New Posts New Posts RSS Feed - Pilates
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pilates

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Travanj 2007 at 19:25
Pa pretpostavljao sam da nije to za nas muske , ali to je isto individualno , mozda  i je za nekoga , tko zna
Back to Top
teabag View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teabag Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 02:01
E ljudi jedno (mozda glupo) pitanjce

palo mi je na pamet da se upisem na pilates jer sam u koma fizickoj formi, mislim da nesto zesce poput crobika ne bih trenutno podnjela a s necim moram pocet, ne?

Trebam doduse prvo ici u shopping jer nemam nikakve obleke za vjezbanje.

Pa me zanima, jel trebam kupovati tenisice? Tak nekak mi se cini da obicno kad vidim na TVu ili slikama ljude koji  rade pilates, obicno su svi bosi?

Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 12:00
 pa ne trea ti tenisice.. kod nas, kad sam ja isla na pilates i kad ga je bilo.. izuli bi se.. dobro ne bi bas bosi bili, vec u carapama.. jer je tak lakse, pogotovo kad se s loptom radi..
Back to Top
teabag View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Svibanj 2007
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote teabag Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Svibanj 2007 at 15:53
hmmm, ok thanks! :) 
Back to Top
just_a_girl View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 235
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_a_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Svibanj 2007 at 21:47
 nista nista .. i drugi put..
Back to Top
deana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote deana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Svibanj 2007 at 10:02
 Meni osobno je pilates predosadan da treniram to svaki tjedan 2 ili 3 puta...iako nije nezahtjevan...ali je usporeno i dosadno....dobro mi dodje tu i tamo za razbiti monotoniju od tc boa ili stepa....ali preusporeno je za kontinuirani trening..meni bar;))
Back to Top
workoutfreak View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workoutfreak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2008 at 12:22
 
Back to Top
workoutfreak View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workoutfreak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2008 at 12:32

 Dragi moji,

sto se pilatesa tice jako je bitno da vam je instruktor zaista educiran. Nazalost, masa ljudi koji vode pilates uopce nisu dovoljno kvalificirani. Procitaju par knjiga i eto ih vode ga. Pilates je vrlo kompleksan slijed vjezbi koji se mora i treba izvoditi upravo po njegovom original slijedu vjezbi i njihovom original izvodjenju. Naravno postoje tu i modificirani treninzi kao sto su Power pilates, Workout pilates itd... To je sve odlicno ali neki temelji pilatesa kao sto su nacela i tehnika izvodjenja moraju biti zadrzani. što se tice dosadnog treninga, monotonog treninga itd. ne bih se slozila. Ok, nekima se vise svidja nabrijani crobic trening ili step ali mislim da je vecinom misljenje da je pilates dosadan i spor prouzroceno neiskusnim instruktorima koji ne znaju pilates pribliziti vjezbacima u njegovom pravom smislu. Kada znas sto radis i ako to volis onda i ljudi to prepoznaju i pocinju razmisljat slicno.

Pozdrav svima koji vole vjezbat bilo koju vrstu treninga, a pilates posebno...

Back to Top
workoutfreak View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote workoutfreak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Veljaca 2008 at 12:39
Zaboravih vam preporucit da posjetite crobic&Pilates studio BODY FRAME u Dugavama. Instruktori su vrhunski i rade pilates prema PMA skoli (Pilates Method Alliance). Dozivjet cete pravi original pilates i sigurno ce vam se svidjet. Mislim da im je stranica u izradi ali mozete nazvat 09š 95 5š5 95. Tamo i ja pilatesiram .
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Ožujak 2008 at 02:42
 ja vjezbam pilates skoro svaki dan i to prema knjizi "pilates obecanje".. u pocetku kad sam krenula mi je bilo malo teze jer su mi to bile posve nove vjezbe (do tada sam vjezbala vjezbe iz body buildinga) ali naucih ih vrlo brzo.. mogu vam reci da se puno brze vide rezultati i da puno brze ocvrsne tijelo kod pilatesa nego kod body buildinga.. i meni je osobno puno zanimljiviji pilates od klasicnih vjezbi..
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 09:42
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 ja vjezbam pilates skoro svaki dan i to prema knjizi "pilates obecanje".. u pocetku kad sam krenula mi je bilo malo teze jer su mi to bile posve nove vjezbe (do tada sam vjezbala vjezbe iz body buildinga) ali naucih ih vrlo brzo.. mogu vam reci da se puno brze vide rezultati i da puno brze ocvrsne tijelo kod pilatesa nego kod body buildinga.. i meni je osobno puno zanimljiviji pilates od klasicnih vjezbi..


i ja zaoceh prema toj knjjizi. imam jos neke dodatne literature pa kombiniram, ali osjetno je veca bol u misicima u odnosu na bodybuilding. ja prezadovoljna!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 10:57
 koji program vjezbas po "pilates obecanju"? i koje su to jos dodatne literature po kojima ti radis?
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 11:29
Po Pilates obecanju radim vjezbe za donji dio tijela (guza, noge, trbuh). (crnkinja Tai ak se ne varam).
Pored te knjige imam i knjigu Pilates tijelo autorice Brooke Siler - iz nje sam radila neke od vjezbi za napredni stupanj te nekoliko vjezbica isprintanih s neta.

Inace imam dvd Osnove body tehnike od A.M. Jagodic Rukavina, te jednu video kasetu sa vjezbama na lopti (ali radi se samo o istezanju, nije nista zahtjevno).
Malo sam malo previse zabrijala po literaturi .
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 13:15
 da je, Tai demonstrira te vjezbe.. na kojem si tjednu? na kojoj stranici su te vjezbe s neta? stavis link?
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 14:11
Spojila sam nekoliko tjedana jer mi se jedan cini malo. Nekako mi vjezbanje kratko traje, a pocetne su mi vjezbe dosta lagane. No, bez obzira na to, vidim da doticu misice koje prijasnje vjezbe nisu i to mi odgovara!

Na netu se mogu naci razlicite vjezbe, ove su na www.fitnessmagazine.com
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Travanj 2008 at 14:16
 jel mozes staviti tocan link kaj si skinula, jer tamo ima stvarno puno toga?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.