New Posts New Posts RSS Feed - D: Intervju s Anitom, pobjednicom FIT transformacije 2014!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: Intervju s Anitom, pobjednicom FIT transformacije 2014!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Rujan 2014 at 12:12
Ee super sam sad, to je bilo prije sedmicu, dvije, sad je sve pod kontrolom, nema vise upala takvih.
Interesuje me kakav sir Anita jede na pauzi, posni, pa dodas lanene sjemenke ili? I je li ih blendas, jer sam cula da cijelovito crno lana nema dejstvo nikakvo.
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2014 at 21:59
Originally posted by bejb bejb wrote:

 
Inace, Anita, pitanje, kako pripremas meso, izbjegavas li masnoce ili ih dodajes?

Inace, bravo i svaka cast na disciplini i konzistenciji! Stvarno si primjer!


Hvala bejb. Wink

Masnoće uzimam iz lanenih sjemenki i maslinovog ulja. Meso pečem bez masnoće na teflon tavi i bez vegete samo sol uoptrebljavam.
hm
Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Rujan 2014 at 22:03
Originally posted by Didii Didii wrote:


Interesuje me kakav sir Anita jede na pauzi, posni, pa dodas lanene sjemenke ili? I je li ih blendas, jer sam cula da cijelovito crno lana nema dejstvo nikakvo.


Jedem posni sir.
Inače kupim mljeveno sjeme lana. Čitala sam i ja da bi trebalo biti svježe mljeveno...
Uzimam lan kao izvor masnoće zato se ne opterećujem njegovim drugim dobrobitima Wink

hm
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 10:23
Ponovno kazem - svaka cast na disciplini i odlicno sastavljenoj prehrani.
Zanima me jesi li odmah pocela jesti ovako ili si u pocetku jela raznolikije?
ja bih rado da sam takav karakter da mogu jesti jos cisce, ali zasad se drzim ipak raznolikije prehrane, pa ne znam koliko me to moze usporiti... zasada mi dobro ide.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 12:17
Originally posted by bejb bejb wrote:

 samo eto, stalno slusam neke price da se 'klonim utega' dok sam deblja i da se iscrpljujem samo kardiom i slabim utezima, a meni to uopce nije neka fora.


ne slušaj te priče Smile

Slušam i ja slične priče, u koje se više ni ne uvlačim, naučila sam da je bolje stajati po strani i raditi svoje dok te netko nešto ne pita :)

Radi na mišićnoj masi obavezno, što više kardia radiš više će slabiti muskulatura,a time i metabolizam pa ćeš tako između ostalog imati i manje slobode u prehrani. U određenim slučajevima na početku zbilja treba dati laganu prednost aerobnom treningu (nekad i samom hodanju) te početi prvenstveno sa pravilnijom prehranom, ali jačanje muskulature i kod takvih uskoro postaje imperativ zbog svih dobrobiti koje donosi.

Tako da...drž se ovoga što radiš ;)


Potičem igre sa malo većim težinama i sama svjedočim tome da je nama ženama jako teško nabildati se, pogotovo uz neadekvatne količine hrane. I meni se često čude kako treniram, a još uvijek izgledam ko žensko :) Možemo mi puno više nego što mislimo samo treba probati i ne misliti da ćemo buknuti preko noći...meni još ta noć nije došla Smile Drago mi je ovo sve cure sve više prepoznaju, iako ih i dalje previše vidim po kardio spravama. 

Inače....sa svime napisanim se uglavnom slažem Anita samo sam malo zagrcnula kod ovih pol kg sira i piletine svakodnevno... + whey 2x - nadam se da je to samo privremena mjera ;) Mislim da je i dalje umjerenost i raznolikost temelj svega, na duži rok. Kontinuirana jednoličnost i pretjerivanje će se već nekako naplatit jednog dana, ako ne zdravstvenim posljedicama onda pucanjem radi dosade i manjka određenih nutrijenata.

Moje mišljenje, a sad svakom svoje Wink





Edited by Gym_girl - 29 Rujan 2014 at 12:19
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 13:42
E pa tako sam i ja prvih mjesec dana,, uglavnom kardio i ponešto intervali, utege sam ubacila tek sad drugi mjesec... ne  bojim se bildanja, uopce, kamo srece da se nabildam.. ali znam da ne ide to tako lako :)
samo eto, krenes raditi nesto, imas dobar osjecaj, no kada ti nekoliko ljudi prigovori uvuce se crvic sumnje, ali necu odustati.
u konacnici cilj mi nije jesti malo, nego jesti vise, a ne debljati se, tocnije zelim da mi tijelo sve pojedeno lijepo trosi i lijepo se razvija.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 14:22
Mislim da ti i nisi mala toliko veliku kilažu da nisi mogla odmah početi sa vježbama s nekim opterećenjem (makar i bodyweight), lagano of course :) A što se crvića sumnje tiče u tom pogledu, prvo pogledaj ko ti govori pa se onda zapitaj ima li razloga za sumnju :) Netko ne voli trening utezima i to je ok, nać će nešto drugo, ali ako ti uživaš u tome i vidiš pozitivne promjene nema ti ko šta govorit, pogotovo ne netko ko nema pojma i nema iskustva. Ionako ćeš čuti masu kontradiktornih izjava, čak i više u području prehrane - malo zdravog razuma i otvorenog uma + testiranje i tu ćeš naći svoj pristup, nema ultimativnog.

