New Posts New Posts RSS Feed - D: Kettlebell trening za mišicnu masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Kettlebell trening za mišicnu masu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: Kettlebell trening za mišicnu masu
    Posted: 25 Kolovoz 2014 at 20:06
Svi komentari na temu: Kettlebell trening za mišicnu masu

Nema TGU-a i Floor press-a :(
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 17:16
:) Nema Zvonimire. Cudno, zar ne?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 17:47
imam 2girje od 12 i od 16. 10ponavljanja military pressa sa 12kg nije bed, dok 10ponavljanja sa 16kg bih narusio formu izvodenja. zanima me ako bih krenuo sa 16kg, a time smanjio broj ponavljanja u treningu, odnosno krenuo sa npr.: 8, 7, 5, 4, 2 dali bi i to dalje bilo "OK".
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 17:58
Manje više bi moglo biti ok, ali racunaj da je 10 ponavljanja minimum minimuma i radije kreni s programom sa 12kg. Probaj napraviti maksimalan broj presseva sa 12kg na slabiju stranu pa napiši ovdje rezultat...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 00:41
Trening mi izgleda zanimljivo.
Ako smijem priupitati, pošto radim olimpijska dizanja.
Bi bilo možda oke napraviti varijaciju na temu (osim swinga)

Military šipkom + Prednji čučanj
Zgibovi + Mrtvo dizanje (u gymu imam samo jedan KB od 32kg, drugi najviše težine je 24....)
Swing + Hang clean (spuštanje šipke do najniže točke da ne takne pod pa clean+front squat ili bez squata?)

Tnx.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 06:47
White, prije nego se Saša javi, a sigurno je bolji od mene za kbell, moja općenita opaska.
Dugoročno, bolji je mil. press sa bučicama ili kbellom jer rame ima veću slobodu kretanja i rotacije. A kbell clean zbog same biomehanike i dinamike pokreta manje opterećuje (tj čini kompresiju kralježnice) nego hang clean. Ti si mlad i u formi sada, no dobro je dugoročno mislit, ne znam sa kakvim opterećenjima radiš :) I vjerojatno nemaš povijena ramena, tada bi osobno barbell potiske izbjegavao. Za ostalo, Saša :)
   Btw Saša, vidim novu titulu, čestitam, bez obzira na moje subjektivno mišljenje o certifikatima, titula je titula :))
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 10:19
Ne radim ja samo to :D S obzirom da radim i balansiranje na rukama, yogu i ostalo. Smatram da sam mnogo flexibilan i nemam nikakve razlike u izvođenju clean/military pressa sa kb ili šipkom pošto mi je kretnja identična (tj. da parafriziram, osjetim da radim istu kretnju i da se sve isto steže). Zato i jesam postavio pitanje :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 11:31
Iver, hvala :) White, slažem se sa Iverom po pitanju izbora alata, ali recimo da bi bilo ok presseve odraditi sa šipkom umjesto s kbellom. Inace, press sa šipkom je ok, ali ponekad ljudi u silnoj želji da naprave ona "zadnja dva ponavljanja" prelaze u hiperekstenziju lumbalnog dijela kralješnice. To se naravno može dogoditi i sa dva kettlebella, pa sam zato vec napravio korekciju u programu i umjesto military pressa dajem ljudima SeeSaw Press, koji je blaži prema kralješnici ;) Takoder, šipka ne dopušta slobodu pokreta kao bucica ili kbell, ali to naravno ne znaci da nitko nikad ne bi trebao raditi press sa šipkom i da šipka ne valja.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 12:40
pod ovime: "probaj napraviti maksimalan broj presseva sa 12kg na slabiju stranu" ste mislili max. broj presseva sa slabijom rukom? ako je to to, napravio sam 17komada.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 13:05
Kontam sve, a što onda bi bilo ok odradit treninge kako sam upitao ili ne? :) i pitanja iz  mog prvog posta za ovaj program :)
što se tiče lumbalnog dijela, nakon 2000ponavljanja olimpijskog snatcha sa punim čučnjem mislim da nema straha trenutno za kralježnicu barem sa moje strane jer je forma i tehnika sve :)

hvala još jednom :)


Edited by White_Insane - 27 Kolovoz 2014 at 13:06
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Jakovjames View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jakovjames Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2014 at 14:42
Pozdrav, ja imam doma girju od 16 i 20 kg. nemam par girje pa me zanima dali se moze taj program izvesti sa jednom girjom? hvala
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 07:53
White, oprosti. Malo sam u žurbi pa sve nešto na brzinu preletim postove... Možeš odraditi onako kako si napisao u prvom postu. Ne mogu garantirati rezutate, ali mislim da ne bi trebalo biti neke prevelike razlike. Uostalom, i u clanku sam naveo neke druge mogucnost što znaci da se ne moraš držati slijepo ovog programa i ovih vježbi. Najbitnije od svega je pogoditi pravu težinu ;) U svakom slucaju javi nam rezultate ;)
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 07:55
fpotter, 12kg ti je onda definitivno prelagano. Uzmi 16kg, ne bi smjelo biti problem izvuci 10 ponavljanja sa tom težinom. Probaj malo i tehniku srediti. Koliko kg ti imaš?
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
fpotter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 76
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fpotter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 13:45
55 ;(
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 15:47
Imam trenutno program koji odrađujem, ali pošto tu i tamo odradim kakav wod i slične stvari, onda ću umjesto toga ubacit ovo da isprobam :)

Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2014 at 23:02
Jakov James, program je primarno namijenjen za rad sa dva kettlebella. To naravno ne znaci da ne možeš probati i s jednim, ali ne garantiram rezultate... Pogotovo za cucnjeve i mrtvo dizanje ce ti jedan kbell biti prelagan.
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.