New Posts New Posts RSS Feed - D: BF (body fat) % - za žene i muškarce
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

D: BF (body fat) % - za žene i muškarce

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
clia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote clia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: D: BF (body fat) % - za žene i muškarce
    Posted: 21 Ožujak 2014 at 15:52
Svi komentari na temu: BF (body fat) % - za žene i muškarce

Vec dulji niz godina treniram 5-6 puta tjedno cca. 60 min i pazim na prehranu (ne unosim preradene proizvode, slatkiše, prženu i masnu hranu). Ne znam koliki mi je bf, ali pretpostavljam da nije jako visok (mišici su mi lijepo definirani). Problem je što sam kroz zadnju godinu dana mjesecnicu imala svega dva puta. Krvna slika i hormoni su unutar referentnog raspona. Može li tko pomoci savjetom i/ili ima slicnih iskustava? Hvala!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 16:39
znaš li koliko kcal na dan uzimaš i općenito kako ti izgleda prehrana (omjeri UH,P i M?). Ukoliko si dugo u deficitu sa kcal neragularni ciklusi se mogu desiti
cookies are for pussies
Back to Top
Refka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Refka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2014 at 19:36
Kako mogu da smršam???. :)Jabuke mi najviše pomažu od njih smršam,za 2 sedmice 3_do 4 kg.. Hvala :)
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2014 at 20:16
Originally posted by Refka Refka wrote:

Kako mogu da smršam???. :)Jabuke mi najviše pomažu od njih smršam,za 2 sedmice 3_do 4 kg.. Hvala :)


Otvori svoju temu u "Kako smrsaviti" ili "Transformiraj se" ,napisi svoje jelovnike i vjezbe koje radis, visinu, tezinu itd.

Odmah da ti kazem! Najveca greska jesti samo jabuke, to je cisto usporavanje metabolizma...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 11:46
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by Refka Refka wrote:

Kako mogu da smršam???. :)Jabuke mi najviše pomažu od njih smršam,za 2 sedmice 3_do 4 kg.. Hvala :)


Otvori svoju temu u "Kako smrsaviti" ili "Transformiraj se" ,napisi svoje jelovnike i vjezbe koje radis, visinu, tezinu itd.

Odmah da ti kazem! Najveca greska jesti samo jabuke, to je cisto usporavanje metabolizma...

A šta ako uđeš u u suficit sa jabukama? :D Dali će onda usporiti metabolizam :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 11:53
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:

Originally posted by Refka Refka wrote:

Kako mogu da smršam???. :)Jabuke mi najviše pomažu od njih smršam,za 2 sedmice 3_do 4 kg.. Hvala :)


Otvori svoju temu u "Kako smrsaviti" ili "Transformiraj se" ,napisi svoje jelovnike i vjezbe koje radis, visinu, tezinu itd.

Odmah da ti kazem! Najveca greska jesti samo jabuke, to je cisto usporavanje metabolizma...

A šta ako uđeš u u suficit sa jabukama? :D Dali će onda usporiti metabolizam :D

Nisam stručnjak, ali sa sigurnošću mogu reći da samo od jabuka ne možeš opskrbiti organizam sa svime što mu treba
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 12:00
Pa goriva  Može dovljno imati ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 17:30
Clanak je ok, i korektan, da me ne bi krivo razumjeli, ali bih imao par napomena... "Iako je visceralna masnoca opasnija za zdravlje i teško se gubi" -- uz pravilne metode prehrane i vježbanja prilagodene osobi, cesto se lakše gube nego potkožno masno tkivo.... "Kolicina potkožne masnoce uzima se kao mjerilo necije utreniranosti" u pretežno estetskim natjecanjima kao bodybuilding i fitness modeli da,ali ima dosta sportova gdje i sa 25% masnoca su itekako utrenirani sa osjetno vecom fizickom kondicijom nego estetski sportisti... bioelektricna impedancija BIA je problematicna iz razloga koji su navedeni, ali ako se osoba pridržava navedenih preporuka, ima i uredaja ciji rezultat je prilicno precizan, minimalno odstupanje od DEXA scana. Omron, jedini poluozbiljan modek jest spomenuti 511, ali se i kod nas cesto koriste profesionalni Tanita modeli, no cijena profi modela je od 40.-100.000 kuna, ima ih u nekim fitness centrima. . . "Sportaši obicno imaju oko 6 -13 % bf-a pa sve do 17 %" ako izuzmemo estetske sportove, izvor koji je dao taj podatak je diskutabilan, za koje sportove i kad je mjereno, ispod 10% je rijetkost, možda gimnastika i još neki. Npr naš "nacionalni" nogomet, vratari znaju imati i 20% i više, rukometaši, hokejaši, isto tako a americki nogomet tj rugby i da ne spominjemo. Borilacki i teškoatletski sportovi isto imaju viši postotak, osim ako se mjeri uoci natjecanja kad ljudi skidaju i 10% i više svoje težine radi težinske kategorije, no to je isto druga tema... I nadam se da ce vecina citalaca probati zapamtiti odlican zakljucak sa kraja clanka, umjesto da se ubijaju cijelo ljeto, jer su izuzetno rijetki oni koji mogu trajno mjesecima zadržati niski postotak bodyfat-a bez posljedica za zdravlje.

