim).

Ne postoji spranca i AB pristup, svi smo mi posebne jedinke za sebe. Postoje naravno grubi primjeri, vjezbi, prehrane i svega. Iz svega toga moze se probrat ono sto ti pase, i dalje ustimat u finese.Smile

Ja osobno znam momka koji je dugi niz godina bez obzira sto je iskusan, trenirao full body, i napravio rezultate iznad prosjecne, ne zato sto ne zna drukcije trenirat, nego zato sto mu je to eto tako vrhunski odgovaralo, i davalo mu sjajne rezultate.

Znam momka koji ne radi cucnjeve, a ima noge bildera teskasa...

Znam momka koji se hrani IF pristupom i jede svega par sati u danu, preskace dorucak, a gotovo i rucak vec dugi niz godina, zdrav je i vrhunski izgleda..

Ja osobno npr. ne radim bench press, niti mi je dl u planu treninga dugi niz godina, ne radim ni zgibove a ledja mi ne kaskaju, spram ostatka tijela..

Biceps treniram u prosjeku dva puta tjedno, da bi mi pratio dominirajuci triceps koji treniram jednom u mjesec dana ili svega jednom u nekoliko mjeseci, i to samo par laganih pumpajucih serija..

Navodim ti samo primjere.. da shvatis koliko se osoba od osobe moze razlikovat, i koliko je bitno ucit, pratit ogledalo i osluskivat svoje vlastito tijelo.Smile

Sto se tice Youtubea, i opcenito svega sto gledas, uvijek bi se trebao vodit time da nije bitno sto pogledas i sto je receno, vec TKO je rekao to sto je rekao, i sta taj netko ima iza sebe.. 

Ako netko savjetuje i daje savjete, nije uvijek bitno to kako on izgleda, jer mozda upravo on ima iznad prosjecnu genetiku, vrhunskog mentora/trenera koji ga je gradio dugi niz godina, dobro potkovanu suplementacijsku pricu, itd. itd.

Vec sto se doista krije iza tog znanja, i da li je to njegovo znanje primjenjeno i na nekom drugom mimo njega samoga uspjesno. 

To sto je netko prirodno podaren sa npr. (bubam opet), 180cm i 80kg veoma cistog tijela prirodno, i to veoma lako odrzava, da se opije vikendom i jede krafne i pizzu na tjednoj bazi, ne znaci da istim savjetovanjem moze do toga dovest i bilo koga drugog.
Cak suprotno, ako si podaren takvim tijelom i sa lakocom ga odrzavas, zapravo spadas u jako jako mali postotak ljudi s kojima bi se mogao poistovjetit, time tvoji savjeti i pristup koji provodis na vlastitom tijelu uopce nisu relevantni opcoj populaciji i 99% posto ljudi oko tebe.Smile

Nadam se da shvacas sto sam htio reci..
LP
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 11:55
Hvala ti CeLe111.U ovom vremenu od kada sam počeo trenirati naučio sam do sada filtrirati i načui sam od koga poslušati informaciju i isprobati istu a od koga ne.Ovo što si rekao potpisujem sve od A do Ž jer si sve dobro i lijepo napisao.I slažem se da smo svi zasebni za sebe i svatko je posebna jedinka.I naučio sam da treba slušati svoje tijelo i kao što si ti rekao vidjeti što ti paše.Počeo sam uvijek na stvari gledati logikom i razmišljati i promisliti malo o onome što sam naučio,što sam vidio i čuo.

A konkretno nije problem ako recimo ja koji sam prirodan rečem"Ja sam radio samo čučnjeve,nisam radio druge vježbe za noge i za mene je to radilo.Imam ovakve noge samo od čučnjeva ali to je ono što je radilo za mene,ne mora značiti da će svima ostalima raditi"

Ali bi bio problem kao što je dosta današnjih "fitness gurua" koji su na sterodima pa govore tipa"Ja treniram 2 puta dnevno,ujutro natašte cardio,ne radim opće čučanj,radim samo izolacijske vježbe i to bi i vi trebali da radite".Problem je što kada osoba ovako govori onda masu ljudi koji su u neznanju i neznaju o treningu će pogledati video i misliti da ako tako x osoba trenira i dobro izgleda da će i ona ako tako bude trenirala izgledati isto.


Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 11:57
Upravo to, 

zadnji odlomak je kljucan..
Treba se naglasiti "JA" tako, jer meni pase, sto ne znaci da trebate i vi. :)
I to je kljuc citave price u konacnici!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 12:07
E pa upravo to,jer evo recimo vidio si kakve su meni noge,iskreno samo čučanj radim,i obožavam ga raditi.Da me netko pita što da radi za noge rekao bih mu da proba čučanj,jer je super vježba i ništa ga ne košta da proba a opet ja koji sam mu to rekao da proba opet imam argument za to a to su kako moje noge od toga izgledaju a ne da pričam markove konake kao što vjerovatno znaš i sam masu ljudi koji su najpametniji i popili pamet cijeloga svijeta.

