New Posts New Posts RSS Feed - Transformer
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Transformer

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 14:57
Moguće da je nastupio neki disbalans, možda me psiha podsvjesno malo za..bala.Hvala, ali nije baš neka forma.Ima tu još puno puno posla.Ali kako je bilo pred ljeto, ne mogu se žaliti.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:41
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Danas mi se dogodilo da sam jedva odradio trening.Zdrav sam, odmoran, prehrana super, nisam pretreniran..ali cijedilo je iz mene na sve strane.Težine sam morao malo smanjiti, zadnju vježbu sam napravio jeeeedva.Sad me zanima da li je ok što sam dao maksimum ili bih trebao pokupiti stvari i otići doma kad se to dogodi?I koji bi mogao biti razlog?

Da, dešava se, nekad i bez nekog konkretnog uzroka :) ako se produži i može biti pretreniranost ali uglavnom se dešava zbog manjka sna, možda i dehidracije, a ovisi i kakvi su treninzi prije toga bili....nekad se i više toga skupi. Ako ti se produži probaj uzet odmor tjedan dana.

Ja se još nikad nisam pokupila...ako ti išta znači ženski savjet (bez rozih bučica) Tongue Big smile Nekad maximum, nekad smanjim težine, nekad skratim trening....stvar osjećaja kod mene, više nego teorije :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:42
I da, forma Thumbs Up Razlika od prve dan noć....a kilaža tu negdje, zakon ;)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:48
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Danas mi se dogodilo da sam jedva odradio trening.Zdrav sam, odmoran, prehrana super, nisam pretreniran..ali cijedilo je iz mene na sve strane.Težine sam morao malo smanjiti, zadnju vježbu sam napravio jeeeedva.Sad me zanima da li je ok što sam dao maksimum ili bih trebao pokupiti stvari i otići doma kad se to dogodi?I koji bi mogao biti razlog?


Padovi u formi se uvek desavaju, jednostavno to je neka putanja kondicije sa usponima, stagnacijama i padovima, neizbezno je.. mozda i jesi pretreniran (mislim, nervno, a ne misicno) a da nisi ni svestan toga...Inace je skroz okej modifikovati vezbe i trening, obim, intenzitet i tako dalje, nekad uraditi cak i ''nizi'' trening u tim slucajevima, bezveze otici sa treninga kad nam nije dan...Bolje ista nego nista Zavisi i od toga da li mi prepoznajemo subjektivni osecaj umora, kada i mozemo da damo maksimum, od onog ojektivnog gde telo jednostavno odbija saradnju i ne moze uraditi to sto mu trazimo..

Edited by Morrighan - 16 Prosinac 2014 at 16:49
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:54
Hvala.Razlika od prve je velika, ali to je daaaleko od forme.Osobno smatram da bi čovjek u mojim godinama trebao 'okretati planine'.Puno je tu nezdravog života bilo, samim time i posljedica.Kontinuitet nikakav.Ovo su 3 i pol mjeseca treniranja sa pauzom od 4 mjeseca.Od ta 4 što nisam trenirao, 2 bi se i Dionis posramio.Godinu prije toga...Mrtav.Želim formu koju sam imao prije 5 godina.Pošto trenutno imam 12 kg više, to bi moglo biti zanimljivo ako postignem :).Najveći razlog zbog kojeg sam ovdje je da ne prekidam kontinuitet, a aktivnost na forumu djeluje stimulativno i to mi je trenutno super :)
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 17:04

Koliko god. imaš? Možda i piše negdje pa nisam išla za tim Embarrassed

Dobro, to je iza tebe, prošao si i jedno i drugo i nema veze ako sad popraviš situaciju :)  Kad skužiš neke osnove uvijek se možeš brzo vratit nazad i da opet zaglaviš :) 


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:39
Morrighan, istina.Ima lošijih i boljih dan općenito u životu.Više sam to napisao jer me zanimalo da li je bolje napustiti trening, ili nastaviti.Ne da mi se gnojiti po teretani bzvz.Ili dajem maksimum ili ne idem uopće.

Gym_girl, 28 i brojim.Stari konj ;). Kužim ja prehranu i trening već neko vrijeme (onoliko koliko mi treba), ali kad si 'mrtav čovjek' onda bi samo ležao i papao.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 20:07
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Morrighan, istina.Ima lošijih i boljih dan općenito u životu.Više sam to napisao jer me zanimalo da li je bolje napustiti trening, ili nastaviti.Ne da mi se gnojiti po teretani bzvz. Ili dajem maksimum ili ne idem uopće.


Ovu misao bolje da sto pre batalis, to je prilicno siguran put za pregorevanje u sportu i rekreaciji :) A i zivotu generalno...Jednostavno telo ne funkcionise tako da stalno ide uzlaznom putanjom i da uvek moze dati max, imaces i dana a i perioda koji ce trajati malo duze gde ces imati stagnaciju, ili cak losije momente. To je kondicija, forma, ona ide gore, pa pada, pa stoji dugo ili neko vreme i onda ide opet na gore i jednostavno ima krivu kojom ide, ne moze stalno ici ka gore...A sta ces dobiti od toga sto ces ostaviti trening svaki put kad ne mozes dati neki pretpostavljeni maximum? :D Zapravo, platoi i zastoji se i probijaju tako sto sto se ubacuju izmene u treningu i tom procesu, pa makar i spustao intenzitet i radio ''slabijé'' (osim kad je u pitanju neka realna pretreniranost). To sto radis 'slabiji trening, ne znaci da je taj trening los ili neefektivan :) To sve pricam jer sam i ja uzasan perfekcionista i i sama se uvek borim protiv tog : sve ili nista poriva. Da sam vezbala bilo sta svaki put kad nisam mogla da dam maximum, ali sam mogla barem nesto, bila bih zmaj sada :D Progres je nekad cesto i u malim/sitnim koracima koje cinimo usput i implementiramo u zivot (barem 30 posto moje plesacke tehnike popravilo se time sto sam je cesto vezbala na sitno i usputno, tokom dana, ili svakodnevnog zivota - 10 minuta, 10 minuta na dan - ali sve se to na kraju nekako sumira :)

Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 20:19
Slažem se u potpunosti sa tvojim razmišljanjem.No takav sam inače po prirodi.Što god da sam trenirao u mladosti uvijek više i više.Uvijek u glavi može to bolje, brže, jače.Drugačije ne znam.Jedino dok džogiram negdje u prirodi situacija je drukčija.Onda idem dugo i lagano.Taj osjećaj mi je daleko najbolji od svih oblika treniranja.Kada sam u donekle dobroj kondiciji, onda barijere samo pucaju.To su znali biti jako dobri psihofizički treninzi.Zato se ja divim recimo maratoncima, a još više plivačima maratoncima.No čovjek se prilagođava i uči dok je živ.Kojim plesom se baviš?
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2014 at 12:49
Dakle, moja najslabija točka.Pogotovo listovi.Poslije nove godine namjeravam ovdje malo više pažnje posvetiti, uz full body naravno.Ubacit koju vježbu uz čučanj i mrtvo.Svaki savjet dobrodošao.

[IMG][/IMG]
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 09:45
Ma hajde pa ne izgleda to baš tako loše, posebno kvadricepsi. Wink Listovi malo zaostaju, ali općenito noge su solidne. Jesi li mjerio opseg? Možda na slici izgledaju jače nego šta u stvarnosti jesu pa možda griješim? 
Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 10:38
Nisam mjerio opseg, ali nisu mršave.Listove moram vježbati.Nisam nijednu vježbu za njih napravio u 2 mj. treninga.Zadnju ložu isto treba razviti.Ma i kvadriceps još.Sve u svemu sa ostalim sam zadovoljan.Ciljevi su trenutno lean masa i noge pojačati malo.Ubaciti još koju vježbu za njih, ali ostati na full body treningu.Nakon toga guljenje, a tu me čeka puno posla.Premda nije isključeno da krenem sa guljenjem odmah po novoj godini.Koju vježbu bi preporučio?Trenutno za noge radim čučanj (zadnji, prednji, sumo), mrtvo i iskorake.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 13:56
Originally posted by ero-sa-ovoga ero-sa-ovoga wrote:

Nisam mjerio opseg, ali nisu mršave.Listove moram vježbati.Nisam nijednu vježbu za njih napravio u 2 mj. treninga.Zadnju ložu isto treba razviti.Ma i kvadriceps još.Sve u svemu sa ostalim sam zadovoljan.Ciljevi su trenutno lean masa i noge pojačati malo.Ubaciti još koju vježbu za njih, ali ostati na full body treningu.Nakon toga guljenje, a tu me čeka puno posla.Premda nije isključeno da krenem sa guljenjem odmah po novoj godini.Koju vježbu bi preporučio?Trenutno za noge radim čučanj (zadnji, prednji, sumo), mrtvo i iskorake.

Pa po meni je čučanj i iskorak glavna osnova i temelj za kvadriceps. Uz mrtvo osobno mislim da ti više ništa i ne treba. Smile  Povećaj težine i radi piramidalne serije da izvučeš maksimum. Ako želiš možeš ubaciti i ležeći nožni pregib za zadnju ložu.

A za listove podizanje na leg press spravi i podizanje na prste s bučicama. To je sasvim dosta  Wink

Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 14:25
Pa radi harnonizacije misicnih grupa bi bilo dobro da ima vezbi i za zadnju lozu pogotovo je sto je mnogima kvadriceps inace dominantniji :D Za listove meni je super eksplozivno podizanje na prste sa sipkom...Pa i sa manjom kilazom zbog prirode pokreta mozes cudo da napravis. I da odgovorim na pitanje, koji ples je u pitanju, u pitanju je Irish dance mada sam se bavila i baletom neko vreme, zato i ova profilna slika :D

Back to Top
ero-sa-ovoga View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Svibanj 2014
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 100
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ero-sa-ovoga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2014 at 17:46
Mogao bih onda probati ubaciti taj ležeći nožni pregib i nešto od ovoga što ste oboje napisali za listove.Morrighan, slažem se da je harmonizacija prvenstveno funkcionalno, pa zatim i estetski bitna.No, tako mi je mrsko raditi taj list...nemam nikakve volje za to.Nisam upoznat sa Irish dance-om, ali znam da je balet izuzetno zahtjevan i da balerine imaju super građena tijela.Ako si ovo ti na profilnoj, svaka čast.Super su ti noge.
Mens sana in corpore sano!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2014 at 12:05
Originally posted by Morrighan Morrighan wrote:

Pa radi harnonizacije misicnih grupa bi bilo dobro da ima vezbi i za zadnju lozu pogotovo je sto je mnogima kvadriceps inace dominantniji :D 


duboki čučanj, iskorak sa većim raskorakom, sve verzije mrtvih dizanja - zar je zadnja loža isključena? :) Meni je loža najbolje počela reagirat  kad sam izbacila tu ležeću spravetinu Smile i  zaljubila se u sve navedeno, posebno prvo Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.