Edited by iver - 23 Ožujak 2014 at 17:32
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2014 at 20:00
slažem se, ja sam bio na mjerenju tom tanita vagom i izmjerili su mi 15,7% masnog tkiva i 4% visceralne masnoce što bi znacilo da sam ja što se tice organa zdrav ali po meni se ne vidi da ja imam tu razinu masnoca jer nemam tzv plocice i moje potkožno masno tkivo je izraženije (isto tkao sumnjam u tu vagu ali kaj sad :P) takoder ako pogledate strongmane, nije nijedan izrezan ali garantiram da nemaju visoku masnocu u organima jer njihovi organi ne bi mogli pravilno funkcionirati uz takve napore da nisu zdravi nekad bih bio rekao da mi je draže da su mi organi masni al da sam ja izrezan ali to danas nije baš tako jednostavno :)
Back to Top
clia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote clia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 13:23
@avangarde U deficitu nisam sigurno, cak sam uvijek preko, što cu kada volim hranu i skroz sam gladna. Moguci uzrok tome je što unosim nedovoljno masti, iako cesto jedem orašaste plodove, no minimalno korisitim ulja (uvijek maslinovo) dok iz hrane ih malo mogu dobiti. Što poduzeti? Muci li još koju curu ovdje taj problem?
Back to Top
snatch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote snatch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 13:55
clia,evo imam ja! treniram 5 puta tjedno po 60 min, pravilno se hranim , slično ko i ti, 5 obroka dnevno, a ciklusi sve nereguralniji. hormone sam vadila 2 puta, sve u redu! a body fat mi je mojom procjenom 18-20%
imas li neki savjet? smanjiti trening?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 15:51
Originally posted by clia clia wrote:

@avangarde U deficitu nisam sigurno, cak sam uvijek preko, što cu kada volim hranu i skroz sam gladna. Moguci uzrok tome je što unosim nedovoljno masti, iako cesto jedem orašaste plodove, no minimalno korisitim ulja (uvijek maslinovo) dok iz hrane ih malo mogu dobiti. Što poduzeti? Muci li još koju curu ovdje taj problem?

pa kolio grama masti na dan jedeš?
cookies are for pussies
Back to Top
clia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote clia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 15:55
@snatch dakle vrlo slicna situacija. Trening mi je 5-6 puta tjedno u trajanju od jednog sata, cca. 6-7 obroka dnevno (puno voca i povrca, složenih UH i proteina, što se tice masti - nešto malo niži unos od potrebnog). Buduci da mi je posao sjedilacki, ispod 60 min, ukljucujuci zagrijavanje i istezanje, ne bih išla, ali ne imati M po pola godine.. nešto definit. nije u redu :(
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Ožujak 2014 at 16:40
Originally posted by clia clia wrote:

što se tice masti - nešto malo niži unos od potrebnog

a to je? to sto jedes 6-7 obroka nema veze ni sa cime
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:59
Originally posted by clia clia wrote:

@avangarde U deficitu nisam sigurno, cak sam uvijek preko, što cu kada volim hranu i skroz sam gladna. Moguci uzrok tome je što unosim nedovoljno masti, iako cesto jedem orašaste plodove, no minimalno korisitim ulja (uvijek maslinovo) dok iz hrane ih malo mogu dobiti. Što poduzeti? Muci li još koju curu ovdje taj problem?


Koliko kg imaš na koju visinu?

Možda si prenisko za ono što tvoje tijelo tolerira kao optimalno, koliko se god to tebi možda činilo nemoguće. Ima žena koje mogu istolerirati vrlo nizak bf bez problema s tim, a ima i onih koje zapnu relativno brzo. Još ako toliko treniraš, moguće da si radiš preveliki stres uz sve to, a ne daješ si dovoljno energije. Kao što avangarde kaže - to što ti jedeš po 6-7 x dnevno ne mora ništa značiti jer tih 6-7 obroka mogu biti premalena za ono što tebi treba, i neuravnotežena pogotovo (ovisi i kakav je trening u pitanju).

S druge strane nedostatak masti vrlo lako može biti problem, znam iz svog iskustva. Pokušaj prvo povećati energiju iz masti, slobodno koristi zdrave masti od ulja, preko sjemenki, do masnijih ribica pa poprati situaciju. Meni je to pomoglo, ali i više hrane općenito ;)


Ako hoćeš napiši nam svoj jelovnik pa da vidimo šta bi mi rekli na njega :) Puno puta ono što je ljudima dovoljno ili čak previše ispadne suhoprazni prostor.





Edited by Gym_girl - 25 Ožujak 2014 at 12:01
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
clia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 0
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote clia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Ožujak 2014 at 08:31
Hvala lijepo svima na odgovorima! @gym_girl Dakle, što ja to jedem. DORUCAK: zobene s chia sjemenkama, 1/2 mjerice wheya, 1 ž. pysillum + jabuka/banana/bobicasto voce/kruška, posni sir, kuhana ili pecena jaja s gljivama, špinatom, kukuruzni ili integralni kruh, proteinske palacinke s vocem. MEĐUOBROK: voce, orašasti plodovi (najcešce orasi i bademi, ali i lješnjaci, nekada kikiriki, iako sam primjetila da mi on smeta, pa ga vecinom nastojim izostaviti). RUCAK: salata (radic, cikla, krastavci), puno povrca, juha od povrca (brokula, cvjetaca, šampinjoni, mrkva, grašak, sve vrste luka), meso baš i ne jedem, razmišljam da ga u potpunosti izbacim (možda jednom do dvaput tjedno pileca ili pureca prsa, jednom u dva tjedna riba), mahunarke i grahorice (quinoa, proso, slanutak, sve vrste graha, heljda, leca). MEĐUOBROK: voce i orašasti plodovi VECERA: obicno je poslije treninga, pa i po dva proteinska shakea, u koji umiješam batat, crni grah, kakao, steviu, voce, ma svašta, to mi bude kao desert, i onda opet uzmem narance, jabuke, neko voce, napravim se bezmasne kokice, a ako sam još gladna napravim i omlet ili tako nešto na brzinu. Kaj velite?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.