Ako toj osobi ne odgovara čučanj onda treba isprobati i vidjeti za sebe nešto drugo,jer opet to što ću mu ja savjetovati je iz mog iskustva što se toga dijela tiče jer nije to infomacija tipa,pročitao sam negdje da npr voće deblja i slične mitove i onda kada me netko pita dali je u redu jesti voće ja mu rečem ne voće deblja.A nikakav argument nemam za to niti znam objasniti zašto sam to rekao.

Tako da ako nešto znam uvijek ću pomoći ako imam s nečim iskustva i reći kako sam ja to odradio a ne mora raditi za svakoga i uvijek volim imati argument i nešto isprobati i onda znati više o tome nego samo npr pročitati na nekom forumu ili internetu i tako pričati ljudima =)

Hvala ti na komentiranju jer nema baš aktivnih ljudi na forumu pa da se držimo skupa nas malo što smo aktivni =)
Back to Top
Nai View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Veljaca 2018
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 19:02
Potpisujem da ima malo aktivnih ljudi. Ajd kad uhvatis vremena, raspisi se o ishrani i o vjezbama (koje, koliko dnevno, tjedno)..itd. Cisto da mi pocetnici imamo neki smjer sta i kako. (iz tvog primjera).

p.s Slike su odlicne.

Ugodan dan!


Edited by Nai - 28 Veljaca 2018 at 19:03
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 20:49
Bok Nai. Evo napisati ću osnovne neke smjernice kako bi početnici trebali krenuti.

Znači za početak je najbitnije da se početnik ne povede širokom masom u teretani po pitanju treninga,jer kao početnik koji tek ulazi u ovu priču najbitnije je da se izbjegnu glavne greške koje početnici rade po pitanju treninga.

1 stvar-ne raditi klasični split trening kakvog radi danas 90% ljudi u teretani,nego raditi full body trening.Zašto full body?
Zato što postoji jedna stvar koja je veoma bitna a to je sinteza proteina.Kod naturalaca ta sinteza proteina je kraća od sinteze proteina nekoga tko je na sterodima.Kod natural vježbača ta sinteza traje 24-48 h a kod osobe koja uzima steroide traje i do tjedan dana.Poanta je da kao početnik se fokusiras na osnovne stvari i vježbe,te radis full body 3 puta tjedno i tako više puta tjedno pogađaš isti mišić što će uzrokovati bolji rast mišića nego da ga odradis jednom tjedno kao u split treningu.Još jedna bitna stvar.Kod split treninga treniras svaki dan drugi mišić i problem je u tome što je tebi tijelo stalno u stanju oporavka,nedavas na taj način tijelu nikako da se odmori i stvaras kontraefekat tj,ne napredujes na način na koji bi trebao.

2 stvar-usvojiti pravilno izvođenje vježbe.Najbitnije početniku je da kada radi trening usvoji tehniku izvođenja pojedine vježbe i da ne gleda druge ljude i misli da je to ispravan način jer velika većina u teretani radi polovične pokrete i na samom kraju ne znaju ni što ni kako ni zašto rade.Tako da manje kilaže,usvojiti formu pokreta,usvojiti kompleksne pokrete i na taj način ćeš najbolje napredovati.Kilaže će doći polako kako budes napredovao,nemoj se opterećivati time.

3 stvar-ne raditi kardio i ostaviti sprave po strani.Fokusirati se na vježbe sa slobodnim utezima.Kao početniku,masu puta u teretani vidim ljude koji su mršavi,a cijeli trening provedu na kardiu ili pođu nakon utega.Kardio ti je nepotreban bez obzira dali imaš višak masnog tkiva ili si mršav.Kardio je način kako potrošiti kalorije i to je to.A kada ti vježbaš sa utezima ti gradiš mišićnu masu,metabolizam.Ta mišićna masa koju si izgradio ona je tu,i ti je održavaš i gradis naravno novu.Ti kada odradis kardio,nisi napravio ništa.Kada odradis trening s utezima,potrosio si kalorije a gradis mišićnu masu.Što se tiče sprava,one ti kao početniku ne trebaju,fokusiraj se na slobodne utege.Kao početniku,ne treba ti veliki volumen i veliki intenzitet treninga da ti treninzi traju po dva sata i da se nakon treninga osjećaš mrtvo.Bitno je da polako usvajaš vježbe a volumen i ostalo dolazi sa količinom vremena provedenog u teretani i koliko je osoba u treningu.