U vezi ovog zadnjeg, tako će i biti, samo treniraj progresivno i jedi kvalitetno i dovoljno ;)


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Anita25 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 168
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Anita25 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 17:41
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

[QUOTE=bejb] 

Inače....sa svime napisanim se uglavnom slažem Anita samo sam malo zagrcnula kod ovih pol kg sira i piletine svakodnevno... + whey 2x - nadam se da je to samo privremena mjera ;) Mislim da je i dalje umjerenost i raznolikost temelj svega, na duži rok. Kontinuirana jednoličnost i pretjerivanje će se već nekako naplatit jednog dana, ako ne zdravstvenim posljedicama onda pucanjem radi dosade i manjka određenih nutrijenata.

Moje mišljenje, a sad svakom svoje Wink





Slažem se s tvojim mišljenjem al to je bilo zadnje rezanje kada sam bila na 60gUH. Sada se polako vraćam i kreće održavanje i lakši tempo, smanjujem treninge na 4x tjedno. Wink
hm
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 17:58
@Anita, da, ocito tvoja trenutna faza zahtjeva vrlo cistu prehranu, kamo srece da ja dodjem do nje! :)
To mi je i cilj.

@Gym-g - znam sta hoces reci, ali vise me furala lijenost, i mozdaaa.. nekakav sram sama pred sobom, ma joj, tako sam se osjecala tromo i slabo, ne znam kako da ti opisem, krenem raditi i onako, nisam mogla ni tri skleka napraviti, bas sramota (a znam da sam ih nekoc mogla hrpuuuu) :) sada je naravno vec puno bolja situacija, ali je u pocetku bila bas blokada.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 18:19
potpisujem :)

Ja u teretanu idem svaki drugi dan, ne znam koliko je to dovoljno za nesto postici, ali kako kazu treba ici radi onog osjecaja zadovoljstva poslije vjezbi, a ne da bi se nesto desilo preko noci, a rezultati ce doci s vremenom..
Uporedo radim sve vjezbe, od trake za trcanje, do utega, i bas mi je super, sto kazes ko ne bi volio da se malo nabilda :)

Jos ne znam kako najlakse da izracunam koliko cega unesem u sebe preko dana, ako ima neko savjet neka mi kaze..


Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 18:23
Ah da, htjela sam jos pitati, da li si proteine pocela koristiti od prvog dana kad si pocela vjezbati ili?
I da li jedes hljeb ikako?
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 18:49
Did, pa evo, ja unosim svoj BMR barem, bilo bi idealno da sam uglavnom oko njega, ali nisam, cesce unesem vise, oko 1800 (1600 mi je BMR).
Nekako si mislim da je sada i bolje tako nego da odmah naglo rezem.. htjela bi da mi nesto i ostane za poslije.
Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 19:06
Moj BMR je 1400, ali me interesuje kako da najpribliznije saberem koliko dnevno unesem kalorija, da uporedim da li sam na gubitku ili dobitku? :)
Back to Top
bejb View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 303
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bejb Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Rujan 2014 at 19:20
Pa nadji neku tablicu na netu, i pogledaj koliko ima hrana koju jedes. Ili koristi aplikaciju Myfitnesspal.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2014 at 12:21

Originally posted by Anita25 Anita25 wrote:



Slažem se s tvojim mišljenjem al to je bilo zadnje rezanje kada sam bila na 60gUH. Sada se polako vraćam i kreće održavanje i lakši tempo, smanjujem treninge na 4x tjedno. Wink

 
Kako rekoh, kratkotrajno :) Super, ma govorim to više radi onih koji inače jedu dosta jednolično i misle da jedino piletina i posni sir donose rezultate Smile Svaka razina traži svoje, a često se kreće od one najžešće prerano i nepotrebno :) 

Imaš li neke planove za natjecanje u budućnosti?




Originally posted by Didii Didii wrote:

potpisujem :) 

Ja u teretanu idem svaki drugi dan, ne znam koliko je to dovoljno za nesto postici, ali kako kazu treba ici radi onog osjecaja zadovoljstva poslije vjezbi, a ne da bi se nesto desilo preko noci, a rezultati ce doci s vremenom..
Uporedo radim sve vjezbe, od trake za trcanje, do utega, i bas mi je super, sto kazes ko ne bi volio da se malo nabilda :) 

Jos ne znam kako najlakse da izracunam koliko cega unesem u sebe preko dana, ako ima neko savjet neka mi kaze..




Dovoljno je što se frekvencije tiče ali bitnije je kako odradiš te treninge od toga koliko ih često radiš Wink Možeš imati i 2 treninga tjedno ali da su vrhunska. Ja sam već godinama na 4. Sve ovisi kako si složiš treninge, kako ih odradiš, kakve ciljeve imaš....


Kako ti je bejb rekla - imaš tablice, imaš deklaracije, imaš te razna pomoćne aplikacije......s tim da nemoj mislit da je to točno tako, neka ti ti brojevi budu samo smjernica. Laboratorij i tijelo nešto su sasvim drugo :)



Originally posted by bejb bejb wrote:

Did, pa evo, ja unosim svoj BMR barem, bilo bi idealno da sam uglavnom oko njega, ali nisam, cesce unesem vise, oko 1800 (1600 mi je BMR).Nekako si mislim da je sada i bolje tako nego da odmah naglo rezem.. htjela bi da mi nesto i ostane za poslije.


Kako ti ide na tih 1800? 

Nikad naglo i previše rezat. 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Didii View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 164
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Didii Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Rujan 2014 at 22:11
Ma pokusala sam sa svim tim deklaracijama, i tablicama, ali problem je sto nemam kuhinjske vage, kako bih tacno znala koliko cega pojedem, jer sve pravim otprilike". Trudim se da se hranim zdravo, pratim forum, ubacujem to u prehranu sto vidim da bi moglo biti dobro za mene, ali nekako se bojim da ne pretjeram sa dnevnim unosom, iako se trudim da jedem cesce ali po malo.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.