4 stvar-ne opterećivati se detaljima u prehrani.Što hoću s ovim reći.Postoje 3 makronutrijenta.Proteini,masti,ugljikohirati.Proteini i masti su najbitniji za tijelo.Ugljikohidrati služe kao izvor energije.Potrebno je zadovoljiti unos proteina na prvom mjestu.U biti da pojednostavnim da te ne zbunim.Nemoj se zamarati s kalorijama i tim glupostima.Gledaj da u svakom obroku imaš proteina.Jedi normalno kako jedes i treniraj,i naravno kvalitetan odmor.Tebi će kao početniku tijelo reagirati na bilo koji podražaj koji mu pružiš,u smislu treninga i napredovati ćeš,tako da se nemoj zamarati koliko ima kalorija ovo,koliko ima ono.Jedi kvalitetno,treniraj,odmori i najvažnije:budi strpljiv i uporan.Ništa to ne treba komplicirati i u biti je stvar vrlo jednostavna,ja isto toliko nisam punio napredovao ne zato što nisam broja kalorije ili te gluposti,nego radi toga što bi počeo pa odustao,i tako u krug ali sada pametnije.Tako da nadam se da sam ti koliko,toliko pomogao tebi i ostalima koji tek kreću na ovaj put =)

Sretno :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2018 at 22:07
Iako se slažem s većinom napisanog, ipak bi dodala neke stvari, čisto sa stajališta još jednog početnika :) P.S. Nikša, drago mi je da si se vratio, držim fige za dalje :).

Full body kao takav je prenaporan za početnika kojem će bilo kakav podražaj u početku izazvati promjene. Možda bi bilo bolje da krene 3 puta tjedno trening cijelog tijela, ali opća prilagodba, i uz nekakav kardio, pa makar plankovi. Jer ako netko nikada nije trenirao(ili jako dugo), kardiovaskularni sustav je neučinkovit(Šta ćemo stvarati bildere koji se uspušu uz 4 kata stepenica?). Isto tako, sprave nisu nužno najveće zlo. Pitanje je kakvu dotični ima motoriku, koju mi svi ovdje uzimamo da je dobra, a ne mora biti.Nitko ga ne vidi kako izvodi vježbe. Primjera radi. Neke sprave omogućuju da se nauče određeni obrasci pokreta (chest press, npr.. Isto tako, ima li kakvih disbalansa(kukovi, skolioza)? Na spravi može pripremati tijelo, jačati određene strane, a kasnije istezati slabije, dok usvaja osnovne vježbe (jedan dan uz sprave bench i rameni potisak bučicama, drugi čučanj, you catch my drift, ima primjera pripremnih programa na netu.), a nešto mišićne mase će doći što god radio.
Isto tako, ne zamarati se prehranom, dok(ako) još može rezati i jačati u isto vrijeme? Hmmmmm..... Ok ako želi održavati kilažu, ali za mršavljenje bi morao paziti na unos i dići proteine. Ne znamo je li dotični možda skinny fat, pa mu smeta dosta UH. Ima tu svega, nije baš isto netko tko se kretao u mladosti pa ima nešto mišića i tijelo mu pamti i netko tko je većinu života prosjedio.
Možda bi bilo najbolje da se on malo više raspiše, a ne mi...
Back to Top
NiksaV View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu


Joined: 30 Studeni 2013
Location: Dubrovnik
Status: Offline
Points: 205
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NiksaV Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2018 at 07:52
Justanyone,hvala ti za komentar.Da,u pravu si.Ja sam naveo amo reći neke stvari koje početnici griješe,tj većina ih krivo radi.Bilo bi dobro kada bi netko iskusniji pomogao početniku na treningu i vidio što i kako radi i naučio ga.Ja isto sam po sebi znam da ako nešto želiš jednostavno se moraš sam izboriti za to.Što se vježbanja tiče konkretno,ja nikad nisam imao nikoga da mi reče,to i to krivo radis i slične stvari.Sve što sam naučio,naučio sam sam jer me to zanjima.Svaki bolji trener će klijenta učiti raditi na slobodnim utezima i usvajanju pokreta.Ja nikad nisam imao trenera,i se vježbe sam morao sam učiti.Tako je isto sa svakim,nisam ja nikakav poseban čovjek pa da za mene vrijede druga pravila.
Stvar je što ti kod mašina,mašine odrade posao za tebe,niti upotrebljavaš stabilizatore za težinu,niti vježbaš toliko pokret.Jer početniku nije ispočetka bitno oće li on dignuti 70 ili 100 kg na čučnju.Bitno je da usvoji pokret,i tu se ispraksa.I samim time kada radi sa slobodnim utezima,vježba i balans,stabilnost,stabilizatore i sve ostalo.

Ali da,kao što si napisala,trebao bi se čovjek koji je postavio pitanje malo više raspisati pa da mu pomognemo ako treba =)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 13141516>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.